تالار گفتمان مانشت
روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - نسخه‌ی قابل چاپ

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - Pakzad - 08 تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۳۶ ق.ظ

دوستان ،تجربه ای از این درس دارند اعلام کنند ممنونم میشم

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - Pakzad - 09 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۱ ق.ظ

دوستان لطف کنید بگید تو دوره کارشناسی از چه منابعی استفاده میکردید
ممنون از همه

RE: روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - Hamed92 - 13 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۶ ق.ظ

من در دوره کارشناسی این درسو از پرات ترجمه جعفرنژاد خوندم.یادمه نمره ی خوبی هم گرفتم !
واقعا چیزه زیادی یادم نیست از این درس چون ترم ۴ بود فکرمیکنم اما یادمه ترجمش خیلی بد نبود.

پوران پژوهش اخیرا این کتابو داده بیرون :
طراحی و پیاده سازی زبانهای برنامه سازی، علیرضا خلیلیان(همون مولف ۱۰۰۰ نکته در طراحی زبان گسترش علوم پایه)
مقدمه و میکرو طبقه بندی فصول مختلف رو میتونید از سایت پوران دانلود کنید :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این کتاب ۶۰۰ صفحس ! و چاپ اولشه.پس ریسکش بالاست...

ضمنا از مطالعه مطالب دوستان به این نتیجه رسیدم که اکثرا کتاب مقسمی رو پیشنهاد می کنن.

من خودم این درس رو از مهر ماه شروع خواهم کرد ولی هنوز مطمئن نیستم از چه منبعی.Huh

دوستان که تجربه بیشتری دارند لطفا راهنمایی کنن...

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - Pegasus - 16 تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ ب.ظ

البته دوستان میتونن از یک جزوه خلاصه شده طراحی و پیاده سازی ("مهندس قبائی") استفاده کنن که این جزوه خلاصه کتاب پرات (ترجمه جعفر نژاد قمی) هست
من برای امتحان دانشگاه همین جزوه رو خوندم و ۹۰ % کامله.

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - Payam92 - 29 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۵ ب.ظ

پیشنهاد :
پرات-منبع+
تست های سال های گذشته+
۱۰۰۰تست آرمان مهر بخش
.

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - esi - 29 تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ

این درس منبع زیادی نداره . من کلا دو تا منبع واسش میشناسم ، پرت و سبستا .
کتاب سبستا رو هم می تونید از این لینک بگیرید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بهترین و کامل ترین کتاب واسه این درس همون کتاب پرت هستش ، من ترجمعه جعفرنژاد رو خوندم بد نیست. درس فوق العاده جالبیه ، من خیلی علاقه داشتم و مباحثشم واقعا جذابه. من که عاشق این درس بودم و حتی برای ارشد هم میخوام رو مباحثش کار کنم.
در کل من کتاب پرت را خوندن و خوب هم نتیجه گرفتم. مرجع کنکورشم همینه و سوالا دقیقا از مباحث این کتاب اومده تا حالا. همین کتاب رو بخونید حتما نتیجه می گیرید

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - m_sardaari - 05 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۳ ب.ظ

دوستان لطف کنین بگید که آیا این کتاب پرات(جعفرنژاد)منبع خوبی هست برای ارشد و کتاب پارسه این درس چطوره؟ و کتاب تست برای این درس چی خوبه؟

RE: روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - esi - 06 مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ق.ظ

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۳ ب.ظ)m_sardaari نوشته شده توسط:  دوستان لطف کنین بگید که آیا این کتاب پرات(جعفرنژاد)منبع خوبی هست برای ارشد و کتاب پارسه این درس چطوره؟ و کتاب تست برای این درس چی خوبه؟
آره کتاب پرت ، کتاب کاملی و مرجع اصلی این درس هم هست. کتاب پارسه که فقط رد پایه این درسه Big Grin و خیلی خیلی خلاصه و مختصره و بدرده یادگیری نمی خوره و فقط واسه دوره نکته های مهم میشه نزدیکای کنکور خوند. کتاب تست درست و حسابی هم نداره ، من کتاب مقسمی رو داشتم که واقعا بدرد نمی خوره و فقط تست های سال های پیش رو آورده.
در کل کتاب تستی نداره و باید از رویه مرجع بخونید. درس زیاد سختی نیست و اتفاقا خیلی هم جالبه و با خوندن مرجع راحت می تونید تو کنکور جواب بگیرید.

