زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درک سوال برای نوشتن کد

ارسال:

irpersian20 پرسیده:

درک سوال برای نوشتن کد

سلام

من میخواهم کد رو پیاده سازی کنم . منتها تو درک مشکل دارم.
یعنی اگر بدونم دقیقا منظور چیه و مراحل چی کار میکنه میرم دنبالش انجام میدم.

باید مدت زمان اجرا شدن n
Process را بوسیله توزیع- یکنواخت بین ۵ تا ۱۵ Second را تولید کرده و سپس برای هر کدام به جز اولی یک Time ورود با توزیع یکنواخت مابین ۱ الی متوسط زمان های همه ی پردازش ها را تولید کند.
درنهایت با الگوریتم SJF و FCFS و Round Robin بتوانیم ترتیب اجرا شدن Proccess ها را بدست آوریم و بعد متوسط زمان پاسخ
متوسط زمان انتظار و متوسط زمان بازگشت بدست آوریم.

یعنی ما باید مثلا ۱۰ تا پراسس رو عملا با Threading ایجاد کنیم و در حافظه بار کنیم و روش کار کنیم؟
یا نیاز ی به ایجاد Proccess نیست و فقط باید داده داد و اطلاعات تحویل گرفت.
امکان داره یک نفر ما رو راهنمایی کنه که دقیقا چی کار باید کرد و کجاها چی رو باید استفاده کرد؟
اصلا صورت سوال بفهمیم؟ زبان انتخابی سی شارپ
متاسفانه قسمت اول ش رو کامل مشکل دارم یعنی تو درک مشکل هست نمیدانم از ما چی میخواد و چی رو به ما داده.
البته تو درس سیتسم عامل محاسبه با الگوریتم هام خوب بوده اما نمیفهمم این رو. Huh
ممنون از لطف دوستان

۰
ارسال:

esi پاسخ داده:

درک سوال برای نوشتن کد

من نمی دونم الان دقیق منظور شما چیه ؟ آیا میخوایید الگوریتم های زمانبندی رو شبیه سازی کنید و یا اینکه واقعا به صورت فرآیند های واقعی اجرا کنید، این دو کاملا متفاوت هستند.
برای شبیه سازی کارتون خیلی آسونه، طبق روال شبیه سازی مبتنی بر رویداد به ترتیب زمان های ورود ، صف ایجاد می کنید و محدودیت های صف و ... رو اعمال میکنید بعد مدام تویه حلقه فرآیند هارو بر حسب نوع الگوریتم زمانبندی انتخاب، اجرا می کنید( یعنی اون متغیر Time موجود تو برنامه رو به اندازه زمان پردازش فرآیند جلو می برید) اطلاعات مورد نیاز مثل زمان اجرای فعلی( چون ممکنه زمان اجرا تصادفی و بر اساس یه توزیع مشخص مثل نمایی باشه)، زمان انتظار تا کنون ، وضیعت صف و ... رو ثبت می کنید و سپس فرآیند بعدی والی آخر .... و درآخر هم متونید اطلاعات مورد نیاز خودتون مثل زمان اجرای تمامی فرآیندها، زمان انتظار، زمان بازگشت و ... محاسبه کنید که کاره اصلا سختی هم نیست ، می تونید برای شبیه سازی هم از کتاب " شبیه سازی رویداد های گسسته" " جری بنکس " استفاده کنید.
در مورد حالت دوم هم کار کمی سخت تر از اولی اما نه زیاد و شدنیه، باید تویه زبان برنامه نویسی (به جای فرآیند) نخ رو مثل thread_creat() تویه C داخل لینوکس یا مثلا تویه C# بیایید از کتابخونه Thread استفاده کنید و بر حسب نیاز نخ هارو suspend کنید یا resume کنید، که باز زیاد تفاوتی نمی کنه و همون شبیه سازی اما یه کار الکی به هر نخ میدید تا اون مدت زمان پردازش انجام بده.
در مورد توزیع ها هم کار سادست، تویه کتاب جری بنکس کاملا توضیح داده، یک سری تبدیل معکوس داریم که برای تولید اعداد تصادفی با توزیع دلخواه استفاده میشه، مثلا برای تولید اعداد تصادفی به صورت یکنواخ در بازه a,b می تونید از فرمول زیر استفاده کنید N=a+R*b که R یه عدد تصادفی بین ۰و۱ هستش که کاملا مشخصه، تمامی توزیع هارو توکتاب جری بنکس و اکثر کتابای آمار نوشته و می تونید از تابع معکوسش برای تولید اعداد تصادفی با توزیع دلخواه استفاده کنید.
پروژتون زیاد سخت نیست فقط باید کمی وقت بذارید روش ، همین.

