زمان کنونی: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳, ۰۵:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خوندن php و کلاس سیسکو و ارشد معماری همه با هم شدنیه؟

ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط hard engineer.)
Question خوندن php و کلاس سیسکو و ارشد معماری همه با هم شدنیه؟
سلام
من دانشجوی سال دوم سخت افزار هستم.تا الانم اصن خوب درس نخوندم هم معدلم پایینه هم زیاد افتادم.
اما تصمیم دارم ارشد دولتی روزانه قبول شم و از طرفی تو دو سال باقی مونده برم کلاسای سیسکو و php هم در سطح حرفه ای یاد بگیرم.
به نطرتون چقد هر روز وقت بذارم واسه همش؟اصن شدنی هست؟یا ارشدم در خطره؟
انرژی مثبت، در تاریخ ۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

محل تاپیکتون مناسب نبود (بخش پرسش و پاخ درسی ارشد کاملا برای مقطع ارشد هست) و بدلیل این که پاسخ داشت، منتقل شد.
لطفا در محل ایجاد تاپیک بیشتر دقت کنید.
ممنون

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ب.ظ
سلام
با توجه به سابقه ی شما در درس خوندن ، شما احتمالا به کنکور بعد از ترم ۷ خودتون نمی رسید درسته ؟
چند تا سؤال می پرسم و شما با توجه به پاسخ این سؤالا می تونی تصمیمت رو بگیری :

اول اینکه آیا توی شهر خودت دانشجو هستی یا نه ؟
دوم اینکه آیا کلاسایی که می خوای شرکت کنی از محل خونه تون دوره یا نزدیک (زمان رفت و برگشت چقدر میشه ؟ )

و اما راهنمایی من به شما :
اگر توی شهر خودت دانشجو هستی و نمی خوای بعد از ترم ۷ کنکور بدی (برای کنکور بعد از فارغ التحصیلی برنامه ریزی می کنی) و کلاس ها طوری هست که می تونی توی یک روز به راحتی هر سه تاشونو انجام بدی ( مثلا صبح کلاس سیسکو، بعد از ظهر درس و شب php ) بله شما حتما موفق میشی به هر سه تا هدفت برسی .

در غیر این صورت باید اولویت بندی کنی وگرنه زیاد به دولتی روزانه امیدوار نباش !
۰
۰
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۸ ق.ظ
RE: خوندن php و کلاس سیسکو و ارشد معماری همه با هم شدنیه؟
(۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۰ ب.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  سلام
با توجه به سابقه ی شما در درس خوندن ، شما احتمالا به کنکور بعد از ترم ۷ خودتون نمی رسید درسته ؟
چند تا سؤال می پرسم و شما با توجه به پاسخ این سؤالا می تونی تصمیمت رو بگیری :

اول اینکه آیا توی شهر خودت دانشجو هستی یا نه ؟
دوم اینکه آیا کلاسایی که می خوای شرکت کنی از محل خونه تون دوره یا نزدیک (زمان رفت و برگشت چقدر میشه ؟ )

و اما راهنمایی من به شما :
اگر توی شهر خودت دانشجو هستی و نمی خوای بعد از ترم ۷ کنکور بدی (برای کنکور بعد از فارغ التحصیلی برنامه ریزی می کنی) و کلاس ها طوری هست که می تونی توی یک روز به راحتی هر سه تاشونو انجام بدی ( مثلا صبح کلاس سیسکو، بعد از ظهر درس و شب php ) بله شما حتما موفق میشی به هر سه تا هدفت برسی .

در غیر این صورت باید اولویت بندی کنی وگرنه زیاد به دولتی روزانه امیدوار نباش !

