زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت "ریاضی ۱-۲" و "حساب دیفرانسیل و انتگرال"

ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۲۳ ب.ظ
تفاوت "ریاضی ۱-۲" و "حساب دیفرانسیل و انتگرال"
سلام دوستان.

۲تا سوال دارم:

۱- تفاوت "ریاضی ۱-۲" و "حساب دیفرانسیل و انتگرال" چیه؟
۲- حساب دیفرانسیل فرقش با معادلات دیفرانسیل چیه؟

من واقعا اینا رو نمیدونم.
خیلی خوشحال میشم راهنماییم کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۳۹ ب.ظ
RE: تفاوت "ریاضی ۱-۲" و "حساب دیفرانسیل و انتگرال"
(۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۴ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  حساب دیفرانسیل و انتگرال نام علمی شاخه ای از ریاضی است که بعنوان دروس ریاضی عمومی یک و دو در دانشگاه تدریس میشود.

حساب دیفرانسیل و انتگرال شاخه ای از علم ریاضی است که به مطالعه و بررسی ریاضی توابعی می پردازد که حتما" خطی نیستند و رفتار آنها را از نظر شیب و تغییرات بررسی میکند و برای این بررسی نیاز به معرفی مشتق و انتگرال است. که دیفرانسیل همان مشتق و انتگرال هم همان انتگرال است.
معادلات دیفرانسیل شاخه ای از علم ریاضی است که راههای پیدا کردن تابع را از معادله ای که شامل مشتقات تابع بهمراه خود تابع یا بدون وجود خود تابع آموزش میدهد. از معادلات ساده با مشتق مرتبه اول و ضریب ثابت شروع میکنه و میره بسمت ضرایبی که خودشون توابع دیگیری هستند و الی آخر.
ممنونم. واقعا خیلی از سوالات گنگی که تو ذهنم بود، برطرف شد.
پس ریاضی ۱ و ۲ دانشگاه که میگن، همون حساب دیفرانسیل و انتگرال هست.
من کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال لیتهلد رو شروع کردم بخونم، ولی شک کرده بودم که با ریاضی ۱ و ۲ فرق داشته باشه.
دست درد نکنه. خدا خیریت بده. Heart
حرف ندارید. عالی.
Rolleyes
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۶۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۸۶ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  آموزش زبان انگلیسی:اصطلاح حساب حساب کاکا برادر! cyruskingsolomon ۰ ۱,۹۷۶ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۰۲۸ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۱۳۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۷۲۱ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۰۲ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۸۲۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۲,۹۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close