زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۰۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

امسال قبولی با سهمیه شاگرد اولی سخت تر شده !

ارسال: #۱۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ق.ظ، توسط k_111.)
RE: امسال قبولی با سهمیه شاگرد اولی سخت تر شده !
اول اینکه تا پارسال(الان نمیدونم چطوری هست) قانون تعداد سهمیه شاگرد اولی اینطوری بود که به ازای هر ۴ نفر ظرفیت ۱ سهمیه شاگرد اولی اضافه میشد(حداکثرش دیگه ۴ تا سهمیه بود)یعنی اگه دانشگاهی ۸ نفر رو در حالت عادی بگیره(۲*۴=۸) دو نفر رو برای سهمیه شاگرد اولی اضافه میکنن

این درسته که باید برای اینها امتیازاتی رو در نظر گرفت ولی نه اینطور که یه نفر با رتبه بالای هزار بیاد(مثل دوستم در سال ۹۰) بیاد بره شبانه شریف بخونه

بعد هم دوستان میگن که جای کسی رو نمیگیرن
درسته در ورود به دانشگاه جای کسی رو نمیگیرن ولی وقتی که برید با یه کلاس ۴۰ نفره مواجه بشید و به دلیل کمبود استاد راهنما بخوان شما رو به زور آموزش محور کنن(مثل یکی دیگه از دوستام تو همون شریف که خوشبختانه در رفت) اون موقع هست که میفهمید جا چقدر تنگه
۱۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ , peniya , M.Amin.M , Amir V
ارسال: #۱۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۴ ق.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ب.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  سهمیه شاگرد اولی
سهمیه غیر شاگرد اولی
کلا از کارشناسی تا دکتری
هیچ سهمیه ای جای کسی رو اشغال نمیکنه

مازاد ظرفیت هست!!!

برین دفترچه رو بخونین اینارو توضیح داده!
درستونم بخونید
اگه هم قبول نشدین گردن اینو اون نندازینSmile
یعنی من که ۹ شدم تو ۱۰ نفری که شریف میخواد جا میشم؟Sleepy

There is no there there.
۳
۲
ارسال: #۱۸
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۲۶ ق.ظ، توسط ReihanehTorkzadeh.)
من کاری به حق یا ناحق بودن سهمیه ی شاگرد اولی ندارم اما به نظر من اینکه واسه این سهمیه مهم اینه که طرف نفر اول باشه زیاد جالب نیست آخه تو خیلی از موارد من دیدم که نفر اول با دوم یه ورودی، اختلاف معدلشون در حد صدمه، به نظرم تو خیلی از موارد اختلاف سطح علمی و تلاش فرد اول و دوم یا حتی اول و سوم، در حدی نیست که بشه که به فرد اول کلی سهمیه داد و فرد دوم هیچ سهمیه ای نداشته باشه!!!
حتی سطح دانشگاه و سطح دانشجوهای هر ورودی خیلی با هم فرق داره، فکر میکنم ملاکشون واسه سهمیه دادن زیاد منطقی نیست!
۱۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۹
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۸ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۵ ب.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط:  سلام دوستان

همونطور که دوستمون اشاره کردن ظرفیت شاگرد اولا جداس و این طور نیس که مثلا منکه شاگرد اولم وقتی از سهمیه استفاده می کنم جای شما رو بگیرم، نه اینجوری نیس جای شما محفوظه ورتبه اولا ظرفیت جدا مازاد بر قبولی عادی دارن.
تازشم اکثر کسایی که شاگرد اول هستن گلیم خودشونو از آب میکشن ،فقط شاید طرف اصفهان قبول بشه ولی بخاطر سهمیه شاگرد اولی بره تهران.این به نفع ماست چرا که یه رقیب و یه رتبه خوب از رقابت خارج میشه.این نیس که جای ما رو بگیره.

بازم اگه من اشتباه میگم دوستان تصحیح کنن.
تشکر.
یه نکته اینجا وجود داره که شاید کمتر بهش دقت شده باشه.درسته که ظرفیت شاگرد اول جداست ولی به هرحال،چه سهمیه باشه و چه نباشه یه دانشگاه ،به عنوان مثال امیرکبیر،اعلام میکنه برای فلان رشته ۸ نفر ظرفیت داریم.این سازمان سنجش هست که میاد ۶ نفر رو بدون سهمیه و ۲ نفر با سهمیه رو به عنوان قبولی این دانشگاه اعلام میکنه.
به عنوان مثال،شریف امسال دیگه از سهمیه شاگرد اول دانشجو نمیگیره.بنابراین اگه تعداد پذیرشش رو با سال قبل مقایسه کنید،میبینید که اون تعداد مازاد،امسال به پذیرش بدون سهمیه اش اضافه شده.
بنابراین از نظر من اینطور نیست که سهمیه شاگرد اول باعث نمیشه جای افراد دیگه اشغال بشه.