با تشکر حسن توجهتون.من ۹۵ درصد بعد از شروع ترم رشت هستم واسه دانشگا.و کلاسهای سیسکو هم در همان رشت برگزار میشه.
البته مهمترینش بین سه تاشون ارشد هستش.به نظرتون تا دو سال دیگه میشه به هر سه تاشون رسید؟چون که اونایی که واسه ارشد میخونن دقیقا از تابستون سال کنکورشون شرو میکنن.اما من از الان به فکرم.به نظرتون چطور عمل کنم؟
۰
۰
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۵۶ ق.ظ
مطلقا نمیتونید!!!خودت یه حساب و کتابی بکن مهندس جوان ببین چی گفتی!!!!
تو سه تا فیلد مختلف میخوای فوووول بشی!!!!! والا من میگم برای هر کدوم از اینا یک عمر تجربه لازمه و تکرار شما یک شاخه شبکه یا برنامه نویسی یا تحصیلات اکادمیک رو بتونی بخوبی ادامه بدی واقعا موفقی.
اول ببین چی میخوای میخوای برنامه نویس شی،کارشناس شبکه یا یک پژوهشگر
به هر حال شبکه رو بزار کنار،ارشد نرم افزار شرکت کن و PHP رو هم ادامه بده با یک دست چند تا هندونه میخوای برداری
من این حرفارو بر اساس تجربه زدم ببینید شما اگر بتونید به شبکه یا PHP به قول خودتون فول بشید نیازی به ادامه تحصیل ندارید
اما اگر ادامه رو دوست دارید بر اساس فیلد کاریتون ادامه بدید یا شبکه یا نرم افزار که البته مطالبی که تو ارشد خواهید خوند نه کاربرد و نه استفاده ی در فیلد کاریتون خواهد داشت/

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , sybarite , f.b
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۲۲ ق.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ)hard engineer نوشته شده توسط:  به نظرتون چطور عمل کنم؟

پس اگر ارشد براتون مهم تره ، پیشنهاد من اینه که از شروع ترم بعد ، اولا سعی کنید که از مباحث درس هایی که توی همون ترم برداشتین ، اصلا عقب نیفتین ( این خیلی مهمه ) و هر درس رو با آمادگی برین سر کلاسش.

اگر اینجوری عمل کنید ( و البته زیاد اهل دوست و رفیق بازی و خوشگذرونی نباشید ) ، میتونید از فرصت های زیادی که در طول هفته و بخصوص آخر هفته گیرتون میاد ، خیلی خوب استفاده کنید برای php و کلاس های سیسکو .
.
.
.
یه نکته : طوری که من برداشت کردم ، شما در مورد این تصمیم گیری تون ، احساسی عمل کردین ! چطور ؟ ببینید واقع بینانه خدمتتون عرض کنم ، معمولا اکثر تصمیم گیری هایی که با رفتار گذشته مون همخوانی نداشته باشه ، محکوم به شکسته مگر در موارد نادری که افرادی مصمم و با اراده ، تصمیمات مهم می گیرن و با جدیت برای رسیدن بهش تلاش می کنن که البته امیدوارم شما هم جزو این دسته باشید.
۰
۰
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۰۱ ب.ظ
دقیقا احساسی تصمیم گرفتم اما چون زمانم دو ساله حس میکنم میشه.
به نظرتون چرا نشه؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorghsimorgh
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۰ ب.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۰۱ ب.ظ)hard engineer نوشته شده توسط:  دقیقا احساسی تصمیم گرفتم اما چون زمانم دو ساله حس میکنم میشه.
به نظرتون چرا نشه؟

به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردین ، بعد از ارسال قبلی یادم افتاد که بهش اشاره نکردم.
شما یک امتیاز ویژه دارید : تصمیم به موقع !
.
.
.
شدن یا نشدنش به اراده ی خودتون برمی گرده .
من دانشجوهایی رو دیدم که هر ترم میگفتن : این ترم دیگه تصمیم گرفتم که درسامو واسه آخر ترم نذارم که سنگین بشه ، این ترم میخوام دیگه شب امتحانی نباشم و ... ولی بازم همون آش و همون کاسه !

دانشجوهایی هم هستن که از مشروطی به معدل الفی نائل شدن . فرق اینا با بالایی ها چیه ؟ جدیت در انجام تصمیم

در مورد این جمله ای که گفتم : (( معمولا اکثر تصمیم گیری هایی که با رفتار گذشته مون همخوانی نداشته باشه ، محکوم به شکسته مگر ... )) هم اگر دقت کنید ، یک استثنایی قائل شدم !

