زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکلات کتاب ساختمان داده‌های دکتر ابراهیمی مقدم، آذرخش کی‌پور و امیرحسین عبدی (نصیر)

ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۴۸ ب.ظ، توسط azk84.)
مشکلات کتاب ساختمان داده‌های دکتر ابراهیمی مقدم، آذرخش کی‌پور و امیرحسین عبدی (نصیر)
سلام.

اول از همه ببخشید که اینجا دارم موضوع رو مطرح می‌کنم. اگه باید برای این موضوع جای دیگه‌ای تاپیک می‌زدم و یا اصلاً موضوعی که می‌گم ممنوعه و نباید طرح بشه، امیدوارم مدیران منو ببخشند و خودشون این تاپیک رو حذف کنند.

راستش قرار شد برای اسفندماه امسال (۱۳۹۲) ویرایش دوم کتاب رو بدیم و الان دارم سعی می‌کنم اشکالاتی که چاپ اول داشت رو رفع کنم. بنابراین از همه‌ی دوستانی که از PDF کتاب دارند استفاده می‌کنند یا این که کتاب رو خریدند و دارند می‌خونند خواهش می‌کنم هر مشکلی می‌بینن (از یک غلط املائی کوچیک تا نیاز به بازنویسی کل کتاب) مطرح کنن تا سعی کنم همه رو یکی یکی رفع کنم :-)

سعی می‌کنم هر فصلی که جدید نوشته میشه یا تست‌هایی که جدید حل میشن رو برای همه حتماً بذارم تا واسه کنکور همین امسال هم به درد بچه‌ها بخوره.

اشکالاتی که تا اینجا می‌دونم که باید تصحیح بشن:
۱- بازنویسی بعضی از قسمت‌های فصل‌های اول و سوم (کمی ساختار فصل‌ها باید اصلاح بشه و بعضی جاها هم هنوز کمی گنگه).
۲- تست‌های کتاب خیلی کمه و باید تست‌های کنکورهای سال‌های اخیر رو همه رو بیارم.
۳- شاید یک فصل کاربردی برای طراحی ساختمان داده‌های جدید اضافه بشه (به درد المپیادی‌ها و کسانی که کار پژوهشی می‌کنند و اینا می‌خوره).
۴- تکمیل مبحث مربوط به B-Tree و اضافه کردن توضیح مختصری در مورد B+ Tree (با تشکر از پیشنهاد afshin.dam).
۵- افزودن مبحث treap به همراه تست‌هاش (احتمالاً به آخر فصل ۹ و یا در فصل جدیدی که در مورد طراحی ساختمان داده‌ها است). (باز هم با تشکر از پیشنهاد afshin.dam).
۶- رفع یک سری از اشکالات تایپی و اشتباهات کوچیک لپی و اینا که تا الان کشف شدن.

فقط خواهشم اینه که چه توی PDF چه توی خود کتاب هر اشکالی دیدین همین‌جا بگین تا رفع بشه. هر جا هم مبهم بود ممنون میشم بگین و سعی می‌کنم همین‌جا هم توضیح بهتری بدم تا رفع ابهام بشه :-)

پیشاپیش از همه ممنونم :-)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۲۶ ب.ظ
Smile RE: مشکلات کتاب ساختمان داده‌های دکتر ابراهیمی مقدم، آذرخش کی‌پور و امیرحسین عبدی (نصیر)
با سلام و وقت بخیر خدمت مهندس کی پور

خداقوت و خسته نباشین ...

امیدوارم که حالتون خوب باشه ؟

بازهم مزاحمتون شدم... دیگه مزاحم همیشگی شما Smile

در ابتدا از شما ممنونم که قبل از ویرایش دوم کتاب با بچه ها مشورت می کنین و کم و کاستی ها رو از دیدگاه بچه ها بررسی می کنین...

کتاب کتاب بسیار خوب و پرباری هستش ... ولی یه کمبود هایی داره که می تونم به موارد زیر اشاره کنم:

۱ - همون قضیه کمبود تست ها هستش ک خودتون هم بهش در پست قبلی اشاره کردین واقعا به شدت کمبود داره از لحاظ تست...

۲ – مباحث مربوط به درخت هاست که درخت بی خیلی خلاصه و مختصر گفته شده و کامل گفته بشه خیلی بهتره...موضوع بعدی از درخت

ها مربوط به درخت های Treap هستش که در این کتاب اصلا راجع بهش صحبت نشده ...

نظر من فعلا روی همیناست ...

بازهم از لطف و محبتتون سپاسگزارم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ب.ظ
RE: مشکلات کتاب ساختمان داده‌های دکتر ابراهیمی مقدم، آذرخش کی‌پور و امیرحسین عبدی (نصیر)
(۲۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۲۶ ب.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  با سلام و وقت بخیر خدمت مهندس کی پور

خداقوت و خسته نباشین ...

امیدوارم که حالتون خوب باشه ؟

بازهم مزاحمتون شدم... دیگه مزاحم همیشگی شما Smile

در ابتدا از شما ممنونم که قبل از ویرایش دوم کتاب با بچه ها مشورت می کنین و کم و کاستی ها رو از دیدگاه بچه ها بررسی می کنین...

