زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خوندن پزشکی بعد از گرفتن مهندسی ..کمکم کنید

ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ب.ظ، توسط sina_oonline.)
سلام
الان سال آخر کامپیوترم و ارشد استعداد های درخشان هوش مصنوعی هم پذیرش دارم.
اما فکر می کنم کامپیوتر اون چیزی نیست که دنبالش هستم.راستش حس می کنم اومدنم به ریاضی فیزیک از اولش استباه بود حتی پیش دانشگاهی هم که بودم دوست داشتم برم تجربی تا بتونم بیماری هایی که عذاب شده برای مردم رو در حد توانم ریشه کم کنم اما دیگه کمی دیر بود برای همچین تصمیمی و شاید الان بیشتر از کمی دیر باشه...
اوائل که اومدم کامپیوتر به خیال این که میرم تو زمینه های بیو انفورماتیک کار می کنم خودم رو قانع می کردم به موندن تو این رشته اما الان میبینم حتی بیو انفورماتیک هم خیلی انتزاعی به مباحث پزشکی نگاه می کنه..
نمی دونم چی کار کنم...تصمیم سختیه..اصلا نمی دونم تو ایران شدنیه؟منع قانونی نداره؟؟
ممنون میشم راهنماییم کنید..ببخشید زیاد نوشتم ..وقت زیادی برای تصمیم گیری ندارم

پ.ن: به درسای فیلد کامپیوتر بی نهایت علاقه دارم به خروجی پزشکی هم بی نهایت(هر چند نمی دونم درساش چیه).حس می کنم پزشکی بیشتر می تونه به مردم خدمت کنه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط good-wishes.)
RE: خوندن پزشکی بعد از گرفتن مهندسی ..کمکم کنید
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۱۵ ب.ظ)sina_oonline نوشته شده توسط:  پ.ن: به درسای فیلد کامپیوتر بی نهایت علاقه دارم به خروجی پزشکی هم بی نهایت(هر چند نمی دونم درساش چیه).حس می کنم پزشکی بیشتر می تونه به مردم خدمت کنه

جالبه برام که شما الان به همون نتیجه ای رسیدین که من بعد کنکور رسیده بودم . البته من موقعیت استعدادی شما رو ندارم اما دقیقا هم همون موقع ها بود که با رشته مهندسی پزشکی و انفورماتیک پزشکی آشنا شدم فکر می کنم این رشته تا حدی علایق نهفته و راه نرفته من رو ارضا می کنه شاید برای شما هم همینطور باشه می تونید جهت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پیروز باشید
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۳۸ ب.ظ
ممنون بابت لینکتون مخصوصا لینک دوم که پر از مطالب مرتبطه
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۴۸ ب.ظ
سلام
دوست عزیز اشتباه می کنید
سهمیه استعداد درخشان دارید برید هوش بهتره براتون
تو این ۳ ماه هم یه تکنیکی یاد بگیرید یا ریاضیاتتتون رو تقویت کنید
قرار نیست که رشتتون بشه انفورماتیک پزشکی شما دکتر علوم تجربی بشید!!!
در کل قدر این فرصت رو بدونید و عمرتون رو هدر ندهید
موفق باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_oonline , amku , mohammadali1990
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۴۸ ب.ظ)Trex2008 نوشته شده توسط:  قرار نیست که رشتتون بشه انفورماتیک پزشکی شما دکتر علوم تجربی بشید!!!

قرار نیست با انفورماتیک پزشکی دکتر علوم تجربی بشه کسی . کافیه خلاقیت به خرج بدن و دو علاقه شون رو با هم به کاربرد تبدیل کنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_oonline , mohammadali1990
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۵۸ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۵۱ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۴۸ ب.ظ)Trex2008 نوشته شده توسط:  قرار نیست که رشتتون بشه انفورماتیک پزشکی شما دکتر علوم تجربی بشید!!!

