زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

وظیفه پردازنده در صورت نبودن برنامه کاربردی؟

ارسال:

hosshah پرسیده:

وظیفه پردازنده در صورت نبودن برنامه کاربردی؟

سلام خدمت عزیزان
میخواستم بدونم وقتی که سیستم عامل برنامه ای برای اجرا نداره که CPU بهش بده.CPU دقیقا چه کاری میکنه؟ Busy Waiting میکنه یا یه برنامه پایه ای یا یش فرض رو اجرا میکنه؟
من خودم نظرم دومیه یهنی یه برنامه پایه اجرا میشه اما تو کتاب دوستم، مقسمی گفته بود Busy Waiting میکنه؟ نظر شما چیه؟ مرسی
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Andrew S.Tanenbaum پاسخ داده:

RE: وظیفه پردازنده در صورت نبودن برنامه کاربردی؟

سلام.
هیچوقت نمیتونید بگید برنامه ای برای اجرا وجود نداره. اگه برنامه کاربر واسه اجرا وجود نداشته باشه CPU مدام در حال اجرای دستور
No-Operation هست.که بقول دکتر حقیقت همون فرایند Idle میشه.

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۲۷ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۵۷ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  سلام.
هیچوقت نمیتونید بگید برنامه ای برای اجرا وجود نداره. اگه برنامه کاربر واسه اجرا وجود نداشته باشه CPU مدام در حال اجرای دستور
No-Operation هست.که بقول دکتر حقیقت همون فرایند Idle میشه.

سلام ممنونم از جوابتون متاسفانه این سرویس ایمیل مانشت مثل اینکه مشکل دار شده آدم خبر دارنمیشه
خب به نظرتون نمیشه Idle رو یه برنامه پیش زمینه بدونیم؟ درسته که داخل همین برنامه هم ما Busy Waiting داریم تا یه وقفه اتفاق بیفته. حالا نمیشه گفت همین یه برنامه پیش زمینه هستش؟ Dodgy
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

سلام
من فک میکنم این به سیاست OS برمیگرده که چیکار میکنه!وقتی برنامه ای برای اجرا نیست یعنی برنامه ای نیست،حالا اگه یه سری برنامه پایه ای بهش بده که برنامه بهش داده!البته منظورتون از برنامه ی پایه ای چیه؟!البته سوالتون ارزش کنکوری نداره.و منم فک میکنم بستگی به سیاست های OS ای داره که داره اون CPU رو مدیریت میکنه

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۱۹ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  سلام
من فک میکنم این به سیاست OS برمیگرده که چیکار میکنه!وقتی برنامه ای برای اجرا نیست یعنی برنامه ای نیست،حالا اگه یه سری برنامه پایه ای بهش بده که برنامه بهش داده!البته منظورتون از برنامه ی پایه ای چیه؟!البته سوالتون ارزش کنکوری نداره.و منم فک میکنم بستگی به سیاست های OS ای داره که داره اون CPU رو مدیریت میکنه
با تشکر از پاسختون. من متن سوال رو گذاشتم برای ارشد IT سال ۸۵ هستش
آقای حقیقت گفته در این حالت یه فرایند به نام Idle اجرا میشه که در حلقه انتظار مشغول میچرخه تا یه وقفه رخ بده
خب حالا سوال من اینه که همین فرایند Idle رو نمیتونیم یه برنامه زمینه بدونیم؟

[تصویر:  09953026803260419863.png]

ارسال:

fulgent پاسخ داده:

(۲۱ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۵۴ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(21 دى ۱۳۹۲ ۰۳:۱۹ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  سلام
با تشکر از پاسختون. من متن سوال رو گذاشتم برای ارشد IT سال ۸۵ هستش
آقای حقیقت گفته در این حالت یه فرایند به نام Idle اجرا میشه که در حلقه انتظار مشغول میچرخه تا یه وقفه رخ بده
خب حالا سوال من اینه که همین فرایند Idle رو نمیتونیم یه برنامه زمینه بدونیم؟

[تصویر:  09953026803260419863.png]

به نظر من نکته جواب دکتر حقیقت اینجاست که حتما بگیم که cpu منتظر یک وقفه است تا با اومدن اون وقفه بره سراغ اون کار و انجامش بدهRolleyes

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۲۱ دى ۱۳۹۲ ۰۴:۱۷ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  به نظر من نکته جواب دکتر حقیقت اینجاست که حتما بگیم که cpu منتظر یک وقفه است تا با اومدن اون وقفه بره سراغ اون کار و انجامش بدهRolleyes
چی بگم والا شاید همینطوره ولی به هر حال منطقی نیست
ممنونمWink

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۶۵ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۹۶ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۹۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۳ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۱۶ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۹۱ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۹۴ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close