زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال کنکور IT سال ۸۸-سیستم بانک

ارسال:

MiladCr7 پرسیده:

سوال کنکور IT سال ۸۸-سیستم بانک

سلام بچه ها کسی میتونه جواب این سوال رو توضیح بده؟؟
من دو تا پاسخ مختلف براش دیدم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mcse2010 پاسخ داده:

RE: سوال کنکور IT سال ۸۸

(۰۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۱ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها کسی میتونه جواب این سوال رو توضیح بده؟

پاسخ گزینه ۲ است.چون به صورت متمرکز نگهداری میشه امنیت ان پائینه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

RE: سوال کنکور IT سال ۸۸

(۰۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۳ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  
(09 مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۱ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها کسی میتونه جواب این سوال رو توضیح بده؟

اره منم خودم همین فکر رو میکنم.ولی توی کتاب مقسمی گزینه ۳ رو گفته درسته.هر چند دلیلی برای رد گزینه ۲ نداده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

mcse2010 پاسخ داده:

RE: سوال کنکور IT سال ۸۸-سیستم بانک

(۰۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۸ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  
(09 مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۳ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  
(09 مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۱ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها کسی میتونه جواب این سوال رو توضیح بده؟

اره منم خودم همین فکر رو میکنم.ولی توی کتاب مقسمی گزینه ۳ رو گفته درسته.هر چند دلیلی برای رد گزینه ۲ نداده

شک نکن جواب۲ درسته.هم مدرسان و هم توی یه کتاب دیگه جواب همینهTongue
مقسمی ماست خورد

ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

(۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۱ ق.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  
(09 مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۸ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  
(09 مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۲۳ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  

شک نکن جواب۲ درسته.هم مدرسان و هم توی یه کتاب دیگه جواب همینهTongue
مقسمی ماست خورد

چشم.چشم قبوله

۰
ارسال:

ziba.O پاسخ داده:

مطمئنین؟ روی سوال نگفته امنیت فیزیکی یا منطقی.به نظر منم جواب گزینه ی ۳ هست چون سرعت db کمتر از فایلینگه

۰
ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

والا توی کتاب مقسمی برای گزینه ۲ و ۴ هیچ گونه دلیلی نیاورده

۰
ارسال:

explorer پاسخ داده:

نظرتون چیه که شاید به خاطر وجود افزونگی در سیستم پرونده ای دسترسی به یک سری داده ها سریعتر شده و به همین دلیل برنامه ها در زمان کمتری اجرا میشن.
شاید به خاطر این گزینه ۳ رو زده جواب.

Sent from my cell

ارسال:

MiladCr7 پاسخ داده:

(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۵ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  نظرتون چیه که شاید به خاطر وجود افزونگی در سیستم پرونده ای دسترسی به یک سری داده ها سریعتر شده و به همین دلیل برنامه ها در زمان کمتری اجرا میشن.
شاید به خاطر این گزینه ۳ رو زده جواب.

Sent from my cell

باید جواب سازمان سنجش رو دید
واقعا که بی در و پیکر ترین سوالا هم مال کنکور ارشدهSmile

۰
ارسال: #۱۰

IR.Sina پاسخ داده:

سلام، اتفاقا امروز منم داشتم این تست رو میزدم. سنجش گزینه دو رو درست اعلام کرده ولی شدیدا ابهام داره!
اتفاقا سیستم بانک اطلاعاتی به دلیل یک سری از ویژگی ها امنیتش از سیستم پرونده ای بیشتره نه کمتر! مهم ترین علتش هم امکان تعریف سطوح دسترسیه! درسته که تمرکز داده ها تو یک نقطه ممکنه یک نوع ضعف به حساب بیاد، اما اولا به حدی پراهمیت نیست که بشه کلا امنیت سیستم پرونده ای رو بیشتر از بانک اطلاعاتی به حساب آورد و دوما سیستم بانک اطلاعاتی فقط دارای سیستم معماری متمرکز نیست که ما این عیب رو بهش بچسبونیم، معماری توزیع شده، چند پایگاهی و... همه از انواع سیستم های بانک اطلاعاتی هستند.

هرچی دارم فکر میکنم میبینم چطور گزینه سنجش (دو) میتونه درست باشه؟ یعنی این همه سیستم بانک اطلاعاتی که تو دنیا وجود دارن امنیتشون از سیستم های منقرض شده پرونده ای کمتره؟! حداقل سوال باید میگفت منظور از امنیت از این نظره یا تو این نوع معماری خاص، نه اینکه کلا نابود کنه امنیت سیستم بانک اطلاعاتی رو!

گزینه سوم منطقی تره به نظرم، چون مشخصه که به دلیل وجود موارد امنیتی مثل سطوح دسترسی، وجود بانک اطلاعاتی متمرکز، وجود ساختار سه لایه و نگاشت های بین لایه ای، کنترل های مدیریتی (برای تضمین جامعیت و صحت تراکنش ها) و... زمان اجرای برنامه های کاربردی افزایش پیدا میکنه. چون سیستم پرونده ای اینارو نداره. کلا نظرم اینه که بخاطر ابهام زیاد اگه گزینه سوم رو در عین درستی، درست اعلام نکردن حداقل این تست می تونست حذف بشه که نشد! چی کشیدن بچه های اون سال با این کلید!

