زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر رشته از فیزیک به مهندسی نرم افزار

ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۲ ب.ظ
سلام دوستان گل مانشتی
من کارشناسیمو فیزیک خوندم، حالا می خوام برای ارشد مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) بخونم.
یه سری به جزوه های این رشته زدم، فکر میکنم برام خوندنشون سخت نباشه، لااقل از فیزیک ساده تره
اما نمیدونم از کجا شروع کنم، چیا بخونمSad
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۴۶ ب.ظ
RE: تغییر رشته از فیزیک به مهندسی نرم افزار
(۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ ب.ظ)صبا موسوی نوشته شده توسط:  سلام دوستان گل مانشتی
من کارشناسیمو فیزیک خوندم، حالا می خوام برای ارشد مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) بخونم.
یه سری به جزوه های این رشته زدم، فکر میکنم برام خوندنشون سخت نباشه، لااقل از فیزیک ساده تره

اول از همه برای چی تغییر رشته می دی ؟ چرا همون رشتتو ادامه نمی دی ؟رشتت که خیلی از رشته ی ما سرتره !به نظر من ارزش نداره نرم افزار آخرش که چی ، اما اگه واقعا تصمیم گرفتی بخونی می تونید کتاب های مرجع رشتمونو منبع انگلیسی شو بگیری و مطالعه داشته باشی خیلی هم خوبه و روان یاد می گیری اما اگه زبانت خوب نیست می تونی اول جزوه هایی که هست بخونی و بعد کتاب های تست و کنکور آزمایشی پارسه هم ثبت نام کن ما بدبختیم تو شبکه پذیرش خیلی کمتره از نرم افزار شما ها خیلی راحت قبول می شید
۰
۰
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۶ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ ب.ظ)صبا موسوی نوشته شده توسط:  سلام دوستان گل مانشتی

اول از همه برای چی تغییر رشته می دی ؟ چرا همون رشتتو ادامه نمی دی ؟رشتت که خیلی از رشته ی ما سرتره !به نظر من ارزش نداره نرم افزار آخرش که چی ، اما اگه واقعا تصمیم گرفتی بخونی می تونید کتاب های مرجع رشتمونو منبع انگلیسی شو بگیری و مطالعه داشته باشی خیلی هم خوبه و روان یاد می گیری اما اگه زبانت خوب نیست می تونی اول جزوه هایی که هست بخونی و بعد کتاب های تست و کنکور آزمایشی پارسه هم ثبت نام کن ما بدبختیم تو شبکه پذیرش خیلی کمتره از نرم افزار شما ها خیلی راحت قبول می شید

از کدوم لحاظ میگید سرتره؟!تو این رشته (فیزیک) کار خیلی کمه، نهایتا یه تدریسو داریم،که اونم ...
جزوه های موسساتو بخونم؟کدوم موسسه؟از کدوم درس شروع کنم؟
۰
۰
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۱۸ ق.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۲۶ ق.ظ)صبا موسوی نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۴۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(28 مرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ ب.ظ)صبا موسوی نوشته شده توسط:  سلام دوستان گل مانشتی

از کدوم لحاظ میگید سرتره؟!تو این رشته (فیزیک) کار خیلی کمه، نهایتا یه تدریسو داریم،که اونم ...
جزوه های موسساتو بخونم؟کدوم موسسه؟از کدوم درس شروع کنم؟

تا وقتی نشینی مصاحبه های سالای قبلو بخونی، جوابتو کامل پیدا نمیکنیSmile

Sent from my iPad using
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۰
۰
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۸ ق.ظ
Re: تغییر رشته از فیزیک به مهندسی نرم افزار
دوست عزیز اونقدرام که فکر میکنی آسون نیس.
اگه عاشق این رشته ای و انگیزه و پشتکار خیلی بالایی داری بیا. اگه نه یه رشته آسونتر مثل مدیریت و.. واسه بازارکار بخونی بنظرم بهتره.
اگه حوصله داری اقلن ۲سال پشت کنکور بمونی تا جای خوب قبول شی بیا. و به اینم فکر نکن امسال حتمن قبولی.
اگه به این مسایل توجه داری و بازم میگی فقط کام.
اول مدارمنطقی انتشارات پوران پژوهش رو بگیر و بخون. مصاحبه کاربر "موج" و "morris" رو هم بخون. اینها خیلی بهت کمک میکنن.
جزواتم واسه آشنایی با درسا خوبه

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
۱
۰
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۸ ق.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۸ ق.ظ)Ava.arshad94 نوشته شده توسط:  
(29 مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۲۶ ق.ظ)صبا موسوی نوشته شده توسط:  [quote='khayyam' pid='291164' dateline='1408472163']
[quote='صبا موسوی' pid='291154' dateline='1408468931']
سلام دوستان گل مانشتی

