زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مفهوم کلید - نرمالسازی و حافظ وابستگی (کنکور ۸۴)

ارسال:

hosshah پرسیده:

مفهوم کلید - نرمالسازی و حافظ وابستگی (کنکور ۸۴)

سلام دوستان عزیز خدا قوت
من میخواستم بدونم چطور امکان داره X کلید اصلی رابطه R باشه و اونوقت رابطه R به روابط R1 و R2 نرمال بشه
یعنی من مشکل ندارم که X باید تو هر دو زیر رابطه کلید اصلی باشه ولی با این مشکل دارم که اصلا چرا این نرمال سازی باید انجام بشه

[تصویر:  237104_Key.png]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mhma_1367 پاسخ داده:

RE: مفهوم کلید - نرمالسازی و حافظ وابستگی (کنکور ۸۴)

(۲۴ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز خدا قوت
من میخواستم بدونم چطور امکان داره X کلید اصلی رابطه R باشه و اونوقت رابطه R به روابط R1 و R2 نرمال بشه
یعنی من مشکل ندارم که X باید تو هر دو زیر رابطه کلید اصلی باشه ولی با این مشکل دارم که اصلا چرا این نرمال سازی باید انجام بشه

[تصویر:  237104_Key.png]

تو هر دو نباید کلید اصلی باشه تنها تو یکی از روابط تجزیه شده باید کلید باشه که گزینه چهارم درسته....

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

RE: مفهوم کلید - نرمالسازی و حافظ وابستگی (کنکور ۸۴)

(۲۴ دى ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)mhma_1367 نوشته شده توسط:  تو هر دو نباید کلید اصلی باشه تنها تو یکی از روابط تجزیه شده باید کلید باشه که گزینه چهارم درسته....

ممنون از جوابتون
کلید ارشد که گزینه ۳ هست و درسته
چون میدونیم که توی رابطه R صفت X کلید هستش پس یعنی X -> Y و X -> Z پس باید بعد از نرمالسازی هم این وابستگی ها وجود داشته باشه. فقط در صورتی وابستگی ها حفظ میشه که X تو هر دو رابطه R1 و R2 کلید باشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مفهوم سئو را بیشتر بدانید Alireza-res ۰ ۱۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza-res
  مفهوم انواع آنتروپی و ویژگی های غیر خطی سیگنال مغز baharkhanoom ۰ ۱,۷۹۹ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  وابستگی تابعی Happiness.72 ۱ ۲,۰۸۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  مفهوم نبودن یک متغیر در محاسبه میانه در هیستوگرام H-Arshad ۲ ۲,۶۳۲ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  درخواست کلید نهایی ارشد ۹۶ (مهندسی کامپیوتر و IT) K2A1395 ۰ ۱,۸۵۱ ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: K2A1395
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۷۳ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  کلید نهایی ارشد ۹۶ کجاست ؟ matinpf ۲ ۲,۵۳۷ ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: matinpf
  مفهوم و سازکار Memory-mapped Files mehran.hzd ۰ ۱,۴۳۱ ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  وابستگی معکوس e.shrm ۱ ۲,۷۱۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close