زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

امروز پی به چه حکمتی از حکمتهای خدا بردی؟

ارسال: #۱۶
۰۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵ ق.ظ، توسط sohrab1.)
RE: امروز پی به چه حکمتی از حکمتهای خدا بردی؟
(۰۱ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۳۴ ق.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط:  با سلام،
همه ی این مسائل و پذیرش یا عدم پذیرش اونها به جهان بینی شما بستگی داره؛
در جهان بینی توحیدی خداوند اراده مطلق جهان آفرینش است،در عین حال بندگانش را بسیار دوست دارد،
زندگی دنیا مرحله ای است برای رشد و رسیدن به کمال، نوعی بزرگ شدن، متاسفانه تعبیر و نگاه ما به زندگی دنیا اینه که با هیچ سختی و مشکلی رو به رو نشیم و همه چیز خوب و درست باشه؛مسئله اینجاست که جنس دنیا اصلا اینطوری نیست؛
سختی ها،بیماری،شکست،از دست دادن حالا هر مدلش،همه و همه داروی تلخی که پزشک هستی(خداوند) برای ما تجویز کرده،
امیدوارم توضیحاتم گیجتون نکرده باشه و البته حالتون رو درک می کنم...
با کمال افتخار و خوشحالی می گم که خداوند بالاخره منو صدا زد و مسیر جدیدی جلوی من گذاشت که با پیمودن اون مسیر نگاهم به کلی تغییر کرد و البته الان خیلی حالم خوبه..
به دوستان عزیز و بخصوص شما،
اگر واقعا این مسائل براتون مهمه حتما به دنبالش برید؛برای همه ی شما آرزوی می کنم که خداوند شما رو هم به سمت خودش صدا کنه....
شما به حرفم دقت نکردید. من نگفتم زندگی بدون مشکلات باشه.
فرض کنید بچه من در ۲ سالگی تصادف کنه و بمیره.
ممکنه این با منطق شما برای من یک آزمایش باشه ، ولی برای بچه ای که ۲ سالش هست چه تجربه ای میتونه داشته باشه.
آیا اصلا این درست هست که برای آزمایش من نوعی یه بچه ۲ ساله بمیره؟
از نظر من این حرفها فقط توجیهات فلسفی هست.
خیلی از نوابغ و دانشمندان بزرگ دنیا دارن بر روی این مسائل و مسائل آفرینش کار میکنن و هنوز به نتیجه ای نرسیدن و دستیابی به درک این مسائل را منوط به پیشرفت دانش در آینده میدونن. شما خیلی ساده از این مسائل فقط با توجیه فلسفی خودتون میگذرید. توجه کنید این توجیهات فلسفی بر اساس یکسری فرض ها و تفسیر ها توسط انسان بنا نهاده شده که احتمال غلط بودن فرض اولیه وجود داره.
به عنوان مثال فرض نیوتن در مورد زمان با ظهور نظریه انیشتن از هم پاشید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna
ارسال: #۱۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۷ ق.ظ
امروز پی به چه حکمتی از حکمتهای خدا بردی؟
آیا کلبه شماهم در حال سوختن است؟

تنها بازمانده یک کشتی شکسته توسط جریان آب به یک جزیره دورافتاده برده شد، با بیقراری به درگاه خداوند دعا می‌کرد تا او را نجات بخشد، ساعتها به اقیانوس چشم می‌دوخت، تا شاید نشانی از کمک بیابد اما هیچ چیز به چشم نمی‌آمد.

سرآخر ناامید شد و تصمیم گرفت که کلبه ای کوچک خارج از کلک بسازد تا از خود و وسایل اندکش را بهتر محافظت نماید، روزی پس از آنکه از جستجوی غذا بازگشت، خانه کوچکش را در آتش یافت، دود به آسمان رفته بود،اندوهگین فریاد زد: «خدایا چگونه توانستی با من چنین کنی؟»

صبح روز بعد او با صدای یک کشتی که به جزیره نزدیک می‌شد از خواب برخاست، آن می‌آمد تا او را نجات دهد.

مرد از نجات دهندگانش پرسید: «چطور متوجه شدید که من اینجا هستم؟»

آنها در جواب گفتند: «ما علامت دودی را که فرستادی، دیدیم!»

