زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقاله بودن یا نبودن مساله اینست

ارسال:
۰۷ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ب.ظ
سلام دوستان ببخشید یه سوال آیا میشه اگه یه اپلیکیشن برای لینوکس نوشته باشیم (با زبان اسکریپتی ) در مورد اون مقاله بدیم؟ یا این مقاله محسوب نمیشه؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ب.ظ
کسی نیست؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ق.ظ
چیزی کشف کردی؟ یعنی ایده ات ارزش فهمیدن رو داره؟
فقط یه نکته: کسایی هستن که بهشون می گن geek. اینا خوراکشون لینوکسه. زبان لینوکس رو بهتر از زبان مادریشون بلدن. خیلی هم برنامه برای لینوکس می نویسن. برنامه هایی که با دیدن عملکردشون، مخ آدم سوت می کشه.
حالا دیگه خودت حسابش کن.
فقط اگر باگ جدیدی توی لینوکس پیدا کردی یا اینکه کدت عملکرد یه قسمتی رو بهبود می ده یا قسمت جدید رو اضافه کردی، می تونی روی مقاله حساب کنی.

کار، تلاش، امید، صبر ....
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: فوژان
ارسال:
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۴۷ ق.ظ
متاسفانه هم آره هم نه!
اکثر علمی که تو دانشگاه های ما تولید میشه از جنس علم بنجل هستش!
پس شما اگر میخواید به گسترش مرز های دانش کمک کنید وجدانا این کارتون مقاله ازش در نمیاد(مگر اینکه به قول دوستمون کاری کرده باشی که به نوعی تولید علم محسوب بشه)
ولی تقریبا مطمئنم تو همین ایران و خیلی جاهای دیگه دنیا(مثلا هند،چین و...) میتونی همین کارتو مقاله کنی و بفرستی برای یه کنفرانس(هر روز تو این مملکت یه کنفرانس برگزار میشه) و مطمئن هم باشی یه جاهایی هست که پذیرشش میکنن
در واقع مونده به خودت

The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs... one  step at a time
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali , فوژان
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۶:۱۷ ب.ظ، توسط فوژان.)
سلام دوباره
من تاپیک ایجاد نکردم اگر نیازه مدیران عزیز بگن من اصلاح میکنم
حالا شرایط من برعکس سوال اولم شده یعنی ایده ی تولید یه نرم افزار به ذهنم رسیده که برای خارجیش هست ولی برای ایرانیش نه Big Grin مثلا مثل OCR فارسی که بعد از مدتی اومد
حالا این فکر میکنید بشه مقاله بشه یا نه ؟ ( برای خارج از ایران)
یعنی منظورم اینه که کلا اصلا باید اول یه نرم افزار تولید کنم که عملکردش رو تویه مقاله بگم ؟ یا توصیف شیوه ی پردازش اون نرم افزار برای مقاله کافیه؟

[تصویر:  banner.jpg]
۰
۰
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۳۱ ق.ظ
آره. اتفاقا ایده ی خوبی هم هست. به شرط اینکه اون نرم افزار رو بومی سازی کنی. اینو با یه مثال عرض می کنم:
فرض کن یه برنامه تشخیص چهره هست که دوستان کره ای نوشتن. از اونجایی که هندسه ی چهره ی کره ای ها با ایرانی ها فرق می کنه، اون نرم افزار ممکنه برای چهره ی ایرانی ها بازده ی خوبی نداشته باشه. پس بهتره که برای کاربران ایرانی اون نرم افزار رو بومی سازی کنیم.
اینجاست که شما می تونید مقاله بدید و روش خودتون یا حتی داده های خودتون رو عرضه کنید. مثلا ممکنه از همون الگوریتم استفاده کنید ولی از داده های متفاوتی استفاده کنید( مثلا از عکس های ایرانی استفاده کنید).
فقط یه نکته: مقاله ای که امروز منتشر می شه باید از تمام تجربیات مقالات گذشته در همون زمینه بهره بگیره. پس توقع می شه که مقاله ی جدید از تمامی مقالات قبلی حداقل در یک حوزه بهتر باشه.
پس به دنبال کار جدید باشید. یعنی حداقل یه چیز جدیدی به نرم افزار قبلی اضافه کنید.
موفق باشید.

۰
۰
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۱۰ ب.ظ
RE: مقاله بودن یا نبودن مساله اینست
(۰۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۲۶ ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط:  سلام دوباره
من تاپیک ایجاد نکردم اگر نیازه مدیران عزیز بگن من اصلاح میکنم
حالا شرایط من برعکس سوال اولم شده یعنی ایده ی تولید یه نرم افزار به ذهنم رسیده که برای خارجیش هست ولی برای ایرانیش نه Big Grin مثلا مثل OCR فارسی که بعد از مدتی اومد
حالا این فکر میکنید بشه مقاله بشه یا نه ؟ ( برای داخل کشور نه)
یعنی منظورم اینه که کلا اصلا باید اول یه نرم افزار تولید کنم که عملکردش رو تویه مقاله بگم ؟ یا توصیف شیوه ی پردازش اون نرم افزار برای مقاله کافیه؟

سلام
فکر کنم بستگی به نرم افزار داره و بازده اون نرم افزار.

