زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از جایگشت

ارسال:

مهربان پرسیده:

سوال از جایگشت

سلام به سری سوال داشتم از درس گسسته مربوط به کتلب پوران پژوهش ممنون میشم جواب بدین

فایل‌(های) پیوست شده
gosaste.doc
اندازه فایل: ۴۷ KB

۰
ارسال:

رضا_ایرانی پاسخ داده:

سوال گسسته

منظور شما از کتاب پوران پژوهش کتاب آقای یوسفیه؟
چون آدرسهای شمااز کتابتون با کتاب گسسته پوران پژوهش یوسفی هم خونی نداره.

۱- این سوال که شما نوشتید خیلی مبهمه (یا حداقل چون من جز عوام الناس هستم نفهمیدم!!!).
---------------------------------------------------
۳- به صورت تو در تو از هم ارز a->b یعنی aVb~ استفاده کنید به نتیجه می رسید.البته در این سوال با توجه به گزینه هایی که شکل شهودی دارن، یعنی باید دید کلی از حل رو در نظر بگیریم (مثل عبارت فوق دربیشترمواد صحیح است)، بهتره جدول درستی ۸ سطری (به خاطر وجود سه متغیر) رو رسم کنید.
---------------------------------------------
۴-در مبحث استنتاج فرض بر اینه که با داشتن گزاره های درست p0 و p1 و... نتیجه گیری کنیم.
--------------------------------------------
۵-صورت سوال پنج رو با توجه به مطابق نبودن کتاب من با کتابی که شما می گید من ندارم.
----------------------------------
۶-شرط هم ارزی این است که p<=>q حاصل T به ما بده. درواقع دو گزاره هم ارزه در صورتی که هر دو برای مقادیر یکسان متغیرهای مشترک، نتیجه مشابه داشته باشه و یا به عبارتی دیگه جدول درستی یکسانی داشته باشن. مثلا a'Vb .<=> a->b
--------------------------------------------
۷-بعد از مطالعه مبحث سورها و هم مبحث نقیض سورها و استفاده از هم ارز a->b یعنی aVb~ می تونید به جواب برسید.
-------------------------------------
۸- در صورتی که q^p درست باشد می توان هم درستی q و هم درستی p را نتیجه گرفت و در طی استتنتاج به کار برد.
-----------------------------------
۹-نتیجه‌ی دو عبارت در هم ضرب شده رو جدا جدا و با استفاده از فرمول بسط چند جمله ای به دست بیارید و حاصل‌ها رو در هم ضرب و ضریب رو بیرون بکشید. نمی دونم شاید راه بهتری هم داشته باشه.
--------------------------------------
۱۰-روش ساده‌تر این سوال اینه:
ابتدا بدون در نظر گرفتن A حالتها رو به دست میاریم مه میشه: !۲!۲/!۷

و حالا این سه A میتونن لابه لای هر هر حالتی از این هفت حرف قرار بگیرن یعنی به جای هر کدوم از خط های تیره در بین هفت حرف زیر:
-حرف-حرف-حرف-حرف-حرف-حرف-حرف-
که هشت جا وجود داره و ما سه A داریم و ترتیب هم مهم نیست که میشه ترکیب سه شی از ۸ شی که میشه !۵!۳/!۸
و عاقبت با استفاده از اصل ضرب و ضرب این دو مقدار جواب ۷۰۵۶۰ به دست میاد.
--------------------------
۱۱- چون جمع ارقام عدد ۱۰۰۰۰۰ هفت نیست پس از این عدد صرفنظر می کنیم و بازه رو ۰۰۰۰۱ تا ۹۹۹۹۹ در نظر میگیریم. در واقع این بازه فقط به ما کمک میکنه به تقسیم ۷ در "پنج قسمت" برسیم(البته بازه یه جورایی میشه از ۰۰۰۰۱ تا ۷۰۰۰۰ که البته این فرضها هیچ تاثیری در شکل جواب نداره). جواب میشه حالتهایی مثل ۱۳۲۰۱ . که با در نظر گرفتن هر عدد به عنوان یک جعبه می تونیم بگیم که پنج جعبه داریم که میخوایم هفت شی مشابه رو درونشون تقسیم کنیم. که در واقع حالات قرار گیری چهار علامت مشابه (یعنی جداکنندهای بین جعبه‌ها که پنج جعبه به وجود میارن) و هفت شی مشابه کنار هم میشه، که میشه !۷!۴/!۱۱/ یعنی حالاتی مثل: *|**|**||** که همون عدد ۲۰۲۲۱ هست یا *|**|*|*|** که معادل عدد ۲۱۱۲۱ میشه. البته روش فرمولی ای که شما گفتید هم درسته که از فرمول (C(r+n-1,r جواب بدست میاد.

۰
ارسال:

lucifer پاسخ داده:

سوال گسسته

سوال ۱۰
شما در حالتی که هر ۳ تا A رو کنار هم بذارید و سپس از تعداد کل جایگشت‌ها کم کنید‌، حالتی مثل T A A L L A H S E E رو در نظر نگرفتید، چون در حل شما فرض میشه که هر ۳ تا حرف A کنار هم هستند و یک شی به حساب میان . ولی خوب ممکنه ۲ تا A کنار هم باشند که بازهم یه حالت نامعتبری هست ولی درحل شما حذف نمیشه.

