زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در خصوص طرز خواندن صحیح طراحی الگوریتم در طول دوران تحصیل

ارسال:

mahsa_92 پرسیده:

راهنمایی در خصوص طرز خواندن صحیح طراحی الگوریتم در طول دوران تحصیل

با سلام
برای خوندن درس طراحی الگوریتم یک تاپیک وجود داره به نام روش خواندن از صفر طراحی الگوریتم
منتها من این موضوع رو برای کسانی که هنوز در حال تحصیل اند و بلد نیستند چیکار کنند تا این درس رو خوب و اصولی یادبگیرندو باهاش مشکل دارند( مثل خودم) ایجاد کردم

عقیده ی خودم اینه که این طور درسا نیازمند خلاقیت و استعداد خاصی هستند و با مطالعه زیاد مشکلی حل نمیشه!

ولی میخوام تلاشمو بکنم و به راهنمایی های شما نیاز دارم من برای درس طراحی الگوریتم ها هم کتاب نیپولیتان رو تهیه کردم و هم کتاب دکتر قدسی رو، کتاب clrsرو هم میخوام تهیه کنم

یعنی میخوام درست و اصولی از پایه این درس رو یاد بگیرم

ترم پیش درس ساختمان داده رو گذروندم ولی در حد پاس کردن!
عمده مشکل من فصل های اول و پیچیدگی زمانی بود و الان که این ترم طراحی الگوریتم دارم بازم با این مبحث مشکلی دارم

من سر کلاس خوب گوش میکنم و جزوه هم کامل مینویسم ولی تمرینای استاد رو نمیتونم حل کنم و توی امتحان هم نتیجه خوبی نمیگیرم

یه مشکل بزرگ دیگه اینه که اصلا اصلا بلد نیستم الگوریتم رو به صورت بازگشتی بنویسم
یا الگوریتم غیر بازگشتی رو به بازگشتی تبدیل کنم
توی کتاب دکتر قدسی این قسمت رو با برج های هانوی توضیح داده ولی متوجه نشدم

یه مقدار توی سایت جست و جو کردم و طبق گفته اکثر دوستان مانشتی گسسته و الگوریتم خیلی با هم مرتبط اند خصوصا برای قسمت الگوریتم های بازگشتی

توی کتاب دکتر قدسی دو فصل اولش مربوط به اصل شمارش و ایناست اگه اونا رو بخونم مشکلم حل میشه؟ یا به کتاب دیگه ای نیاز هست؟

و سوال اصلیم اینه که با توجه به این سه کتابی که دارم از کدوم شروع کنم و چطوری پیش برم که هم پایه ام قوی بشه و هم مسلط بشم و از این درس نمره خوبی بگیرم
لطفا تجربه های دوران تحصیلتو رو راجب موفقیت در این درس در اختیارم قرار بدین با تشکر فراوان
ممنونم که وقت گذاشتید و این متن رو خوندین Blush
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

ahrmb پاسخ داده:

Re: راهنمایی در خصوص طرز خواندن صحیح طراحی الگوریتم در طول دوران تحصیل

کتاب ساختار داده قدسی سطح بالایی داره و از این که به مشکل بر می خورید نگران نباشید. نظر شخصی من اینه که اگه وقت به اندازه دارید و کنکوری نیستید شروع کنید برنامه نویسی کنید. سایت هایی هستند که سوالات مختلفی در زمینه الگوریتم دارند. مسئله رو تعریف می کنند و از شما می خوان برنامه ای بنویسید و مسئله رو حل کنید. (همون کاری که بچه های ACM میکنند .البته با توجه به اینکه گفتید می خواید اصولی یاد بگیرید این پیشنهاد رو می دم.)
خوندن کتاب clrs بدون کمک کسی که قبلا خونده باشه کمی ممکنه شما رو اذیت کنه.
اگه کنکوری هستید بحث فرق داره
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

roger670 پاسخ داده:

