زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آمار،ریاضی مهندسی ،محاسبات یا ساختمان گسسته؟

ارسال:

elahearshad پرسیده:

سلام خسته نباشید به همه دوستانتان میخواستم بدونم از ریاضیاتی که برا ارشد باید بخونیم من میخوام فقط وقت رودوتاشون بزارم بنظرتون آمار ،ساختمان گسسته،محاسبات یا ریاضی مهندسHuh

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

بازم میگم بستگی به شخص داره. یکی میخاد محاسباتو بزنه ولی احتمال اشتباه توی تستای این درس هست. یکی توی ریاضی مهندسی مشکلی نداره و تستارو سریع میزنه. ولی آمار و گسسته بحثای شترک دارن. میتونید گسسته رو بخونید و بعد یه مرور سریع روی فصل اول آمار توی چند ساعت داشته باشید اینجوری با خوندن یک درس میتونید بیشتر از یک چهارم ریاضی رو بزنید.
اگرم قصد دارید وقت ریاضی رو روی بقیه درسا اختصاص بدید بازم وقت اضافی خواهید داشت. کنکور ارشد هنوز نداشتم ولی برای کنکور کارشناسی همین کارو کردم و بیشتر وقتم صرف ریاضی و فیزیک شد و شیمی رو توی ۱۰ دقیقه زدم. درهرحال یکم وقت اضافی میمونه که بتونید با زدن سوالات آسون ریاضی درصدتونو حداقل به ۲۰ برسونید.

۰
ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

سلام. به خودتون بستگی داره. ببینید کدوم رو میتونید راحت تر بخونید و راحت تر متوجه میشید. ولی توجه کنید یه بخشایی از آمار و گسسته مشترکن. یکیشونو که بخونید میتونید از اون یکی هم یکی دوتا سوالو بزنید.

۰
ارسال:

elahearshad پاسخ داده:

ولی من شنیدم میگند محاسبات آسونتر از بقیه ست

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

ذوستان اصلا به نظرتون واسه کسی که تو دروس مشترک و اختصاصی قوی تره و با وقت گذاشتن بیشتر رو اونا نتیجه ی بهتری میگیره و کلا هم علاقه ی زیادی به ریاضیات نداره Big Grin اصلا وقت گذاشتن روی ریاضیات که مطمئنا وقت بیشتری رو نسبت به سایر دروس می گیره کار درستیه ؟؟؟ یا اصولا پیشنهاد شما واسه این افراد چیه ؟؟؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

صحبتی که خیلی جاها میشه اینه که یه درس رو کامل حذف نکنید. و فقط بعضی از بخشارو حذف کنید. حالا سوال اینکه تو ریاضی و تو هر درسش از کدوم بخش ها حتما همیشه یه سوال وجود داره ؟؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

mohammadali1990 پاسخ داده:

RE: آمار،ریاضی مهندسی ،محاسبات یا ساختمان گسسته؟

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۸:۰۴ ب.ظ)elahearshad نوشته شده توسط:  سلام خسته نباشید به همه دوستانتان میخواستم بدونم از ریاضیاتی که برا ارشد باید بخونیم من میخوام فقط وقت رودوتاشون بزارم بنظرتون آمار ،ساختمان گسسته،محاسبات یا ریاضی مهندسHuh

وقت گذاشتن روی ریاضیات خیلی مهمه و لازمه با توجه ب ضریبش تو کنکور - حذف کردنش اشتباست ب نظرم - من که تو کنکورم فقط گسسته میاد اونم خوب میخونم- امیدوارم بتونم تست ها رو در حد مطلوب پاسخ بدم - شمام بستگی ب وقت و علاقه خودتون داره

واسه گسسته هم کتاب پوران نوشته هادی یوسفی فوق العادست

۰
ارسال:

*Najmeh* پاسخ داده:

از نظر من ریاضی مهندسی توی همه ریاضیات از همه سنگین تر به وقت بیشتری برای تمرین نیاز داره
محاسبات اسون ترین و با حفظ چندتا فرمول میشه تستاشو درصورتی که اشتباه نباشن حل کرد
به نظر من ریاضی جز درس های که سوالات اشتباهش نسب به بقیه دروس بیشتر و بعضی سوالات به زمان زیاد برای حل نیاز دارن

۰
ارسال:

Dark_Angel پاسخ داده:

سلام
من ریاضیات مهندسی خیلی جالب نیست و می خوام از تابستون هم درس خوندن رو واسه رشته هوش شروع کنم. دو تا سوال داشتم
۱- من چون با میزان سختی سوالات این درس آشنایی ندارم می خوام بدونم به نظرتون بهتره این یک درس رو کلا گذاشت کنار و فقط یکم نگاهش کرد و به جاش وقت واسه ی بقیه ی ریاضیات (۳ درس)و درس های دیگه گذاشت یا نه ادمی که از تابستون شروع میکنه بشیه اینم خوب بخونه ؟؟؟
۲- برای خوندنش بهتره ریاضیات مهندسی رو کلاس رفت یا صرف نداره و خودم بخونم و کلاس چه استادی بهتره ؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید.

ارسال: #۱۰

azad_ahmadi پاسخ داده:

(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ)Dark_Angel نوشته شده توسط:  سلام
من ریاضیات مهندسی خیلی جالب نیست و می خوام از تابستون هم درس خوندن رو واسه رشته هوش شروع کنم. دو تا سوال داشتم
۱- من چون با میزان سختی سوالات این درس آشنایی ندارم می خوام بدونم به نظرتون بهتره این یک درس رو کلا گذاشت کنار و فقط یکم نگاهش کرد و به جاش وقت واسه ی بقیه ی ریاضیات (۳ درس)و درس های دیگه گذاشت یا نه ادمی که از تابستون شروع میکنه بشیه اینم خوب بخونه ؟؟؟
۲- برای خوندنش بهتره ریاضیات مهندسی رو کلاس رفت یا صرف نداره و خودم بخونم و کلاس چه استادی بهتره ؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید.

از نظر من :
سوال اولتون . هر درسی سختی خودش رو داره، ریاضیات مهندسی هم به همین صورت، و نمیشه با یه کم نگاه کردن چیزی عایدتون بشه.
اگه احساس می کنید که به بحثای این درس علاقه دارید شروع کنید به خوندنش، اگر هم نه که کل درس ریاضی مهندسی رو حدف نکنید. بهتره بحث هایی مانند اعداد مختلط و سری های فوریه رو بخونید(حداقل این دوتا رو می تونید بخونید)، چون به نسبت هرسال از این بحث ها سوال داده میشه.
سوال دومتون. اگه امکان رفتن به کلاس براتون هست که برید، اساتید رو من اشنایی ندارم، اما دکتر کریمی بچه ها تعریف می کردند ازش(خودم نرفتم و در حد شنیده، شنیدم). کتاب پارسه و کتابای دیگه هم می تونید ازشون بهره مند بشید.

و همچنین ورودتون رو به مانشت تبریک عرض می کنیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۵۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۹ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۷۶۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۳۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۴۵ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۱۳۲ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۱۹ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۱۶ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۶۴۴ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۳۶ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close