کتاب کتاب بسیار خوب و پرباری هستش ... ولی یه کمبود هایی داره که می تونم به موارد زیر اشاره کنم:

۱ - همون قضیه کمبود تست ها هستش ک خودتون هم بهش در پست قبلی اشاره کردین واقعا به شدت کمبود داره از لحاظ تست...

۲ – مباحث مربوط به درخت هاست که درخت بی خیلی خلاصه و مختصر گفته شده و کامل گفته بشه خیلی بهتره...موضوع بعدی از درخت

ها مربوط به درخت های Treap هستش که در این کتاب اصلا راجع بهش صحبت نشده ...

نظر من فعلا روی همیناست ...

بازهم از لطف و محبتتون سپاسگزارم

خیلی خیلی ممنون از لطفتون :-)

بله، حق با شماست.
- پس درخت بی رو کامل‌تر می‌کنیم و B+Tree رو هم کمی مختصر اضافه می‌کنیم ;-).
- یک مبحث treap هم حتماً به همراه تست‌هاش (احتمالاً به آخر فصل ۹ و یا در فصل جدیدی که در مورد طراحی ساختمان داده‌ها است) اضافه می‌کنیم.

هر موقع این مباحث رو آماده کردم (احتمالاً طرفای آذرماه) آپ می‌کنم که به درد کنکورتون بخوره شاید :-)

بازم بی‌نهایت سپاسگزارم :-)
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۴۵ ب.ظ، توسط javad94.)
RE: مشکلات کتاب ساختمان داده‌های دکتر ابراهیمی مقدم، آذرخش کی‌پور و امیرحسین عبدی (نصیر)
شما لطف دارین ... ازتون ممنونم

در ادامه پست قبلیم ...

مورد سوم اینه که : مباحث مربوط به درختان پوشای کمینه (الگوریتم های کروسکال و پرایم) هست.

شاید این مبحث بیشتر به درس طراحی الگوریتم ( مبحث الگوریتم های حریصانه ) ربط داده بشه ولی در هر دو درس ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم ها مشترک هستش...

باز هم از لطف شما ممنونم

با ارادت Smile
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۱۷ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۳۷ ب.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  شما لطف دارین ... ازتون ممنونم

در ادامه پست قبلیم ...

مورد سوم اینه که : مباحث مربوط به درختان پوشای کمینه (الگوریتم های کروسکال و پرایم) هست.

شاید این مبحث بیشتر به درس طراحی الگوریتم ( مبحث الگوریتم های حریصانه ) ربط داده بشه ولی در هر دو درس ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم ها مشترک هستش...

باز هم از لطف شما ممنونم

با ارادت Smile

دستتون واقعاً از پیشنهادهاتون درد نکنه :-).

در مورد پوشای کمینه (MST) همونطور که خودتونم فرمودین این مبحث بیشتر مربوط به طراحی الگوریتم میشه و اگه بخوایم این مبحث رو پوشش بدیم باید مطالب خیلی زیاد دیگری رو هم پوشش بدیم، بنابراین این بخش رو حداقل در ویرایش بعدی نخواهیم داشت متأسفانه :-)
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ب.ظ
مشکلات کتاب ساختمان داده‌های دکتر ابراهیمی مقدم، آذرخش کی‌پور و امیرحسین عبدی...
سلام آقای مهندس کی پور
اول از همه بابت زحماتتون و کتاب خوبتون تشکر کنم ،
بنظر من اگر لطف کنید و فایل مربوط به اصلاحات کتاب رو قرار بدین (مثلا اشکالات چاپی و تایپی) تا افرادی که کتاب رو دارند کتابشون رو اصلاح کنن خیلی خوب می شه.
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۹ ق.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۱۹ ب.ظ)Nefarious نوشته شده توسط:  سلام آقای مهندس کی پور
اول از همه بابت زحماتتون و کتاب خوبتون تشکر کنم ،
بنظر من اگر لطف کنید و فایل مربوط به اصلاحات کتاب رو قرار بدین (مثلا اشکالات چاپی و تایپی) تا افرادی که کتاب رو دارند کتابشون رو اصلاح کنن خیلی خوب می شه.

سلام :-)

راستش من اشکالات رو مستقیماً با مداد توی یکی از نسخه‌های کتاب اصلاح می‌کنم برای راحتی. ولی چشم، حتماً بعد از این که کار فعلیم روی رباتم تموم شد (احتمالاً اواخر مهر) یک لیست کامل تهیه می‌کنم از اشکالات :-)

شما هم هر اشکالی دیدید مطرح کنین ممنونتون میشم :-)
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ق.ظ
با سلام و وقت بخیر خدمت مهندس کی پور

در ادامه...

۴ - مباحث مربوط به درخت انتخاب

۵- مباحث مربوط به جنگل ها

باز هم از لطف شما ممنونم

با ارادت Smile
ارسال:
۲۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۴ ق.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۱۲ ق.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  با سلام و وقت بخیر خدمت مهندس کی پور

در ادامه...