و اما سخن من به شما اینه :
اولا اینکه تصمیم گیری به موقع ، در رسیدن به هدف خیلی مؤثره ( توضیحش طولانی میشه )
و دوما اینکه یادتون باشه : عمل به تصمیم ، از تصمیم گیری مهم تره

پس شما هم با توجه به امتیازی که دارید و با توجه به توصیه ای که به شما کردم ( یعنی جدیت در رسیدن به هدف ) حتما موفق میشید .
۰
۱
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ ب.ظ، توسط - rasool -.)
به نظرم :

بگرد ببین برای چی ساخته شدی و به چی علاقه داری.
-------
با افراد آگاه و عاقل در حوزه های مختلف مشورت کن
-------
با خودت دو دو تا چار تا کن
وقت بزار و تحقیق کن
از اینترنت هم برای تحقیق استفاده کن
-------
شرایط رو بسنج
-------
بازار کار رو بسنج.
------
نیاز جامعه
هدفت
علاقه و عشقت
در آمدها
امکانات
همه رو بسنج
-----------
حتی پول درآوردن از شاخه ای که داری می ری رو هم در نظر داشته باش
--------
ابتدا اهداف اصلی زندیگیتو در نظر بگیر که عمرت هدر نره.
در انتخاب هدفت و شاخه ای که میخوای بری توش تحقیق کن و دقت داشته باش
------
وقتی بعد از یه مدت فهمیدی که توی کدوم حوزه می خوای کار کنی حالا توی این مدت که در ایام دانشجویی هستی کنار درست برو مهارت های مرتبط با این شاخه مد نظرت رو تخصصی یاد بگیر . (تا جایی که فرصت هست) حتی اگه وقتش باشه می تونی بری در اون حوزه کار پاره وقت هم انجام بدی . تا تجربه پیدا کنی .
برای تحصیلات آکادمیک هم برو توی همون شاخه ای که مد نظرت بود ادامه تحصیل بده. اینطوری دانشگاه در مقطع ارشد (مخصوصا اگه دانشگاه تاپی باشه) حداقل می تونه تو رو با افرادی آشنا کنه که دارن توی زمینه کاری تو فعالیت می کنن. این خیلی می تونه بهت کمک کنه . ضمنا می تونه بهت کلاس کاری و اعتبار (master) هم بده. اگه بتونی مهارت های بازار کار و تحصیلات آکادمیک رو توی اون حوزه ی خاص جمع کنی نور علی نوره . دانشگاه دید و تبحر مهندسی بهت می ده و بازارکار و دوره های مربوطه تجربه و کار و .... یعنی بهترین حالت اینه که این دو را باید با هم تلفیق کرد. منتها گفتم توی یک شاخه نه چند شاخه ی مجزا .
این طوری ذهنت وحدت پیدا می کنه و راهت مشخصه . بعد از یه مدت سرتو می گیری بالا و می گی توی فلان شاخه متخصصم. هم به لحاظ ابزاری و کاری هم بصورت آکادمیک.
-------
زیاد نگران نباش.
-------
معدلتو یکم بیار بالا که بعدا به مشکل نخوری
------
امیدوار باش .
توکل کن و یکم تلاشتو بیشتر کن.
-------
راهدان گر صد هنر دارد توکل بایدش.
----------
از شکست درس بگیر
-------
شکست را باید شکست.
-------
تعادل بین خواب و کار و درس
--------
برنامه ریزی هدفمند با زمانبندی مفید
----------

موفق باشید

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sybarite
ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط k_111.)
دیگه این همه صغری کبری چیدن نداره
این ترم رو فقط برو سراغ درس دانشگاهت
بعد از اومدن معدل دیدی اگه خوب بود و راضی بودی ببین چقدر وقت اضافه داری با اون وقت برو به سراغ کارهای دیگت

اونایی که شب امتحانی هستن معدلشون ۱۳-۱۴ هست
با روزی فقط ۱-۲ ساعت درس خوندن در خانه(بدون زمان پروژه و ...) میشه توی یه دانشگاه معمولی خیلی راحت معدل بالای ۱۷ داشت البته بعضی از استادها استثنا هستن
دیگه اگه از فیلم تلویزیون هم بزنید کلی وقت اضافه دارید
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۲ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۲ ق.ظ
با javadjj به شدت موافقم.

