زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرس آلفا بتا(آی تی ۸۴)

ارسال:

tarane1992 پرسیده:

هرس آلفا بتا(آی تی ۸۴)

سلام

جواب گزینه ۳ هست.

دوستان در این سوال چرا بین ۶و۷ ماکس رو ۶ انتخاب کرده و گره بعدی که ۷ رو بررسی نکرده مگه ماکس بین بین ۶و۷ رو انتخاب نمیکنیم؟
در حالی که بین ۵و۶ اول ۵ رو بررسی کرده بعد ۶ رو جواب نهایی انتخاب کرده. من کلا گیج شدم مگه در هر درختی گره های برگو بخواییم بررسی کنیم اگر ریشه ماکس باشه ما بزرگترین گره رو انتخاب نمیکنیم یا اگر ریشه مین باشه کمترین گره رو انتخاب نمیکنیم؟و اینکه چرا nوo حذف شدن و n رو بررسی نکردیم؟کلن شرط هرس شدن گرهی چیه؟ یعنی اگر آلفا کوچکتر مساوی بتا باشه گره یعنی حذف میشه؟سوال دیگه اینکه چون زیر شاخه چپ هرس نمیشه ۷ رو هرس نکرده؟
اشکال کار من کجاست لطفا اگر کسی میتونه این سوالو توضیح بده ممنون میشم.Shy

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

RE: هرس آلفا بتا(آی تی ۸۴)

شما هر وقت تو این سایت up میکنی، بروزر من مینویسه oops! Do you mean upload.tehran.....Big Grin
اگه ممکنه یه جایی مثل dropbox بذارید منم از سوالا استفاده کنم. ممنون

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

سلام

من تو دراپ باکس میگذاشتم اوایل باز نمیکرد برای همین تصمیم گرفت تو سایتی اپلود کنم.Smile

شاید به خاطر اینکه از گوشی چک میکنی درست میگم که پشتیبانی نکنه.Smile

کسی نیست این سوالو برام توضیح بده!!!۱Huh

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

دوستان لینک سوال اصلاح شد.
خواهشا کسی میدونه کمکم کنه در حل این سوال.Blush

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

اول ۶ رو بررسی میکنه بازه میشه ۶ تا مثبت بی نهایت
چون محدوده ای نداریم و فضای مسیله نا متناهیه، گره بعد رو هم بررسی میکنه. در کل اگه حد نداشته باشیم از درخت سمت چپ معمولا همه رو بررسی میکنیم. جون ۷ بزرگتره، ۷ رو جایگزین میکنه و d برابر میشه با ۷
حالا بازه b به روز میشه و میشه از منفی بی نهایت تا ۷/ بازه e رو قرار میدیم منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت سپس(!!) ۸ رو بررسی میکنیم و بازه e رو به روز میکنیم. میشه از ۸ تا بی نهایت. اینجا هرس اتفاق میفته چون بین بازه b و e هم پوشانی نیست. پس k هرس میشه.
مقدار b برابر میشه با ۷ و مقدار a به روز میشه و تبدیل می شه به ۷ تا بی نهایت
حالا c رو بررسی میکنیم و بازه اش رو بی نهایت میگیریم. حالا f رو چیک میکنیم اول l بررسی میشه. چون محدوده ای نداریم m رو هم برزسی میکینم و مقدار f میشه ۶/ حالا c رو به روز میکنیم. میشه از منفی بی نهایت تا ۶/
اینجا هرس اتفاق میفته. چون بین بازه c و a هم پوشانی وجود نداره.
گزینه ۳ جواب هست همونطور که گفتی

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

خیلی خیلی خوب توضیح دادی جدا این قدر خوب من نفهمیده بودم ممنونم ازت .فقط یه سوال اگر جای گره ۵و۶ عوض بشه یعنی اول باشه ۶ بعد ۵ خوب شما میگید شاخه های چپ معمولا گره بعدیشونم بررسی میشن و هرس هیچ گاه در شاخه چپ اتقاق نمیفته خوب اینجا وقتی اول ۶ رو بررسی کنیم بازه میشه ۶ تا مثبت بینهایت و چون محدود نیست میریم گره بعدو بررسی میکینیم و نهایتا جواب ۶ که گره اول ماست میشه جواب یعنی بررسی باید انجام بشه در هر دو گره شاخه چپیه؟ حتی اگر ماکس در گره اولی باشه Shy
و سوال بعدی میشه شاخه چپم هرس بشه در زیر درخت راست؟کی اتفاق میفته این طور که تو میگی همیشه باید هر دو گره شاخه چپو بررسی کنیم که؟Blush

بازم ازت ممنونم ازت دوست عزیز نمیدونی چه کمک بزرگی کردی.Smile

موفق باشی.

