زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد انتخاب اساتید و زمینه ی کاری دانشگاه تهران

ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۲۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
راهنمایی در مورد انتخاب اساتید و زمینه ی کاری دانشگاه تهران
با سلام خدمت دوستان عزیز. من یه نگاهی به لیست اساتید دانشگاه تهران انداختم و با توجه به زمینه ی کاری اونها فکر میکنم زمینه ی کاری یکی از اساتید همون چیزی هست که من بهش علاقه دارم و الان میخوام ایشون رو به عنوان استاد راهنما انتخاب کنم . حالا چند تا موضوع هست که ذهن من رو مشغول کرده :

۱- اینکه هر استادی با یه تعداد محدودی دانشجو کار میکنه و اگه مثلا این استاد مورد علاقه قبلا دو نفر یا سه نفرش تکمیل بشه چه اتفاقی میوفته؟

۲- اینکه من نمیخوام موضوع یا زمینه ی کاریم به من تحمیل بشه دوست دارم حتما استادی انتخاب کنم که تو زمینه ای که من بهش علاقه دارم کار کنه و اگه چنین استادی پیدا نشه تکلیف چیه ؟ باید یه موضوعی رو به اجبار انتخاب کنم که تو اون موضوع استاد وجود داره؟

۳- آیا راهی هست که دیگه ما نگران استاد راهنما مون نباشیم و از الان روی موضوعی که دوست داریم تحقیق کنیم ؟ (چه استاد پیدا بشه چه استاد پیدا نشه که تو اون زمینه کار میکنه؟)

ممنون میشم اگه یه توضیحاتی در مورد این سوالات بدید.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۴۴ ب.ظ
RE: راهنمایی در مورد انتخاب اساتید و زمینه ی کاری
دوتا سئوال هم من اضافه میکنم
آیا میشه استاد راهنما رو از دانشگاه دیگه انتخاب کرد؟
استاد مشاور رو چطور؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۵۱ ب.ظ
راهنمایی در مورد انتخاب اساتید و زمینه ی کاری
شما بهتره تا یکماه آینده با اون استادی که توی فیلد کاری شما هست صحبت کنید و نظرشو جلب و به عنوان استاد راهنما انتخابش کنید - هر چه زودتر بهتر
مثلا خود من اینکارو نکردم و آخر سر یه استاد برای پایان نامه انتخاب کردم که زمینه کاریش فرمال بود - به شدت از فرمال متنفر بودم - اما مجبور شدم ولی حالا که دارم کار میکنم اونقدرها هم بدک نیست - تمام مباحث آی تی و کلا کامپیوتر باحاله
پس هر چی زودتر و زرنگ تر باشید به اون چیزی که می خواهید می رسید
استاد راهنما حتما باید از دانشگاه خودتون باشه اما مشاور را میتونید از دانشگاه های دیگه بگیرید - البته باز هم به مقررات دانشگاه خودتون بستگی داره-
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , sepidsal , tayebe68
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ ب.ظ، توسط Bache Mosbat.)
RE: راهنمایی در مورد انتخاب اساتید و زمینه ی کاری
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  دوتا سئوال هم من اضافه میکنم
آیا میشه استاد راهنما رو از دانشگاه دیگه انتخاب کرد؟
استاد مشاور رو چطور؟

دانشگاه سراسری نمی شه ولی آزاد میشه چون استاد کم داره، استاد مشاور باید حتما با توافق استاد راهنماتون باشه، اگر ایشون اجازه بده میشه. ولی اینجوری نیست که به استاد بگین دلم میخاد از فلان استاد به عنوان مشاور استفاده کنم، استاد اگه صلاح بدونن خودشون میگن برو با فلانی.

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۲۸ ب.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز. من یه نگاهی به لیست اساتید دانشگاه تهران انداختم و با توجه به زمینه ی کاری اونها فکر میکنم زمینه ی کاری یکی از اساتید همون چیزی هست که من بهش علاقه دارم و الان میخوام ایشون رو به عنوان استاد راهنما انتخاب کنم . حالا چند تا موضوع هست که ذهن من رو مشغول کرده :

۱- اینکه هر استادی با یه تعداد محدودی دانشجو کار میکنه و اگه مثلا این استاد مورد علاقه قبلا دو نفر یا سه نفرش تکمیل بشه چه اتفاقی میوفته؟

۲- اینکه من نمیخوام موضوع یا زمینه ی کاریم به من تحمیل بشه دوست دارم حتما استادی انتخاب کنم که تو زمینه ای که من بهش علاقه دارم کار کنه و اگه چنین استادی پیدا نشه تکلیف چیه ؟ باید یه موضوعی رو به اجبار انتخاب کنم که تو اون موضوع استاد وجود داره؟

۳- آیا راهی هست که دیگه ما نگران استاد راهنما مون نباشیم و از الان روی موضوعی که دوست داریم تحقیق کنیم ؟ (چه استاد پیدا بشه چه استاد پیدا نشه که تو اون زمینه کار میکنه؟)

ممنون میشم اگه یه توضیحاتی در مورد این سوالات بدید.

