زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طریقه حل RR زمانبندی پردازنده

ارسال:

joyebright پرسیده:

طریقه حل RR زمانبندی پردازنده

سلام دوستان بین این دو تا نمودار گانتیه که واسه الگوریتم RR رسم، کردم کدام صحیح است .http://share4.ir/?did=91181

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

explorer پاسخ داده:

RE: طریقه حل RR زمانبندی پردازنده

(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ق.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  سلام دوستان بین این دو تا نمودار گانتیه که واسه الگوریتم RR رسم، کردم کدام صحیح است .http://share4.ir/?did=91181

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
صورت مساله رو کامل بزارید.
شاید نکته ای داشته باشه که توی حل تاثیر گذار باشه.
اگه بخوایم بدون هیچ فرضی در نظر بگیریم اولی اشتباهه.

ارسال:

joyebright پاسخ داده:

(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(09 آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ق.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  سلام دوستان بین این دو تا نمودار گانتیه که واسه الگوریتم RR رسم، کردم کدام صحیح است .http://share4.ir/?did=91181

صورت مساله رو کامل بزارید.
شاید نکته ای داشته باشه که توی حل تاثیر گذار باشه.
اگه بخوایم بدون هیچ فرضی در نظر بگیریم اولی اشتباهه.

فرض خاصی وجود ندارد ، دومی درست است ؟ در RR باید حتماً به اندازه کوانتوم زمانی حرکت کرد ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

explorer پاسخ داده:

(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۶:۲۵ ب.ظ)joyebright نوشته شده توسط:  فرض خاصی وجود ندارد ، دومی درست است ؟ در RR باید حتماً به اندازه کوانتوم زمانی حرکت کرد ؟
تا جایی که من میدونم ، یله.

۰
ارسال:

Hamid_0311 پاسخ داده:

دوست عزیز این سوال مال کتاب خاصی هست؟
به نظر هر دو جواب شما غلطه دقت کنید در زمان صفر ما فقط فرایند a را داخل صف داریم که در برش زمانی ۲ میلی ثانیه سی پی یو در اختیار داره در لحظه ۱ فرایند B وارد شده و داخل صف قرار میگیره در لحظه ۲ سی پی یو از a گرفته میشه و به b داده میشه و a میره ته صف در لحظه ۳ فرایند c وارد میشه و میره اخر صف یعنی بعد از a قرار میگیره پس قبل از اینکه سی پی یو به c داده بشه به a داده میشه و به اتمام میرسه
در ادامه جلوتر هم دقت کنید در لحظه ۱۲ قبل از اینکه فرایند e وارد بشه فرایند d داخل صف قرار داره و e بعد از اون قرار میگیره

[تصویر:  75527877339915043241.jpg]

تا جایی که من یادمه این نمودار هر دوش غلطه و این درست هست
چون شما سوالم کامل ذکر نکردی و حرفی از زمان تعویض متن نیست پس اون مدلی که شما نوشتین غلطه

ارسال:

joyebright پاسخ داده:

(۰۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۱۰ ب.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط:  دوست عزیز این سوال مال کتاب خاصی هست؟
به نظر هر دو جواب شما غلطه دقت کنید در زمان صفر ما فقط فرایند a را داخل صف داریم که در برش زمانی ۲ میلی ثانیه سی پی یو در اختیار داره در لحظه ۱ فرایند B وارد شده و داخل صف قرار میگیره در لحظه ۲ سی پی یو از a گرفته میشه و به b داده میشه و a میره ته صف در لحظه ۳ فرایند c وارد میشه و میره اخر صف یعنی بعد از a قرار میگیره پس قبل از اینکه سی پی یو به c داده بشه به a داده میشه و به اتمام میرسه
در ادامه جلوتر هم دقت کنید در لحظه ۱۲ قبل از اینکه فرایند e وارد بشه فرایند d داخل صف قرار داره و e بعد از اون قرار میگیره

[تصویر:  319629_75527877339915043241.jpg]

تا جایی که من یادمه این نمودار هر دوش غلطه و این درست هست
چون شما سوالم کامل ذکر نکردی و حرفی از زمان تعویض متن نیست پس اون مدلی که شما نوشتین غلطه

