زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چطور میتونم خدمت نرم؟

ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۴۴ ب.ظ
Question چطور میتونم خدمت نرم؟
سلام خدمت همه عزیزان
به احتمال خیلی زیاد من امسال پشت کنکور میمونم (متاسفانه مشکلی برام ایجاد شد که طی دو ماه گذشته نتونستم درس بخونم، حتی نتونستم خونده های قبلی رو مرور کنم...)
از طرفی هم تو شهریور ۹۲ اون ۱ سال فرصت برای معرفی به نظام وظیفه هم برای من تموم میشه و باید دفترچه رو بفرستم
اما نمیخوام برم خدمت، میخوام بشینم و بخونم برا سال بعد...

اون طوری که فهمیدم تنها راه این قضیه اینه که از یه دانشگاهی قبول شم (که روزانه نباشه) بعدش مثلا ترم اول رو مرخصی بگیرم (تا بشینم برا ارشد بخونم) و بعدش که رتبه ها اومد و انتخاب رشته کردم و قبول شدم، اونوقت برم انصراف بدم از دانشگاه فعلی و برم تو دانشگاه جدیدی که قبول شدم ثبت نام کنم

حالا ۲ تا سوال دارم:
۱) این چیزایی که گفتم درست هست؟
۲) ریزه کاری ها چطورن؟ یعنی مثلا قبولی پیام نور یا مجازی یا دانشگاه آزاد هم معافیت تحصیلی دارن یا اینکه حتما باید شبانه باشه؟ (البته میدونم دانشگاه آزاد هم میشه، بیشتر سوالم رو مجازی و پیام نوره)
در واقع بطور کلی از دوستانی که همچین کاری رو قبلا انجام دادن و تجربه دارن خواهش میکنم که کمی از تجربیاتشون رو بیان کنن تا من از سردرگمی دربیام

من امسال داشتم میخوندم برای شریف... اوضاع هم عالی بود (به معنی واقعی کلمه، عالی بود)... اما متاسفانه درگیر مشکلی شدم و یک سال باید از همه چیز عقب بمونم

ممنونم از توجه تون و برای همگی آرزوی موفقیت دارم.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۳۷ ب.ظ
چطور میتونم خدمت نرم؟
شما کارنامه اولتون خیلی خوب بود.خیلی بد شد که نتونستید ادامه بدید.ولی ناامید نباشید و تلاشتون رو بکنید.من از قوانین سربازی اطلاعی ندارم!Smileانشاالله بچه های دیگه مشورتهای خوبی بهتون بدن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۱۱ ب.ظ
RE: چطور میتونم خدمت نرم؟
سلام دوست من
نگران نباش انشالله یه جای خوب قبول میشی
اگر هم نشدی
شما ۳۰ شهریور ۹۲ دفترچه رو پست کن برات تاریخ اعزام احتمال زیاد خیلی زود بیاد میشه ۱/۱۰/۱۳۹۲ البته شاید هم بدشانس باشی و ۱/۸/۱۳۹۲ هم ممکنه برات بیاد ولی اگه ۱/۱۰ برات بیاد بعد میتونی بری نظام وظیفه و تمدیدش کنی برا مثلا ۱/۱۲/۱۳۹۲ که بعد از کنکور سال بعد بری خدمت و بعدش اگه دانشگاه قبول شدی که بعد ۷ ماه از خدمت تو شهریور ۹۳ ترخیص میشی وگرنه که ادامه خدمت رو می دی.
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۲۱ ب.ظ
چطور میتونم خدمت نرم؟
سلام.
اول اینکه امیدوارم بتونید همین امسال به خوبی از عهده ارشد بر بیاید ، قبولی همش درس خوندن نیست به شانس و اقبال هم ربط داره.

تا اونجایی که من میدونم در صورت نداشتن غیبت در هر مقطع تحصیلی یکبار از معافیت تحصیلی بیشتر نمی تونید استفاده کنید . اگر برای دور زدن سربازی رفتید دانشگاه غیر روزانه در صورت انصراف به احتمال زدید باید تشریف ببرید خدمت مقدس سربازی.
مجازی و پیام نور هم معافیت تحصیلی داره ، ارشد هستن دیگه از لحاظ معافیت تحصیلی فرقی با روزانه ندارن.