قرار نیست با انفورماتیک پزشکی دکتر علوم تجربی بشه کسی . کافیه خلاقیت به خرج بدن و دو علاقه شون رو با هم به کاربرد تبدیل کنن
دوست عزیز در ایران خلاقیت کیلو چنده؟؟؟ ایشون پزشکی دوست داره استعداد درخشانم هست یا اپلی کنه بره جایی که به خلاقیتش ارزش میدن یا همین هوش رو بگیره بعد دکتری بره اونجا اپلی کنه ... هوش هم که خوب با مدیکال عجین میشه
من خیرش رو می خوام می گم احساسی حرف نمی زنم.
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ
اگر سهمیه استعداد درخشان دارید که خیلی خوبه.البته هوش هم نیاز به ریاضی قوی داره و شما میگید که علاقه به ریاضی ندارید.
اگر یکبار از کنکور سراسری به دانشگاه دولتی روزانه وارد شدید و فارغ التحصیل هم شدید دیگه نمیتونید برای روزانه پذیرفته بشید.مگر اینکه شبانه و بین الملل.شبانه هم پزشکی نداره فقط دامپزشکی داره.پذیرش بین الملل راحت تره ولی خب هزینه زیادی میخواد.دانشگاه آزاد خیلی هزینه اش به صرفه تر از بین الملل هست
میتونید آزاد هم شرکت کنید.البته قبولی در آزاد هم به راحتی نیست و خیلیها هستند که ترجیح میدن پزشکی باشند هرچند آزاد.
باید خیلی وقت براش بذارید و تلاش کنید تا بتونید موفق بشید چون از نزدیک دیدم که خانواده ها چه هزینه ای میکنند که بچه شون پزشکی قبول بشه.حتی با درآمد خیلی معمولی و متوسط
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_oonline , eh3an2010 , mohammadali1990
ارسال:
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط sina_oonline.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  اگر سهمیه استعداد درخشان دارید که خیلی خوبه.البته هوش هم نیاز به ریاضی قوی داره و شما میگید که علاقه به ریاضی ندارید.
اگر یکبار از کنکور سراسری به دانشگاه دولتی روزانه وارد شدید و فارغ التحصیل هم شدید دیگه نمیتونید برای روزانه پذیرفته بشید.مگر اینکه شبانه و بین الملل.شبانه هم پزشکی نداره فقط دامپزشکی داره.پذیرش بین الملل راحت تره ولی خب هزینه زیادی میخواد.دانشگاه آزاد خیلی هزینه اش به صرفه تر از بین الملل هست
میتونید آزاد هم شرکت کنید.البته قبولی در آزاد هم به راحتی نیست و خیلیها هستند که ترجیح میدن پزشکی باشند هرچند آزاد.
باید خیلی وقت براش بذارید و تلاش کنید تا بتونید موفق بشید چون از نزدیک دیدم که خانواده ها چه هزینه ای میکنند که بچه شون پزشکی قبول بشه.حتی با درآمد خیلی معمولی و متوسط
شاید بد منظورم رو رسوندم به درس های ریاضی علاقه دارم اما به مهندس شدن علاقه ندارم.ولی به هر حال با این توضیحی که شما دادید که داشنگاه دولتی دیگه نمی تونم برم فکر کنم باید فکر این قضیه را از سرم بیرون کنم چون از پس هزینه آزاد بر نمیام

از همه دوستانی که راهنمایی کردند تشکر می کنم
ارسال:
۰۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ ق.ظ
نیگاه کن دوست عزیز، منم یه جورایی مثل توهم ، مثل خیلی های دیگه که بعدا دنبال راشونن
ببین شرایط چی میگه، یعنی ببین توان تغییر شرایط رو داری، باید از هر منظری به قضیه نیگاه کنی، عمر ف هزینه و علاقه ابعاد این انتخابن، باید یه تعادلی بین اینها برقرار کنی. باید کاری کنی که بعدا ناکرده دوباره پشیمون نشی ، نکنه نتونید کار درست و حساببی گیر بیارید، نکنه نتونید ادامه تحصیل بدید، نکنه بدن خوشتون نیاد، نکنه بعدا ..... باید فکر همینه اینا مسائل و هزار جور مسائل رو بکنید.
اما برای من یکی امکان شروع دوباره از تجربی و کنکور و بعد پزشکی و بعد تخصصی و ... وجود دنداشت و تصمیم دارم برای خودم تو خونه بخونم و چند تا کتاب هم برای شروع دارم و کما و بیش هم مطالعه دارم.

تو رشته هوش هم می تونید وارد بحث هایی غیر مستقیم پزشکی بشید، من یه استادی دارم که تبریز دقیقا تویه زمینه بهبود تصاویر MRI می کرد و تو همین زمینه هم دکتری گرفته بود و چند تا مقاله هم تو همین زمینه تو مالزی داده بود.
می تونی تویه رشته خودمون هم بری تویه زمینه در مورد پزشکی اما مسلما نه به صورت بیولوژی بلکه به صورت مهندسی و سیستم های کامپیوتری.
در کل زیاد فکر کن، برای علاقت تلاش کن اما همه چیز رو هم در نظر بگیر تا موفقیت کامل بشه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_oonline , good-wishes , amku , mohammadali1990
ارسال: #۱۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۰۹ ب.ظ، توسط saman_6468.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  اگر سهمیه استعداد درخشان دارید که خیلی خوبه.البته هوش هم نیاز به ریاضی قوی داره و شما میگید که علاقه به ریاضی ندارید.

