زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی سهمیه استعدادهای درخشان

ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۵۹ ق.ظ
Star راهنمایی سهمیه استعدادهای درخشان
وظیفه خودم دونستم که این موضوع مهمو که خودمم تازه دیشب فهمیدم به دوستان بگم :

بین دانشجوهایی که کارشناسی پیوسته و ناپیوسته هستن سهمیه استعدادهای درخشان متفاوته
اونایی که پیوسته هستن خیلی خوشبحالشون چون تو پیوسته این سهمیه شامل ۱۰ درصد برتر کلاس میشه یعنی اگه تو کلاس ۴۰نفر باشن ۴معدل اول کلاس به سهم کاملا مساوی از این سهمیه بهره مند میشن

اما توی ناپیوسته این طوری نیست و فقط نفر اول میتونه از این سهمیه استفاده کنه

نمیدونم چه فکری پیش خودشون کردن که این قانون مسخره رو گذاشتن من خودم تا دیشب فک میکردم میتونم با رتبه دومیم از این سهمیه استفاده کنم ولی نشد چون گناهم اینه که من ناپیوسته ام!!!!!!!!

من دیشب اطلاعیه‌ شو پیدا کردم
دوستان کمکم کنن اگه فک میکنن که این حرف اشتباهه یا اطلاعات دیگه ای دارن بهم بگن ممنون میشم.

خدا جونم شکرت ...

به کسانی که پشت سرتان حرف می زنند بی اعتنا باشین آنها به همان جا تعلق دارند دقیقا
پشت سرتان
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۲۹ ق.ظ
RE: راهنمایی سهمیه استعدادهای درخشان
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۴ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  از این سهمیه می خواید کجا استفاده کنید؟ برای پذیرش بدون کنکور یا با کنکور؟
اگر برای کنکور می خواید استفاده کنید که فقط رتبه اولی قبوله.

با کنکور دیگه
چرا من یکیو می شناسم که پیوسته بود و پارسال با رتبه دومیش از این سهمیه استفاده کرد
البته با کنکور

خدا جونم شکرت ...

به کسانی که پشت سرتان حرف می زنند بی اعتنا باشین آنها به همان جا تعلق دارند دقیقا
پشت سرتان
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۱۵ ق.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۰۴ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  خوب اگر برای کنکور باشه که فقط همون رتبه اولیه. اون ۱۰ درصد برای بدون کنکور هست.
اون یک مورد که شما می گید نمیدونم چطور شده. شاید رتبه اول نخواسته استفاده کنه یا ...
ولی به هر حال می دونم که فقط رتبه اولی تو کنکور تاثیر داره. ۱۰ درصد باشه که دیگه ظرفیتی برای بقیه نمیمونه.

حرف شما درسته اما فقط اون یه مورد نیست کسای دیگه ام هستن ولی خوب کاریش نمیشه کرد
ممنون از کمکتون

خدا جونم شکرت ...

پشت سرتان
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  نه واقعا این طوری نیست. این قضیه فقط مختص رتبه اولا هست. تو صفحه ۲ دفترچه انتخاب رشته توضیح داده.
این ۱۰ درصدو کدوم صفحه نوشته؟
بله دیدم اینی که من میگم یه اطلاعیه‌ جداگونه هستش در هر حال هر جورم باشه شامل من نمیشه من ناپیوسته ام

خدا جونم شکرت ...