خلاصه اینکه اینطوری نمیشه دور زد وگرنه من خودم دور زده بودم و نمی رفتم خدمت. بنظر من برو دنبال امریه ، اینطوری برای سال دیگه فرصت بیشتری برای درس خوندن داری .

.... Loading
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۵۵ ب.ظ
چطور میتونم خدمت نرم؟
البته یکی دو تا توضیح اضافی باید بدم:
اول اینکه من غیبتی ندارم تا حالا
تا تاریخ ۷ شهریور ۹۲ هم فرصت دارم برای ارسال دفترچه و بهم گفتن که بهتره هفته آخر مرداد ارسال کنم دفترچه رو چون کمی کارا طول میکشه و این طول کشیدن یه وقت باعث غیبت من نشه
پس نمیتونم دفترچه رو آخر شهریور ارسال کنم

من فقط میخوام تا موقع کنکور (یعنی بهمن ۹۲) نرم خدمت... با بعدش کاری ندارم

ضمنا یه سوال: اگر من یه دانشگاهی قبول بشم و ترم اول (مهر ۹۲ تا اوایل بهمن ۹۲) رو مرخصی بگیرم از دانشگاه و بعد کنکور رو بدم و ترم دوم رو هم ثبت نام کنم و مشغول تحصیل بشم (تا تیر ۹۲) بعدش که ترم تو تیر تموم شد برم انصراف بدم و برام تاریخ اعزام میخوره اول شهریور ۹۳ یا شایدم آبان ۹۳///
اینایی که گفتم درسته؟

خوب منم تو شهریور ۹۳ میرم و تو دانشگاه جدید (که کنکور دادم براش) ثبت نام میکنم و دوباره دارای معافیت تحصیلی میشم...

غیر از اینه؟ یا اینکه من دارم اشتباه میکنم؟
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۳۶ ب.ظ
حالا مگه سربازی چی هست که اینقدر بهش فکر میکنی؟!
یه دوره ای از زندگی هست که همه گذروندن حالا هم نوبت شما هست که بری و تجربه کنی.
چیز ترسناکی که نیست عزیزم
شما که درنهایت باید بری پس چه بهتر زودتر بری و موانع موجود در سر راهت برای آینده رو از جلوت برداری.
اگرهم واقعا هدف برای درس خوندن داشته باشی تو همون سربازی هم میتونی بخونی و خیلی ها هم تو سربازی دانشگاههای خوب قبول شدن
امیدت به خدا باشه همه چیز درست میشه شک نکن
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۰۳ ب.ظ
چطور میتونم خدمت نرم؟
(۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۴۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  فقط یه گیر کوچک که هست و اون اینه که وقتی باسم یک دانشگاه در یک مقطع بشما معافیت تحصیلی میدن . دفعه دوم باسم دانشگاه دوم نمیدن.
شما وقتی قبول میشید و معافیت تحصیلی میگیرید در مقطع ارشد وقتی انصراف میدین دانشگاه به نظام وظیفه اطلاع میده که معافیت شما را باطل کنند . دفعه دوم که قبول میشید دانشگاه دوم از نظام وظیفه براتون درخواست معافیت تحصیلی میکنه و نظام وظیفه هم معمولا" دفعه دوم در یک مقطع معافیت تحصیلی نمیده. البته بعضی میگن میدهد ولی قانون اولیه اش این بود که در یک مقطع فقط یکبار معافیت تحصیلی صادر میشه و در صورت انصراف باید مشمول بره خدمت و برگرده. طبیعیش هم باید همینجور باشه چون اگه غیر از این باشه میشه دو سه تا ارشد مختلف خوند و ۶-۷ سال نرفت خدمت.
اگه هم برید خدمت و حین سربازی آزمون بدین که باز هم ایجاد اشکال میکنه چون در دفترچه کنکور اینو مینویسن. البته یک بار دیگه هم اینمورد اخیر را من گفتم ولی خانمی گفتن زنگ زدن و پرسیده اند از نظام وظیفه. یه دوستی اینجا بودند که همین دو سه هفته پیش تو تکمیل ظرفیت آزاد قبول شده بودند ولی چون حین خدمت امتحان داده بودند دانشگاه آزاد ثبت نامشون نکرده بود.