و ندایی که به من می گوید گرچه شب تاریک است
دل قوی دار سحر نزدیک است...
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۲۰
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۸ ب.ظ
نمایش ندادن پست از دید عموم که دست مانشت بوده و هست...نیاز به حذف پست نیست دیگه!

از آقای MSZ هم عذر خواهی میکنم قصد توهین نداشتم...

بعضیا توهین میکنن اسمش میشه نقد!
بعضیا انتقاد میکنن اسمش میشه توهین!

اگه میخواین اخراجمم کنید اشکال نداره...
من آمادم.
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال: #۲۱
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۲۰ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۳۷ ب.ظ)pbagherzadeh نوشته شده توسط:  با رتبه ١٠٠٠ و سهمیه شاگرد اولی خیلی رتبه رو خوب کنه در حد ٤٠٠ می کنه. امکان نداره که کسی با ١٠٠٠ و سهمیه بتونه بره یکی از دانشگاه های تهران.
داشتیم با رتبه ۸۰۰ و خرده ای و سهمیه شاگرد اولی دارن همین الان شبانه شریف میخونن!

Effort is only effort when it begins to hurt - Jose Gasset
۲
۰
ارسال: #۲۲
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹ ق.ظ، توسط M.Amin.M.)
دوستای خوبم سلام
نمیدونم جای سوالم درسته یا نه ولی همین الان یه ابهامی برام پیش اومد، اگه لطف کنین بهم جواب بدین ممنون میشم.
یکی از دوستان نظرگذاشته بودن که شریف امسال سهمیه رتبه اولی نداره ونمیگیره.برام این سوال پیش اومد که با توجه به اینکه بچه هایی که سهمیه رتبه اولی دارن واسه انتخاب رشتشون یه صفحه جدا باز میشه واوناجدا از بچه های دیگه انتخاب رشته میکنن،اگه یکی مثلا ۲۵ نرم افزار بشه واز سهمیه شاگرد اولی استفاده کنه، دیگه نمیتونه بره شریف؟شاید با همون رتبه ۲۵ بره شریف ولی اگه سهمیه استفاده کنه وباتوجه به اینکه شریف این سهمیه رو قبول نداره ، نمیتونه بره شریف؟
یعنی اینکه کسی که با سهمیه انتخاب رشته میکنه کلا از بقیه جدا میشه؟نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یانه!

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
ارسال: #۲۳
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۱۱ ق.ظ
سهمیش مازاده اون که حله

ولی خوب ۱۰ شریف میگیره اگه همین مازادا نبود تودفترچه میشه نوشت ۱۵ تا.

پس در هر صورت از عموم یه چیزی گرفته شده و داده شده به یه عده خواص.

به نظرم سهمیه بد نیست اینکه یه دانشجو با رتبه خیلی بالا بیاد بره شریف یکم برامون سخته.

جالبه که به خاطر نمودار تراز رتبه ۱۰۰۰ میشه ۱۰۰

ولی رتبه ۱۰۰ ۲۰ نمیشه
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , MSZ , berkeley
ارسال: #۲۴
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۵ ق.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۱۱ ق.ظ)mconj نوشته شده توسط:  ولی خوب ۱۰ شریف میگیره اگه همین مازادا نبود تودفترچه میشه نوشت ۱۵ تا.

پس در هر صورت از عموم یه چیزی گرفته شده و داده شده به یه عده خواص.
آفرین ... منم به همین خاطر با هر نوع سهمیه ای مشکل دارم!
در واقع دانشگاه میتونه ۱۵ نفر رو ساپورت کنه (و در واقع هم مجبور میشه این کار رو بکنه) ولی مجبوره ۵ نفرشونو به خاطر فرمایشی بودن از لیست ظرفیت بزاره کنار... اگر این سهمیه ها نیود، ظرفیت قبولی کنکور بالاتر از اینا بود
حداقل این بود وقتی یه دانشگاه مینویسه ۱۰ نفر و در عمل میشه ۱۶ نفر، اگر این سهمیه ها نبود به جای ۱۰ نفر مینوشت ۱۳ نفر ... هم تعداد قبولی با کنکور بالاتر میرفت، هم کلاس خلوت تر میشد و استاد راهنما، دانشجوی کمتری داشت و وقت بیشتری برای دانشجو هاش میتونست بزاره
در هر صورت (چه این افراد مازاد باشن چه نباشن) یا دارن جای بقیه رو میگیرن، یا دارن از کیفیت آموزشی میزنن!!!

