زمان کنونی: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳, ۰۹:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فلسفه پروژه در مقطع کارشناسی

ارسال:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۵۲ ق.ظ
سلام
فلسفه این پروژه در مقطع کارشناسی برای رشته نرم افزار چیست؟
یعنی در اصل باید چی تحویل داد؟ باید چی کار کرد؟
مثلا موضوع و کارهایی که روی پروژه خودتون کردید میشه یکمی توضیح بدهید؟ اخر سر باید به چی ختم بشه؟ مقاله؟گزارش؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ، توسط equilibrium.)
پروژه در مقطع کارشناسی
سلام

برای کارشناسی معمولا دو جور پروژه تعریف میشه؛ یه دسته موضوعات صرفا پیاده سازی سیستم و دسته دوم موضوعات یکم تحقیقاتی؛
اینکه شما موضوعت از کدوم یکی باشه به شرایط و هدفتون بستگی داره؛ اگه بعد از فارغ التحصیلی رغبتتون به سمت بازار کار بیشتره به نظرم بهتره به سراغ پیاده سازی یه سیستم نرم افزاری تپل برید تا علاوه بر انجام درس پروژه، یکی دو تا زبان خوب تحت ویندوز/وب رو هم یاد بگیرید؛ خروجی این پروژه ها میشه ریپورت کردن همه فازهای مهندسی نرم افزار، از شرح وظایف سیستم و یوز کیس های فاز آنالیز گرفته تا نشون دادن جداول طراحی شده دیتا بیس؛ دست آخر هم خروجی مهم ترین قسمت ها رو نشون میدید؛ خیلی خوبه که اگه ایده خاصی برای پیاده سازی یه بخش پرچالش سیستم استفاده کردید بهش اشاره کنید؛

اما اگه ادامه تحصیل براتون مهمه بهتره یه موضوع تحقیقاتی رو انتخاب کنید تا حداقل با الفبای ریسرچ آشنا بشید؛ خروجی این موضوع ها میشه یه ریپورت چند فصلی مثل: تشریح صورت مسئله و اینکه چرا مهمه، اشاره ای به تاریخچه و اینکه این مسئله تا الان چطور حل شده و همینطور اشاره ای به نقاط ضعف و قوت ایده های کلی حل اون مسئله، پیشنهاد و رویکرد شما برای حل مسئله، و نتایجی که به دست آوردید؛ اگه کمی با جدیت کار کرده باشید مطمئنا میتونید به کمک استادتون از دو بخش اخر خروجی مقاله ای هم داشته باشید؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20 , azad_ahmadi , amku , AmiriManesh , Hera , لاله عباسی , freaphea@emeil.in , احسان مومنی , maneshty , انرژی مثبت , Doctorwho
ارسال:
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۳۶ ب.ظ
سلام
من بیشتر مورد اول ترجیح میدهم.یعنی پیاده سازی .
اما خوب درک نکردم منظورتون رو.
مثلا سیستم یک بیمارستان تحت وب پیاده کنیم؟(طراحی؟) خوب این مسائل حل شده هستند و حتی آماده هم بسیار گیر میاد
درسته؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال:
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط mahdiii.)
ببینید در مقطع کارشناسی از شما نمی خوان یه کار جدید بکنید و معمولا اساتید پروژه هایی رو میدن که قبلا کار نشده
یعنی یکمی تغییراتی توش ایجاد می کنن اما خوب بعضا دیده میشه متاسفانه و متاسفانه بچه ها پروژه های آماده می گیرن
یا میدن بیرون یکی براشون انجام بده
حالا این که خوبه الان تبلیغاتیو دیدم که پروژه دکترا رو هم انجام میدن!!!!!!!!!!!
مقاله نویسی و هزارتا چیز دیگه. هیچ سازمانیم نیست رسیدگی کنه اینارو جمع کنه
یه نفر زحمت میکشه یه کار خوب انجام میده بعد یکی دو تومن ناقابل میده مدرک می خره یا پروژشو یکی انجام میده

این کارهایی رو که هم می گید امادش هست. خوب مگه استاد شما نمی گه بیا ببینم چی کار کردی مثلا اینجای کدو توضیح بده
خوب اگه خودت ننوشته باشی که گیر می کنی دستت رو میشه
من الان یکی بیاد پروژه بهم تحویل بده می تونم تشخیص بدم خودش نوشته یا نه. خیلی تابلویه چه برسه به استادی که تا به حال این همه پروژه گرفته!!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20 , Hera
ارسال:
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۳۲ ب.ظ
سلام
ممنون از شما عزیزان که راهنمایی کردید. من حتما حتما میخوام همش رو کامل خودم انجام بدم.
دوست دارم حداقل یک کار مفید انجام داده باشم دوران دانشجویی!! چون فکر کنم تو کار علمی هست که خیلی چیزها میشه یاد گرفت. ممنون
ارسال:
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ب.ظ
سلام
ببخشید امکان داره چند مورد از موارد پر چالش دار را ذکر بفرمائید . در برخی از سیتسم ها؟
ارسال:
۲۷ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۱۰ ق.ظ
RE: فلسفه پروژه در مقطع کارشناسی
من الان یکی بیاد پروژه بهم تحویل بده می تونم تشخیص بدم خودش نوشته یا نه. خیلی تابلویه چه برسه به استادی که تا به حال این همه پروژه گرفته!!!!
[/quote]
سلام میشه بفرمایید منظورتان از تابلو چیه؟ من خیلی دوست دارم این نشانه ها رو که مشخص می کنه پروژه رو خود فرد انجام نداده ، بدونم. استاد ما که تمرین می دادن تا ما حل کنیم همیشه می گفتن من می فهمم که چه کسی تمرین رو خودش حل نکرده و از بقیه کپی گرفته؟ خیلی دوست داشتم از استادمون بپرسم چطور متوجه این موضوع می شن ولی خوب می ترسیدم بپرسم. آخه من همش دقت می کردم می دیدم دوستان کار کپی کردن رو علی رغم تذکر استاد ادامه می دن میشه شما بفرمایید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۹۳۴ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۶۹ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۹۰۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۵۳۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۹۶۳ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۵۴۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۳۱۲ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۵۸۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۶۶۶ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۶۰۸ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close