در لحظه ۳ فرایند c وارد میشه و میره اخر صف یعنی بعد از a قرار میگیره پس قبل از اینکه سی پی یو به c داده بشه به a داده میشه و به اتمام میرس
تا قبل این جمله تمامی جملاتتون درسته اما نظر من اینه نمودار گانت دوم درست است ، RR مشابه FIFO یا همون FCFS عمل می که با تفاوت اینکه غیر انحصاری است ، شما عملکر FIFO رو نگاه کنید اولین ورودی اولین خروجی خواهد بود بنابراین فرایند ی که در لحظه ی ۳ وارد می شه میره اول صف یعنی همون C نه تهه صف ( البته نظر خودمو گفتم )

۰
ارسال:

Hamid_0311 پاسخ داده:

دوست عزیز این حرف اشتباه هستش ما وقتی میگیم rr به سمت fifo میره که بازه زمانی خیلی بزرگ باشه نه ۲ میلی ثانیه
به نظر من اشتباه و توی تمامی مسائلی هم که حل کردم این موضوع ندیدم خود تعریف rr توی تعریفش همین حرفو واضح بیان میکنه

"در الگوریتم rr به محض ورود یک فرایند جدید یا پایان زمان کوانتوم فرایند جاری، آن را در انتهای صف قرار داده و یک کوانتوم به فرایند ابتدای صف تخصیص می یابد"

توی لحظه ۲ که بازه زمانی فرایند a تموم میشه هنوز فرایند c وارد نشده که بخواهد بره توی صف و ما فقط A و b داریم و وقتی B اول صف میشه a میره اخر و در لحظه ۳ که سی پیو در اختیار b هست فرایند c وارد میشه و میره ته صف

دیگه خود دانید این تجربه من از خوندن ۳ تا کتاب سیستم عامله هدف فقط کمک بود موفق باشید.Big Grin

ارسال:

joyebright پاسخ داده:

(۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ)Hamid_0311 نوشته شده توسط:  دوست عزیز این حرف اشتباه هستش ما وقتی میگیم rr به سمت fifo میره که بازه زمانی خیلی بزرگ باشه نه ۲ میلی ثانیه
به نظر من اشتباه و توی تمامی مسائلی هم که حل کردم این موضوع ندیدم خود تعریف rr توی تعریفش همین حرفو واضح بیان میکنه

"در الگوریتم rr به محض ورود یک فرایند جدید یا پایان زمان کوانتوم فرایند جاری، آن را در انتهای صف قرار داده و یک کوانتوم به فرایند ابتدای صف تخصیص می یابد"

توی لحظه ۲ که بازه زمانی فرایند a تموم میشه هنوز فرایند c وارد نشده که بخواهد بره توی صف و ما فقط A و b داریم و وقتی B اول صف میشه a میره اخر و در لحظه ۳ که سی پیو در اختیار b هست فرایند c وارد میشه و میره ته صف

دیگه خود دانید این تجربه من از خوندن ۳ تا کتاب سیستم عامله هدف فقط کمک بود موفق باشید.Big Grin

مرسی دوست عزیز

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۹۵ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۱۴۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  سال ۹۵ - پردازنده mahshid_dd ۱ ۱,۸۱۴ ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: zaliabbass
  زمانبندی آزمون های پارسه و ماهان seede ۰ ۱,۴۵۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: seede
  کارایی پردازنده با زمان بندی RR Amir_94 ۲ ۲,۴۱۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: *tarannom*
  پردازنده های محاسباتی akramasadi ۰ ۱,۷۳۵ ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: akramasadi
  راهنمایی و کمک برای حل دو کد برنامه نویسی درس ریز پردازنده ۲ (معماری کامپیوتر)-فوری sama108 ۰ ۱,۵۸۸ ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۰۶:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sama108
  الگوریتم های زمانبندی در رایانش ابری *آویژه* ۰ ۱,۴۴۹ ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: *آویژه*
  سوال از بخش حریصانه (موضوع اجرای کارها در پردازنده ها) همیلا ۵ ۳,۸۰۹ ۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  سوال کنکور ۹۲ IT - زمانبندی نخ ها پرهوده ۱ ۱,۴۰۳ ۰۶ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close