به نظر من تنها یک سهمیه تو نظام آموزشی قابل قبوله و اون هم سهمیه مدال های المپیاد هست ... مثلا میگن کسی که طلای کشوری بگیره بدون کنکور میتونه بره دانشگاه دلخواهش ... اینو واقعا قبول دارم ... چون طرف به اندازه ۲۰ واحد دانشگاهی روی ریاضیات کار کرده (اون هم در سطح عالی) تا تونسته المپیادی بشه ... این آدم حقشه ... چون توی یه امتحان برابر و مساوی (به اسم المپیاد) خودش رو ثابت کرده ... در کل به نظر من همه آزمون ها باید مساوی و برابر باشه برای همه ... اون وقته که میشه پذیرفت کسی واقعا بالاتره یا نیست

به غیر از این سهمیه، به نظر من تمامی سهمیه های دیگه (تاکید که میکنم که تمام شون) به نظر من باعث ناعدالتی میشه

واقعا دوست ندارم جسارت کنم خدمت برخی خانواده ها ... ولی دوستی داشتم که ۴ سال پیش رفت شریف ... چون هم پدرش و هم مادرش عضو هیئت علمی دانشگاه دولتی بودن (یکی شون استاد تمام بود) ... با رتبه خودش شاید به زور تبریز قبول میشد... شایدم شیراز ... ولی رفت شریف و ترم پیش اخراجش کردن
خب این چه سهمیه ایه که یه آدم نالایق رو میفرستن توی دانشگاهی که جای دیگران رو تنگ کنه، آخرشم به علت نکشیدن و عدم توانایی علمی اخراج بشه؟!
در مورد سهمیه های دیگه نمیخوام چیزی بگم ... ولی نظر شخصی ام اینه که تنها سهمیه و امتیاز قابل قبول، مال مدال آوران کشوری و جهانی المپیاد هست (که البته اونا هم به سهمیه نیازی ندارن) ... پسرخاله خودم سال ۸۰ نقره شیمی گرفت و سال ۸۱ هم کنکور داد، از سهمیه مدالش هم استفاده نکرد و رتبه ۵۷ کشوری رو آورد و پزشکی تهران قبول شد و بعدشم با رتبه ۸ کشوری تخصص رادیولوژی قبول شد ... مدال و حکمشم حتی نزده تو اتاقش! انداخته گوشه قفسه کتاباش...
بله ... اینا واقعا در حدی ان که اصلا نیازی به سهمیه ندارن ... اونوقت یکی دیگه رو به زور فرمایشی اش می کنن و به زور می کننش تو دانشگاه...
امیدوارم حداقل دانشگاه های مادری که توان انجام این کار رو دارن، از ثبت نام افراد فرمایشی خودداری کنن...
۱۳
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , ali123321 , Apple.CS , سجاد۶۷
ارسال: #۲۵
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط k_111.)
طبق قانون پارسال(امسال رو نمیدونم چطوریه) کسی که از سهمیه شاگرد اولی استفاده میکنه اول میان میبینن تو انتخاب اولش بدون سهمیه قبول میشه یا نه اگر بدون سهمیه قبول شه که هیچی وگرنه میان سهمیه رو اعمال می کنن
یعنی برای هر انتخابی اول میبینن که با حالت عادی قبول میشه یا نه در صورت عدم قبولی بدون سهمیه ، شاگرد اولی رو اعمال میکنن
یعنی اون نفری که رتبه ۲۵ آورده اگر بدون سهمیه شریف قبول شه مشکلی نداره وگرنه میان سهمیه رو اعمال میکنن
۱
۰
ارسال: #۲۶
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰ ب.ظ، توسط mohsen f.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  .........خب این چه سهمیه ایه که یه آدم نالایق رو میفرستن توی دانشگاهی که جای دیگران رو تنگ کنه،......

(۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۱ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  کلا سهمیه توی هر آزمون ورودی یک چیز به شدت ناعادلانه هست
طرف بین چند تا دانشجوی ضعیف شاگرد اول شده، بهش میگن بیا برو تو دانشگاه های درجه ۱ درس بخون!!! یکی نیست بپرسه اگه این خیلی شاگرد اول و نخبه و استعداد درخشان و نور افکنه،

دیگه وقتی معدل به اندازه ۲۰% تو محاسبه تراز دخالت داده میشه، به اندازه کافی حق خیلی ها خورده میشه ... دیگه لازم نیست یه دور هم برای یه جماعت نالایق یه فرش قرمز هم جلوی شریف و امیرکبیر و امثالهم پهن کنن بگن بیا برو تو!!!

(۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ضمنا" از دوستانی که در جریان بحثها تهمت میزنن یا توهین میکنن من خواهش میکنم از کسیکه بهش توهین کرده اند عذرخواهی کرده و پست شون را حذف کنند.
در مانشت در مقابل توهین به شخصیت و تخریب اعضاء راحت نمیگذریم و اینگونه دوستان در صورت شکایت و یا ملاحظه و یا گزارش ، حداقل برای مدتی از مانشت اخراج میشوند.