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

درک سوال برای نوشتن کد

کاری که شما باید انجام بدید صرفا شبیه سازی عملیات این الگوریتم‌ها هستش. یعنی لازم نیست پراسس واقعی ساخته بشه. در واقع تو شبیه سازی یک پراسس چیزی نیست جز یک زمان ورود و یک زمان اجرا. شما برای هر پراسس باید یک زمان ورود تصادفی و یک زمان اجرای تصادفی تولید کنید و معمولا با یه صف (صف معمولی یا صف اولویت بستگی به نوع الگوریتم داره) اجرای الگوریتم مورد نظر رو شبیه ‌سازی کنید

۰
ارسال:

irpersian20 پاسخ داده:

درک سوال برای نوشتن کد

سلام
ممنون از راهنمایی شما
آخه من درست نفهمیدم فکر کنم استاد گفت باید پراسس ها رو ایجاد کنیم! شاید هم منظورش همین شبیه سازی باشه.
آخه من پراسس هم ایجاد کنم با زبان برنامه سازی به درد نمیخوره میخوره؟
با پراسسی که ایجاد کردم . چی کار کنم؟ بحث محاسباتی ما مگه نداریم؟ ایجاد واقعی پراسس به کار میاد؟ اگر استاد منظورش این بوده؟
من الگوریتم های SJF و RR و SCFS رو نوشتم هر کدام جدا و تست کردم جواب داد.

اما من قسمت اول سوال هنوز مشکل دارم.
منظور از ۵ تا ۱۵ Sec در خط اول چیه؟ منظور از ۵ تا ۱۵ همان زمان های انفجار ما هست؟
مثلا در کتاب سیلبرشاتس زده p0 5 p1 7 p2 4 p3 12 میلی ثانیه. منظور این هست؟
حالا میخواد این زمان اجرا رو با توزیع یکنواخت بین ۵ تا ۱۵ به صورت تصادفی ایجاد کنیم و پویا باشه و نخواد اساتایک دستی وارد کرد درسته؟مثلا با تابع Rand درسته؟

۰
ارسال:

irpersian20 پاسخ داده:

درک سوال برای نوشتن کد

سلام
آقا من چند تا مورد مبهم دارم . اصلا هم نتونستم بفهممش.
اینکه اگر استاد منظورش ایجاد پراسس و کار کردن روی پراسس واقعی باشه چی؟
آیا این کار اصلا معنی میده؟ من تقسیم کردم. اول الگوریتم ها رو جدا جدا نوشتم.
حالا مورد شبیه سازی یا واقعی بودن پراسس ها برام مهم هست.
و مورد بعدی توزیع یکنواخت رو چی کارش کنم؟
راستش آمار رو ۳ ترم پیش پاس کردم. درست یادم نیست.منظورش از توزیع های یکنواخت گسسته و پیوسته و اینها میدونم
اما حالا باید چه فرمولی بزارم تو کد تا برام تولید کنه ؟

۰
ارسال:

irpersian20 پاسخ داده:

درک سوال برای نوشتن کد

سلام
آقا من کار رو تا یک جاهایی پیش بردم.
فقط مونده قسمت ترد ها . یعنی این رو حل کنم بخش اول کارم تمام هست.
من الان برنامه رو نوشتم و اعداد رو ایجاد میکنه و خلاصه حساب میکنه و صف رو نشون میده.
حالا اومدم ته صفحه Console و محاسبات تمام شده.
منتها با ترد ها چی کار کنم؟ یک ترد هم ایجاد کردیم ویک کار الکی هم بهش دادیم مثل چاپ ستاره .
حالا اگر ۵ تا عدد دارم . بیام ۵ تا ترد ایجاد کنم و طبق صف که وجود داره هر کدام برن به اندازه وقتشون ستاره چاپ کنن و خاتمه بدن به کارشون؟
یا هدف چیز دیگری هست؟ ممنون ازت

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هاست یا میزبانی وب چیست؛ انواع آن کدامند؟ B0020 ۰ ۶۰۹ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: B0020
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۳۴۴ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۴۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۱۰ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۶۳ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۸۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۲۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۴۲ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۰۱۳ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۳ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close