زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شناسایی الگو(هوش مصنوعی)خطای بیزین

ارسال:

atharrashno پرسیده:

چرا بیزین کمترین خطا را با فرض داشتن تابع توزیع دارد
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

codin پاسخ داده:

RE: شناسایی الگو(هوش مصنوعی)خطای بیزین

(۰۹ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۰۴ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  چرا بیزین کمترین خطا را با فرض داشتن تابع توزیع دارد
سلام
ببینین شما با فرض داشتن همه توزیع ها میتونین بگین که برای یک نقطه خاص با چه احتمالی متعلق به چه دسته ای هستین.فرض کنید یک وروددی x دادن و میگن مثلا با احتمال ۰/۲ برای دسته یک با احتمال ۰/۵ برای دسته دوم و با احتمال ۰/۳ برای دسته سوم است.بیزین میاد میگه ما اینو به دسته دوم منتسب می کنیم.این که این بهینه هست که با این توصیفات بدیهیه چون برای هر x خاص به دسته ای انتسابش میده که بیشترین احتمالو داره

۰
ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

یک نقطه خاص با چه احتمالی متعلق به چه دسته ای هستین": این یعنی احتمال پسین نه؟

مثلا ماکزیمم لاکلیهود چی میگه که نمیتونه خطای پایینتر بده؟
من استدلالتون را نفهمیدم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

codin پاسخ داده:

(۰۹ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۲۳ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  یک نقطه خاص با چه احتمالی متعلق به چه دسته ای هستین": این یعنی احتمال پسین نه؟

مثلا ماکزیمم لاکلیهود چی میگه که نمیتونه خطای پایینتر بده؟
من استدلالتون را نفهمیدم!
ببینید ML یک روش تخمینه اما فریم ورک بیزین برای تصمیم گیریه.بیزین میگه شما از هر روشی که خواستی به من (ML یا MAP یا مثل شما که میگین کلا توزیع ها رو دقیق میدونیم) P(c1|c و P(c2|x رو به من بده من میگم برای یک x0 هر کدوم اینا که بیشتر شدن به اون دسته نسبت میدم.خطا کمینه است چون بیز مینیمم دو مقدار بالا خطا ایجاد می کنه. چون برای هر x0 نوعی کمینه است در کل فضا کمینه خواهد بود
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

atharrashno پاسخ داده:

ولی من باز پاسخ شما را متوجه نشدم اما جوابش پیدا کردم:
اثبات ریاضی داره
اگر تونستم عکس میگیرم میزارم
اما ما هم تخمین ml داریم هم کلاسیفایر ml از ام ال که بگزریم بقیه همشون یه شیوه ای دارند برای کلسیفای که اساسش یر مینیمم کردن نیست
بععععد که تاز کلسیفای کرد میایمم میبینیم بله یارو این قد خطا داره اما بیزین همون اول میاد میگه احتمال پسین را ماکز کن یعنی خطا را مین کن برو جلووو
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

codin پاسخ داده:

(۰۹ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  ولی من باز پاسخ شما را متوجه نشدم اما جوابش پیدا کردم:
اثبات ریاضی داره
اگر تونستم عکس میگیرم میزارم
اما ما هم تخمین ml داریم هم کلاسیفایر ml از ام ال که بگزریم بقیه همشون یه شیوه ای دارند برای کلسیفای که اساسش یر مینیمم کردن نیست
بععععد که تاز کلسیفای کرد میایمم میبینیم بله یارو این قد خطا داره اما بیزین همون اول میاد میگه احتمال پسین را ماکز کن یعنی خطا را مین کن برو جلووو
راستش کلسیفایر ml با دانش من که معنی نداره.اما خب نظر شما هم محترمه من بیشتر در این مورد تحقیق می کنم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۵ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  حل نمرین شناسایی اماری الگو aimbmb ۵ ۵,۹۴۸ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Homoo
  دانلود جزوه شناسایی آماری الگو دکتر بیگی Jooybari ۲۲ ۲۱,۸۳۵ ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: studentstar
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۸۹ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۲۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۰ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
Exclamation خطای SQL Server2019 S.Pashaei ۰ ۲,۳۶۷ ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: S.Pashaei
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۹۴۹ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۸۷۱ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close