بهترین راهکارش اینه که دفترچه را در آخرین موعد بگیرید و بتونید اعزام را به اسفند بندازید یا اینکه کلا" اگه میتونید معاف شید.این نظر من هست. شاید راه غیرعادی هم باشه ولی میگن روزه شک دار نگیرید.
من چند وقت پیش دنبال این بودم که ارشد یجا قبول شم و بعد اپلای کنم و انصراف بدمو برم وسط ارشد. بعد یکی بهم گفت که نمیشه اینکارو بکنی و فقط یه بار میشه معافیت تحصیلی بگیری و اگه انصراف بدی دیگه بهت معافیت نمی دن. که بعدش با پیگیری که کردم به این مطلب
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رسیدم و متوجه شدم فانون عوض شده و یک بار انصراف دادن مشکلی نداره و دوباره بهت معافیت میدن البته منوط به شرایطی که تو همین لینک ذکر شده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix , nimam
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۳۵ ب.ظ
چطور میتونم خدمت نرم؟
انشالله امسال به خواسته‌تون میرسید،
اگر هم خدایی‌نکرده این اتفاق نیافتاد و تصمیم به سال دیگه داشتید، یادمه یک بار گفته بودید که کمی کسری دارید، از اون که راحت میتونید استفاده کنید و اگر برنامه‌ای نداشته باشید مثلاً همین فروردین دفترچه رو پست کنید که تا اواخر مهرماه کارتون تموم شده باشه.

اما در اون موردی که گفتید، فکر کنم آقای esi تجربه‌ی خوبی داشته باشند چون مشابه همین تصمیم شما رو پیاده کرده بودند که یه مقدار مشکلاتی داشتند ولی رفع شد براشون خدا رو شکر.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۵۸ ب.ظ
چطور میتونم خدمت نرم؟
ممنون از توجه دوستان عزیز
من به لینکی که دادید مراجعه کردم... تو اون لینک نوشته که اجازه یک بار انصراف و کنکور مجدد رو داریم
من تا حالا انصراف ندادم، پس اجازه این کار رو دارم... و اگر این کار رو بکنم، دوباره به من معافیت تحصیلی داده میشه؟ طبق گفته این لینک که این طور هست...

درسته؟

مساله اینه که من اصلا و ابدا نمیخوام برم خدمت ... تا حالا که کسری دارم یه مقدار، اگر بتونم تا دو سه سال دیگه هم نرم خدمت، به کل معاف میشم... میخوام از فروردین ماه بخونم برای کنکور ۹۳

برای همینم همه تلاشم اینه که اصلا خدمت نرم

پس طبق گفته های اون لینک بالا، من میتونم برم دانشگاه و معافیت بگیرم و بعد انصراف بدم و دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟
ارسال: #۱۰
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ ب.ظ
(۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۵۸ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  ممنون از توجه دوستان عزیز
من به لینکی که دادید مراجعه کردم... تو اون لینک نوشته که اجازه یک بار انصراف و کنکور مجدد رو داریم
من تا حالا انصراف ندادم، پس اجازه این کار رو دارم... و اگر این کار رو بکنم، دوباره به من معافیت تحصیلی داده میشه؟ طبق گفته این لینک که این طور هست...

درسته؟

مساله اینه که من اصلا و ابدا نمیخوام برم خدمت ... تا حالا که کسری دارم یه مقدار، اگر بتونم تا دو سه سال دیگه هم نرم خدمت، به کل معاف میشم... میخوام از فروردین ماه بخونم برای کنکور ۹۳

برای همینم همه تلاشم اینه که اصلا خدمت نرم

پس طبق گفته های اون لینک بالا، من میتونم برم دانشگاه و معافیت بگیرم و بعد انصراف بدم و دوباره معافیت تحصیلی بگیرم؟

البته دوست من این مورد رو هم در نظر داشته باش
" اینجا ایران است ، شاید صبح که از خواب پاشدی دیدی یک قانون جدید وضع شده "!
به هر حال توکلت به خدا باشه ، با مشورت دوستان بهترین راه رو انتخاب کن و به خدا توکل کن ، همین کافیه.