RE: راهنمایی در خصوص طرز خواندن صحیح طراحی الگوریتم در طول دوران تحصیل

(۱۵ آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ)mahsa_92 نوشته شده توسط:  با سلام
برای خوندن درس طراحی الگوریتم یک تاپیک وجود داره به نام روش خواندن از صفر طراحی الگوریتم
منتها من این موضوع رو برای کسانی که هنوز در حال تحصیل اند و بلد نیستند چیکار کنند تا این درس رو خوب و اصولی یادبگیرندو باهاش مشکل دارند( مثل خودم) ایجاد کردم

عقیده ی خودم اینه که این طور درسا نیازمند خلاقیت و استعداد خاصی هستند و با مطالعه زیاد مشکلی حل نمیشه!

ولی میخوام تلاشمو بکنم و به راهنمایی های شما نیاز دارم من برای درس طراحی الگوریتم ها هم کتاب نیپولیتان رو تهیه کردم و هم کتاب دکتر قدسی رو، کتاب clrsرو هم میخوام تهیه کنم

یعنی میخوام درست و اصولی از پایه این درس رو یاد بگیرم

ترم پیش درس ساختمان داده رو گذروندم ولی در حد پاس کردن!
عمده مشکل من فصل های اول و پیچیدگی زمانی بود و الان که این ترم طراحی الگوریتم دارم بازم با این مبحث مشکلی دارم

من سر کلاس خوب گوش میکنم و جزوه هم کامل مینویسم ولی تمرینای استاد رو نمیتونم حل کنم و توی امتحان هم نتیجه خوبی نمیگیرم

یه مشکل بزرگ دیگه اینه که اصلا اصلا بلد نیستم الگوریتم رو به صورت بازگشتی بنویسم
یا الگوریتم غیر بازگشتی رو به بازگشتی تبدیل کنم
توی کتاب دکتر قدسی این قسمت رو با برج های هانوی توضیح داده ولی متوجه نشدم

یه مقدار توی سایت جست و جو کردم و طبق گفته اکثر دوستان مانشتی گسسته و الگوریتم خیلی با هم مرتبط اند خصوصا برای قسمت الگوریتم های بازگشتی

توی کتاب دکتر قدسی دو فصل اولش مربوط به اصل شمارش و ایناست اگه اونا رو بخونم مشکلم حل میشه؟ یا به کتاب دیگه ای نیاز هست؟

و سوال اصلیم اینه که با توجه به این سه کتابی که دارم از کدوم شروع کنم و چطوری پیش برم که هم پایه ام قوی بشه و هم مسلط بشم و از این درس نمره خوبی بگیرم
لطفا تجربه های دوران تحصیلتو رو راجب موفقیت در این درس در اختیارم قرار بدین با تشکر فراوان
ممنونم که وقت گذاشتید و این متن رو خوندین Blush

سلام؛
به نظر من بهتر هست که هر الگوریتم رو که برای بار اول میخونین، برای چند بار همون اول کاری، دستی روی چند مثال اجرا کنین و با طرز کارش کاملا آشنا بشین.
همین کار باعث میشه تا بعدها خیلی راحت تر موارد دیگه رو (مثل پیاده سازی، نکات تستی، سوالات کنکوری و ...) در مورد همون الگوریتم درک کنین و پیش برین.

۰
ارسال:

tohidi4503 پاسخ داده:

RE: راهنمایی در خصوص طرز خواندن صحیح طراحی الگوریتم در طول دوران تحصیل

به نظرم همین طور که گفتین برای این درس نیاز به خلاقیت وابداع ذهنتون نیاز داره واین هم مستلزم اینکه تمرینات بیشتری حل کنید وبه قول یه ضرب المثل که میگه بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. برای شروع از کتاب های انتشارات راه که مال پیام نور سطح خوبی دارن واسه شروع خوبه .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۷۰۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۷۸۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۸۶ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۳۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۶۵۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۸,۰۰۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۹۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۴۰۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۴۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۷۴ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close