سلام
منظور از سراسری کنکور ریاضی تجربی و انسانیه
آخه منم علاقه دارم پزشکی بخونم

تنها شرط پیروزی داشتن اراده قوی است.
ارسال: #۱۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۹ ق.ظ، توسط amku.)
متاسفانه ایران کشور پیشرفته ای نیست وگرنه میدید که ترکیب رشته های کامپیوتر + الکترونیک + مکانیک (مکاترونیک) چه کمکی به انسان ها می کنه. این هم دست و پای مصنوعی که فرمان رو به مغز ارسال و دریافت می کنن مگه چیزی جز مهندسیه. این که شما از مهندس شدن بدتون میاد و علاقه پزشکی دارید خیلی عاقلانه هست ولی اگه هدفتون کمک به دیگرانه می تونید به اون بخش هم (مکاترونیک) نیگاه کنید. در کل امروزه هیچ کاری بدون کامپیوتر یا بهتر بگم it یا کاملترش مکاترونیک معنی نداره و همه جوره می تونید بسیار بسیار مفید باشید.بهتره برید با یک مشاور تو زمینه کنکور های کارشناسی و ازاد کارشناسی صحبت کنید شاید راهی باشه که تو کنکور از نو شرکت کنید و از نو برید بخونید.
ارسال: #۱۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۱۰ ب.ظ
این دقیقا راهییه که یکی از دوستای من حدودا ۲ سال پیش طی کرد و الان داره پزشکی دانشگاه شیراز می خونه. طبیعتا همانطور که دوستان گفتن باید هزینه تحصیل مجدد رو پرداخت می کردکه البته ایشون چون مجرد بود و کار بیرون هم داشت چندان براش معضلی نبود. شهریه رو به صورت اقساطی پرداخت می کنه و از وام های دانشگاه هم استفاده می کنه. ایشون قبلا کارمند بود که بعد از طی دوره علوم پایه (۲ سال اول ) از کارش اومد بیرون. راستش من وقتی خبر قبولیشو شنیدم جدا از اینکه تعجب کردم کاملا مطمئن بودم که در نهایت پشیمون میشه . حتی بارها هم بهش گفتم که بعد ۷ سال درس خوندن نهایتا میشی یه دکتر عمومی ۳۵ ساله و با این شرایط اسفناک پزشکان عمومی تو فقط داری عمرتو هدر میدی و اون همیشه جوابش این بود که من بالاخره که ۳۵ ساله میشم ترجیح میدم اونموقع یه پزشک عمومی ۳۵ ساله باشم تا یه کارمند فسیل شده ۳۵ ساله. راستش هنوز هم از انتخابش راضیه .

راستی ایشون مدتی هم به عنوان کمک بهیار تو درمانگاه کار کرده بود و تقریبا با شناخت وارد این رشته شد. امیدوارم شما علاقتون به پزشکی صرفا ناشی از دیدن سریالهایی مثل پرستاران یا Greys Anatomy نباشه. چون راستش اکثر پزشکان ( چه عمومی و متخصص) صرفا کارشون طبابت و کارهای بالینی درمانی هست و کمتر کسی حاضر میشه در آمد تقریبا بالای طبابت را ول کنه و بچسبه به تحقیقات و ریشه کن کردن بیماریها ، حتی دانشجویان داروسازی هم اکثرا به فکر دایر کردن داروخانه و کاسبی هستن تا کشف داروهای جدید. راستی ۵۰۰۰۰ پزشک عمومی هم داریم که تقریبا پزشکی رو رها کردن.....

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , sina_oonline , mohammadali1990
ارسال: #۱۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۰۳ ق.ظ)saman_6468 نوشته شده توسط:  از این چیزی که گفتید مطمن هستید.
راستش یکی از اعضا یک ارسالی داشتند توی همین تاپیک درمورد اینکه طبق یکی از بندها و تبصره ها میشه توی پزشکی قبول شد ولی با پرداخت شهریه ، که الان حذف شده.من اون بندها رو نخوانده بودم یا شاید اطلاعاتم قدیمی تر بوده.
بهترین راه اینه که از سنجش بپرسید.اونها طبق قوانین جدید خوب راهنمایی میکنند.

ولی درکل اگر میخواید برای قبولی توی یک رشته دیگه ای وقت بذارید این ریسک هم وجود داره که همه زحماتتون هدر بره.چون یک دانش آموز دبیرستانی هم ۱ سال باید وقت بذاره و بکوب بخونه البته به شرط اینکه توی دوران تحصیل هم دانش آموز خیلی خوبی بوده باشه)تا بتونه پزشکی قبول بشه.من چون در اطراف خودم افرادی بودند که برای پزشکی تلاش کردند نظر دادم.خیلیها رو دیدم با وجود تلاش فراوان نتونستند موفق بشند.نمیخوام آیه یاس بخونم ولی باید از اطراف هم باخبر باشیم و ببینیم که سایرین(که وضعیت تحصیلی خوبی هم دارند)چقدر تلاش میکنند و لی ممکنه موفق هم نشند.میخوام بگم باید حساب شده اینهمه انرژی و وقت و هزینه بذارید
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_oonline , amku , good-wishes , saman_6468

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۷۷۲ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۸۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  اهدای کتاب های انفورماتیک پزشکی ya mohaymen ۱ ۲,۹۵۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فروش کتابهای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی pinkspring9@gmail.com ۰ ۲,۷۹۵ ۰۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pinkspring9@gmail.com
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۲ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۷۷ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۰۰ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close