زمان کنونی: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳, ۰۴:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مقایسه دو سوال کنکور در رابطه با بن بست(پرسش)

ارسال:

ldns0098 پرسیده:

مقایسه دو سوال کنکور در رابطه با بن بست(پرسش)

سلام دوستان؛
این دو سوال (هر دو سوالات سراسری) چه تفاوتی با هم دارند که نحوه پاسخگویی متفاوته؟

سراسری ۷۸: n فرآیند از m منبع به صورت اشتراکی استفاده میکنند. گرفتن و آزاد کردن منابع به صورت یکی یکی صورت میگیرد. حداکثر نیاز فرآیند به منابع از m تجاوز نمیکند و کل نیاز تمام فرآیندها نیز کمتر از m+n است، در این سیستم هیچگاه بن بست نداریم زیرا:
با توجه به فرمول عاری بودن سیستم از بن بست(همون سیگمائه)، در این سیستم هرگز بن بست رخ نمیدهد.

سراسری ۷۹: یک کامپیوتر دارای ۶ دستگاه نوارخوان است و n فرآیند برای استفاده از آن رقابت میکنند. هر فرآیند حداکثر به سه دستگاه نوارخوان نیاز دارد. برای چه مقدار از n سیستم در حالت امن قرار دارد؟
امن بودن سیستم به مقدار n بستگی ندارد زیرا در این وضعیت همه منابع آزاد هستند. در ضمن این سوال نباید شما را دچار اشتباه کندتا از رابطه عاری بودن سیستم از بن بست استفاده نمایید زیرا این رابطه شرایطی را نشان میدهد که سیستم با هر ترتیبی از درخواستها هرگز دچار بن بست نمیشود.

و اما سوال من: از کجا باید فهمید که در سوال اول میتوان از فرمول سیگما استفاده کرد و در سوال دوم خیر؟
توجیه سوال دوم برای عدم ارتباط تعداد فرآیندها به بن بست آزاد بودن تمام منابعه. این کجای سوال ذکر شده؟سوال گفته دارن رقابت میکنند مثل سوال اول!

پ.ن: سوالات ۴و ۹/ فصل ۵ پارسه
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Aseman7 پاسخ داده:

RE: مقایسه دو سوال کنکور در رابطه با بن بست(پرسش)

سلام
در سوال دوم می خواهیم سیستم امن باشد نسبت به سوال اول که می خواهیم بن بست هیچگاه رخ ندهد سختگیری کمتری داریم.در واقع وقتی سیستم امن است که بالاخره (طبق الگوریتم هایی که خوندیم) یک ترتیب از فرآیند ها پیدا می شود که بتوانند مطابق آن همگی از منابع استفاده کنند و خارج شوند . (و در این سوال( دوم )هم که حداکثر نیاز فرایندها به منابع نصف تعداد منابع موجود است . )

۰
ارسال:

ldns0098 پاسخ داده:

Re: RE: مقایسه دو سوال کنکور در رابطه با بن بست(پرسش)

(۲۹ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵ ق.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  سلام
در سوال دوم می خواهیم سیستم امن باشد نسبت به سوال اول که می خواهیم بن بست هیچگاه رخ ندهد سختگیری کمتری داریم.در واقع وقتی سیستم امن است که بالاخره (طبق الگوریتم هایی که خوندیم) یک ترتیب از فرآیند ها پیدا می شود که بتوانند مطابق آن همگی از منابع استفاده کنند و خارج شوند . (و در این سوال( دوم )هم که حداکثر نیاز فرایندها به منابع نصف تعداد منابع موجود است . )

آهان. در واقع من الگوریتم کافمن و بانکدار رو با هم قاطی کرده بودم. که اولی فقط امن بودن رو بررسی میکنه و دومی اجتناب میکنه از بن بست.
ممنون.
فقط اون نصف تعداد منابع رو از کجا میگین؟

ارسال:

Aseman7 پاسخ داده:

RE: مقایسه دو سوال کنکور در رابطه با بن بست(پرسش)

(۲۹ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ق.ظ)ldns0098 نوشته شده توسط:  
(29 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۲۵ ق.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  سلام

آهان. در واقع من الگوریتم کافمن و بانکدار رو با هم قاطی کرده بودم. که اولی فقط امن بودن رو بررسی میکنه و دومی اجتناب میکنه از بن بست.
ممنون.
فقط اون نصف تعداد منابع رو از کجا میگین؟

خواهش می کنم.
ان را که صورت سوال گفته بود« کامپیوتر دارای ۶ دستگاه نوارخوان است و n فرآیند برای استفاده از آن رقابت میکنند. هر فرآیند حداکثر به سه دستگاه نوارخوان نیاز دارد»۳ نصف ۶ است .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ldns0098 پاسخ داده:

Re: RE: مقایسه دو سوال کنکور در رابطه با بن بست(پرسش)

(۲۹ آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۱۱ ق.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  خواهش می کنم.
ان را که صورت سوال گفته بود« کامپیوتر دارای ۶ دستگاه نوارخوان است و n فرآیند برای استفاده از آن رقابت میکنند. هر فرآیند حداکثر به سه دستگاه نوارخوان نیاز دارد»۳ نصف ۶ است .

کامل متوجه شدم. تشکرShy

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۵۵۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  مقایسه دانشگاه ها imali ۲ ۲,۹۱۴ ۰۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۸۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۹۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  مقایسه آزمون های کارشناسی ارشد مدرسان شریف با پارسه و دیگر موسسات abbas1368 ۱۸ ۲۵,۰۲۰ ۰۳ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: spiritual
  مقایسه سیستم های تکنولوژی اطلاعات تربیت مدرس و مالتی مدیا شهید بهشتی sk95 ۰ ۱,۷۰۲ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: sk95
  مقایسه هوش مدرس.خواجه نصیر و صنعتی اصفهان A.I ۲ ۳,۳۰۶ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  رابطه n~1 Mr.R3ZA ۰ ۱,۸۰۳ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  توصیه های مهم در رابطه با انتخاب رشته (مهم) Happiness.72 ۰ ۱,۹۹۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close