جزوه های موسساتو بخونم؟کدوم موسسه؟از کدوم درس شروع کنم
ببنید دوست من ما که کارشناسی هم نرم افزار خوندیم چیزی نفهمیدیم چه برسه به تو که می خوای بیای ارشد کامپیوتر بخونی به درد نمی خوره به خدا خیلی تحقیق کن ببین همه می تونن ارشد قبول شن یه خورده بیشتر بخونی قبول میشی اما مشکل اینه که شما حالو می بینید و هیچ چشم انداز آینده ای ندارید پیشنهاد من اینه نخون یا پیشنهاد بهتر اینه که برو خوب فکر کن اگه تصمیم گرفتی بخونی خوب به قول بچه ها مصاحبه های بچه ها رو نگاه کن ببین هر مطلبی که تو کتاب های کنکوری هست خوب از مرجع اصلی گرفته شده دیگه پس اگه زبانت خوبه از همون منابع اصلی شروع کن و بخون منبع انگلیسی اما کار نشد نداره ولی فکر نتونم بتونی امسال قبول شی اگه هم قبول شی نمی تونی دانشگاه معتبری قبول شی
۲
۱
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۵۰ ب.ظ
ممنون از تمامی دوستانی که راهنماییم کردن
میدونم که احتمال قبولیم برای امسال خیلی ضعیفه، اما اشکالی نداره، برای دوسال برنامه ریزی میکنم
خودمم دوست دارم درسارو کامل یاد بگیرم
فقط اگر نظرتون روی منابع اصلی لطفا اسم کتابارو به ترتیبی که باید بخونم بنویسید، ضمنا زبانم زیاد خوب نیست.
بازم ممنون از همه
۰
۰
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۱۴ ب.ظ
سلام دوست عزیز.

ورودتونو به مانشت تبریک می گم.

اگر واقعا تصمیم به تغییر رشته دارید و بسیار مشتاق هستید مطمئن هستم که موفق خواهید شد. البته این کار تمرکز و وقت زیادی می طلبه. مطمئن باشید که عاشق کارتون هستید و به دقت روی انگیزتون تمرکز کنید که شکافی درش نباشه چون راه سخت اما دوست داشتنی در پیش دارید و اگر انگیزه درستی نداشته باشید به مطلوبتون نمی رسید. مثال هایی از انگیزه های نامناسب این ها هستند :
- رشته کامپیوتر درآمد بیشتری داره و اینطوری می تونم پول بیشتری در بیارم.
- قبولی در ارشد رشته فیزیک سخته واسه همین می رم کامپیوتر.
- پسر خالم کامپیوتر می خونه کلی پول می سازه.
- الان چند ساله که نتونستم با این رشته کار پیدا کنم.

پس مطمئن شوید که انگیزه مناسبی دارید.

برای شروع جای مناسبی اومدید. این سایت بهترین دایره المعارف آزمون ارشد علوم و مهندسی کامپیوتره و سعی کنید به همه قسمت های سایت اشراف پیدا کنید تا به راحتی مشکلاتتونو رفع کنید.

مصاحبه رتبه های برتر سال های گذشته را مطالعه کنید تا به یک نگاه جامع دست پیدا کنید.

ویس های کلاس های کنکور را بررسی کنید. از انجا که رشته شما چیز دیگری بوده این ویس های برای شما بسیار مفید خواهند بود چون در این کلاس ها مطالب گفته می شود که برای بدست آورد دید کلی از کار بسیار مفید است.

اگر فرصت و امکانات دارید چند تا از درس ها را پاییز امسال و چند تا از درس های را بهار سال بعد کلاس برید. اگر هم مقدور نیست هیچ اشکالی نداره. ویس ها کافی هستند.

همه درس های را با هم ببینید به این معنی که فرض کنید دارید یک درس بسیار بزرگ را می خوانید که همه جای آن به هم مربوط است و دروس را در ذهنتون جدا از هم در نظر نگیرید. همه دروس به هم مرتبط هستند و این بسیار زیباست.

اگر قصد دارید برای کنکور سال بعد آماده شوید فرصت بسیار زیادی دارید. پیشنهاد می کنم با گسسته شروع کنید. ده فصل مهم از کتاب گسسته گریمالدی را مطالعه کنید و از هر فصل چند سوال قوی را حل کنید. کتاب ترجمه دکتر رضوانی را تهیه کنید که چهار جلد دارد. شما سه جلد اول را تهیه کنید. جدود ۳ تا ۴ ماه وقت می خواد اما بعد از مطالعه گسسته گریمالدی احساس می کنید که بقیه دروس برای شما راحت شده است. البته اگر قصد دارید برای امسال بخوانید اصلا این کار مناسب نیست.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: صبا موسوی , happy07 , RASPINA , software94
ارسال:
۳۱ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سلام دوست گرامی
با توجه به رشته کارشناسی شما که فیزیک بوده و بمراتب مشکلتر از رشته های مجموعه ای تی و کامپیوتر هست که این رشته ها بیشتر به حافظه قوی و خلاقیت نیاز داره متطمئن باشید با توکل به خدا و تلاش برنامه ریزی شده موفق خواهید شد، راهنمایی دوستان دیگر دراین پست بسیار ارزنده هست ، موفق باشید