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
 سپاس‌گزاری شده توسط: Manix
ارسال: #۱۱
۱۷ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ق.ظ
چطور میتونم خدمت نرم؟
من همین الان از نظام وظیفه برگشتم (برای احتیاط پلیس +۱۰ هم رفتم)

بهم گفتن چون تا حالا انصراف از تحصیل ندادی، میتونی این کار رو بکنی و انصراف بدی و اگر دوباره قبول شدی برات معافیت تحصیلی صادر میشه
گفت که فقط یک بار میتونی با انصراف دادن همچین کاری بکنی
منم که تا حالا انصراف ندادم، پس میتونم این کار رو بکنم

البته امید دارم که امسال نتیجه بگیرم... دلم نمیخواد یک سال دیگه پشت این کنکور بمونم...
اما اگر نتیجه دلخواهم رو نگیرم، راهی ندارم جز همین

از همتون ممنونم و برای موفقیتتون دعا میکنم...
شاد و موفق باشین
ارسال: #۱۲
۱۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۳۴ ب.ظ
چطور میتونم خدمت نرم؟
فقط یک سوال برام مونده:

آیا امکان گرفتن مرخصی تحصیلی در ترم اول وجود داره؟ در کدوم دانشگاه ها؟

ممنون
ارسال: #۱۳
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ ب.ظ
سلام دوست خوبم. اولا واقعا متاسفم بخاطر مشکلی که برات پی اومد و نتونستی خوب ادامه بدی علی الخصوص اینکه شما اوایل جزء امید ها بودی. اما به قول دوستان مخصوصا با کنکور امسال و اوضاع سوالات نباید کاملا قطع امید کرد و باید تا آخر نتایج رو رصد کنی. من این پست رو دیر دیدم. قضیه یک بار انصراف در هر مقطع و گرفتن معافیت دوباره درسته و توی صفحات اول دفترچه راهنمای ناجا هم ذکر شده.

اما در مورد مرخصی و حذف ترم، فکر میکنم دانشگاه های مختلف با کمی مذاکره مرخصی رو برای ترم اول میدن. این مورد برای یکی از هم ورودی های ما در دانشگاه باهنر در ترم اول پیش اومد و با پر کردن فرم مشکلات رفت و اصولا بعدا هم دیگه پیداش نشد!! (فکر کنم کلک شما رو زد!! Wink ) فکر میکنم پیام نور و آزاد هم میشه گرفت. در گرفتن معافیت هم که دانشگاه شرط نیست نظام وظیفه برای همه موسسات مورد تایید وزارت علوم و آموزش پرورش معافیت صادر میکنه. شما توی شبانه رفتن محدود نیستید و پیام نور و مجازی هم میشه.

اما آقا فرداد بزرگوار و گرامی در مورد قبولی حین سربازی مطلبی رو گفتن که خیلی تعجب کردم و با همه قوانینی که تا به حال شنیدم متفاوت بود و اون اینکه در حین خدمت نمیشه ثبت نام کرد. اصولا جمله ای رو تو نظام وظیفه همیشه میگن و اون اینه که در زمان صلح درس خواندن بر خدمت مقدم است!! حتی در بین آموزشی اگر کسی بخواد در دانشگاهی البته با مقررات ثبت نام کنه براش معافیت صادر میشه و مابقی خدمت رو بعد از اتمام خدمت طی میکنه و هیچ مشکلی پیش نمی آد. این مورد شاید ده بار در اطرافیان و دوستانم اتفاق افتاده حتی در مقاطع غیر عالی و دبیرستانی. در زمان ثبت نام در دانشگاه فقط دو حالت پیش می آد. یا معافیت، یا مشمولیت. اولی که به راحتی ثبت نام می کنه و دومی با اجماع همه شرایط از خدمت ترخیص میشه. البته میدونیم که راهی غیر از ترخیص وجود نداره و ادامه سربازی و تحصیل با هم طبق قانون ممکن نیست.

