زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال در مورد الگوریتم RR -آزمون ۲۵ درصد نصیر

ارسال:

tabassomesayna پرسیده:

سوال در مورد الگوریتم RR -آزمون ۲۵ درصد نصیر

سلام دوستان
سوال اینه :
فرآیند A,B,C,D را در نظر بگیرید:
[تصویر:  226592_os.jpg]
میانگین زمان پاسخ آنها را در الگوریتم RR بدست آورید.فرض کنید که تکه زمانی ، معادل ۱ واحد زمانی و زمان تعویض متن معدال یک واحد زمان است.
اشکال من در قسمتیه که با رنگ قرمز مشخص کردم.
[تصویر:  226592_os_2.jpg][/align]
در لحظه ۶ که کار C تموم میشه D وارد میشه ولی B قبلا" در صف بوده پس اول B اجرا میشه بعدا" D . میشه بگید من اشتباه میگم یا راه حل ؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

RE: سوال در مورد الگوریتم RR -آزمون ۲۵ درصد نصیر

(۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۵۴ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  سلام دوستان
سوال اینه :
فرآیند A,B,C,D را در نظر بگیرید:
[تصویر:  226592_os.jpg]
میانگین زمان پاسخ آنها را در الگوریتم RR بدست آورید.فرض کنید که تکه زمانی ، معادل ۱ واحد زمانی و زمان تعویض متن معدال یک واحد زمان است.
اشکال من در قسمتیه که با رنگ قرمز مشخص کردم.
[تصویر:  226592_os_2.jpg][/align]
در لحظه ۶ که کار C تموم میشه D وارد میشه ولی B قبلا" در صف بوده پس اول B اجرا میشه بعدا" D . میشه بگید من اشتباه میگم یا راه حل ؟؟

اگر در صورت سوال قید نشده باشه که اولویت با فرآیند تازه وارده ، پاسخ شما صحیحه.

۰
ارسال:

tabassomesayna پاسخ داده:

بله در صورت سوال گفته شده که "فرآیندی که تازه وارد سیستم میشود در همان ابتدای ورودش اجرای آن آغاز میشود" ولی من بهش توجه نکرده بودم !!
بی نهایت ممنون از توجهتون
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  بله در صورت سوال گفته شده که "فرآیندی که تازه وارد سیستم میشود در همان ابتدای ورودش اجرای آن آغاز میشود" ولی من بهش توجه نکرده بودم !!

خواهش میکنم.
کاش آزمون ها رو آپلود میکردید تو سایت. آزمون اولشو گیر آوردم ولی دیگه دومی رو نه. خودم پارسه میدم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

pooyaa پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۱۴ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  
(30 آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  بله در صورت سوال گفته شده که "فرآیندی که تازه وارد سیستم میشود در همان ابتدای ورودش اجرای آن آغاز میشود" ولی من بهش توجه نکرده بودم !!

خواهش میکنم.
کاش آزمون ها رو آپلود میکردید تو سایت. آزمون اولشو گیر آوردم ولی دیگه دومی رو نه. خودم پارسه میدم.
خب شما که آزمون اولشو پیدا کردید چرا تو سایت نذاشتیدش؟Big Grin

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۳۹ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  
(30 آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۱۴ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  
(30 آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۰۸ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  بله در صورت سوال گفته شده که "فرآیندی که تازه وارد سیستم میشود در همان ابتدای ورودش اجرای آن آغاز میشود" ولی من بهش توجه نکرده بودم !!

خواهش میکنم.
خب شما که آزمون اولشو پیدا کردید چرا تو سایت نذاشتیدش؟Big Grin

سوال هست و بدون پاسخ نامه. فکر کردم به درد کسی نخوره. در ضمن دوستان برای رشته IT رو گذاشتند.

ارسال:

tabassomesayna پاسخ داده:

(۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۴۲ ب.ظ)e.sharmi نوشته شده توسط:  سوال هست و بدون پاسخ نامه. فکر کردم به درد کسی نخوره. در ضمن دوستان برای رشته IT رو گذاشتند.

