زمان کنونی: ۱۸ خرداد ۱۴۰۳, ۱۲:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه کشیدن مدار کنترلی فلیپ فلاپ E

ارسال:

bahman2000 پرسیده:

نحوه کشیدن مدار کنترلی فلیپ فلاپ E

سلام دوستان در قسمت طراحی واحد کنترل(فصل ۵ مانو) که با توجه به جدولی که تمامی microoperation ها را لیست کرده وقتی می خواهم سخت افزار مربوط به فلیپ فلاپ E (همون فلیپ فلاپی که اگر در قسمت ALU رقم نقلی داشته باشیم به این فلیپ فلاپ می رود) را بکشم اصلا نمی دونم از چه چیزهایی استفاده کنم و چطوری؟ در ضمن تمامی عملیاتی که مربوط به این فلیپ فلاپ هستش رو به کمک جدول جمع آوری کردم و فقط مونده رسم مدار کنترلی مربوطه اش.
[تصویر:  260610_03-06-2014_06-14-45_%D8%A8-%D8%B8.jpg]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hosshah پاسخ داده:

RE: نحوه کشیدن مدار کنترلی فلیپ فلاپ E

سلام با توجه به این micro instruction ها که نوشتین فکر میکنم منظورتون اینه که نمیدونین ورودی E رو چجوری در نظر بگیرین اگه مشکل اینه:
شما باید متغیرهای مربوط به هر ms رو and کنین و در نهایت خروجی همه این and ها رو or کنید و بدید به ورودی فلیپ فلاپ D مثلا:

[tex]D_1T_5C_{out} GND rB_8E' ...[/tex]

ارسال:

bahman2000 پاسخ داده:

(۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  سلام با توجه به این micro instruction ها که نوشتین فکر میکنم منظورتون اینه که نمیدونین ورودی E رو چجوری در نظر بگیرین اگه مشکل اینه:
شما باید متغیرهای مربوط به هر ms رو and کنین و در نهایت خروجی همه این and ها رو or کنید و بدید به ورودی فلیپ فلاپ D مثلا:

[tex]D_1T_5C_{out} GND rB_8E' ...[/tex]
دوست عزیز نقطه ای که متذکر شدید رو بلدم ولی مشکل اینجاست که نمیدونم مثلا اگه از فلیپ فلاپ jk استفاده کنم ورودی j و k رو چطوری تنظیم کنم که در نهایت مدار کنترلی فلیپ فلاپ E که در بالا ذکر کردم رو بدست بیارم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ)bahman2000 نوشته شده توسط:  دوست عزیز نقطه ای که متذکر شدید رو بلدم ولی مشکل اینجاست که نمیدونم مثلا اگه از فلیپ فلاپ jk استفاده کنم ورودی j و k رو چطوری تنظیم کنم که در نهایت مدار کنترلی فلیپ فلاپ E که در بالا ذکر کردم رو بدست بیارم.

خب با توجه به اینکه خودتون بلدید و من با استفاده از فلیپ فلاپ D براتون توضیح دادم و با توجه به فرمول های Q*=D و Q*=JQ'+K'Q شما میتونی ورودی های فلیپ فلاپ JK رو پیدا کنی. یعنی شما وقتی ورودی هر فلیپ فلاپی رو که به دست بیاری میتونی از بقیه فلیپ فلاپ ها هم استفاده کنی

ارسال:

bahman2000 پاسخ داده:

(۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(15 اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ)bahman2000 نوشته شده توسط:  دوست عزیز نقطه ای که متذکر شدید رو بلدم ولی مشکل اینجاست که نمیدونم مثلا اگه از فلیپ فلاپ jk استفاده کنم ورودی j و k رو چطوری تنظیم کنم که در نهایت مدار کنترلی فلیپ فلاپ E که در بالا ذکر کردم رو بدست بیارم.
با توجه به فرمول های Q*=D و Q*=JQ'+K'Q شما میتونی ورودی های فلیپ فلاپ JK رو پیدا کنی
اخه چطوری؟ اگه میشه مدارکامل فلیپ فلاپ jk رو برای این مورد رسم کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۷۹۸ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دانلود حل المسائل A First Course in Mathematical Modeling, 5th Edition jazana ۱ ۳,۱۱۶ ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: مرجان فهمیده
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۳۳۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۸۶۶ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  رسم مدار انکدر ۴ به ۲ moslemrahmati ۰ ۱,۷۵۹ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati
  جزوه ی خلاصه ی درس مدار منطقی HamidReza1 ۱ ۲,۹۱۱ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  start learning english saad ۳ ۳,۳۸۹ ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: saad
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۵۲۱ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  مدار منطقی دکتر اجلالی بهتره یا موریس مانو _student_98 ۹ ۸,۷۳۶ ۰۶ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۷۹۸ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close