There is no there there.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sybarite
ارسال: #۱۱
۰۲ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط sybarite.)
تصمیمت هم احساسیه و هم اشتباه . توضیح کافی بده برای چی php رو با سیسکو میخوای ؟ مطمینم میگی علاقه دارم . بعد که ازت بپرسیم اوکی افرین بازار کارشم بد نیست . ارشد و برای چی میخوای ؟ جوابت یکی از این هاست :
ارشد و همه میگیرن ما هم روش / ارشد و برای علاقه به تحصیل می خوام . / برای کارم میخوام . / ...
اوکی تا این جا هم درست . اما دانشگاه دولتی ه دیگه منو کشته . Smile
ضمنا وقتی ادعا کنی به این ۳ فیلد مختلف علاقه داری ۲ تا مشکل هست :
۱ - تو یک متخصص نمیشی . نهایتش یه حکیم یا علامه میشی . ببخشید ولی دورش گذشته که یکی مثل ابن سینا بحرالعلوم بشه یا جامع العلوم . دوست عزیز همین الان سیسکو خودش ده ها فیلد تخصصی داره که عمرتو بزاری نهایت تو ۳ - ۴ تاش متخصص میشی .
۲ - اگر این همه فیلد علاقه داری دوست من ، توصیه اکید میکنم چون داری راجع به زندگیت شبیه دوران مدارس راهنمایی ( او جایی که شروع می کنن به سنجش علایق تا ۳ - ۴ سال ) فکر می کنی . حتما با مشاور تحصیلی مشورت کن راجع به فیلد هات . البته هممون همینطوریم ها . من هر وقت مقاله ای راجع به نجوم میخونم یاد انجمن نجوم اماتور در ۱۵ سال پیشم می افتم و اه میکشم . ولی فقط برای ده دقیقه قفل میشم روش .
دوست عزیز زبانی مثل PHP و پایتون زبان های سروری هستن . عمر مفیدشون کمتر از ۱۰ ساله . خودت مقایسه کن مثلا ما همین ۱۰ -۱۲ سال پیش فقط داس داشتیم . روزی که win95 اومد کف هممون در اومده بود . اما الان قابل مقایسه هست ؟ شما تا بیای حرفه ای بشی ۳ - ۴ تا از این زبونا میان و میرن . اونوقت شما خاک خورده برنامه نویسی شدی و بهره های مالی و معنوی می بری . منظورم اینه که کلی تجربه نیاز داری. سیسکو و ارشد هم همینه . خود ارشد تا بیاد وصل شه به دکترا و تخصص ، دست کم ۱۰ سال ازت وقت کامل می گیره .
پس به نظر من تصمیم شما هم احساسیه و هم اشتباه . بگرد ببین چرا نتونستی لجام علایقت رو در دست بگیری . گیرت کجاست ؟ گاهی ادما از دیدن ادمای موفق سر ذوق میان و دوست دارن راه اونا رو برن .
آخرین توصیه برادرانه من به تو دوست عزیز اینه که حتما حتما حتما بری پیش مشاور تحصیلی تا راه آینده ات روشن تر شه .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۴۳۳ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۷۷۶ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  انتقال داده از ص a به ص b بدون php با js amirmtf ۰ ۲,۰۴۲ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirmtf
  اکانت تست جهت کلاس مجازی رایگان SamanehRashvand ۰ ۲,۰۳۱ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SamanehRashvand
  وب کنفرانس و کلاس آنلاین faraz_linux ۰ ۱,۸۲۶ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: faraz_linux
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۳۲۷ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۶۳۱ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۶۷۳ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  استفاده از کد جی کویری در PHP Roya2222 ۱ ۲,۲۰۷ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Riemann
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۷۰۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close