ارسال: #۱۱

MiladCr7 پاسخ داده:

(۱۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰ ب.ظ)IR.Sina نوشته شده توسط:  سلام، اتفاقا امروز منم داشتم این تست رو میزدم. سنجش گزینه دو رو درست اعلام کرده ولی شدیدا ابهام داره!
اتفاقا سیستم بانک اطلاعاتی به دلیل یک سری از ویژگی ها امنیتش از سیستم پرونده ای بیشتره نه کمتر! مهم ترین علتش هم امکان تعریف سطوح دسترسیه! درسته که تمرکز داده ها تو یک نقطه ممکنه یک نوع ضعف به حساب بیاد، اما اولا به حدی پراهمیت نیست که بشه کلا امنیت سیستم پرونده ای رو بیشتر از بانک اطلاعاتی به حساب آورد و دوما سیستم بانک اطلاعاتی فقط دارای سیستم معماری متمرکز نیست که ما این عیب رو بهش بچسبونیم، معماری توزیع شده، چند پایگاهی و... همه از انواع سیستم های بانک اطلاعاتی هستند.

هرچی دارم فکر میکنم میبینم چطور گزینه سنجش (دو) میتونه درست باشه؟ یعنی این همه سیستم بانک اطلاعاتی که تو دنیا وجود دارن امنیتشون از سیستم های منقرض شده پرونده ای کمتره؟! حداقل سوال باید میگفت منظور از امنیت از این نظره یا تو این نوع معماری خاص، نه اینکه کلا نابود کنه امنیت سیستم بانک اطلاعاتی رو!

گزینه سوم منطقی تره به نظرم، چون مشخصه که به دلیل وجود موارد امنیتی مثل سطوح دسترسی، وجود بانک اطلاعاتی متمرکز، وجود ساختار سه لایه و نگاشت های بین لایه ای، کنترل های مدیریتی (برای تضمین جامعیت و صحت تراکنش ها) و... زمان اجرای برنامه های کاربردی افزایش پیدا میکنه. چون سیستم پرونده ای اینارو نداره. کلا نظرم اینه که بخاطر ابهام زیاد اگه گزینه سوم رو در عین درستی، درست اعلام نکردن حداقل این تست می تونست حذف بشه که نشد! چی کشیدن بچه های اون سال با این کلید!

بله درسته ولی امنیت فیزیکی داده ها توی سیستم بانک اطلاعاتی کمتره چون همشون یه جا متمرکزن

ولی توی گزینه ها مشخص نکرده چه نوع امنیتی مد نظرهHuhHuhHuhHuh

ارسال: #۱۲

IR.Sina پاسخ داده:

نقل قول: بله درسته ولی امنیت فیزیکی داده ها توی سیستم بانک اطلاعاتی کمتره چون همشون یه جا متمرکزن

ولی توی گزینه ها مشخص نکرده چه نوع امنیتی مد نظره

دقیقا، امنیت از نظر سطح دسترسی یا از نظر متمرکز بودن؟ ولی تو این سوال کل امنیت مد نظره! از طرفی گزینه سوم هم درست به نظر میاد کاملا!

۰
ارسال: #۱۳

m@hboobe پاسخ داده:

من فکر میکنم این سوال رو نسبت به این موضوع که بطور کلی سیستم بانکی(پایگاهی) چه معایبی از سیستم فایلی رو برطرف میکند طرح شده!البته نظر سایرین ماشالله علمی هست من خیلی نظر نمیدم Big Grin فقط یه بخشی از کتاب رو میگذارم
تصویر ضمیمه بخشی از کتاب مدرسانهExclamation

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۴

MiladCr7 پاسخ داده:

(۱۴ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۰۲ ق.ظ)ستاره۷۰ نوشته شده توسط:  من فکر میکنم این سوال رو نسبت به این موضوع که بطور کلی سیستم بانکی(پایگاهی) چه معایبی از سیستم فایلی رو برطرف میکند طرح شده!البته نظر سایرین ماشالله علمی هست من خیلی نظر نمیدم Big Grin فقط یه بخشی از کتاب رو میگذارم
تصویر ضمیمه بخشی از کتاب مدرسانهExclamation

خب اینجا امنیت رو به عنوان مزیت فایلینگ در نظر گرفته در صورتی که امنیت دسترسی به داده ها در فایلینگ کمتره ولی امنیت فیزیکی بیشتر
حالا سوال هم معلوم نیست چی خواسته اصلاHuhHuhHuh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۳۲ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۸۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۸ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۹۵ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۸۱ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۶ از پاییز HamidReza1 ۱۷ ۱۳,۴۴۰ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: khak
  منابع کتاب بانک تست هوش مصنوعی amir_ghanati ۰ ۲,۰۷۳ ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati
  سوال ۸۱ پایگاه داده فناوری اطلاعات سال ۹۴ LEA3C ۴ ۴,۳۹۴ ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: great.ocean
  سوال اول گسسته ارشد آی تی سال ۹۵ Happiness.72 ۳ ۲,۶۰۴ ۲۸ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehdi.Sarf
  بانک تست پارسه pc_farjam ۳ ۳,۸۲۰ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: lili36

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close