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - skygirl_00 - 23 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۰ ب.ظ

کتاب برنامه سازی مقسمی ۱۶۰ صفحس و کتاب برنامه سازی پوران (خلیلیان) ۶۰۰ صفحه!!
خیلی باهم اختلاف دارن!!! خلیلیان خوبه واس خوندن ؟ پرات ترجمه سالخورده دارم اما همون پوران خوب نیس؟

RE: روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - esi - 23 مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۸ ب.ظ

(۲۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۰ ب.ظ)skygirl_00 نوشته شده توسط:  کتاب برنامه سازی مقسمی ۱۶۰ صفحس و کتاب برنامه سازی پوران (خلیلیان) ۶۰۰ صفحه!!
خیلی باهم اختلاف دارن!!! خلیلیان خوبه واس خوندن ؟ پرات ترجمه سالخورده دارم اما همون پوران خوب نیس؟
من کتاب برنامه سازی پوران رو ندیدم اما خود کتاب مرجع اگه مطالب اصلی شو(حذف فصل زبان و یکی و دو فصل کتاب که تو کنکور نمیاد) جمع کنی یکجا ۴۰۰ صفحه هم شاید نشه چطوری پوران تو ۶۰۰ صفحه گفته Big Grin واقعا جالبه
کتاب گسترش علوم پایه(مقسمی) میشه گفت واقعا به هیچ دردی نمی خوره و فقط چند تا تست کنکور آورده و توضیحات خیلی خیلی خلاصه درس هم بدرد یادگیری نمی خوره.
در کل به نظر من کتاب مرجع رو حتما بخون، کتاب اصلا سنگینی نیست و خیلی راحت می تونی بخونی

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - skygirl_00 - 24 مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۲۰ ق.ظ

خوب این سالخورده ک دارمم زیاده اینم ۶۰۰ صفحس! ی کتاب درس و کنکوری مناسب هیچکی تا به حال براش ندیده؟ ک مرجع نخونم؟مرجع ک نکته تستی نداره!!کدوم فصلای مرجع رو نباید خوند

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - Engineer - 16 شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ب.ظ

سلام.ببخشید ما قبلا این درس رو تو دانشگاه پاس نکردیم و در آینده هم پاس نخواهیم کرد! (اصلا همچین درسی تو چارتمون نیست)حالا تقریبا ۲ فصل از مرجع پرات سالخورده رو خوندم ولی خیلی از این شاخه به اون شاخه شده و اصلا نتونستم بفهمم کلا این درس چی میخواد بگه لطفا اگه کسی میتونه دقیقا بگه از این درس چیا مهم هستن و مفهوم کلی این درس چیه و به چه دردی میخوره؟و اینکه نحوه خوندن این درس چطوریه(حل و مسئله ، تئوری و حفظی ، فهمیدنی و یا...)؟منو راهنمایی کنه.خیلی خیلی ازش ممنون میشم.

RE: روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - alirrrrrr - 16 شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۳۶ ب.ظ

(۱۶ شهریور ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ب.ظ)Engineer نوشته شده توسط:  سلام.ببخشید ما قبلا این درس رو تو دانشگاه پاس نکردیم و در آینده هم پاس نخواهیم کرد! (اصلا همچین درسی تو چارتمون نیست)حالا تقریبا ۲ فصل از مرجع پرات سالخورده رو خوندم ولی خیلی از این شاخه به اون شاخه شده و اصلا نتونستم بفهمم کلا این درس چی میخواد بگه لطفا اگه کسی میتونه دقیقا بگه از این درس چیا مهم هستن و مفهوم کلی این درس چیه و به چه دردی میخوره؟و اینکه نحوه خوندن این درس چطوریه(حل و مسئله ، تئوری و حفظی ، فهمیدنی و یا...)؟منو راهنمایی کنه.خیلی خیلی ازش ممنون میشم.

سلام.خیلی از اینکه توی دانشگاه نخودینش نگران نباش.البته ممکنه واست توی بعضی فصلها مشکل ساز باشه.
درسته کتاب پرات مرجعه که خیلی حرافی شده توش!!!Big Grin
اما واقعا بعضی از مطلبا رو نمیشه خلاصه کرد! و این کتاب بحثش به نظرم از همون بحثهییه که نباید حفظشون کرد بلکه باید توی ذهنتون یکم مجسم کنین که مثلا چرا این نوع زبان ها اینجوریند و اگه با منطق پیش ببرید موفق هستین.البته کتاب مرجع میانگین هر فصل ۵۰ صفحه هستش!
شما میتونین از یک کتاب مکمل که تست هم داشته باشه و یه خلاصه از کتاب هم باشه استفاده کنید که به شخصه کتاب راهیان ارشد رو استفاده کردم
در ضمن بعضی مطلبا حفظی هستن و برخی تحلیلی و برخی مفهومی ، اما حفظیش به بقیه می چربه!!!Big Grin

روش درست درس خوندن از صفر طراحی وپیاده سازی زبانهای برنامه سازی - m@hboobe - 18 آبان ۱۳۹۱ ۰۷:۰۸ ب.ظ

امروز دنبال این درس بودم! و میخواستم بدونم چه فصل هایی مهمه از روی کتاب خوند اینقدر پراکنده درموردش بحث شده ...

(۲۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ق.ظ)f_f نوشته شده توسط:  بخش های مربوط به انقیاد ها و فصول ۴ و ۵ و ۸ و ۹ مهمتر هستند
فصول ۱ و ۶ و ۷ در درجه بعدی اهمیت هستند.