آسان می‌توان دلسرد شد هنگامی که بنظر می‌رسد کارها به خوبی پیش نمی‌روند، اما نباید امیدمان را از دست دهیم زیرا خدا در کار زندگی ماست، حتی در میان درد و رنج.

دفعه آینده که کلبه شما در حال سوختن است به یاد آورید که آن شاید علامتی باشد برای فراخواندن رحمت خداوند.

برای تمام چیزهای منفی که ما بخود می‌گوییم، خداوند پاسخ مثبتی دارد،

تو گفتی «آن غیر ممکن است»، خداوند پاسخ داد «همه چیز ممکن است»،

تو گفتی «هیچ کس واقعاً مرا دوست ندارد»، خداوند پاسخ داد «من تو را دوست دارم»،

تو گفتی «من بسیار خسته هستم»، خداوند پاسخ داد «من به تو آرامش خواهم داد»،

تو گفتی «من توان ادامه دادن ندارم»، خداوند پاسخ داد «رحمت من کافی است»،

تو گفتی «من نمی‌توانم مشکلات را حل کنم»، خداوند پاسخ داد «من گامهای تو را هدایت خواهم کرد»،

تو گفتی «من نمی‌توانم آن را انجام دهم»، خداوند پاسخ داد «تو هر کاری را با من می‌توانی به انجام برسانی»،

تو گفتی «آن ارزشش را ندارد»، خداوند پاسخ داد «آن ارزش پیدا خواهد کرد»،

تو گفتی «من نمی‌توانم خود را ببخشم»، خداوند پاسخ داد «من تو را ‌بخشیده ام»،

تو گفتی «من می‌ترسم»، خداوند پاسخ داد «من روحی ترسو به تو نداده ام»،

تو گفتی «من همیشه نگران و ناامیدم»، خداوند پاسخ داد «تمام نگرانی هایت را به دوش من بگذار»،

تو گفتی «من به اندازه کافی ایمان ندارم»، خداوند پاسخ داد «من به همه به یک اندازه ایمان داده ام»،

تو گفتی «من به اندازه کافی باهوش نیستم»، خداوند پاسخ داد «من به تو عقل داده ام»،

تو گفتی «من احساس تنهایی می‌کنم»، خداوند پاسخ داد «من هرگز تو را ترک نخواهم کرد»،

این پیام را به دیگران نیز بگویید، شاید یکی از دوستان شما هم اکنون احساس می‌کند که کلبه اش در حال سوختن است .
 سپاس‌گزاری شده توسط: n a z a n i n
ارسال: #۱۸
۰۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۱۳ ب.ظ
RE: امروز پی به چه حکمتی از حکمتهای خدا بردی؟
(۰۱ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۳ ق.ظ)sohrab1 نوشته شده توسط:  [quote='Bahar_HS' pid='286807' dateline='1406088287']

عزیزم، پاسخ خیلی ساده است! سهم اون بچه از زندگی دنیا "۲ سال" بوده،همین طور که ممکنه برای فرد دیگری این سهم ۲۰،۳۰،..۵۰ یا ۱۰۰ سال باشه؛
و این صاحب جهان آفرینش است که سهم هرکس را تعیین می کند.

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۹۷ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  TCP رنو- سوال امروز ای تی *ahoo ۳ ۳,۲۸۰ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ANGEL*
  اعلام نتایج کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت ۱۵ امروز plusdeck ۹ ۶,۴۰۴ ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: soosoo
  برنامه ریزی کنکور ارشد ویژه شاغلین(این بندگان زحمتکش خدا که به امید فرداهای بهترند) minai ۲۱ ۱۵,۴۰۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ana9940
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۶۸۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  ۳۷ نرم --> الگوریتم شریف (خدا به دادم برسه) moloodi ۱۷ ۳,۲۰۳ ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  خدا! (دعوت به بحث اصولی و بیان آزادانه‌ی اعتقادات) MShariati ۱۳ ۶,۷۸۲ ۰۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: MShariati
Star شبکه همدان یا تجارت قم؟ تورو خدا کمکم کنید elenaghasemi ۷ ۴,۳۸۹ ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Densike
  تو رو خدا کمک کنید دیگه خسته شدم vahid_sh@hotmail.com ۵ ۲,۲۴۷ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: gunnersregister
Question تو رو خدا جواب.... (تحلیل و طراحی سیستم ها) salimeh ۲ ۲,۷۴۳ ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: salimeh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close