مسئولین رسیدگی کنن لطفا !! اینا اسمش توهین نیست؟
من شاگرد اول هستم بهم توهین شده.
۵
۸
ارسال: #۲۷
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ب.ظ، توسط MSZ.)
(۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۷ ق.ظ)mohsen f نوشته شده توسط:  
(24 مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  .........خب این چه سهمیه ایه که یه آدم نالایق رو میفرستن توی دانشگاهی که جای دیگران رو تنگ کنه،......

(۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۱ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  کلا سهمیه توی هر آزمون ورودی یک چیز به شدت ناعادلانه هست
طرف بین چند تا دانشجوی ضعیف شاگرد اول شده، بهش میگن بیا برو تو دانشگاه های درجه ۱ درس بخون!!! یکی نیست بپرسه اگه این خیلی شاگرد اول و نخبه و استعداد درخشان و نور افکنه،

دیگه وقتی معدل به اندازه ۲۰% تو محاسبه تراز دخالت داده میشه، به اندازه کافی حق خیلی ها خورده میشه ... دیگه لازم نیست یه دور هم برای یه جماعت نالایق یه فرش قرمز هم جلوی شریف و امیرکبیر و امثالهم پهن کنن بگن بیا برو تو!!!

(۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۵۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ضمنا" از دوستانی که در جریان بحثها تهمت میزنن یا توهین میکنن من خواهش میکنم از کسیکه بهش توهین کرده اند عذرخواهی کرده و پست شون را حذف کنند.
در مانشت در مقابل توهین به شخصیت و تخریب اعضاء راحت نمیگذریم و اینگونه دوستان در صورت شکایت و یا ملاحظه و یا گزارش ، حداقل برای مدتی از مانشت اخراج میشوند.

مسئولین رسیدگی کنن لطفا !! اینا اسمش توهین نیست؟
من شاگرد اول هستم بهم توهین شده.

دوست عزیز و محترم! لطفا اینقدر فرافکنی نکنین
بنده مخاطبم شما نبودین و توضیح دادم روی صحبتم با چه کسایی بوده . یه مورد از نقل قول هایی که فرمودین هم (نقل قول اول) دقیقا گفتم که در مورد دوست خودم (هم مدرسه ای سابقم) بوده
در مورد نقل قول دوم هم گفتم که منظورم از افراد نالایق کسی هست که رتبه ۷۰۰ و ۸۰۰ و ۱۰۰۰ و چهار رقمی میاره و میره تو دانشگاه درجه یک و مادر ... پس مجددا مخاطبم شما نیستین
پس لطفا این همه بحث حاشیه ای نکنین و فرافکنی هم نکنین
۷
۵
ارسال: #۲۸
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۴۸ ب.ظ
دوست عزیز و محترم! لطفا اینقدر فرافکنی نکنین
بنده مخاطبم شما نبودین و توضیح دادم روی صحبتم با چه کسایی بوده . یه مورد از نقل قول هایی که فرمودین هم (نقل قول اول) دقیقا گفتم که در مورد دوست خودم (هم مدرسه ای سابقم) بوده
در مورد نقل قول دوم هم گفتم که منظورم از افراد نالایق کسی هست که رتبه ۷۰۰ و ۸۰۰ و ۱۰۰۰ و چهار رقمی میاره و میره تو دانشگاه درجه یک و مادر ... پس مجددا مخاطبم شما نیستین
پس لطفا این همه بحث حاشیه ای نکنین و فرافکنی هم نکنین
[/quote]
الان اصلا دیگه بحثم در مورد سهمیه نیست ...
ای کاش اینطوری در مورد دانشجوهای کشورتون حرف نمیزدین...

ای کاش به اونا نمیگفتین بی لیاقت ..

کسی که رتبش ۱۰۰۰ میشه بی لیاقت نیست! یکم کمتر وقت گذاشته واسه درس خوندن.. شاید بجای ۸ ماه درس خوندن ۱ ماه درس خونده و شده ۱۰۰۰ .

کسی که رتبش ۱ میشه نابغه نیست.سوپر مغز نیست! یکم بیشتر وقت گذاشته واسه درس خوندن...

وقتی اومدین شریف اینارو از نزدیک متوجه میشین
بعضی حرفا رو باید لمس کرد..با حرف نمیشه بهش رسید...

فانتزی ها رو تا بهشون نرسین فانتزی باقی میمونن!
واسه همینه نصف بیشتر بچه های کارشناسی شریف ..واسه ادامه تحصیل میرن...

اینا همش نظر شخصی منه!

نمیخوام بحث این تاپیک رو جهتش رو عوض کنم ..اگه نیاز شد PM میذارم..
۸
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: tiger2012 , tabassom93

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۷۸ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۰۳۱ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۶۷۷ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۶۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۴۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۸۳۳ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۵,۷۴۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۸۸۸ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۹۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close