زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نرم افزار شبیه سازی شبکه++ omnet

ارسال:

زینب احمدی پرسیده:

نرم افزار شبیه سازی شبکه++ omnet

عرض سلام...
برای درس شبکه استاد ازمون خواسته که یک نرم افزار شبیه سازی یا آنالیز شبکه انتخاب کنیم و بیاییم اون نرم افزار رو به صورت عملی سر کلاس ارائه بدیم(در حد معرفی گزینه ها و چند مثال ساده با اون نرم افزار)...بچه ها قبل از من نرم افزارهایی مثل ns2 و packet tracer و...رو انتخاب کردن،من هم بدون هیچ آشنایی اولیه انرم افزار++omnet رو انتخاب کردم ...لطفا اگه میشه راهنماییم کنید چون از مطالبی که توی نت پیدا کردم چیز ی متوجه نشدم...Smile
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

زینب احمدی پاسخ داده:

Rainbow RE: نرم افزار شبیه سازی شبکه++ omnet

ممنون مرضیه جان Smile
همون طور که فبلا توضیح دادم من باید نرم افزار آمنت رو برای درس شبکه ارائه بدم به این شکل که خود نرم افزار رو باز کنم و به بچه ها طرز استفاده از این نرم افزار رو توضیح بدم با چند مثال قابل فهم که بخشی از توانایی های این
نرم افزار رو پوشش بده....اما مشکل من اینه که نمیدونم چه مثال هایی می تونم نشون بدم...mixim رو هم دانلود
کردم.اما فکر می کنم توانایی کار کردن با mixim رو ندارم...از طرفی هم من فقط شبکه های حسگر رو در حد کلی می شناسم(کتاب تننبام) ...اگه می شد رو موضوع قبلیم کار کنم خیلی خوب می شد ولی بلد نیستمSad بعضی مواقع می خوام قید نمره رو بزنم اما با خودم می گم تا حالا که با کمک شما و سایت انجمن حسگر بی سیم چیزایی یاد گرفتم پس ادامه بدم....اگه شما نظری دارید ممنون میشم که راهنماییم کنید ببخشید اذیتتون می کنم

ارسال:

M*Gh پاسخ داده:

RE: نرم افزار شبیه سازی شبکه++ omnet

(۱۵ فروردین ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ)زینب احمدی نوشته شده توسط:  ممنون مرضیه جان Smile
همون طور که فبلا توضیح دادم من باید نرم افزار آمنت رو برای درس شبکه ارائه بدم به این شکل که خود نرم افزار رو باز کنم و به بچه ها طرز استفاده از این نرم افزار رو توضیح بدم با چند مثال قابل فهم که بخشی از توانایی های این
نرم افزار رو پوشش بده....اما مشکل من اینه که نمیدونم چه مثال هایی می تونم نشون بدم...mixim رو هم دانلود
کردم.اما فکر می کنم توانایی کار کردن با mixim رو ندارم...از طرفی هم من فقط شبکه های حسگر رو در حد کلی می شناسم(کتاب تننبام) ...اگه می شد رو موضوع قبلیم کار کنم خیلی خوب می شد ولی بلد نیستمSad بعضی مواقع می خوام قید نمره رو بزنم اما با خودم می گم تا حالا که با کمک شما و سایت انجمن حسگر بی سیم چیزایی یاد گرفتم پس ادامه بدم....اگه شما نظری دارید ممنون میشم که راهنماییم کنید ببخشید اذیتتون می کنم
ببینید شما میتونید، چند نود تعریف کنید و یک ارسال ساده بین اونها رو نمایش بدید.
حالا در این ارسالها میتونید، تعداد بسته های دریافتی و ارسالی هر نود را شمارش کنید، برای نودها انرژی در نظر بگیرید و برای هر ارسال و دریافت بسته، یک میزان ثابتی از انرژی نودها رو کم کنید. (این انرژی می تونه به صورت یک میزان ثابت برای هر نود در نظر گرفته بشه).
چند نمونه از مقاله ها را نگاه کنید، دستتون میاد که چکار کنید.
قید نمره را هم نزنید، جدای از نمره این یادگیری خیلی برای آیندتون مفیده . Smile

موفق باشید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

M*Gh پاسخ داده:

من قبلا آپنت کار کردم.
اگر بتونید آپنت را انتخاب کنید، می تونم کمکتون کنم.
در مورد آمنت هم، اگر از پکیج ها استفاده کنید، مثل mixim, castalia و ...
استفاده از آنها کار ساده ای است.

ارسال:

زینب احمدی پاسخ داده:

(۲۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۱۱ ب.ظ)mar_zieh نوشته شده توسط:  من قبلا آپنت کار کردم.

