زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد پردازش تصویر

ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۴۲ ب.ظ
با درود
دوستانی که تو زمینه پردازش تصویر کار کردن لطفن من رو راهنمایی کنند :
۱ - می خوام پایان نامه ام رو رو پردازش تصویر کار کنم باید از کجا شروع کنم؟ چه پیش زمینه هایی لازم هستش؟ یعنی اول باید ریاضیاتم رو قوی کنم بعد برم سراغ مباحث پردازش تصویر؟ چه مباحثی از ریاضیات لازم هست که مسلط باشم و چطوری تو این مباحث ریاضی خودم رو قوی کنم؟اصلن پردازش تصویر خیلی سخته یا اینکه نرمال هست؟ لطفن یه راهکار بهم بگید از پیش نیاز ها، منابع برای شروع، حتی عناوینی که بشه برای پروژه فاینال ارائه بدم.
لطفن کامل راهنمایی کنید.
سپاس
انرژی مثبت، در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

صرفا به این دلیل که پاسخ داده شده است، منتقل می شود. لطفا در محل ایجاد تاپیک دقت بیشتری داشته باشد. ممنون

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ب.ظ
دوست عزیز پردازش تصویر خیلی شیرین و خیلی هم آسون اگه با نرم افزار مطلب کار کرده باشی اکثر کارات رو برات انجام می ده
بعد یه کتاب به این نام هم من دست یه بند خدایی دیدم از آقای جعفر نژاد قمی بود اتفاقا چند فصل اولش فقط در مورد ریاضیات مرتبط با پردازش تصویر بود.
ولی اول شما سعی کنید فیلد ریز شده ای که میخواید روش کار کنید رو انتخاب کنید بعد شروع کنید یک سری مقالات از ژورنال های معتبر بخونید (اول ابسترک بعد تایتل ها بعد اگر خوشتون اومد کامل)بعد اگر تو وسط راه دیدید که گیر کردید و نیاز به ریاضیات خاصی داشتید برید دنبالش ...
یا علی
التماس دعا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: amku
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۲۷ ب.ظ
(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ب.ظ)۱۱۰۰ نوشته شده توسط:  دوست عزیز پردازش تصویر خیلی شیرین و خیلی هم آسون اگه با نرم افزار مطلب کار کرده باشی اکثر کارات رو برات انجام می ده
بعد یه کتاب به این نام هم من دست یه بند خدایی دیدم از آقای جعفر نژاد قمی بود اتفاقا چند فصل اولش فقط در مورد ریاضیات مرتبط با پردازش تصویر بود.
ولی اول شما سعی کنید فیلد ریز شده ای که میخواید روش کار کنید رو انتخاب کنید بعد شروع کنید یک سری مقالات از ژورنال های معتبر بخونید (اول ابسترک بعد تایتل ها بعد اگر خوشتون اومد کامل)بعد اگر تو وسط راه دیدید که گیر کردید و نیاز به ریاضیات خاصی داشتید برید دنبالش ...
یا علی
التماس دعا
دوست عزیز ممنون برای پاسختون.
الان یه کتاب دانلود کردم که بیشتر رو مباحث ریاضی how to و example هست و برای هر مسئله اومده و فرمول های ریاضیاتی رو گفته. این رو می خوام بدونم که منظور شما از اینکه مطلب اکثر ها رو انجام میده این هستش که من بطور مثال همین فرمول ها رو میدم و بعدش مطلب پاسخ رو بر می گردونه؟
ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ب.ظ
ببینید شما اول باید فیلدی که مد نظرتون هست رو تو پردازش تصویر مشخص کنید نمی دونم تشخیص پلاک تشخیص الفبا یا استگانوگرافی یا ترکینگ و ... بعد بریید در مورد اون فیلد مطالعه کنید و ببنید تو اون چه چیز هایی استفاده می شه تو یه بخشی هایی اصلا ریاضی آنچنانی نیاز نیست ولی مثلا بحث های تئوریکش هست که کلی مباحث ریاضی داره.
حالا برای مثال مثلا سری فوری داره اف اف دی داره تبدیل ویولب داره توابع لاگرانژ و ....
مطلب تو این مثال چه کارهای ریاضی و چه موضوعات مربوط به تشخیص رو به راحتی براتون مشخص کرده و اصلا یه لایبری هست برای این کار
باز سوالی بود من در خدمتم ولی پیشنهادم اینه که اول فیلد رو مشخص کنید بعد چند مقاله در مورد اون فیلد بخونیید بعد می بینید که خیلی کار راحتی حتی خیلی از این مقالات توابع مرتبط با مطلب رو هم می گن
یا علی
التماس دعا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: amku , n_amiry
ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ
دوست عزیز خیلی خیلی ممنون که جواب دادید امیدوارم همیشه موفق باشید
ارسال:
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط dara66.)
ببخشید منم می خوام موضوع پردازش بردارم
چه زیر شاخه های داره پردازش تصویر؟
آیا یادگیری کاملا مطلب لازمه یا فقط قسمت خاصیش کافی است؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۰ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۱۶ ب.ظ
RE: راهنمایی در مورد پردازش تصویر
(۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ق.ظ)dara66 نوشته شده توسط:  ببخشید منم می خوام موضوع پردازش بردارم
چه زیر شاخه های داره پردازش تصویر؟
آیا یادگیری کاملا مطلب لازمه یا فقط قسمت خاصیش کافی است؟

سلام
شاخه های پردازش تصویر و ویدئو زیاده. من توصیه میکنم پردازش ویدئو کار کنین که جای کار زیادی داره.

واترمارکینگ
حاشیه نویسی تصاویر
حاشیه نویسی ویدئو
بازیابی ویدئو
خلاصه سازی ویدئو
ردیابی
شناسایی حرکات انسان
...
ارسال:
۰۳ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۵۸ ب.ظ
سلام
موضوع پایان نامه من حذف نویز ضربه به کمک فازی هست کسی میتونه کمکم کنه؟
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۲ ب.ظ
RE: راهنمایی در مورد پردازش تصویر
سلام. من راجب واترمارکینگ مقاله خوندم راجب پیاده سازی واترمارکینگ سوال داشتم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۵ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۱۱۷ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۶۴۷ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  آموزش های تصویری دروس ارشد نرم افزار mona64 ۱ ۳,۰۳۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۳۵۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۵۱ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  درخواست اموزش تصویری پایگاه داده پیشرفته و سیستم عامل پیشرفته Shahinbitko ۰ ۲,۳۱۷ ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Shahinbitko
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس سیستم عامل دانشگاه فردوسی jazana ۱۳ ۱۶,۲۸۴ ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Sara_White

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close