پاسخ هر آزمون داخل خوده سایت نصیر هستش.. این پاسخنامه ۲۵ درصد اول:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

سوال هست و بدون پاسخ نامه. فکر کردم به درد کسی نخوره. در ضمن دوستان برای رشته IT رو گذاشتند.
[/quote]

پاسخ هر آزمون داخل خوده سایت نصیر هستش.. این پاسخنامه ۲۵ درصد اول:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[/quote]

وای مرسی!!!!!

۰
ارسال:

Mehrdad7soft پاسخ داده:

اصلا نیاز به قید در صورت مساله نیست اولویت در یک لحظه از زمان با فرایند جدید هستش

ارسال: #۱۰

e.shrm پاسخ داده:

(۰۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۸ ق.ظ)Mehrdad7soft نوشته شده توسط:  اصلا نیاز به قید در صورت مساله نیست اولویت در یک لحظه از زمان با فرایند جدید هستش

خیر اینگونه نیست. در الگوریتم RR ساده ، فرآیند تازه وارد وارد صف میشه . و در واقع اولویت همه ی فرآیند ها یکسان هست.
ولی برای پیاده سازی بحث اولویت در این الگوریتم مکانیسم های مختلفی پیشنهاد شده که یکی از اون ها اولویت دادن به کار تازه وارد. کلا ۶ تا مکانیسم دیگه هم هست. بنابراین اگر مکانیسم مورد استفاده برای اولویت در صورت سوال قید نشه منظور الگوریتم RR ساده هست

۰
ارسال: #۱۱

Mehrdad7soft پاسخ داده:

اون مکانیسم که شما می‌گید برای همه الگوریتم زمان بندی هستش بحث ما اینجاست که اگه در سوال قید نشه

منظور من هم از اولویت اینه که وقتیه که یک فرایند سی‌پی‌یو ازش پس گرفته می‌شه و همزمان یک فرایند جدید وارد می‌شه

در اینجا فرایند جدید جلوتر قرار میگیره در صف

با اصل گفت شما ایرادی گرفته نمی‌شه

ارسال: #۱۲

e.shrm پاسخ داده:

(۰۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۲۴ ب.ظ)Mehrdad7soft نوشته شده توسط:  اون مکانیسم که شما می‌گید برای همه الگوریتم زمان بندی هستش بحث ما اینجاست که اگه در سوال قید نشه

منظور من هم از اولویت اینه که وقتیه که یک فرایند سی‌پی‌یو ازش پس گرفته می‌شه و همزمان یک فرایند جدید وارد می‌شه

در اینجا فرایند جدید جلوتر قرار میگیره در صف

با اصل گفت شما ایرادی گرفته نمی‌شه

پس برداشت من از پاسخ شما اشتباه بوده.
به طور کلی فکر میکنم درست این باشه که ، در هر حال در الگوریتم RR فرآیند تازه وارد نسبت به فرآیندی که ازش cpu گرفته شده (همزمان) در صف جلوتر قرار میگیره . پس یعنی صرفا نسبت به اون یک فرآیند اولویت داره ولی نه نسبت به سایر فرآیند های موجود در صف.
ولی اگر در صورت سوال قید شود که الگوریتم تازه وارد برای اجرا دارای اولویت هست ، فرآیند تازه وارد به جای انتهای صف در ابتدای صف قرار میگیره و نسبت به سایر فرآیندهای صف اولویت خواهدداشت.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۵۳ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۱,۰۴۱ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۹۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۵۳ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۹۸ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۲,۰۰۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۱۴ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  قبول شدگان مجازی ارشد خواجه نصیر z.hosseinkhani ۵ ۵,۹۴۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ۷۲۵
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۶۴ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  ۱۷۴ آی تی - روزانه خواجه نصیر گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی imisutit ۴ ۴,۲۵۸ ۰۹ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedzare74

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close