زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

منابع سیستم عامل ارشد ۹۳ براساس تجربه کنکور ۹۲

نظرسنجی: منابع ارشد سیستم عامل برای کنکور ۹۳
استالینگز ترجمه دکتر پدرام
تننباوم : ترجمه دکتر حقیقت
سیلبرشاتس
سیستم عامل دکتر فهیمی
راهنمای Schaum در طراحی سیستم عامل ها
پارسه : دکتر حقیقت
پوران پژوهش : موسوی طیبی
مقسمی
سایر
[نمایش نتایج]

ارسال:

aydingol پرسیده:

سلام دوستان
قصد من از این تاپیک ، معرفی منابع ارشد درس سیستم عامل ، بر اساس تجربه دوستان عزیزی که در کنکور ۹۲ شرکت کردند.
به نظرم اگر از هم اکنون شروع کنیم و رفرنس ها و کتاب های تست مورد نیاز براساس تجربه دوستان تهیه کنیم و برنامه ریزی هماهنگی داشته باشیم می تونیم درصد موفقیت خودمون بالا ببریم
قبلا چنین تاپیکی با همین سرفصل برای شبکه ایجاد شده .
درخواست من از دوستان این هستش که منابعی که معرفی می کنند به صورت کامل باشه و نام نویسنده و مترجم و در صورت امکان انتشارات هم ذکر بشه.

البته در صورت استقبال دوستان و نظر موافق مدیران مانشت این موضوع را با سرفصل هماهنگ برای سایر دروس ادامه خواهیم داد
موفق باشید

منابعی که می نویسم از زبان یکی از دوستان است که قول داده به زودی عضو مانشت بشه و امسال هم در کنکور بوده

سیستم عامل پارسه : دکتر حقیقت
راهنمای Schaum در طراحی سیستم عامل ها نوشته آرچر هریس ترجمه دکتر زمانی فر و مهندس آصفی انتشارات دیباگران
برای مطالعه مفهومی : سیستم عامل تننباوم ترجمه دکتر حقیقت انتشارات همای دانش
در رابطه با مرجع آخر به دلیل کمیاب بودن ترجمه دکتر حقیقت : ترجمه آقایان دهقان و زارع پور از انتشارات نص
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

خانه سبز پاسخ داده:

دقیقا همینطوره که اندرو اس تنن باوم گفتند
استالینگز رو خوب بخون (کنکوری نخون) حل تمیرناش و علی الخصوص کاربردی یادبگیرش اینطوری خودت اصلا هرتستی رو دیدی میگی این طراح این تست رو داده برای اینکه باگزینه مثلا دانشجو رو فلان فریب بده ۲ فلان و ۳ جواب است
یعنی سطحی فکر نمی کنی عمقی میشی
این کتابا که بالا گفتی به نظر من همشون رو جمع کنی استالینگز نمیشه حالا ترجمه و ویرایشش فکر نمی کنم چندان مهم باشه ولی خب دکتر پدرام رو دارم من عالیه از الان شروع کنی حتی برای معماری کامپیوتر هم پوشش میده برات خیلی عمیق یاد میگیری و شیرین
متاسفانه امسال من کسی رو ندیدم بیاد بگه با سوالات حال کردم چون به سطح مفهومی رسیده بودم اما از رتبه های تک رقمی هستند افرادی که با عشق خوندند و ۱۰-۲۰ روز قبل کنکور فقط برای تفریح رفتن سرجلسه چون از رسیدن به مرتبه اگاهی بالاشون هیچ شکی نبود
موفق باشید

۰
ارسال:

aydingol پاسخ داده:

تا اینجا ... اینطوری که معلومه استالینگز ترجمه دکتر پدرام باید بخونیم ... البته ممنون میشم بفرمائید کدوم فصول این کتاب ...
البته چون من این کتابو کامل نخوندم ... اما بعضی جاها عموما درباره سیستم عامل هایی مثلیونیکس بحث شده که فکر نکنم احتیاج باشه
درباره کتاب تست مناسب ... راهنمایی کنید
به امید موفقیت مانشتی های عزیز

۰
ارسال:

Jessica2013 پاسخ داده:

سلام
من امسال سیستم عامل خوب زدم
یعنی فقط سیستم عامل و پایگاه خوب زدم
برای سیستم فقط اسالینگز خونده بودم و تست هم از کتاب پوران زدم. کتاب مقسمی به نظر من خیلی ضعیفه و نمی تونه برای سراسری مناسب باشه

ارسال:

sanar.m پاسخ داده:

RE: منابع سیستم عامل ارشد ۹۳ براساس تجربه کنکور ۹۲

سلام
ممنون از دوستانی که راهنمایی میکنن
jessica جان فقط اگه لطف کنی و بگی که کدوم فصول استالینگز رو بخونیم ممنون میشمHeart

راستی نظرتون راجع به کتاب سیستم عامل جی آرچر هریس چیه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

aydingol پاسخ داده:

سلام دوست عزیز
کتاب آرچر هریس با ترجمه دکتر کامران زمانی فر گرفتم
کتاب خوبیه و واقعا ارزش مطالعه داره
در مورد استالینگزم باید بگم من شروع کردم و واقعا دارم از این کتاب لذت می برم

