زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

استلزام- کامپیوتر ۹۲

ارسال:

mhd3 پرسیده:

استلزام- کامپیوتر ۹۲

سلام
چرا عبارت زیر غلطه؟؟
ببخشید تو کاغذ نوشتم. آخه موقع نوشتن، حروف خیلی بهم میریزه .
من جواب خودمو هم نوشتم. از طرف اول به راحتی میشه به طرف دوم رسید!!

بچه ها لطفا اگه این پست رو میخونید و جواب رو میدونید بگید، فقط نخونید و برید! ثواب داره!! ... Tongue
ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

RE: استلزام- کامپیوتر ۹۲

تصویرتون رو نمیتونم باز کنم ولی فکر کنم منظورتون سوال ۱۱۶ کامپیوتر مهندسی ۹۲ هست.. گزینه ۱و۲ که فکر نکنم کسی باهاش مشکل داشته باشه..مشکل بین ۳و ۴ هست...گزینه ۳ درسته به خاطر خاصیت یکنواختی یا همون monotonicity : بر طبق این خاصیت اگر KB|= Y باشه آنگاه داریم KB^B|=X ...اگه راهیان ارشد داشته باشید صفحه ۲۵۵ نوشته... پس ۴ نادرسته به این خاطر که A^B وقتی درست باشه حتما Y درسته یعنی هر دو دخیل هستند هم A و هم B در واقع درستی هر دو اونها مد نظر هست قابل تفکیک نیستند .. امیدوارم منظورمو رسونده باشم...

ارسال:

mhd3 پاسخ داده:

(۲۸ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ ق.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  تصویرتون رو نمیتونم باز کنم

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

zara-t پاسخ داده:

تعریف A|=B : جمله B مستلزم جمله A است اگر وفقط اگر هر وقت A درست باشد، Bنیز درست باشد پس در شرایطی در عبارت
A^B|=y استلزام براقراره که طرف سمت چپ درست باشه که بشه درستی سمت راستو نتیجه گرفت و سمت چپ هم وقتی درسته که هر دو عبارت A=B=ture. یعنی داشته باشیم A|=y , B|=y
اما عبارتی که شما نوشتین وقتی یکی از A,B هم درست باشه نیتیجه استلزام درست میشه درحالی که تعریف رو نقض میکنه.

ارسال:

mhd3 پاسخ داده:

(۲۶ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۵ ق.ظ)zara-t نوشته شده توسط:  تعریف A|=B : جمله B مستلزم جمله A است اگر وفقط اگر هر وقت A درست باشد، Bنیز درست باشد پس در شرایطی در عبارت
A^B|=y استلزام براقراره که طرف سمت چپ درست باشه که بشه درستی سمت راستو نتیجه گرفت و سمت چپ هم وقتی درسته که هر دو عبارت A=B=ture. یعنی داشته باشیم A|=y , B|=y
اما عبارتی که شما نوشتین وقتی یکی از A,B هم درست باشه نیتیجه استلزام درست میشه درحالی که تعریف رو نقض میکنه.

ببینید خودتون دارید میگید: تعریف A|=B : جمله B مستلزم جمله A است اگر وفقط اگر هر وقت A درست باشد، Bنیز درست باشد...
کلمه ی هروقت رو بکار بردید. یعنی اگر چپ درست بود، طرف راست هم حتما درست باشه. اما اگه طرف چپ غلط بود، طرف راست هرچیزی میتونه باشه...

بچه ها هییییییییییییچ کس جواب این سوال رو نمیدونه؟؟ Huh

ارسال:

zara-t پاسخ داده:

ببینید خودتون دارید میگید: تعریف A|=B : جمله B مستلزم جمله A است اگر وفقط اگر هر وقت A درست باشد، Bنیز درست باشد...
کلمه ی هروقت رو بکار بردید. یعنی اگر چپ درست بود، طرف راست هم حتما درست باشه. اما اگه طرف چپ غلط بود، طرف راست هرچیزی میتونه باشه...
[/quote]

مسئله اینجاس که عبارت سمت دوم یعنی y فقط درصورتی که همزمان A,B درست باشند درسته نه اینکه یا A درست باشه یا B ( باید مشترکا درست باشن) . البته یه نظر کاملا شخصیه Smile

۰
ارسال:

sonia1990 پاسخ داده:

منم با این سوال ۱۱۶ مشکل دارم

به نظر من گزینه ۱ هم نادرست است چون کنکور ۸۶ کامپیو تر هم جز گزینه های نادرست بوده
گزینه ۴ دلیل نادرست بودنش رو نمیفهمم پارسه هم توضیح نداده

دوستانی که بلدن کمک کنن لطفا

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۹ ب.ظ)sonia1990 نوشته شده توسط:  منم با این سوال ۱۱۶ مشکل دارم

به نظر من گزینه ۱ هم نادرست است چون کنکور ۸۶ کامپیو تر هم جز گزینه های نادرست بوده
گزینه ۴ دلیل نادرست بودنش رو نمیفهمم پارسه هم توضیح نداده

دوستانی که بلدن کمک کنن لطفا
من دو تا جا دیدم که سه تاشو با عبارات منطقی معمولی اثبات کرده که میشه از طرف اول استلزام به طرف دوم رسید ولی چهارمی را بدون استفاده از عبارات منطقی و صرفا با گفتن چند جمله ، اونو رد کردند (که جملاتش خیلی خیلی بی ربط بود) در صورتی که با همون عبارات منطقی که برای اثبات سه تای اولی استفاده شد، میشه چهارمی را هم اثبات کرد. در کل از اون سوال حفظیهاست که باید حفظش کرد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل در مفهوم استلزام منطقی ( فصل اول کتاب پوران یوسفی ص ۸ و ۹) jionelmessi ۵ ۳,۱۶۹ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tohidi4503
  ۹۲۷ شبکه + شاگرد اولی ..شبانه دانشگاه اصفهان Ms. Saba ۵ ۳,۴۲۱ ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: vaki_bayashi
  درصد و رتبه های سال های ۹۲و۹۳ website.expert ۷ ۴,۰۱۵ ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: website.expert
  سوال ساده از مفهوم استلزام shayesteNEY ۰ ۱,۶۹۴ ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: masoomeh_s
  حل سوالات ساختمان داده کنکور ۹۲و۹۳ از کتاب پوران software94 ۰ ۲,۹۰۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: software94
  [درخواست] حل سوالات ساختمان داده کنکور ۹۲و۹۳ از کتاب پوران pooyaa ۵ ۲,۷۴۱ ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  دانلود پاسخ تشریحی کنکور ۹۲سیستم عامل eliiinaz ۸ ۶,۹۷۲ ۰۹ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: pooyaa
  ۹۲۱ نرم افزار (غیر انتفاعی امام رضا) + کارنامه نهایی m-m ۲ ۱,۹۴۴ ۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m-m
  رتبه ۹۲۱ نرم افزار m-m ۰ ۱,۸۴۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: m-m
  استلزام tarane1992 ۱ ۱,۶۸۷ ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein_khoshdel

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close