زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فوری ی ی سمافورهااا

ارسال:

hoda ahmadi پرسیده:

فوری ی ی سمافورهااا

سلام من سمافر رو نمیفهمم تو رو خدا کمک کنیییینHuh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

samieh پاسخ داده:

RE: فوری ی ی سمافورهااا

سلام
منم با سمافور ها مشکل اساسی دارم!!!!!!!!!!!!!!!!!
چجوری میشه این مبحث رو یاد گرفت؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

پارسال از این مبحث گذاشتم. ولی امسال میخوام یادبگیرم. یه تست هم یه تسته!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

samieh پاسخ داده:

ممنون از راهنماییتون.
چشم یه بار دیگه با دقت میخونم و بازم مزاحمتون میشیمSmile
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۱
ارسال:

pooyaa پاسخ داده:

لطفا دوستانی که بجز کتاب حقیقت کتابی رو میشناسن که این مبحث سمافورها رو خوب توضیح داده باشه معرفی کنند

ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

(۰۶ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ق.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  لطفا دوستانی که بجز کتاب حقیقت کتابی رو میشناسن که این مبحث سمافورها رو خوب توضیح داده باشه معرفی کنند

سلام.
این فصل از سیستم های عامل ساختاری روتین داره، و تمام کتاب ها مثال های تقریبا مشابهی رو روش مانور میدن.
مثلا تولیدکننده/مصرف کننده، فیلسوف های گرسنه، مساله آرایشگر ...
کتاب حقیقت از نظر من بسیار خوب و کامل توضیح داده، حتی تمریناتی رو آخر فصل برای دانشجو هم نوشته که انجام بدند.
کتاب پوران پژوهش رو هم من دیدم، "آقای موسوی طیبی" این کتاب هم به خوبی مطالب رو بیان کرده.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

zeinab پاسخ داده:

هیشکی به اندازه من با سمافورها بیگانه نبود!!! تو دانشگاه حتی اشاره هم بهش نشد!! برا کنکور که بهش برخوردم فکر میکردم مهم نیست وقتی هم خوندمش هیچی نمیفهمیدم!!! حالا که از پوران خوندم باورم نمیشد اینقدر ساده ست!!! خیلی خوب فهمیدم.
حقیقت رو نمیدونم اما شاید اونم خوب باشه!!

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

سلام.
سمافورها مبحث مهمی در همزمانی پردازش ها هستند.
سوال ساده ای رو قرار بدید تا قدم به قدم حل کنیم.
یک بار با دقت مبحث همزمانی پردازش هارو بخونید، مفاهیمی چون شرط رقابتی، نواحی بحرانی، مانع الجمعی Big Grin، پیشرفت، انتظار محدود و بن بست را بصورت عمیق یاد بگیرید، بعد از اینکار الگوریتم های Signal و Wait رو یاد بگیرید که به چه صورت هست، کارکرد هرکدوم از الگوریتم ها رو بلد باشید.
باز هم تاکیدم بر خوندن مطالب بالا هست و بعد از خوندن سوالی رو قرار بدید تا حل کنیم.
موفق باشید.

ارسال:

hoda ahmadi پاسخ داده:

(۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۲۱ ق.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  سلام.
سمافورها مبحث مهمی در همزمانی پردازش ها هستند.
سوال ساده ای رو قرار بدید تا قدم به قدم حل کنیم.
یک بار با دقت مبحث همزمانی پردازش هارو بخونید، مفاهیمی چون شرط رقابتی، نواحی بحرانی، مانع الجمعی Big Grin، پیشرفت، انتظار محدود و بن بست را بصورت عمیق یاد بگیرید، بعد از اینکار الگوریتم های Signal و Wait رو یاد بگیرید که به چه صورت هست، کارکرد هرکدوم از الگوریتم ها رو بلد باشید.
باز هم تاکیدم بر خوندن مطالب بالا هست و بعد از خوندن سوالی رو قرار بدید تا حل کنیم.
موفق باشید.