ارسال:

sanar.m پاسخ داده:

(۱۰ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۰۵ ب.ظ)aydingol نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
کتاب آرچر هریس با ترجمه دکتر کامران زمانی فر گرفتم
کتاب خوبیه و واقعا ارزش مطالعه داره
در مورد استالینگزم باید بگم من شروع کردم و واقعا دارم از این کتاب لذت می برم

سلام آیدین جان
ممنون بابت جوابت.حجمشون زیاده؟دو تا رو با هم بخونیم خوبه یا یکیش کفایت میکنه؟

۰
ارسال:

amirmoghadam پاسخ داده:

من تو بخش شبکه هم ههمین حرفها را گفتم.
قبلا" هم واسه مدیر کل نوشتم که مانشت بهتره در سطح یه وبلاگ کنکور نباشه که هر کسی بیاد فتوا بده.

حالا این نظر سنجی واقعا" مسخره است . مگه میشه پیش بینی کرد سال بعد چی میشه.
حداقل بذارید بعد از نتایج اونایی که این درس را بالا زده اند بیان و جواب بدهند .

شما از روی یک منبع بخونید و تستها را هم از کتاب تستی بزنید . برید سر کنکور ولی انتظار نداشته باشید حتما" معادل زحمت تون نتیجه بگیرید را نداشته باشید.

الآن فقط میتونید نظرات را گوش بدین . حتی بعد از اعلام نتایج هم همینطور. اینکه بیایید بگید مرجع کنکور سال بعد چیه اصلا" معنا نداره. حتی گستردگی مطالب هم حساب شده نیست.

ارسال:

aydingol پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۰ ق.ظ)amirmoghadam نوشته شده توسط:  من تو بخش شبکه هم ههمین حرفها را گفتم.
قبلا" هم واسه مدیر کل نوشتم که مانشت بهتره در سطح یه وبلاگ کنکور نباشه که هر کسی بیاد فتوا بده.

شما از روی یک منبع بخونید و تستها را هم از کتاب تستی بزنید . برید سر کنکور ولی انتظار نداشته باشید حتما" معادل زحمت تون نتیجه بگیرید را نداشته باشید.

الآن فقط میتونید نظرات را گوش بدین . حتی بعد از اعلام نتایج هم همینطور. اینکه بیایید بگید مرجع کنکور سال بعد چیه اصلا" معنا نداره. حتی گستردگی مطالب هم حساب شده نیست.

سلام دوست عزیز
البته نمی خواستم جوابتون تو تاپیک بدم تا مثل صحبت شما یه مورد غیرمربوط به حساب بیاد
اما ...
در رابطه با گول زنندگی تاپیک ... من از دوستانی که در ارشد امسال بودن خواستم که نظرشونو بر اساس تجربه بگن . حالااگر دوست عزیزی فریب می خورن براشون اظهار تاسف می کنم.
در مورد مشاور تحصیلی شدن سایر دوستان، شاید شما و صد البته دوستانی که کنکور امسال خوب به اتمام رسوندن زیاد علاقه مند به این تاپیک ها نباشن اما برای من که امسال کنکور جالبی ندادم و دوستانی که سال اولشون هست و می خوان از الان شروع کنن تاپیک های اینچنینی کمکی محسوب میشه
در مورد صحبت شما در رابطه اینکه سنجش معلوم نمی کنه که از چه منابعی سوال میده ، درست می فرمائید اما بالاخره باید از جایی شروع کرد و چه بهتر منابعی که در کنکور ۹۲ ... که چندی پیش برگزار شد ... استفاده شده را در اولویت قرار بدیم
درضمن من قبل از باز کردن این تاپیک با یکی از مدیران مشورت کردم و تایید گرفتم مبنی بر باز کردن تاپیک.
البته پیشنهاد هم می کنم کمی ادبیات بهتری به کار ببرید
البته خوشحال میشم مدیران مانشت اگر پست نامربوطی در این تاپیک می بینن کارهای لازم انجام بدن
با تقدیم احترام
موفق باشید

ارسال: #۱۰

Jessica2013 پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۰ ق.ظ)amirmoghadam نوشته شده توسط:  من تو بخش شبکه هم ههمین حرفها را گفتم.

آقای امیر مقدم
آقای آیدین جواب خوبی دادن.اما منظورتونو از هر کسی نفهمیدم.
از اول شروع کنیم آقای Trex2008 که هم از مقبولیتی که دارن و هم از نوع حرف زدنشون معلومه که انسان جا افتاده ای هستن و جزو این هرکس طبقه بندی نمیشن
جناب فرداد که مدیر کل هستن و باز هم جزو هرکس به حساب نمیان
دوستانی مثلaydingol و sanar.m و ubc هم که عموما سوال پرسیدن و باز هم جزو این هرکس شما نمیشن
اگر هم منظور شما به من باشه که خوشحال میشم یه بحث کوتاه علمی با شما داشته باشم که معلوم بشه هر کس چه کسیه
خواهشا احترام خودتون که نه بلکه این سایت که یه فروم علمی نگه دارید
از سایر دوستان به خاطر تندی که داشتم معذرت می خوام

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۷۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۶۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۴۱ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۸۴۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۴۳ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۸۰۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۹۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۸۱ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۳۹ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۵۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close