راستی یه سوال مهم اینکه اگر بازه گره مثلا ۶ تا مثبت بینهایت باشه و گره ریشه در سطح اول هم ۶ تا منفی بینهایت باشه این بازه ها هم پوشانی ندارن مگه؟ پس چرا تو تست کامپیوتر ۸۳ گره بعد ۶ رو هرس کرده و گفته هم پوشانی ندارن. مگه حالت مساوی هم پوشانی نیست؟Blush

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

خواهش میکنم، خوشحال میشم کمکی از دستم بر بیاد انجام بدمSmile
در مورد سوال اول: اگه جای گره ها عوض شه، باز هم باید بررسی بشه. چون محدوده ای نداریم. میشه اینطور گفت که چون به نوعی به صورت عمقی جستجو میکنیم، و چون گره c در محدوده بی نهایته هنوز و به روز نشده، پس گره f بعد از اینکه مقدار ۶ رو میگیره، با پدرش چک میکنه. جون با هم هم پوشانی دارن، میره گره بعد رو که ۵ میشه بررسی میکنه ولی مقدار رو به روز نمیکنه. هرس ممکنه حتی در شاخه اول هم اتفاق بیفته تنها در صورت اینکه حدی مشخص باشه. مثلا اگه توی همین سوال، حد بالا رو برابر ۶ در نظر بگیریم، گره ماکس بعد اینکه ۶ رو میبینه دیگه گره های بعدی رو بررسی نمیکنه چون میدونه بیشترین مقدار ممکن همون ۶ میشه. یا اگه حد پایین ۱ باشه و نوبت گره مین باشه، وقتی به گره ۱ برسه، دیگه بقیه رو بررسی نمیکنه!
برای حالتی که توی یه نقطه فقط همپوشانی دارن، مثلا گره از منفی بی نهایت تا ۶ و فرزند از ۶ تا بی نهایت(یا بر عکس)، چون که فقط توی همین یک عدد با هم توافق دارن، هر عدد دیگه ای که فرزند بررسی بکنه، توی بازه پدر قرار نمیگیره. چون اگه فرزند گره ماکس باشه، فقط گره بیشتر رو جایگزین میکنه و اگر مین باشه فقط گره کوچک تر رو. پس هر قدر هم که جستجو کنه، جواب همون تک نقطه مشترکه. پس هرس میکنه.
به عبارتی منظور از هم پوشانی اینه که توی بیشتر از ۱ نقطه اشتراک داشته باشن.

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

ازت بسیار ممنونم الان دیگه متوجه شدم و ابهامات برطرف شد.Smile
ببینید تو یه تست کامپیوتر ۸۶ دیدم یه سوالی برام پیش اومد خوب با این توضیحاتی که شما دادید هر وقتی گرهی هم پوشانی نداشته باشه با پدرش گره همزادش (بعدی) هرس میشه خوب اینو قبول دارم ولی وقتی میخواییم حالت کلی که ریشه اصلی ۳ تا شاخه دو تایی داره خوب یه شاخه هرس شده چرا وقتی شاخه سومش که مثلا بوده گرهاش به ترتیب ۲-۷-۱ میخوان با گره پدرش مقایسه بشن خوب الان وقتی گره ۲ بررسی میشه چون هم پوشانی نداره چون در یک نقطه مشترکن) با پدرش گر های بعدی باید هرس بشه ولی اینجا فقط شاخه گره ۱(شاخه آخری هرس شده) هرس کرده چرا؟؟(گره ریشه min ) میتونید به تست ۸ راهیان ارشد فصل ۶ نگاه کنید.

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

خواهش میکنم.
چون توی سوال ذکر نشده که ریشه max باشه یا min, به طور پیش فرض ریشه رو باید max بگیریم.
توی سمت چپ ترین گره اول l بررسی میشه و چون تنها مقداره، انتخاب میشه. بازه میشه ۱ تا بی نهایت. چون گره پدر محدوده اش بی نهایته، گره بعد هم بررسی میشه. چون ۳ بزرگتره، انتخاب میشه و درخت به روز میشه. یعنی بازه گره متصل به a میشه منفی بی نهایت تا ۳/
حالا میریم شاخه d رو بررسی میکنیم. در مرحله اول ۴ انتخاب میشه و بعد بازه به روز میشه که میشه ۴ تا بی نهایت. چون با پدرش همپوشانی نداره، گره o هرس میشه. مقدار گره سطح دوم متصل به a تغییری نمیکنه.
حالا شاخه e بررسی میشه. ابتدا ۲ انتخاب میشه و بازه به روز میشه. یعنی ۲ تا بی نهایت. چون با پدرش همپوشانی داره، q هم بررسی میشه و چون مقدارش بیشتره، انتخاب میشه و بازه به روز شده برابر میشه با ۷ تا بی نهایت. چون با پدرش همپوشانی نداره، r هرس میشه.

خوب این سمت چپ. سمت راست هم همینطوری پیش میریم و g و h هرس میشن.

۰
ارسال: #۱۰

tarane1992 پاسخ داده:

بسیار ممنونم ازت.
موفق باشی.Shy

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آزمون هشتم مدرسان - هرس آلفا بتا ali.majed.ha ۳ ۲,۹۱۹ ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  هرس الفابتاحاوی عنصرشانس mzha ۶ ۲,۹۹۱ ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mzha
  حذف نشدن شاخه ای در هرس آلفا بتا Hopegod ۶ ۳,۱۰۶ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  سوال هرس آلفا بتا آیتی ۹۵ Mohtava ۴ ۴,۱۰۷ ۱۹ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohtava
  سوال در مورد الگوریتم هرس آلفا بتا Hopegod ۲ ۳,۵۳۵ ۱۹ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  هرس آلفا بتا (بازی ها،جستجوهای خصمانه) stonehenge ۴ ۶,۷۳۲ ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: naghmeh70
  مشکل در مسئله هرس آلفا و بتا sarashahi ۴ ۳,۴۰۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sarashahi
  سوال از هرس mcse2010 ۳ ۱,۷۴۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ardaaalan
  هرس با احتمال مهندسی ۹۳ mmamadi49 ۱۰ ۳,۹۲۸ ۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ardaaalan
  درخواست حل(هرس آلفا بتا) mmamadi49 ۲۰ ۱۱,۰۳۴ ۲۶ دى ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: alisahaf70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close