زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب هوش مصنوعی یا نرم افزار

ارسال:
۱۵ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۲۲ ب.ظ
سلام
من کارشناسیم مهندسی نرم افزار خوندم خواستم برای ارشد ببینم کدومشون رو انتخاب کنم
۱/زمینه تحقیقاتی کدومشون بهتره؟
۲/در کاربرد و عمل کدومشون کاربرد بیشتری داره ؟
۳/کدومشون مطالبش بیشتر به روز می شه چون من دوست دارم آپدیت بشم و از رشته هایی که خیلی آپدیت نمی شن زیاد خوشم نمیاد Big Grin
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۰۸ ق.ظ
RE: انتخاب هوش مصنوعی یا نرم افزار
سلام بستگی به علاقتون داره. به نظر من از وزارت علوم سرفصل دروس هرکدکم رو نگاه کنید ببینید علاقه دارید یا خیر. Smile

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۱
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ ق.ظ
با توجه به تجربه‌ی خودم و اینکه خودم نرم‌افزار خوندم من پیشنهاد میدم هوش بخونید! درسهای هوش مصنوعی به نظرم خیلی جذابتره.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Breeze
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۱۶ ق.ظ
(۱۵ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۲۲ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  ۱/زمینه تحقیقاتی کدومشون بهتره؟
۲/در کاربرد و عمل کدومشون کاربرد بیشتری داره ؟
۳/کدومشون مطالبش بیشتر به روز می شه چون من دوست دارم آپدیت بشم و از رشته هایی که خیلی آپدیت نمی شن زیاد خوشم نمیاد Big Grin
۱- قطعا هوش .. الان موضوعات research در اکثر گرایشا معمولا در زمینه های Classification ، forecasting ، pattern recognition ، Neural network و.... هستش که همه از سرفصلای گرایش هوش هستند .. چون مطالب جدیده و هنوز خیلی جای کار داره

۲- نرم .. چون در ایران بازار کار بهتری داره .

۳- هوش .. چون کلا گرایش جدیدیه و صد البته تو کشور ما هنوز جا نیفتاده .. ولی انشالله آینده ی خوبی خواهد داشت

موفق باشید

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ق.ظ
من کاری به ایران ندارم در کل می گم
۱/راسته می گن مباحث هوش تعریفی هست و کاربرد عملی نداره یا خیر؟آیا در عمل هم می توان از آن استفاده کرد؟
۲/تفاووت گرایش هوش مصنوعی با رباتیک چیه؟
۰
۰
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۴۱ ب.ظ، توسط Breeze.)
اگر به ایران کاری ندارید برید هوش بخونید .. جون خیلی مباحث جدیدتر و جالب تره ..

۱- نه اصلا اینجوری نیست .. ببین دوست عزیز . همونطور که خودتونم میدونید کلا در مقطع ارشد مباحث تکمیل میشه یعنی چیزایی که خوندید رو به صورت تخصصی تر میخونید .. مثل دکتر های متخصص که فقط روی یه بخش خاص از بدن انسان مسائل رو ریز تر و جزئی تر میخونن .. هوش یا نرم فرقی نمیکنه . در واقع شما همه ی اون مسائل کاربردی رو که در دوره ی کارشناسی خوندید روش ریز میشید و از چند و چون و جزئیاتش مطلع میشید .. یعنی در واقع چیزای عملی رو در دوره کارشناسی خوندید و اینجا فقط تخصصی تر درک میکنید که ماهیتشون چی بوده و با درک این مسائل ، آمادگی پیدا خواهید کرد که خودتون هم بتونید در این موارد صاحب نظر باشید و بتونید اونو بهبود بدید و یا اینکه خودتون مبدع یک ایده ی جدید باشید.
به طور کلی اگه بخوام بگم دوره ی کارشناسی ارشد بیشتر زمینه ی research داره تا practical ...
امیدوارم منظورم رو خوب بیان کرده باشم ..

