زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

محاسبه خازن های ترانزیستورهای mos

ارسال:

انرژی مثبت پرسیده:

سلام به دوستان گرامی

یه سوال داشتم.
دو تافایل ضمیمه کردم. تو اولی واسه تک تک pmos و nmos ها واسه گیت و سورس و درینشون خازن در نظر گرفته شده و در دومی خازن معادل بدست اورده حالا سوال اینه که به نظرم خازن معادل ها درست حساب نشدن!

واسه خازن ورودی در گیت هر pmos یه خازن ۲c داریم و واسه همون ورودی تو nmos یه خازن ۳c داریم . خب این خازن ها سری شدن دیگه! پس نباید جمع بشن که بشه ۵c !؟

از طرفی خازخ خروجی هم واسه هر کدوم از pmos های بالا یه خازن ۲c بین خروجی و درینشون داریم که با هم موازین پس جمع می شه که می شه ۶c ولی باز با خازن درین ترانزیستور nmos پایین که ۳c هست سری می شه دیگه!

نمی دونم شاید من اشتباه می کنم!

الان یه چیزی که به ذهنم رسید اینه که شاید خازن معادل حساب نکرده! اخه خازنی که گذاشته مثلا بین خروجی و زمین گذاشته. ولی نمی دونم بازم!! اگر خازن معادل واسه خروجی حساب بشه، نهایتا خازن معادل بین زمین و vdd می شه؟ قاطی کردم Sad

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

bagherok پاسخ داده:

RE: محاسبه خازن های ترانزیستورهای mos

(۰۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۸ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  سلام به دوستان گرامی

یه سوال داشتم.
دو تافایل ضمیمه کردم. تو اولی واسه تک تک pmos و nmos ها واسه گیت و سورس و درینشون خازن در نظر گرفته شده و در دومی خازن معادل بدست اورده حالا سوال اینه که به نظرم خازن معادل ها درست حساب نشدن!

واسه خازن ورودی در گیت هر pmos یه خازن ۲c داریم و واسه همون ورودی تو nmos یه خازن ۳c داریم . خب این خازن ها سری شدن دیگه! پس نباید جمع بشن که بشه ۵c !؟

از طرفی خازخ خروجی هم واسه هر کدوم از pmos های بالا یه خازن ۲c بین خروجی و درینشون داریم که با هم موازین پس جمع می شه که می شه ۶c ولی باز با خازن درین ترانزیستور nmos پایین که ۳c هست سری می شه دیگه!

نمی دونم شاید من اشتباه می کنم!

الان یه چیزی که به ذهنم رسید اینه که شاید خازن معادل حساب نکرده! اخه خازنی که گذاشته مثلا بین خروجی و زمین گذاشته. ولی نمی دونم بازم!! اگر خازن معادل واسه خروجی حساب بشه، نهایتا خازن معادل بین زمین و vdd می شه؟ قاطی کردم Sad

درسته
خازن هایی که دوسر شان هم پتانسیل هستند حذف میشند
و مابقی یعنی خازن هایی که چه به vdd و چه زمین وصل هستند از نظر مداریی یکسان هستند (نکتشم همینجاست)
پس با جمع کردن خازن های موازی در خروجی داریم ۹c و در ورودی ۵c

ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

RE: محاسبه خازن های ترانزیستورهای mos

(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۱۵ ب.ظ)bagherok نوشته شده توسط:  پس با جمع کردن خازن های موازی در خروجی داریم ۹c و در ورودی ۵c
مشکل من همین جاس! تو خرجی یه خازن داریم ۳c دو طرفش vout و زمین هست و یه خازن ۶c در بالا که یه سرش vdd و یه سرش vout هست! خب اینا که موازی نمی شن! پس چطور شده ۹c؟
تو ورودی هم همین طور!

ببخشید من متوجه نشدم این که گفتید نکته اش همین جاس یعنی نکتهاش چیه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

ممنون از توضیحتون Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  محاسبه ارتفاع درخت.... baharkhanoom ۳ ۷,۵۳۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۱۶۹ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۲۲ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  تقسیم برای محاسبه کد افزونه چرخشی (CRC) Sanazzz ۴ ۶,۲۱۶ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  محاسبه چندمین عنصر آرایه Mr.R3ZA ۶ ۶,۱۶۰ ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۸۹۸ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۳۲۳ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn
  مشکل در محاسبه مرتبه ایک سوال Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۱۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  محاسبه طول کلمه در هافمن Mr.R3ZA ۳ ۳,۸۴۱ ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  محاسبه first &folllow Shiva.es ۳ ۴,۹۲۷ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bugatti2018

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close