پشت سرتان
۰
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۴۶ ب.ظ
سهمیه استعداد درخشان با سهمیه رتبه اول کاملا متفاوته .
سهمیه رتبه اول همونطور که معلومه فقط برای رتبه اوله و روی کنکور طرف اعمال میشه و تقریبا رتبه اونا یک سوم میکنه .
اما سهیه استعداد برای ۱۰ درصد برتره و برای شرکت بدون کنکوره البته در سطح دانشگاه قبلیت (یعنی دولتی همه جا را میتونه بره ، غیرانتفاعی نهایتا غیرانتفاعی و ...)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mojhde
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۳۷ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ب.ظ)gaslakh نوشته شده توسط:  سهمیه استعداد درخشان با سهمیه رتبه اول کاملا متفاوته .
سهمیه رتبه اول همونطور که معلومه فقط برای رتبه اوله و روی کنکور طرف اعمال میشه و تقریبا رتبه اونا یک سوم میکنه .
اما سهیه استعداد برای ۱۰ درصد برتره و برای شرکت بدون کنکوره البته در سطح دانشگاه قبلیت (یعنی دولتی همه جا را میتونه بره ، غیرانتفاعی نهایتا غیرانتفاعی و ...)

معاون آموزشی ما نمیدونه که سهمیه رتبه اول رو کجای سایت باید وارد کنه. باید بهشون از سنجش دسترسی بدن؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۱۴ ب.ظ
سلام دوستان.
mojhde منبع این حرف هایی که زدید چیه؟

مشکلی در دانشگاه من پیش اومده، پارسال از سهمیه خودم استفاده نکردم و امسال دانشگاه میگه باید با دانشجوی ورودی بعد از خودم مقایسه بشم و اگر معدلم بیشتر بود می تونم از این سهمیه استفاده کنم، یعنی دانشگاه حق ارسال نام یک نفر رو داره.
اگر دوستان اطلاعی دارن ممنون می شم بهم بگم. شرایط خیلی بدی هست، ۴ سال ما با نداریمون رتبه اول شدیم، اونوقت الان با بچه های بعد از خودمون که هیچ کدوم از شرایط ما رو نداشتن مقایسه می شیم! (دانشگاهمون تازه تأسیس بود اون سالی که ما قبول شدیم)

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری/ عمرت به هدر رفته اگر دست نگیری
بشنو از پیر خرابات تو این پند/ هر دست که دادی به همان دست بگیری
۰
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط miran.)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۱۵ ق.ظ)mojhde نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۰۴ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  خوب اگر برای کنکور باشه که فقط همون رتبه اولیه. اون ۱۰ درصد برای بدون کنکور هست.
اون یک مورد که شما می گید نمیدونم چطور شده. شاید رتبه اول نخواسته استفاده کنه یا ...
ولی به هر حال می دونم که فقط رتبه اولی تو کنکور تاثیر داره. ۱۰ درصد باشه که دیگه ظرفیتی برای بقیه نمیمونه.

حرف شما درسته اما فقط اون یه مورد نیست کسای دیگه ام هستن ولی خوب کاریش نمیشه کرد
ممنون از کمکتون

سلام به همگی
اگر راهی داره، لطفا دقیق تر بگید،Huh (برام خیلی خیلی مهمه) چون من شاگرد سومم و مطمئنم که شاگرد اول و دوم دانشکده مون از این سهمیه (منظورم سهمیه شاگرد اولی در کنکور) استفاده نمی کنن.
من در آیین نامه خوندم که فقط رتبه اول دانشکده میتونه استفاده کنه!!!
۰
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۱۹ ب.ظ
Star RE: راهنمایی سهمیه استعدادهای درخشان
اینم آیین نامه برا دوستانی که خواسته بودن

فایل‌(های) پیوست شده
۹۱intelligent.pdf
اندازه فایل: ۱۸۲/۷۹ KB

خدا جونم شکرت ...

پشت سرتان
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۵۴ ق.ظ
سلام بر دوستان مانشتی.
mojhde ممنونم از آیین نامه ای که لطف کردید و در اختیار دوستان گذاشتید.
اما این آیین نامه مربوط به سال ۸۶ هست و هم اکنون آیین نامه ی دیگری ابلاغیه ی سال ۹۱ وجود داره.
می تونید آیین نامه ی جدید مربوط به سال ۹۱ رو از فایل پیوست دریافت کنید.
شاد و پیروز باشید.