ارزش شخصیت وبزرگی روح یک انسان از روی رفتارش با کسانی که منافعی برای او ندارند تعیین میشود
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , صبا موسوی
ارسال: #۱۰
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۰۷ ق.ظ
سلام
مطمئن باش در رشته کامپیوتر هم خبری نیست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: صبا موسوی
ارسال: #۱۱
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ق.ظ، توسط omid.n1990.)
در کل عموما بازار کار کامپیوتر این سه دسته هستند:
- تدریس: که خوب چه فیزیک باشید و چه کامپیوتر فکرنکنم تفاوت آنچنانی داشته باشه
- شغل آزاد: قطعا تو کامپیوتر فوق العاده بهتره ولی خوب ارتباط خاصی با گرفتن ارشد و دکتری کامپیوتر نداره،
- کارمند دولت و اداره خصوصی: تو این زمینه هم مشخصا کامپیوتر خیلی بهتره، ولی اساسا مگر چندنفر اینطوری استخدام میشن و اکثرا هم لیسانس کامپیوتر میخوان نه بالاتر

قصد تضعیف روحیه ندارم ولی خواستم بگم که با چشمانی باز انتخاب کنید. اگر میبیند علاقه اتون به تحصیل در کامپیوتر هست، بسم الله هیچی جای علاقه رو نمیگیره ولی اگر فکر درآمدزایی هستید، کار دولتی و خصوصی که عرض کردم عموما لیسانس کامپیوتر میخوان نه حتی بالاتر، شغل بازاری کامپیوتر هم ارتباط خاصی با تحصیلات تکمیلی نداره، خوب تو این شرایط باید برید تا دکتری گرفتن و در نهایت هفت هشت سال دیگه بشید عضو هیئت علمی. خوب تو این شرایط بهتر نیست شما سریعتر و راحتتر همین مسیر دکتر شدن رو از طریق فیزیک دنبال کنید؟

احتمالا کار شما سخت تر باشه برای قبولی تو کامپیوتر و یکی دوسال بیشتر از فیزیک تمام بشه براتون کنکورش،و هم اینکه ممکنه بیست و چهار واحدی پیش نیاز بخورید که بازم عقب تر بندازه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: happy07 , صبا موسوی
ارسال: #۱۲
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۳۹ ق.ظ
اصولا قبولی توارشد فیزیک بسیار راحت تر از کامپیوتر است.فیزیک بانشست سر جلسه اش پنجاه درصد راه رو رفتی.جالبه بعضی ها اینجا نوشتن ثبولی کامپیوتر راحت تره!!!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: صبا موسوی , Donna
ارسال: #۱۳
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ب.ظ
سلام
منم کارشناسی فیزیک خوندم.سال پیش همزمان باترم آخرفیزیک برای IT خوندم (خیلی سخت بود).اون موقع مانشت روهم نمی شناختم که حداقل منابع رودرست انتخاب کنم وبعد شروع کنم.
به هرحال دوستان درست می گن که برای سال اول نباید زیاد امید داشته باشید. من رتبم ۱۰۲۶ شد.الآن دارم دوباره می خونم(البته ازاواخرخرداد شروع کردم).بایدحتما توی بعضی ازدرسها منابع روبخونید به خصوص که رشته کارشناسیتون غیرمرتبط هست(مثل خودم).

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life
Winston Churchill
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۱ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط CATIGA.)
سلام
منم تغییر رشته دادم کار نه راحت و نه دشوار برای من بود
البته ادعا نمی کنم الان خیلی هم عالی کار کردم ولی نسبتا راضی ام
اما یک توصیه : اول از هر چیزی به نتایج و تاثیرات تغییر رشته واقف بشید.
زمانی نشه که بگید برای مقطع بعدی باز تغییر رشته می دم یا این دیگه چه رشته ای بود انتخاب کردم یا فلان هم دوره ایم الان موفق تر از منه یا .... (میل به بی نهایت)
تمام این حرف ها را اطرافیان هم خواهند زد که خیلی سخت میشه اگه دلیل موجه ای نداشته باشید حداقل برای خودتون
من برحسب شرایط افراد بسیار موفقی در رشته های متفاوتی رو دیدم که با عشق به یاد گرفتن و پیشرفت در رشته اشون تحصیل کردن و الان موفق اند فیزیک که از نظر کاربردی خوبه(البته آمار خیلی بهتره Smile‌)(البته تعریف موفقیت در دیدیگاه هر شخص متفاوته : ثروت ، شهرت یا حتی فهمیدن یک مساله )

و همچنین امسال کنکور رو به نیت قبولی شرکت کنید چون وقتی فکر می کنیم خیلی وقت داریم سنگ بزرگ برمی داریم
وقتی به دروس پایه کمی مسلط شدید باقی دروس را موازی پیش ببرید البته برخی فصول برخی درسا باید زودتر از سایر مطالب خوانده بشه تا یکپارچگی مطالب کامپیوتر در ذهن بنشیند(دید کلی در موازات دید جزءی)

اما باز هم اول تصمیم بگیرید بعد اقدام کنید.

زندگی بافتن یک قالی یست
و تو نقش ات را روی آن می بافی
خوش به حال ات آنگه ، قالی ات را معبود ، نظری بندازد
Smile
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۰۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۴۶ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۳۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۵۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۵۱ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۵۵۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۳۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۱۸ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۱۷۴ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close