اگه تکمیل شه تکمیل شده دیگه! شما باید یه استاد دیگه ای رو انتخاب کنین.
موضوع رو ۵۰ درصدش رو شما انتخاب می کنین، بله اگه استادی پیدا نشه که تو زمینه کاری شما کار نکنه بهتون تحمیل میشه تقریبان.
نه راهی نیست، مثلا من خودم سیستم عامل خیلی دوست داشتم ولی تو دانشگاه تهران اون سیستم عاملی که من دوست داشتم کار نمی کردن، نزدیک ترین چیز رو انتخاب کردم. خیلی سخت نگیرین و معمولا خودتون درست حسابی نمیدونین که چه موضوعی رو دوست دارین، تحقیق ارشد خیلی با لیسانس فرق داره، ممکنه موضوعی به نظرتون جذاب بیاد برای پیادهسازی ولی اصلا برای ریسرچ چیز مناسبی نباشه، پس از الان خیلی ذهنتون رو مشغول نکنین.

توضیح کاملتر در مورد دانشگاه تهران اینه که شما یه برگه میدین توش سه تا استاد به اولویت علاقه نوشتین، گروه در واقع برای شما انتخاب می کنه، اگر با استادی صحبت کرده باشین اون استاد تو جلسه ی گروه که برای انتخاب اساتید هست میگه که شما رو میخاد. ولی اگه با استادی قطعی نکرده باشین ممکنه استادتون حتی از اون سه نفر هم نباشه.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , Xilinx , k_111 , sepidsal
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ب.ظ
RE: راهنمایی در مورد انتخاب اساتید و زمینه ی کاری دانشگاه تهران
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  اگه تکمیل شه تکمیل شده دیگه! شما باید یه استاد دیگه ای رو انتخاب کنین.
موضوع رو ۵۰ درصدش رو شما انتخاب می کنین، بله اگه استادی پیدا نشه که تو زمینه کاری شما کار نکنه بهتون تحمیل میشه تقریبان.
نه راهی نیست، مثلا من خودم سیستم عامل خیلی دوست داشتم ولی تو دانشگاه تهران اون سیستم عاملی که من دوست داشتم کار نمی کردن، نزدیک ترین چیز رو انتخاب کردم. خیلی سخت نگیرین و معمولا خودتون درست حسابی نمیدونین که چه موضوعی رو دوست دارین، تحقیق ارشد خیلی با لیسانس فرق داره، ممکنه موضوعی به نظرتون جذاب بیاد برای پیادهسازی ولی اصلا برای ریسرچ چیز مناسبی نباشه، پس از الان خیلی ذهنتون رو مشغول نکنین.

توضیح کاملتر در مورد دانشگاه تهران اینه که شما یه برگه میدین توش سه تا استاد به اولویت علاقه نوشتین، گروه در واقع برای شما انتخاب می کنه، اگر با استادی صحبت کرده باشین اون استاد تو جلسه ی گروه که برای انتخاب اساتید هست میگه که شما رو میخاد. ولی اگه با استادی قطعی نکرده باشین ممکنه استادتون حتی از اون سه نفر هم نباشه.

با توجه به این چیزا بهتره من یه مقداری در مورد اون موضوعی که بهش علاقه دارم اطلاعاتم رو ببرم بالا و تو دانشگاه نیز با استاد مربوطه هماهنگ کنم ، امیدوارم که همون استادی که مد نظرمه انتخابم کنه... خیلی ممنونم از پاسخی که دادید... امیدوارم که موفق باشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat
ارسال:
۱۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط laplas.)
RE: راهنمایی در مورد انتخاب اساتید و زمینه ی کاری دانشگاه تهران
استاد رو کی باید مشخص کرد؟ آخر ترم اول؟
ای کاش یه کمی هم در مورد زمینه کاریا صحبت میکردید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۸۸۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۶۱۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۷۸ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۶۶ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۵,۴۱۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۶۸۸ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۶۱ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۷۷ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  در جستجوی اساتید امنیت wskf ۰ ۱,۹۴۴ ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۳۹۷ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close