فایل‌(های) پیوست شده
New_Regulation.pdf
اندازه فایل: ۱۸۴/۸۵ KB

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mojhde
ارسال: #۱۱
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۵۸ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۱۴ ب.ظ)ican نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۵۹ ق.ظ)mojhde نوشته شده توسط:  
سلام دوستان.
mojhde منبع این حرف هایی که زدید چیه؟

مشکلی در دانشگاه من پیش اومده، پارسال از سهمیه خودم استفاده نکردم و امسال دانشگاه میگه باید با دانشجوی ورودی بعد از خودم مقایسه بشم و اگر معدلم بیشتر بود می تونم از این سهمیه استفاده کنم، یعنی دانشگاه حق ارسال نام یک نفر رو داره.
اگر دوستان اطلاعی دارن ممنون می شم بهم بگم. شرایط خیلی بدی هست، ۴ سال ما با نداریمون رتبه اول شدیم، اونوقت الان با بچه های بعد از خودمون که هیچ کدوم از شرایط ما رو نداشتن مقایسه می شیم! (دانشگاهمون تازه تأسیس بود اون سالی که ما قبول شدیم)

من هم همین مشکل دارم اما مگه تو دفترچه انتخاب رشته نزده بالاترین میانگین در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی..آخه پس چه طور با دانشجویان ورودی بعدیمون مقایسه میشیم؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ
Re: راهنمایی سهمیه استعدادهای درخشان
دوستان عزیز در دفترچه انتخاب رشته نوشته شده واحد استعداد درخشان در هر سال به ازای هر رشته فقط یک نفر را می تواند به سازمان سنجش معرفی کند.
پس طبق این بند شما فقط با هم ورودی های خودتون مقایسه نمیشید بلکه با هم رشته ای های خودتون مقایسه میشید!!

Sent from my LT30p using Tapatalk 2
۰
۰
ارسال: #۱۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۲ ق.ظ
نه بچه ها، این آیین نامه جدید نیست. مشکل من برطرف شد، چون مثل سال های قبل با ما برخورد میشه. یعنی تنها با ورودی و هم رشته خودمون مقایسه می شیم. اون تبصره دوم به خاطر این هست که اگر دونفر با معدل یکسان در یک ورودی و یک رشته باشند، دانشگاه موظف هست تنها نام یک نفر رو بفرسته.

۰
۰
ارسال: #۱۴
۳۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ
سلام دوستان
من فارغ تحصیل پیام نور ام به عنوان ممتاز شناخته شدم سهمیه استعداد درخشان تا ۳۱ مهلت داره و سهمیه رتبه اولی از ۱ تا ۶ مرداد. میخواستم بدونم میتونم از هر دو سهمیه همزمان استفاده کنم؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۲ شهریور ۱۳۹۳, ۰۸:۱۹ ب.ظ
آیین‌نامه‌ی استعدادهای درخشان مصوب تیر ۹۳

فایل‌(های) پیوست شده
آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد از سال -۹۵-۹۴- جدید.pdf
اندازه فایل: ۲۸۰/۶۴ KB
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۴۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  استعداد درخشان برای دکترا suraty ۳ ۴,۲۴۹ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  استفاده از استعداد درخشان برای دکتری siiib70 ۳ ۳,۷۴۷ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  سهمیه ایثارگری و نتیجه مصاحبه tabestan ۱ ۳,۵۶۳ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۸۷۹ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  انتخاب دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر با رتبه ۲ و۳ با سهمیه gari ۱۳ ۶,۸۲۰ ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gari
  سهمیه شاگرد اولی برای رشته ی دوم rezasys ۰ ۱,۷۰۸ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezasys
  سهمیه شاگرد اولی masoomeh_s ۷۹ ۴۲,۵۸۶ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: rezasys
Question رتبه در سهمیه ؟! paradox ۷ ۴,۸۹۸ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SASSAN.S
Star ۱۸۳ هوش و ۲۴۰ نرم افزار با سهمیه رتبه اولی در کنکور ۹۷ parisa74103 ۰ ۱,۹۷۸ ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: parisa74103

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close