سلامم ممنون.چشم میخونم باز هم اگه لازم بود ازتون راهنمایی میگیرم.

۰
ارسال:

Andrew S.Tanenbaum پاسخ داده:

سلام.اگه سوالی از مبحث سمافور دارید بپرسید.پیشنهاد من اینه اول ۴ تلاش کتاب استالینگز رو بخونید،دوم sleep , wake up از کتاب حقیقت یا تننباوم،بعدش سمافور رو از استالینگز بخونید.واسه تست و نکات تکمیلی از پوران موسوی بخونید.حل تست هم از حقیقت.البته من پوران رو ترجیح میدم.بازم سوالی بود بپرسید.

۰
ارسال: #۱۰

mohammad.ardeshiri پاسخ داده:

جالبترین بحث سیستم عامله به هر حال من از کتاب حقیقت یاد گرفتم اگه اسمبلیتون یکم خوب باشه راحت میفهمین اینم بگم باید خیلی واسش وقت بذارین تازه بعد اینکه یاد بگیرین میبینین تستاش خیلی سخت تره

۰
ارسال: #۱۱

niyayesh.r پاسخ داده:

راستش به نظر من تست هاش واقعا سخته من مطالب کتاب دکتر حقیقت رو خوند و واقعا روان گفته و من کاملا متوجه شدم اما وقتی میام سراغ تستا اصلا دنیای دیگه ای داره .... و خیلی سخته

ارسال: #۱۲

mohammad.ardeshiri پاسخ داده:

(۰۱ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ ب.ظ)niyayesh.r نوشته شده توسط:  راستش به نظر من تست هاش واقعا سخته من مطالب کتاب دکتر حقیقت رو خوند و واقعا روان گفته و من کاملا متوجه شدم اما وقتی میام سراغ تستا اصلا دنیای دیگه ای داره .... و خیلی سخته
تستاشم زیاد سخت نیست یکی دوتارو به زحمت حل کنین باقیش حل شدنیه

۰
ارسال: #۱۳

soheila2012 پاسخ داده:

منم تایید میکنم.برای اولین بار از رو کتاب پوران خوندم عالی توضیح داد.
من و حل تست؟ امکان ندارشت بتونم تست سیستم عامل حل کنم که پوران کار خودش کرد!!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۴

Andrew S.Tanenbaum پاسخ داده:

سلام.من بارها گفتم.بازم میگم.واسه کسی که نمیدونه سمافور یعنی چی اصلا،اول استالینگز بخونه،بعد که دستش اومد چی به چیه،از کتاب موسوی بخونه که بفهمه چطوری به سوالات میشه جواب بده.بعد این مراحل برید سرکتاب تست حقیقت.مبنای حل تست کتاب حقیقت هست اما جواب ها رو از هر ۲ کتاب موسوی و حقیقت چک کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۸۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۵۵۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question Pointer C++ آرایه کمک فوری ... porseshgar ۰ ۱,۵۴۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  اگر در مصاحبه ی برای قبولی دانشگاه رد بشویم چه می شود ؟(لطفا فوری راهنمایی کنید) sadjadt ۱ ۲,۷۶۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  سوال مهم و فوری در مورد انتخاب رشته siiib70 ۲ ۳,۹۳۶ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70
  سوال فوری:ساخت دیکدر بزرگتر از روی چند دیکدر کوچکتر(ممنون میشم زودتر جواب بدین) maryam_en ۱ ۳,۰۴۴ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  کمک فوری برای حل مشکل کارت گرافیک لپتاپ dell Iran2014 ۰ ۱,۵۹۴ ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iran2014
  کمک فوری لطفا..مباحث پیشرفته در مدیریت سیستم های تجاری Fariba071 ۰ ۱,۷۳۴ ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Fariba071
  راهنمایی برای انتخاب رشته کنکور ۹۶(فوری) ali.reza1044 ۳ ۲,۳۵۰ ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  خریدار یک کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت انتشارات پارسه فوری فوری energy1 ۲ ۲,۴۶۶ ۳۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close