زمان کنونی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تبدیل نمودار ER به جدول

ارسال:

tabassomesayna پرسیده:

تبدیل نمودار ER به جدول

سلام
میخواستم در مورد تبدیل ER به جدول و همین طور سوالات ۸۷ و ۸۸ که گداشتم توضیح بدید.ممنون
[تصویر:  239333_pategah.jpg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

RE: تبدیل نمودار ER به جدول

این نظر منه شاید چیزی رو از قلم انداخته باشم و در نظر نگرفته باشم و غلط باشهSmile ...در مورد سوال ۸۶ به نظر من گزینه ۳ درسته یعنی طولانی ترین کلید کاندید ۲ صفت داره البته بستگی به ارتباط بین این دو نوع موجودیت هم داره اگه در رابطه ی بین اونها (نه E1 ,E2) هیچ صفت چند مقداری وجود نداشته باشه با موجودیت های E1و E2 و رابطه ی بین اونها باید سه جدول ایجاد بشه ک دو تاش مربوط به E1 وE2 و یکیش مربوط به رابطه ی بین اونهاست که طولانی ترین کلید کاندید مربوط به جدول مربوط به رابطه هست که میشه ترکیب کلید کاندید دو نوع موجودیت E1 وE2یعنی a و c...
در مورد سوال ۸۷: گزینه ۴//البته من توی یکی از فصل های رانکوهی دیدم که اگه توی یه موجودیتی صفت چند مقداری وجود داشته باشه باید اون رو به دو رابطه شکست : که صفت های رابطه ی اولی میشه : (کلید کاندید رابطه اصلی+ صفت های ساده) و صفت های رابطه دومی میشه: (کلید کاندید رابطه اصلی +صفت چند مقداری) مثلا توی این سوال میشه Sadc,d) و (c,e)..که با این حساب گزینه ۱ میشهHuh
حالا گزینه هاشو خودتون هم نمیدونید؟
سوا آخری هم واضح ترین گزینه ای که غلطه گزینه ۱ هست اما گزینه دو هم لزوما درست نیست چون می تونه دو رابطه متمایز نباشن..

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

سلام
در مورد سوال ۸۶ من هم با شما موافقم
در مورد سوال ۸۷ همون گزینه ۱ که گفتین درسته به نظرم دلیلش رو هم که خودتون زحمت کشیدین
اما در مورد سوال ۸۸ من بین ۲ و ۳ شک دارم که شما گزینه ۲ رو درست نقض کردین چون ممکنه تو یه رابطه هم باشن. ولی به نظرم گزینه ۳ درسته چون مقدار F.K میتونه NULL باشه. مثلا شرایطی رو فرض کنید که وقتی از جدولی که کلید خارجی این رابطه کلید اصلیش هست Confused یه سطر حذف شه حالا ما میتونیم بگیم به جای اون F.K مقدار NULL بذار (البته این یکی از سیاست هایی هست که میشه اتخاذ کرد و من برای اینکه توجیه حرفم باشه گفتم)(البته شما درست میگی، من فرض رو بر این گذاشتم که کدوم عبارت درست هست. وگرنه سه تای دیگه غلطن)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

tabassomesayna پاسخ داده:

(۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ ق.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  این نظر منه شاید چیزی رو از قلم انداخته باشم و در نظر نگرفته باشم و غلط باشهSmile ...در مورد سوال ۸۶ به نظر من گزینه ۳ درسته یعنی طولانی ترین کلید کاندید ۲ صفت داره البته بستگی به ارتباط بین این دو نوع موجودیت هم داره اگه در رابطه ی بین اونها (نه E1 ,E2) هیچ صفت چند مقداری وجود نداشته باشه با موجودیت های E1و E2 و رابطه ی بین اونها باید سه جدول ایجاد بشه ک دو تاش مربوط به E1 وE2 و یکیش مربوط به رابطه ی بین اونهاست که طولانی ترین کلید کاندید مربوط به جدول مربوط به رابطه هست که میشه ترکیب کلید کاندید دو نوع موجودیت E1 وE2یعنی a و c...
در مورد سوال ۸۷: گزینه ۴//البته من توی یکی از فصل های رانکوهی دیدم که اگه توی یه موجودیتی صفت چند مقداری وجود داشته باشه باید اون رو به دو رابطه شکست : که صفت های رابطه ی اولی میشه : (کلید کاندید رابطه اصلی+ صفت های ساده) و صفت های رابطه دومی میشه: (کلید کاندید رابطه اصلی +صفت چند مقداری) مثلا توی این سوال میشه Sadc,d) و (c,e)..که با این حساب گزینه ۱ میشهHuh
حالا گزینه هاشو خودتون هم نمیدونید؟
سوا آخری هم واضح ترین گزینه ای که غلطه گزینه ۱ هست اما گزینه دو هم لزوما درست نیست چون می تونه دو رابطه متمایز نباشن..

ممنونم بابت وقتی که گذاشتید
بله سوال ۸۶ گزینه سه درسته
سوال ۸۷ گزینه یک میشه
ولی کلید سوال ۸۸ گزینه سه هست.. بدون توضیح !
[تصویر:  239577_payegah.jpg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۱ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  ولی کلید سوال ۸۸ گزینه سه هست.. بدون توضیح !
من یه توضیحی در مورد این تو پست بالای همین دادم شاید به دردتون بخوره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

calm boy پاسخ داده:

یکی جواب بده تا جواب ندادمDodgy

۰
ارسال:

atenaa پاسخ داده:

سواله ۸۷ ایا ۱ میشه؟

۰
ارسال:

atenaa پاسخ داده:

سوال ۸۸ ۳ هست چون کلید خارجی نمیتونه به ی مقدار null ارجاع داده بشه و حتما ی مقدار متناظری باید در جدول اصلیش ک در اونجا کلید اصلیس هستش باید داشته باشه

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

من دفترچه ی سال ۸۸ آی تی رو نگاه کردم سوال ۸۸ شما سوال ۸۳ دفترچه هست و صورت سوال نوشته بود کدام عبارت صحیح استSmile....که همون سه میشه..

ارسال: #۱۰

tabassomesayna پاسخ داده:

(۰۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  من دفترچه ی سال ۸۸ آی تی رو نگاه کردم سوال ۸۸ شما سوال ۸۳ دفترچه هست و صورت سوال نوشته بود کدام عبارت صحیح استSmile....که همون سه میشه..

آره منم حدس زدم سوال باید اشتباه باشه..
ممنونم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۱۰۲ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  تبدیل به pdf homeless ۲ ۳,۱۱۱ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: homeless
  کمک در تبدیل به فرم گریباخ hadizd ۳ ۳,۶۳۳ ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadizd
  دیاگرام حالت و جدول حالت یک نمودار ASM Sanazzz ۵ ۵,۲۹۰ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  پیوند یک جدول با خودش Mr.R3ZA ۱ ۱,۸۹۴ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  مهندسی کامپیوتر ۹۵ - تبدیل لاپلاس در مدار mahshid_dd ۰ ۲,۳۵۷ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid_dd
Information فتوشاپ و تبدیل عکس به سیاه و سفید setareh238 ۰ ۲,۰۵۹ ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: setareh238
  نمودار زمانی مدار میلی! AEM4949 ۱۰ ۹,۳۰۴ ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: aminfaraji
  تبدیل قالب سایت به اچ تی ام ال sanaz98 ۱ ۲,۵۸۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.rafami
  سیستم بردن نمرات روی نمودار ف.ش ۱۶ ۹۳,۴۸۷ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: raminb

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close