زمان کنونی: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد حل مسئله با الگوریتم A*

ارسال:

electcomp پرسیده:

راهنمایی در مورد حل مسئله با الگوریتم A*

با سلام بر مهندسین
این مسئله جواب اش را خودم :حل کردم: حالا نمیدانم درست هست یا نه!!؟؟ لطفا بررسی کنید جایی اش مشکل داره یا نه؟؟؟

[تصویر:  321536_qsolunu0shq8buomv6ak.jpg]

سپاس
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

masoomeh_s پاسخ داده:

RE: راهنمایی در مورد حل مسئله با الگوریتم A*

سلام چون روش گفته A* پس همون روش معمولی است با جمع کردن هزینه ها رو بدست می آوریم و شاخه ای که کمترین هزینه را دارد ادامه میدهیم تا به هدف برسیم در اینجا با دومسیر به هدف میرسه که گزینه ها رو بررسی میکنیم

ارسال:

electcomp پاسخ داده:

ممنون دوست عزیز: درست حل کردم؟؟؟ جمع هزینه ها و کم هزینه ترین گره؟ و..
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

سلام
مسیر درسته است و هزینه هم درسته!!
فقط می مونه ترتیب بسط دادن گره ها ک شما اومدین تو درخت اگ اشتبا نکنم با خودکار مشکی شماره زدین..بنظرم تو سطح ۳درخت داریم:
f©=5 ,f(d)=12,f(E)=5ولی c و eمقدارشون یکیه ولیچون c زودتر تولید شده اون انتخاب میشه شما هم زدین انتخاب ۴ام ک درسه ولی ۵امین گره ای م بسط داده میشه Eتوی سطر سومه ک مقدارش ۵هست و زودترم تولید شده!!ولی شما تو شکل ۵امین گره بسط داده شده رو زدین D!درصورتی ک D درهیچ سطحی بسط داده نمیشه!!!!
(البته این استنباط من بود!!)

ارسال:

electcomp پاسخ داده:

ممنون ذوست عزیز: از اظهار نظرتان: ولی گره E اینجا گره ی هدف هست!! و زمانیکه بهش برسیم دیگه تمام هست و مقداری هم نداره که با ان جمع کنیم!! من هم خودم گیج شدم!!! چون مقادیر اش یا ۵ هست یا ۱۲ !!! راستی مگه روال مثل ucs نیست!!؟؟؟

ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

(۲۲ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۱۳ ب.ظ)electcomp نوشته شده توسط:  ممنون ذوست عزیز: از اظهار نظرتان: ولی گره E اینجا گره ی هدف هست!! و زمانیکه بهش برسیم دیگه تمام هست و مقداری هم نداره که با ان جمع کنیم!! من هم خودم گیج شدم!!! چون مقادیر اش یا ۵ هست یا ۱۲ !!! راستی مگه روال مثل ucs نیست!!؟؟؟
در A* بنظرم اول گره انتخاب میشه بعد ازمون هدف روش انجام میشه اگ هدف باشه دیگ بسطش نمیده!!اونجا وقتی به Eمیرسه تازه تولیدش کرده..ازمون هدف در زمان تولید ک نیس لذا باید اول اونی ک fکمتری داره انتخاب شه بعد روش تست هدف انجام بشه اگ هدف بود ک فبها نبود باید حالا اون گره رو بسط داد!!(بازم میگم این استباط منه از چیزی ک خوندم میخوای مطمئن شی صب کن بقیه هم بیان نظری بدن )
خواهش میکنم

ارسال:

archer22 پاسخ داده:

به نظر منم شما چندتا گره رو بیخودی بسط دادی.گره E که شما علامت زدی تو انتخاب ۵ ام برای بسط دادن انتخاب میشه(چون تو این تایم کمترین f رو داره-البته یک E دیگه هم هست که اون هم مقدار fش با این یکی E برابره منتها چون دیرتر تولید شده همون قدیمی رو در نظر میگیریم).حالا که برای بسط دادن انتخاب شده ،آزمون هدف روش اجرا میشه و فکر کنم چون گره ی هدفه دیگه بسطش نمیده
احتمالا درست گفته باشم

ارسال:

electcomp پاسخ داده:

(۲۳ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ ق.ظ)archer22 نوشته شده توسط:  به نظر منم شما چندتا گره رو بیخودی بسط دادی.گره E که شما علامت زدی تو انتخاب ۵ ام برای بسط دادن انتخاب میشه(چون تو این تایم کمترین f رو داره-البته یک E دیگه هم هست که اون هم مقدار fش با این یکی E برابره منتها چون دیرتر تولید شده همون قدیمی رو در نظر میگیریم).حالا که برای بسط دادن انتخاب شده ،آزمون هدف روش اجرا میشه و فکر کنم چون گره ی هدفه دیگه بسطش نمیده
احتمالا درست گفته باشم
با سلام و با تاخیر!
من کدام گره ها بیخودی بسط دادم؟؟؟
سپاس

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۶۲۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  Best Virtual Health care Agency alexhendrick122 ۰ ۷۶۸ ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alexhendrick122
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۷۴۷ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۶۶ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۳۹۲ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  معیار average percision hashemi15 ۲ ۱,۶۹۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۳۱۰ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  adsl فن آوا یا شاتل؟ SepidehP ۷ ۵,۰۰۰ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  آشنایی با وب کنفرانس Adobe Connect faraz_linux ۰ ۱,۸۱۴ ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: faraz_linux
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۴۱۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close