خیلی ممنون از پاسختون...
میتونم موضوع رو تغییر بدم...اسم opnet رو شنیدم اما با اونم آشنایی ندارمSad، به نظر شما opnet بهتره؟
راستش من هیچی بلد نیستم....
ممکنه راجع به پکیج ها( mixim, castalia و ...)برام توضیح بدید؟

ارسال:

M*Gh پاسخ داده:

(۲۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۱۸ ب.ظ)زینب احمدی نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۱۱ ب.ظ)mar_zieh نوشته شده توسط:  من قبلا آپنت کار کردم.

خیلی ممنون از پاسختون...
میتونم موضوع رو تغییر بدم...اسم opnet رو شنیدم اما با اونم آشنایی ندارمSad، به نظر شما opnet بهتره؟
راستش من هیچی بلد نیستم....
ممکنه راجع به پکیج ها( mixim, castalia و ...)برام توضیح بدید؟
نگران نباشید، اولش کمی مبهمه، ولی کم کم براتون راحت میشه.
من خودم از نظر راحتی آمنت را بیشتر قبول دارم.
ولی چون قبلا آپنت کار کردم، و راحتتر می تونم بهتون کمک کنم ، برای همین آپنت را معرفی کردم.

در مورد پکیجها، لایه های مختلف شبکه را از قبلا در این پکیجها کد نویسی کرده اند، در واقع مثل یک شبکه آماده، روی آمنت سوار میشه.
و اونی که شبیه سازی می کنه، می تونه راحتتر و سریعتر ایده اش را در آمنت پیاده کنه. بدونه اینکه نیاز باشه کد یک لایه را کامل بنویسه.

امیدوارم پاسخ سوالاتتون را گرفته باشید.Smile

ارسال:

زینب احمدی پاسخ داده:

Thumbs Up RE: نرم افزار شبیه سازی شبکه++ omnet

ممنون مرضیه عزیز.... لطف کردی بازم مزاحمت میشم...

۰
ارسال:

زینب احمدی پاسخ داده:

Rainbow RE: نرم افزار شبیه سازی شبکه++ omnet

تصمیم گرفتم از پکیج mixim استفاده کنم و راجع به شبکه های حسگر بی سیم(WSN) توضیح بدم...دوستانی که توی این زمینه اطلاع دارند لطفا کمکم کنن...ممنونم
در ضمن به نظرتون نیاز به برنامه نویسی با ++C هست؟و باید visual stadio یا ++turbo C رو نصب کنم؟ من OMNeT++ 4.4.1 رو نصب کردم یه جا نوشته بود توی ورژن های جدید نیاز به نصب کامپایلر نیست...

ارسال:

M*Gh پاسخ داده:

(۰۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۷:۳۷ ب.ظ)زینب احمدی نوشته شده توسط:  تصمیم گرفتم از پکیج mixim استفاده کنم و راجع به شبکه های حسگر بی سیم(WSN) توضیح بدم...دوستانی که توی این زمینه اطلاع دارند لطفا کمکم کنن...ممنونم
در ضمن به نظرتون نیاز به برنامه نویسی با ++C هست؟و باید visual stadio یا ++turbo C رو نصب کنم؟ من OMNeT++ 4.4.1 رو نصب کردم یه جا نوشته بود توی ورژن های جدید نیاز به نصب کامپایلر نیست...

سلام
شما باید برنامه نویسی با c++ را بدانید. هیچ نیازی به نصب ویژوال یا توربو سی نیست. خود آمنت سی پلاس پلاس را ساپورت میکنه.
من لینک دانلود میکسیم را ندارم. توی گوگل سرچ کنید، سایت میکسیم را یافته و آنرا دانلود کنید. بعد باید آنرا در آمنت ایمپورت کنید.

۰
ارسال: #۱۰

z_j1368 پاسخ داده:

سلام دوستان خسته نباشید . من برای شبیه سازی پروژه ام از شبیه ساز omnet استفاده کردم .چارچوب inetmanet رو بهش اضافه کردم ولی با این خطا روبرو می شم ممنون میشم یکی کمک کنه.
cannot convert unit kbps to bps

۰
ارسال: #۱۱

elnazz پاسخ داده:

سلام
من روی استاندارد IEEE 802.15.4 کار میکنم.
شبیه سازی این استاندارد در omnet4.6/ inetmanet2.0/wpan/starnet وجود دارد.
این شبیه سازی را اجرا کردم و نتایج آن را به دست آوردم. اما نتایج برداری فقط برای دو سرویس گیرنده محاسبه می شه.
کسی می تونه منو راهنمایی کنه؟ تا بتونم نتایج و برای همه گره ها به دست بیارم؟
با تشکر

۰
ارسال: #۱۲

n_akbari88 پاسخ داده:

سلام
من شبیه ساز امنت نسخه۵ رو نصب کردم و inetهای مختلفی رو ایمپورت کردم داخلش اما همه یا error دارن یا warning. میشه راهنمایی کنین کدوم ورژن رو باید نصب کنم؟
کاری که میخوام بکنم اینه که توی شبکه یکسری سوئیچ دارم که یکی مبدا و یکی مقصد هست. سوئیچ مبدا باید پکت arp req رابصورت broadcast به نودهای متصل ارسال کنه و اونها هم همینکارو میکنن تا پکت به مقصد برسد. مقصد هم وقتی پکت رو دریافت کرد بصورت unicast پکت arp reply را برمیگردونه و بدین ترتیب مسیر بین مبدا و مقصد شکل میگیره. محدودیتی که باید روی سوئیچها اعمال بشه اینه که وقتی از یک پورت پکت دریافت کرد بقیه پورتها را بلاک میکنه که پکتduplicateدریافت نکنه. اینکار رو باید توی آمنت شبیه سازی کنم ولی نتونستم. گفتن باید inetmanet رو توی آمنت ایمپورت کنم و داخلش چنین موردی هست. اینکارو هم کردم و inetهای مختلف رو دانلود کردم اما همه یا error میدن یا warning دارن بعد از buil شدن. میخواستم راهنماییم کنین دقیقا باید چیکار کنم برای این پروژه و چه ورژنی از آمنت رو نصب کنم که با inet سازگار باشه؟ اگر میشه بسیار مبتدی برام توضیح بدین.
و یک مسئله دیگه که هست اینه که توی فولدرهای inet زمانیکه ایمپورت میکنم فایلای cc یا ned یا ini وجود نداره. ممکنه مثلا یکیش یا تاش باشه بعضی جاها اما کامل نیستن نمیدونم چرا. لطفا بفرمایین کدام ورژن آمنت و کدام inet رو استفاده کنم برای اینکار که با مشکل مواجه نشم
ممنون از پاسخگویی

ارسال: #۱۳

M*Gh پاسخ داده:

(۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ ق.ظ)n_akbari88 نوشته شده توسط:  سلام
من شبیه ساز امنت نسخه۵ رو نصب کردم و inetهای مختلفی رو ایمپورت کردم داخلش اما همه یا error دارن یا warning. میشه راهنمایی کنین کدوم ورژن رو باید نصب کنم؟
کاری که میخوام بکنم اینه که توی شبکه یکسری سوئیچ دارم که یکی مبدا و یکی مقصد هست. سوئیچ مبدا باید پکت arp req رابصورت broadcast به نودهای متصل ارسال کنه و اونها هم همینکارو میکنن تا پکت به مقصد برسد. مقصد هم وقتی پکت رو دریافت کرد بصورت unicast پکت arp reply را برمیگردونه و بدین ترتیب مسیر بین مبدا و مقصد شکل میگیره. محدودیتی که باید روی سوئیچها اعمال بشه اینه که وقتی از یک پورت پکت دریافت کرد بقیه پورتها را بلاک میکنه که پکتduplicateدریافت نکنه. اینکار رو باید توی آمنت شبیه سازی کنم ولی نتونستم. گفتن باید inetmanet رو توی آمنت ایمپورت کنم و داخلش چنین موردی هست. اینکارو هم کردم و inetهای مختلف رو دانلود کردم اما همه یا error میدن یا warning دارن بعد از buil شدن. میخواستم راهنماییم کنین دقیقا باید چیکار کنم برای این پروژه و چه ورژنی از آمنت رو نصب کنم که با inet سازگار باشه؟ اگر میشه بسیار مبتدی برام توضیح بدین.
و یک مسئله دیگه که هست اینه که توی فولدرهای inet زمانیکه ایمپورت میکنم فایلای cc یا ned یا ini وجود نداره. ممکنه مثلا یکیش یا تاش باشه بعضی جاها اما کامل نیستن نمیدونم چرا. لطفا بفرمایین کدام ورژن آمنت و کدام inet رو استفاده کنم برای اینکار که با مشکل مواجه نشم
ممنون از پاسخگویی
باسلام
در سایت زیر هر دو روش نصب را توضیح داده. (هم به روش اتوماتیک و هم به روش دستی). لینک دوم هم ورژنهای مناسب inet و omnet را برای دانلود قرار داده است.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من inet کار نکردم. اما فایلهایی که نیاز دارید قطعا درون همان پوشه inet وجود دارد.
درون این فایل جواب سوال دومتون را می تونید پیدا کنید.

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.

موفق باشید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۵۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  شبیه ساز کلودسیم saeedkazemi ۱ ۱,۹۰۹ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam95
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۴۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۲,۹۹۰ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close