مطمئنم که این ها رو خودتون میدونید فقط میخوام مفصلا جواب بدم چون بیان خوبی ندارم و اگه گام به گام نگم جوابم خیلی گنگ خواهد بود.

در مقاله ای که نوشته میشه شما بخشی دارید به نام «مروری بر کارهای گذشته» که تمامی کارهایی که قبل از شما صورت گرفته در این بخش مینویسید.
مثلا برای تولید یک نرم افزار حسابداری شما باید یک مرور کلی روی تمامی نرم افزارهایی که قبل از نرم افزار شما تولید شده به همراه ویژگی هاشون بنویسید و در اخر این بخش از مقاله همه رو در یک جدولی جمع کنید به صورت خلاصه تر.
در بخش ارزیابی مقالتون که باید بر اساس آمار و ارقام ثابت کنید نرم افزار شما بهتر از این نرم افزارهای موجود خارجی هست. و دوباره جدولی طرح کنید که یک سطر دیگه هم بهش اضافه شده وهمون کار خودتون هستش که باید با کارهای دیگه مقایسه بشه.
تا جایی که میدونم شیوه پردازش کافی نیست چون باید ارزیابی صورت بگیره که ارزیابی راهی نداره جز پیاده سازی اون طرح.

اینو هم بگم برای اینکه یک مقاله ای بنویسید باید یک مشکلی رو حل کنید. اینطوری نیست که ایده به ذهن اومد و مقاله نوشت. مثلا فرض کنید که سایت بانکی مشکل امنیتی داره و پسورد دیگران به راحتی هک میشه شما باید باید بیایید این مشکل رو حل کنید و همه کارهایی که قبل از شما برای امنیت این سایت صورت گرفته رو در مقالتون بنویسید سپس روش خودتون رو شرح میدید و در بخش ارزیابی با اعداد و ارقام ثابت کنید که راه حل شما میتونه مشکل امنیتی رو حل کنه یا همین مثالی که دوستمون زدند برای برنامه تشخیص چهره. مشکل چیه؟ تفاوت فرم چهره ایرانی ها و کره ای ها و در نتیجه دقت پایین این نرم افزار برای تشخیص چهره ایرانی ها. به طور کلی همه مقالات باید در راستای مشکل و کارهای صورت گرفته قبلی دیگران باشه.

موفق باشید.
۰
۰
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۶:۱۸ ب.ظ
(۰۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ق.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  آره. اتفاقا ایده ی خوبی هم هست. به شرط اینکه اون نرم افزار رو بومی سازی کنی. اینو با یه مثال عرض می کنم:
فرض کن یه برنامه تشخیص چهره هست که دوستان کره ای نوشتن. از اونجایی که هندسه ی چهره ی کره ای ها با ایرانی ها فرق می کنه، اون نرم افزار ممکنه برای چهره ی ایرانی ها بازده ی خوبی نداشته باشه. پس بهتره که برای کاربران ایرانی اون نرم افزار رو بومی سازی کنیم.
اینجاست که شما می تونید مقاله بدید و روش خودتون یا حتی داده های خودتون رو عرضه کنید. مثلا ممکنه از همون الگوریتم استفاده کنید ولی از داده های متفاوتی استفاده کنید( مثلا از عکس های ایرانی استفاده کنید).
فقط یه نکته: مقاله ای که امروز منتشر می شه باید از تمام تجربیات مقالات گذشته در همون زمینه بهره بگیره. پس توقع می شه که مقاله ی جدید از تمامی مقالات قبلی حداقل در یک حوزه بهتر باشه.
پس به دنبال کار جدید باشید. یعنی حداقل یه چیز جدیدی به نرم افزار قبلی اضافه کنید.
موفق باشید.
برای خارج از ایران هم اوکیه این موضوع ؟ یعنی میتونه رای مثبت داورارو جذب کنه؟

[تصویر:  banner.jpg]
۰
۰
ارسال:
۱۰ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۰۹ ق.ظ
RE: مقاله بودن یا نبودن مساله اینست
(۰۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۶:۱۸ ب.ظ)فوژان نوشته شده توسط:  
(09 فروردین ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ق.ظ)alirezad نوشته شده توسط:  آره. اتفاقا ایده ی خوبی هم هست. به شرط اینکه اون نرم افزار رو بومی سازی کنی. اینو با یه مثال عرض می کنم:
موفق باشید.
برای خارج از ایران هم اوکیه این موضوع ؟ یعنی میتونه رای مثبت داورارو جذب کنه؟
قطعا، البته به شرطی که موارد بالا رو رعایت کنید و کمی نوآوری داشته باشید.

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۸۲۹,۳۴۹ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۸ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۳۶ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۳,۰۰۰ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۲۹۶ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۷۸۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  مقاله مروری فارسی uka ۰ ۱,۸۷۱ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uka
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۳۲۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۲۱۹ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۴۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close