تالار گفتمان مانشت
قوانین جدید نظام وظیفه - نسخه‌ی قابل چاپ

قوانین جدید نظام وظیفه - mohammad2011 - 21 فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۵۱ ب.ظ

تغییر مدت خدمت دوره ضرورت از سال ۹۱
سازمان وظیفه عمـومی نـاجـا در خصوص مدت خدمت دوره ضرورت در سال ۱۳۹۱ اعلام کرد: برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی که از فروردین سال ۱۳۹۱ به خدمت اعزام می‌شوند به نسبت مدت قانونی آن که ۲۴ ماه بوده حسب مورد کاهش یافته است.
لازم به ذکراست: طبق آخرین ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای کارکنان وظیفه درنیروهای مسلح و یگان‌های حفاظت ۲۱ ماه و این مدت برای کارکنان وظیفه مامور به دستگاه‌های غیرنظامی به جز یگان حفاظت ۲۴ ماه می‌باشد و همچنین مدت خدمت کارکنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر ۱۸ ماه و برای کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیردرگیر ومناطق عملیاتی و همچنین،مناطق محروم و بد آب و هوا ۱۹ ماه می‌باشد.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

-------------------------------------------------
توقف کسرخدمت های جبهه، جانبازی و مدرک تحصیلی برای مشمولان از سال ۹۱
سازمان وظیفه عمومی ناجاطی اطلاعیه ای اعلام کرد: باتوجه به اینکه برخی مصوبات مربوط به ایثارگران از قبیل کسرخدمت به سبب سابقه جبهه و جانبازی والدین و همچنین کسرخدمت مربوط به مدارک تحصیلی دانشگاهی مشمولان، در قانون جدید وظیفه عمومی ذکر نشده است لذا در سال جاری ، این نوع کسرخدمت ها اجرایی نخواهند شد و صرفا افرادی می توانند از امتیازات مذکور بهره مند شوند که در شمول مصوبه سال ۱۳۹۰ قرار داشته باشند.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

-------------------------------------------------
توقف اجرای معافیت سه برادری
سازمان وظیفه عمـومی نـاجـااعلام داشت: معافیت سه برادری (بعنی معافیت یک فرزند از خانواده ای که سه فرزند آن خدمت کرده) از سال ۱۳۸۸برابر مصوبات و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمد و تا پایان سال ۱۳۹۰ نیز استمرار داشت لیکن اجرای این معافیت از تاریخ ۱/۱/۹۱ متوقف گردیده است.

قوانین جدید نظام وظیفه - ONLY-IT - 21 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ب.ظ

قبلا ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی باید دفترچه پر میکردیم میگن جدیدا شده ۱ سال صحت داره ؟

قوانین جدید نظام وظیفه - mehdiba3 - 22 فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ق.ظ

گند زدن به همه برنامه های زندگیم

کسی میتونه به سوالم جواب بده؟

من سال ۸۸ سربازی رفتم ولی به دلیل قبولی تو کنکور بعد از ۶ ماه خدمت مرخصی تحصیلی گرفتم و رفتم دانشگاه

حالا امسال باید دوباره برم سربازی خواستم بدونم من با قانون جدید برام خدمت حساب میشه یعنی ۲۱ ماه یا اینکه با قانون سال ۸۸ که خدمت برای لیسانس ۱۷ ماه بود؟

RE: قوانین جدید نظام وظیفه - انرژی مثبت - ۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۱۰ ب.ظ

حذف سن ۵۹ سال پدر از معافیت‌ها برای عادلانه شدن سربازی/ شهریور آخرین مهلت واجدان معافیت سن پدر

سردار موسی کمالی در گفت وگو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: متاسفانه با حذف سن ۵۹ سال در معافیت فرزندانی که پدر آنها در این بازه سنی قرار گرفته بود جوسازی های شدیدی صورت گرفت.

وی ادامه داد: قانون جدید و اصلاح قانون قدیم اهدافی داشت که بخش عمده آن مربوط به عادلانه کردن خدمت سربازی است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: در قانون جدید تنها به فرزندانی کفالت پدر داده می شود که پدر آنها قادر به اداره خود نباشد. ما بر این باوریم که باید بر اساس نیازها و آن چیز که عدالت حکم می کند قانون را به پیش ببریم. برای مثال چرا کسی که پدرش در سن ۵۹ سالگی قرار دارد باید معاف شود ولی کسی که پدرش در شرایط نامناسب است و تنها ۵۸ سال سن دارد نباید از معافیت بهره مند شود.

وی خاطر نشان کرد: با اینکه این قانون باید از ۲۲ آبان سال قبل به اجرا در می آمد ولی ما این فرجه را گذاشتیم که هر کس در سال ۹۰ واجد شرایط معافت سن پدر بوده است با مراجعه به مراکز سازمان وظیفه عمومی تا پایان شهریور ماه امسال از این نوع معافیت استفاده کند.

خبرگزاری فارس
۳۰/۴/۹۱

قوانین جدید نظام وظیفه - هاتف - ۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ب.ظ

من ۱۰ سال زودتر به دنیا میومدم معاف می شدم، ۱۰ سال هم دیرتر بدنیا میومدم معاف می شدم!
حالا ۱۰ سال رو دست بالا گرفتم، شاید ۵ سال!
یه دوره ای با انواع معافیت ها اکثر دوستانم معاف شدن، این شانس من مثل مرد عنکبوتی به همه معافیت ها جاخالی داد!
اصلا هر جوری به خودم نگاه می کنم، انصاف نیس ببرنم خدمت Big Grin اونم ۲۱ ماه!
خدایا، توی این مملکت که هر شب یه قانون جدید میارن، تا ما خواستیم بریم خدمت قانون بیاد که هرکس توی انجمن مانشت عضو هست و اسمش هاتف هست، معاف Big Grin

RE: قوانین جدید نظام وظیفه - ONLY-IT - 30 تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۲ ب.ظ

(۲۱ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ب.ظ)ONLY-IT نوشته شده توسط:  قبلا ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی باید دفترچه پر میکردیم میگن جدیدا شده ۱ سال صحت داره ؟

کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟؟

قوانین جدید نظام وظیفه - هاتف - ۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ

(۳۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۲ ب.ظ)ONLY-IT نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۷ ب.ظ)ONLY-IT نوشته شده توسط:  قبلا ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی باید دفترچه پر میکردیم میگن جدیدا شده ۱ سال صحت داره ؟
کسی نیست جواب ما رو بده ؟؟؟
۳- حداکثر زمان معرفی مشمولانی که پس از سن مشمولیت ، فارغ التحصیل، انصراف، ترک تحصیل یا اخراج می شوند چه مدت می باشد؟

از تاریخ فراغت ، اخراج یا ترک تحصیل یکسال فرصت دارند تا خود را معرفی نمایند.

مثال: دانش آموز متولد ۱۸/۲/۷۳ که در تیرماه ۱۳۹۱ فارغ التحصیل، انصراف ، ترک تحصیل ویااخراجی محسوب شوند تاپایان تیر ماه ۹۲
مهلت معرفی خواهد داشت.

منبع:

قوانین جدید نظام وظیفه - mojibahal - 12 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۸ ب.ظ

اون افرادی که مقداری از سربازیشون رو قبل از سال۹۱ رفتن یعنی قانون ۱۸ماه و بدلیل قبول شدن در دانشگاه مجبورن مابقی رو در سال ۹۱ یا حتی بعداز اون بگذرونن قانون جدید یعنی ۲۱ ماه شامل حالشون میشه