اما دوست خوبم MSZ جان توصیه من اینه که اگه کارت سبز نداری تا مهلت باقیمونده تا سال آینده مثل خودم براش اقدام کن که باعث میشه هم جای بهتری خدمت کنی هم در صورت افتادن تو سپاه، آموزشی هم نداشته باشی. اگه کارت رو داری چه بهتر و در نهایت هفته آخر مرداد دفترچه رو بفرست. اما اگه می خوای اصلا خطری تهدیدت نکنه مرخصی دانشگاهی رو حالت مناسبی می بینم. امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم. همه بر این نکته تاکید دارن که قبولی نشدن ارشد، پایان کار نیست. اما از صمیم قلب آرزو میکنم حتما همین امسال موفق باشی.

در پایان جمله ای می گم که شاید دوستان عزیزم اعتراض کنن اما نظر من اینه که کاش سازمان سنجش و وزارت علوم، با وجود این همه شخصیت های تحصیل کرده، کمی از نظم و انظبات و قانونمندی نظام وظیفه رو داشت. اصولا معتقدم تنها بخشی از مقررات دانشگاهی که هیچ وقت مشکلی در اونها پیش نمی آد ارتباط دانشگاه ها با نظام وظیفه برای صدور معافیت تحصیلی در هر ترم هستش!
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , nimam
ارسال: #۱۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط hothatan.)
چطور میتونم خدمت نرم؟
سلام بر دوستان گرامی

چند تا سوال داشتم اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم .

مهلت یک ساله فراغت از تحصیل بنده ۱۱/۳۰ تموم میشه .

۱/آزمون ارشد آزاد خرداد ماهه و نتایجش شهریور ماه اعلام میشه . با این تفاسیر ( تاریخ فراغت از تحصیل و ....) میتونم شرکت کنم ؟ میتونم تا اعلام نتایج اعزامم رو به تعویق بندازم (با یه ترفندی ، راهکاری ، چیزی)؟

.۲برای معافیت پزشکی میخوام اقدام کنم . الان با توجه به فرصت اندک باقی مونده (تقریبا ۲ روز تا پایان فرجه فراغت از تحصیل) و اینکه من می خوام تاریخ اعزامم تا اونجا که ممکنه دیرتر باشه(برای شرکت در آزمون آزاد اومدن نتایجش ) معافیت یا اعزام ؟پروسه کدوم بیشتر طول میکشه با در نظر گرفتن این نکته که گویا در صورت اقدام برای معافیت پزشکی دیگه امکان تعویق انداختن اعزام نیست و با فرض اینکه معاف نشم !البته معاف از رزمی ام حتمی است )

۳/اگه الان برای اعزام اقدام کنم بعد میتونم تغییر وضعیت بدم؟ اونوقت تاریخ اعزامم دیرتر نمیافته؟ اصلن شدنی هست یا نه ؟ (تغییر وضعیت برای معافیت پزشکی )

تشکر از زحماتتون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۵۵ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۵۳۸ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  خدمت یا ارشد؟؟؟؟ feri1221 ۲ ۲,۳۱۷ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۵۲۵ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Smile چطور امکان قبولی در رشته رایانش امن هست؟ نوشتن ۲ ۴,۰۴۸ ۰۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: نوشتن
  تست نفوذ و میز خدمت mahsa.mahroo ۰ ۱,۷۴۵ ۰۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: mahsa.mahroo
  لطفا زود کمکم کنید در مورد ایست خدمت ضروریه mo-hammad ۱۰ ۴,۷۷۵ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mo-hammad
Music دکترای فناوری اطلاعات ۹۷ چطور بود؟ shivap ۰ ۲,۲۵۴ ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۷:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: shivap
  ویدیوهای سایت دانشگاه فردوسی مشهد رو چطور دانلود کنیم؟ saeid4x ۱ ۲,۴۱۵ ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  چطور میشه از اشتباهاتمون درس بگیریم؟ Saman ۴ ۳,۳۲۲ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: royka

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close