سوال ۱۱

بزرگترین عدد این مجموعه ۱۰۰۰۰۰ که شش رقمی است و واضح است که مجموع اعداد آن ۷ نیست . پس ما یزرگترین اعدادی که باید برسی کنیم ۵ رقمی هستند. در مورد اعداد که کمتر از ۵ رقم دارن می توان آنها را به این صورت در نظر گرفت مثلا ۳۲۱۱
a=0 b=3 c=2 d=1 e=1
مساله را این جوری مدلسازی کنید ۵ خانه داریم که می توانیم اعداد ۰-۹ را در این ۵ خانه پخش کنیم . اعداد تکراری هم می توانند در این خانه‌ها قرار گیرند. حال تعداد حالاتی را می خواهیم که مجموع اعداد قرار گرفته در این خانه‌ها برابر ۷ شود.

جواب بقیه سوالها رو هم بلد نیستم.

۰
ارسال:

HighVoltage پاسخ داده:

RE: سوال گسسته

من الان فقط ۳ رو بلدم راه حل اصلی که ساده سازی رابطه است.
راه حل تستی این سوال اینه که بیاید به جای A B C مقادیر درست غلط قرار بدید و چک کنید ببینید جواب چی میشه.
مثلا در صورت رسیدن به یه مورد غلط گزینه ۲ رد میشه و در صورت رسیدن به یه مورد درست گزینه ۱ رد میشه و به همین راحتی دو گزینه اوت میشه.

۰
ارسال:

مهربان پاسخ داده:

سوال گسسته

سلام
ممنون که جواب دادین
این سوالات از کتاب پوران پژوهش (هادی یوسفی )چاپ ۸۸ بود

ارسال:

رضا_ایرانی پاسخ داده:

(۱۰ تیر ۱۳۸۹ ۰۱:۲۵ ق.ظ)مهربان نوشته شده توسط:  سلام
ممنون که جواب دادین
این سوالات از کتاب پوران پژوهش (هادی یوسفی )چاپ ۸۸ بود

مال من چاب ۸۶ هستش.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

yasemi پاسخ داده:

توجه کنید چاپ جدید حسابی تغیرکرده و خیلی بهتر شده

ارسال:

رضا_ایرانی پاسخ داده:

(۱۲ تیر ۱۳۸۹ ۱۲:۵۷ ق.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  توجه کنید چاپ جدید حسابی تغیرکرده و خیلی بهتر شده

بابت اطلاعی مه دادید ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

mobile912 پاسخ داده:

سوال گسسته

سلام خسته نباشیدیه سوال کلی دارم.
توی مسائل مشخصاتی باعث میشه که بفهمم از تابع مولد حل کنم یا شمول و عدم شمول ولی میخوام بدونم در کل چه موقع میتونم از مولد و چه موقع از شمول و عدم شمول استفاده کنم؟

۰
ارسال: #۱۰

ف.ش پاسخ داده:

سوال گسسته

بیشتر از ۳ تا باشن که خیلی سخته با شمول و عدم شمول؟!!

۰
ارسال: #۱۱

mobile912 پاسخ داده:

خیلی ممنون از پاسختون.ولی بعضی اوقات بدست اوردن مولد هم کمتر از شمول و طرد نیست.یعنی سوالم اینه که میشه برای اکثر مسائل از جفتشون استفاده کرد؟یعنی در نهایت تحت همه شرایط جواب نهایی برای مسئله یکی درمیاد؟با تشکر قبلی.

۰
ارسال: #۱۲

saharp پاسخ داده:

سوال گسسته

میشه ۱ روش کلی برای پیدا کردن تعداد تطابق کامل در گراف دوبخشی غیرکامل بفرمایید؟Huh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جایگشت( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۷۲۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  جایگشت اعداد ss311 ۰ ۱,۱۹۴ ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سلام ! یک سوال جایگشت و ترکیبی. ممنون از توجه شما humi1347 ۱ ۱,۵۸۷ ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  تعداد جایگشت ممکن از شماره ستونهای excel irpersian20 ۳ ۲,۲۵۲ ۱۳ دى ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  الگوریتم بازگشتی محاسبه تمام جایگشت های مجموعه n عنصری mary1234 ۲ ۶,۰۵۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nazaninIT
  سوال ۱۲۲ علوم ۹۱ زبان جایگشتی bluebaran ۹ ۴,۱۹۴ ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Hamid_0311
  جایگشت اشیاء NP-Cσмρℓєтє ۲ ۱,۵۷۶ ۲۹ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: NP-Cσмρℓєтє
  جایگشت به ترتیب حروف الفبا زینب۶۶ ۵ ۳,۶۵۴ ۰۹ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹ ب.ظ
  جایگشتهای لغت نامه ای amir2930 ۱ ۸۲۸ ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۵۷ ق.ظ
  سوال تعداد جایگشت ها amir2930 ۲ ۲,۳۲۱ ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۲۴ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close