۲- هوش مصنوعی شامل تمامی مباحث هوشمند سازی میشه از پردازش تصویر گرفته تا تشخیص هویت و مساپل پیش بینی و تشخیص الگو و بینایی و یادگیری ماشین و... هزار تا فیلد مختلف داره که هنوز خیلی خیلی جای کار داره .
اما رباتیک منحصرا مربوط به هوشمند سازی device هایی هست که میتونن به نوعی ربات باشن .. تا اونجایی که من اطلاع دارم محدود به مباحث Machine vision و Machine learning و Mechanic هستش .. در واقع رباتیک یک فیلد ار حوزه ی هوش مصنوعی هستش و نقطه اشتراک مکانیک و هوش به شمار میره .

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arashmobileboy , mehdian.y , mahyamk , golche70 , Nasi Be
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ ب.ظ
با تشکر از راهنماییتون
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۲۰ ق.ظ
ممنون از توضیحات دوست محترم. خیلی عالی بود
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۱۳ ق.ظ
سلام دوستان.

میشه با ۲۱۹۱ تو هوش مصنوعی،امسال نبی اکرم تبریز، یا بهبهان ساری قبول شد؟ غیر انتفاعی!
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۵ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۹ ب.ظ
سلام
من دارم می خونم برای کنکور ۹۴ ولی موندم نرم رو انتخاب کنم یا هوش مصنوعی سوالاتی دارم هر کی می تونه منو راهتمایی کنه اصلا کاری به بازار کار ندارم
۱/کدام گرایش دامنه وسیع تری داره؟
۲/کدام گرایش بروزتریه؟
۳/کدام گرایش سخت تره؟
۴/من لیسانس نرم دارم آیا می تونم خودم برم دنبال دروس ارشد و دکتری نرم و تحصیلات خود در زمینه هوش انجام بدهم که هم تو نرم وارد باشم هم تو هوش ؟
۵/گرایش نرم افزار در صنعت کاربرد بیشتری دارد یا هوش ؟
۶/برای اپلای هوش بهتره یا نرم ؟
۷/من به دروس گرایش های برق علاقه مندم آیا با انتخاب هوش به برق هم می رسم ؟
۸/هوش مصنوعی آینده بهتری داره یا نرم افزار ؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۰ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۷ ب.ظ
کسی نرم افزار رو پیشنهاد نمیده؟

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۲ مهر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۸ ق.ظ
کسی نبود؟
....
هیچ کس پیشنهاد نمیکنه؟
چه نرم افزاری ها و چه سایرین هوش را پیشنهاد میکنند؟

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۲ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۴۴ ق.ظ
شما علاقتونم در نظر گرفتین؟یه نگاه به دروس ارشد جفتشون بندازین، همشو دوس دارین؟
تا وقتی علاقه نباشه، شما پزشکی هم قبول شین موفق نمیشین، با علاقه توو هر زمینه ای موفقین
حالا فرضو میزاریم به جفتش علاقه دارین، الان برای انتخاب گرایش خیلی دیره
بازم فرضو میزاریم سرعتتون خوبه، نرم قبولیش سختر از هوشه، به خاطر تعداد شرکت کننده هاش، نرم توو ایران بازارش بهتره، زمینه تحقیقاتی هوش بیشتره، برای اپلای هوش بهتره، توو دانشگاه تا جایی که شنیدم هوش سختگیرترن، دیگه ادامش برمیگرده بازم به علاقه و اینکه هدف از ارشد چیه، اینکه فقط قبول شین، یا اینکه دنبال ایندشین، که باز هم همه اینها میشه همون علاقهBig Grin

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , aamitis
ارسال: #۱۴
۲۲ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۰۵ ب.ظ
من الان دارم هوش می خونم...رشته فوق العاده جذابیه برای اونایی که ایده های نو دارن...تلفیقی از امار و نرم افزار و خلاقیته...
نرم افزار هم از اسمش پیداس دیگه...رشته خشک تریه...
ولی به شخصه اگه برگردم عقب بازم هوش رو انتخاب می کنم...بازم باید ببینین خودتون چی دوس دارین...
اینم چارت درسی هوش مصنوعی :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aamitis

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close