زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گراف تخصیص منبع

ارسال:

sahar-it88 پرسیده:

گراف تخصیص منبع

بچه ها برای اینکه از روی یک گراف بفهمیم که بن بست رخ نداده باید ببینیم که سیکل داره یا نه؟درسته؟حالا سوال من اینه که کی گراف انتظار بدست میاریم؟آخه توی مقسمی حرف از گراف انتظار زده
Sent from my ST18i using Tapatalk 2
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

fulgent پاسخ داده:

RE: گراف تخصیص منبع

اگر از هر نوع منبع فقط یک نمونه وجود داشته باشد، می توان گراف انتظار را رسم کرد، برای بدست اوردن گراف انتظار از گراف تخصیص منبع، گره های نوع منبع را حذف کرده و یال های مناسب مربوطه را از بین می بریم. (به عبارتی فقط پروسه ها می مانند و یال هایی که با توجه به گراف تخصیص منبع اونها رو به هم وصل میکنه)
حال اگر در گراف انتظار چرخه ای وجود داشته باشد به معنی وجود بن بست در سیستم است.

پ ن: ویرایش شد.

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۶ ق.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  برای بدست اوردن گراف انتظار از گراف تخصیص منبع، گره های نوع منبع را حذف کرده و یال های مناسب مربوطه را از بین می بریم. (به عبارتی فقط پروسه ها می مانند و یال هایی که با توجه به گراف تخصیص منبع اونها رو به هم وصل میکنه)
حال اگر در گراف انتظار چرخه ای وجود داشته باشد به معنی وجود بن بست در سیستم است.
سیکل ظاهری فراموش نشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۰ ق.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  منظورتون کجاست؟
در گراف انتظار اگر سیکل وجود داشته باشه صددرصد بن بسته!
من گراف تخصیص منبع را گفتم. این گراف انتظار را تا حالا نشنیده بودم. ولی روالی که شما در مورد حذف گره منبع گفتید شبیه گراف تخصیص منبع بود
[تصویر:  dedcyc.JPG]

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ق.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۰ ق.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  منظورتون کجاست؟
در گراف انتظار اگر سیکل وجود داشته باشه صددرصد بن بسته!
من گراف تخصیص منبع را گفتم. این گراف انتظار را تا حالا نشنیده بودم. ولی روالی که شما در مورد حذف گره منبع گفتید شبیه گراف تخصیص منبع بود
[تصویر:  dedcyc.JPG]

گراف انتظار این شکلی که شما گذاشتید این میشه:

[تصویر:  249415_09837531432836158939.jpg]

که چون چرخه داره پس سیستم در حالت بن بسته.
ولی این سیستم در حالت بن بست نیست.

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۸ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  ولی این سیستم در حالت بن بست نیست.

مطمئنید؟؟ چطوری؟
مطمئن نیستم بلکه اعتقاد قلبی دارم. شکل مربوط به کتاب سیلبرشاتز هست. حضرت سیلبرشاتز هم گفته با اینکه اینجا دور داریم ولی بن بست نداریم. چون اینجا از هرمنبع یکی نداریم بلکه چندتا داریم
مثلا تو این شکل شما میگید بن بست بین ۱ و ۳ رخ داده ولی سیلبر میگه اگر فرآیند ۴ و ۲ که فقط یک منبع نیاز دارند و در اختیار هم دارند ، پس از اون منبع استفاده میکنند و نهایتا تمام میشوند و منبع ۱ و ۲ آزاد میکنند و حالا از هر منبع دو تا داریم که یکیش در اختیار فرآیند هاست و دیگری آزاد
حالا فرآیندهای ۱و ۳ از اون منابع آزاد استفاده میکنند و بن بست ظاهری شکسته میشه

گراف با سیکل زمانی بن بست میشه که از هر منبع یکی موجود باشد

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۸ ب.ظ)fulgent نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  ولی این سیستم در حالت بن بست نیست.

مطمئنید؟؟ چطوری؟
مطمئن نیستم بلکه اعتقاد قلبی دارم. شکل مربوط به کتاب سیلبرشاتز هست. حضرت سیلبرشاتز هم گفته با اینکه اینجا دور داریم ولی بن بست نداریم. چون اینجا از هرمنبع یکی نداریم بلکه چندتا داریم
مثلا تو این شکل شما میگید بن بست بین ۱ و ۳ رخ داده ولی سیلبر میگه اگر فرآیند ۴ و ۲ که فقط یک منبع نیاز دارند و در اختیار هم دارند ، پس از اون منبع استفاده میکنند و نهایتا تمام میشوند و منبع ۱ و ۲ آزاد میکنند و حالا از هر منبع دو تا داریم که یکیش در اختیار فرآیند هاست و دیگری آزاد
حالا فرآیندهای ۱و ۳ از اون منابع آزاد استفاده میکنند و بن بست ظاهری شکسته میشه

گراف با سیکل زمانی بن بست میشه که از هر منبع یکی موجود باشد
بله درسته باید در ابتدای اون گراف انتظار اینو اضافه کنم که اگر از هر منبع یک نمونه موجود باشد و...
من پست های نامربوط رو پاک می کنم تا دوستان خواستند جواب رو بخوانند گیج نشوند شما هم اگر دوست داشتید پاسخ به اونها رو پاک کنید.
باشه بهتره. چون شاید بعضی دیگه این نکته را نمیدونستند و این بحث میتونه براشون مفید باشه

۰
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ ق.ظ)sahar-it88 نوشته شده توسط:  بچه ها برای اینکه از روی یک گراف بفهمیم که بن بست رخ نداده باید ببینیم که سیکل داره یا نه؟درسته؟حالا سوال من اینه که کی گراف انتظار بدست میاریم؟آخه توی مقسمی حرف از گراف انتظار زده
Sent from my ST18i using Tapatalk 2
این جمله در یه حالت میتونه درست باشه، زمانی که از هر منبع یه دونه داشته باشیم. اگر از هر منبع بیش از یک واحد داشته باشیم، دور در گراف درخواست منابع دلیلی بر بن بست نیست تو این حالت باید بررسی بشه که آیا دور واقعا منجر به بن بست میشه یا نه.
همیشه میشه این گراف را بدست آورد ولی نکته اش همین بود که گفتم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۸۵ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۷۳ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۸ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۲ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۷۷ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۶ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۲۰۲ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۶۴۴ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۵۵ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۶۳۱ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close