زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال سراسری ۹۱ در مورد پایگاه دانش

ارسال:

amin222 پرسیده:

سوال سراسری ۹۱ در مورد پایگاه دانش

سلام دوستان من تو این سوال خیلی ابهام دارم اساتید لطفا نظر بدید

اگر kb1 یک پایگاه دانش دلخواه باشدبا فرض اینکه افزودن b به پایگاه دانش kb1 منجر به ایجاد پایگاه دانش kb2 میشود،
اگر بدانیم جمله a از kb1 قابل نتیجه گیری است کدام یک از گزینه های زیر صحیح است
۱- a and b از kb1 قابل نتیجه گیری است
۲- a از kb2 قابل نتیجه گیری است
۳- a and b ازkb2 قابل نتیجه گیری است
۴-a or b از kb1 و هم از kb2 قابل نتیجه گیری است
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

helena پاسخ داده:

RE: سوال سراسری ۹۱ در مورد پایگاه دانش

(۲۲ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۸ ق.ظ)amin222 نوشته شده توسط:  سلام دوستان من تو این سوال خیلی ابهام دارم اساتید لطفا نظر بدید

اگر kb1 یک پایگاه دانش دلخواه باشدبا فرض اینکه افزودن b به پایگاه دانش kb1 منجر به ایجاد پایگاه دانش kb2 میشود،
اگر بدانیم جمله a از kb1 قابل نتیجه گیری است کدام یک از گزینه های زیر صحیح است
۱- a and b از kb1 قابل نتیجه گیری است
۲- a از kb2 قابل نتیجه گیری است
۳- a and b ازkb2 قابل نتیجه گیری است
۴-a or b از kb1 و هم از kb2 قابل نتیجه گیری است

جمله b در KB1 نیست بنابراین گزینه ۱ غلطه.
ما نمیدونیم با اضافه کردن جمله b دقیقا چه اتفاقی میفته .ممکنه جمله b جمله a رو نقض کنه . بنابراین نمیتونیم گزینه ۲ و ۳ رو با قطعیت درست بدونیم. ( پوران گفته نمیدونیم پایگاه دانش یکنوا هست یا نه)
چون a از KB1 و b از KB2 قابل نتیجه گیری هستن ، پس a or b از هردو KB قابل نتیجه گیریه. چون حتما یکیشون درسته در هر دو KB
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۸۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۳۳ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۵ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۹۲ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۸۰ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close