۴ - مباحث مربوط به درخت انتخاب

۵- مباحث مربوط به جنگل ها

باز هم از لطف شما ممنونم

با ارادت Smile

سلام :-)

درستتون باز هم درد نکنه خیلی زیاد :-)

متأسفانه مبحث درخت انتخاب به درس طراحی الگوریتم ربط پیدا می‌کنه و مبحث جنگل هم (به جز تعریف اون) تا حد خیلی کمی در فصل گراف گفته شده و به نظرم نمی‌رسه که نیاز به توضیح بیشتری در حد درس ساختمان داده داشته باشه. اگه شما نظرتون اینه که با درس ساختمان داده مرتبطه ممنون میشم لطف کنین توضیح بیشتری بدین :-)

بازم سپاسگزارم از لطفتون :-)
ارسال: #۱۰
۲۶ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۴۵ ق.ظ
سلام دوباره

شبتون هم بخیر باشه

خیلی خیلی ممنونم از لطفتون ...

درخت انتخاب : درخت انتخاب بله حق با شماست ... مبحث درخت انتخاب بیشتر به طراحی ربط پیدا می کنه ( قبلا استاد خودم هم به این

نکته اشاره کرده بود ) ولی من خودم قبلا این بحث رو هم تو درس ساختمان داده خوندم و هم تو طراحی یعنی هر دوش ... با توجه به این

تجربه شخصیم درخت انتخاب رو گفتم...

جنگل : در رابطه با جنگل براش مثال ساختمان داده ای هم بیارم همون پیمایش جنگل یا تبدیل به درخت دودویی... مثلا همین مورد جنگل

جزو سرفصل های بعضی موسسات کنکوری ( مدرسان شریف ) هستش البته چیز خاص و مهمی هم نیستش ... تو بعضی منابع

کنکوری از جمله کتب مقسمی و هادی یوسفی هم ازش صحبت شده در حدود دو سه صفحه و اینا ...

شاید اشتباه از من هستش و من اشتباه می کنم ... من فقط با توجه به اون تجربیات کلاسیم و با توجه به اون مشاهدات همه اینا رو

میگم ... اینم بگم که من هنوز اون فصل گراف کتاب رو نگاه نکردم و حرف شما واسه من سند و من کوچیک شما هستم...

بازم بی نهایت ازتون سپاسگزارم

با ارادت Smile
ارسال: #۱۱
۲۶ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۲۴ ب.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۴۵ ق.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  سلام دوباره

شبتون هم بخیر باشه

خیلی خیلی ممنونم از لطفتون ...

درخت انتخاب : درخت انتخاب بله حق با شماست ... مبحث درخت انتخاب بیشتر به طراحی ربط پیدا می کنه ( قبلا استاد خودم هم به این

نکته اشاره کرده بود ) ولی من خودم قبلا این بحث رو هم تو درس ساختمان داده خوندم و هم تو طراحی یعنی هر دوش ... با توجه به این

تجربه شخصیم درخت انتخاب رو گفتم...

جنگل : در رابطه با جنگل براش مثال ساختمان داده ای هم بیارم همون پیمایش جنگل یا تبدیل به درخت دودویی... مثلا همین مورد جنگل

جزو سرفصل های بعضی موسسات کنکوری ( مدرسان شریف ) هستش البته چیز خاص و مهمی هم نیستش ... تو بعضی منابع

کنکوری از جمله کتب مقسمی و هادی یوسفی هم ازش صحبت شده در حدود دو سه صفحه و اینا ...

شاید اشتباه از من هستش و من اشتباه می کنم ... من فقط با توجه به اون تجربیات کلاسیم و با توجه به اون مشاهدات همه اینا رو

میگم ... اینم بگم که من هنوز اون فصل گراف کتاب رو نگاه نکردم و حرف شما واسه من سند و من کوچیک شما هستم...

بازم بی نهایت ازتون سپاسگزارم

با ارادت Smile

سلام دوباره و تشکر بیش از پیش بابت نظرات خوبتون :-)

در مورد درخت انتخاب شاید در ویرایش‌های بعدی این مطلب هم افزوده بشه، ولی حداقل فعلاً قصد نداریم حجم کتاب رو خیلی بیشتر از چیزی که الان هست کنیم، در نتیجه در این ویرایش همون‌طور که خدمتتون عرض کردم احتمالاً اضافه نمی‌کنیمش :-)

در مورد جنگل اون مواردی که شما فرمودین فکر می‌کنم تا حدی پوشش داده شده و شاید بیش‌تر از این هم در چارچوب سیلابس درس ساختمان داده‌های وزارت علوم ضرورتی نداشته باشه. ولی همین که شما متذکر شدین قطعاً باعث میشه موقع آماده‌سا‌زی ویرایش جدید باز هم حواسم به این موضوع باشه و اگه بخش مرتبطی جا افتاده حتماً پوشش داده بشه :-)

باز هم بسیار سپاسگزارم :-)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۷۶۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۴۲۲ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۳۸ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۱۸۲ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۱۹۳ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۱۷ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۸۲۰ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۶۲۰ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۳۸ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close