زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یه سوال مفهومی در مورد متغیرهای تصادفی

ارسال:

mehdi1902 پرسیده:

یه سوال مفهومی در مورد متغیرهای تصادفی

سلام
میخواستم ببینم وقتی یه سری متغیر تصادفی داریم، مینیمم اونها چه معنی‌ای میده. مثلن :
"اگر X1,X2,.....,Xn متغیرهای تصادفی مستقل و هم توزیع هندسی با پارامتر p باشند، آنگاه مینیمم آن‌ها دارای توزیع هندسی با پارامتر [tex]1-q^n[/tex] است."

میدونیم که وقتی X1 توزیع هندسی داره یعنی X1 تعداد آزمایشات تا رسیدن به اولین موفقیته. همین طور برای X2,...,Xn. حالا سوال من اینجاست که مینیمم اینا یعنی چی ؟ و اینکه اون [tex]1-q^n[/tex] چطوری به دست اومده ؟

خیلی ممنون Big Grin
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Morris پاسخ داده:

RE: یه سوال مفهومی در مورد متغیرهای تصادفی

اتفاقا من هم سوالی دارم که شبیه سوال شماست و چون کمی متفاوت می باشد با عنوانی جدید قرار دادم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممکنه بفرمایید شما این مطلب را از کدام منبع مطالعه کرده اید ؟

ارسال:

SnowBlind پاسخ داده:

(۰۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۲۵ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  اتفاقا من هم سوالی دارم که شبیه سوال شماست و چون کمی متفاوت می باشد با عنوانی جدید قرار دادم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یه همچین بحثی وجود داره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Morris پاسخ داده:

(۰۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۱۹ ب.ظ)SnowBlind نوشته شده توسط:  
(03 مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۲۵ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  اتفاقا من هم سوالی دارم که شبیه سوال شماست و چون کمی متفاوت می باشد با عنوانی جدید قرار دادم.

یه همچین بحثی وجود داره

بسیار از شما ممنونم و کاملا گویای سوال دوستمونه !
ممکنه پاسخ سوال من را هم بفرمایید که کمی پایه ای تر از سوال ایشان است :

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۹۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۲۱۶ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۴۱۶ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۲,۰۱۵ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۲۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تولید آرایه تصادفی αɾια ۴ ۴,۱۶۸ ۰۴ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  سوال در مورد منبع و دروس آزمون استخدامی mostafa272 ۳ ۴,۵۳۲ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۴۸۶ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۶۶۶ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد شهریه نوبت دوم شهید بهشتی و خوابگاه Shine_20 ۱ ۳,۴۲۴ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close