تالار گفتمان مانشت
نمایش تصویر در پنجره خروجی برنامه c++ - نسخه‌ی قابل چاپ

نمایش تصویر در پنجره خروجی برنامه c++ - targol - 12 مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۳ ب.ظ

سلام دوستان
میخواستم بدونم چطور میشه تو یه برنامه c++ یه فایل تصویر رو باز کنم؟ مثلا میخوام وقتی برنامه رو اجرا میکنم تو صفحه خروجی فرضا تصویر یه خونه نشون داده بشه

نمایش تصویر در پنجره خروجی برنامه c++ - one hacker alone - 19 مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۷ ق.ظ

سلام علیک دقیقا متوجه نشدم چی می خواید میشه بیشتر بگید؟
۱- شما یه برنامه میخواید که وقتی کاربر اجرا کنه بره یه عکس مثلا منظره تو درایو d:\ رو اجرا کنه انگار که کاربر خودش باز کرده و میبینه
۲- یه برنامه میخواید بنویسید که دارای فرم ووو دکمه باشه مثلا برنامه های ویندوزی که با vb , c# نوشته میشه و وقتی کار بر اجرا کرد یا دکمه رو زد تو همون برنامه ی خودتون یه عکسی رو نشون بده
کدوم؟

نمایش تصویر در پنجره خروجی برنامه c++ - targol - 19 مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۶ ب.ظ

مورد اول مد نظرم هست.

نمایش تصویر در پنجره خروجی برنامه c++ - one hacker alone - 19 مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۵ ب.ظ

اونچیزی که شما در پیام خصوصی به من گفتید با اونچه که من در مورد اول گفتم تفاوت داره
نمونه های اپارات در واقع انجام پروژه های گرافیکی در سی++ هست
مایکروسافت برای این کار کتابخانه ی OpenGL رو ارائه کرده اما اگه با کتابخانه ی graphic.h بورلند کار کردید میتونید اون رو شبیه سازی کنید در VC++ الان مونده شما کدوم رو کار کردید؟

نمایش تصویر در پنجره خروجی برنامه c++ - targol - 19 مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ب.ظ

من یه برنامه گرافیکی شبیه به همون فیلم های آپارت رو با جاوا نوشتم و اونجا یه دستور ()ImageIO.read داشت که فایل رو از روی هارد می تونستم باهاش بخونم. الان میخوام یه console application با نرم افزار code blocks بنویسم . از کتابخونه graphic.h هم استفاده می کنم. آیا در زبان c++ هم دستوری وجود داره که مثل جاوا بتونم یه فایل تصویر رو از روی هارد بخونم و بتونم در صفحه خروجی ببینمش؟