زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۱۰۰درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله

ارسال:

afagh.msm پرسیده:

۱۰۰درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله

سلام
دوستان سوالی که داخل ضمیمه است پارسه گفته گزینه ۳ ولی به نظر من گزینه ۱ البته اگه بگیم بعد از اتمام تابع pointer متغیر p ازبین میره میشه گزینه ۳ ایا این استدلال درست ??

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پارسه داخل سوال زیر گفته گزینه ۱ ولی به نظرم داخل این یکی دیگه حتما هم ارجاع معلق هم زباله Huh

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

--------------------------------------------------------------------------

این دم کنکوری گیج میزنم ببخشید بچه ها سوال اولو گفته گزینه ۳ ولی بازم من نمیفهم کجاش ارجاع معلق ؟؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

afagh.msm پاسخ داده:

RE: 100درصد اول پارسه ارجاع معلق وزباله

ایشالله از این سوال بیاد BlushBlush
خب یکی بیاد کمک کنه SadSadیعنی یکی نیست معرفت ب خرج بده و منو به راه راست هدایت کنهSadSadCool

من مفهوم ارجاع معلق و زباله رو کامل بلدم ولی نمیدونم این تستا گزینه هاشون با اطلاعات من جور درنمیادBig Grin

ارسال:

ehsansjs پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۴۵ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  ایشالله از این سوال بیاد BlushBlush
خب یکی بیاد کمک کنه SadSadیعنی یکی نیست معرفت ب خرج بده و منو به راه راست هدایت کنهSadSadCool

من مفهوم ارجاع معلق و زباله رو کامل بلدم ولی نمیدونم این تستا گزینه هاشون با اطلاعات من جور درنمیادBig Grin

کاش سوالو مینوشتید یا عکسشا میذاشتن راحت....
دانلود نمیشه احتمالا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

afagh.msm پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۶ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  کاش سوالو مینوشتید یا عکسشا میذاشتن راحت....
دانلود نمیشه احتمالا

ehsansjs لینک عکسارو عوض کردم حالا نظرتونو بفرمایید

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۲۰ ب.ظ)bluebaran نوشته شده توسط:  سوال اول که من فک میکنم به این دلیل هستش که ما بحث زباله و ارجاع معلق رو در رابطه با متغیر پویای هرمی داریم که در اینجا نیست
سوال دومم منم نظرم این هست که زباله هم داریم
مگر رشته ارایه ای از کاراکترها ونوعی اشاره گرنیست ؟ اخه داخل c نام خود ارایه کاراکتری بدون اندیس اشاره گر ب اول رشته بود ایا مفهوم اشتباه فهمیدم ؟؟نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه HuhHuh
میشه لطفاچیزی که فرمودیدو توضیح بدید؟مرسی

۰
ارسال:

gogooli پاسخ داده:

اولی رو فکر کنم پارسه گفته بود گزینه ۳ درست بود... چون وقتی از تابع برمی گردیم فضا اختصاص داده شده به p از بین می ره...
دومی غلطه...زباله هم داریم، fragmentation رو شما می دونین چجوری تشخیص می دهیم؟

ارسال:

afagh.msm پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۲۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اولی رو فکر کنم پارسه گفته بود گزینه ۳ درست بود... چون وقتی از تابع برمی گردیم فضا اختصاص داده شده به p از بین می ره...

ببخشید گفته گزینه ۳ درسته ولی خب بازم سوال سرجای خودش باقیBig Grin
والا fragmentation داخل دو تا کتابی که خوندم چیزی درموردش نبود (پیام نور و پوران) کسی میدونه بگه ممنون میشم

بازم شرمنده بخاطر اشتباه لپی Smile

ارسال:

bluebaran پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۳۶ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  
(01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۲۲ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اولی رو فکر کنم پارسه گفته بود گزینه ۳ درست بود... چون وقتی از تابع برمی گردیم فضا اختصاص داده شده به p از بین می ره...

ببخشید گفته گزینه ۳ درسته ولی خب بازم سوال سرجای خودش باقیBig Grin
والا fragmentation داخل دو تا کتابی که خوندم چیزی درموردش نبود (پیام نور و پوران) کسی میدونه بگه ممنون میشم

بازم شرمنده بخاطر اشتباه لپی Smile
آفاااااااااااااااااااق یه بار دیگه جواب اشتباه بدی میزنمت

ارسال:

afagh.msm پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۰۰ ب.ظ)bluebaran نوشته شده توسط:  آفاااااااااااااااااااق یه بار دیگه جواب اشتباه بدی میزنمت

Big GrinBig GrinCoolCoolRolleyesRolleyes شرمنده دوستم اومدم هدایت بشم ملتم گمراه کردم Big GrinBig Grin
نمیدونم چرا به جای ۳ ،۴ گذاشته بودم اصن توضیحاتم برای سوال هم بر مبنای همون۳ بوده Big GrinBig Grin ولی خب بازم سوالم سرجاش

۰
ارسال:

bluebaran پاسخ داده:

(۳۰ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  سلام
دوستان سوالی که داخل ضمیمه است پارسه گفته گزینه ۳ ولی به نظر من گزینه ۱ البته اگه بگیم بعد از اتمام تابع pointer متغیر p ازبین میره میشه گزینه ۳ ایا این استدلال درست ??

پارسه داخل سوال زیر گفته گزینه ۱ ولی به نظرم داخل این یکی دیگه حتما هم ارجاع معلق هم زباله Huh

این دم کنکوری گیج میزنم ببخشید بچه ها سوال اولو گفته گزینه ۳ ولی بازم من نمیفهم کجاش ارجاع معلق ؟؟

خب بر اساس توضیح بچه ها خب من فک میکنم اینجوری بشه که
اول q اشاره داره به خانه ای از حافظه با مقدار mmm
بعد تابع فرواخوانی میشه و آرایه p تعریف میشه و خب چون متغیر محلی هستش با تموم شدن تابع حافظه اش رو پس میده و در واقع اون آدرسی که تابع بر میگردونه خالی هست
و وقتی q بهش اشاره میکنه در واقع میشه یه ارجاع معلق و خود مکان قبلی یعنی mmm هم میشه زباله
حالا دقیق نمیدونم باز کسی نظری داره بگه

ارسال: #۱۰

afagh.msm پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۱۱ ب.ظ)bluebaran نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  سلام

خب بر اساس توضیح بچه ها خب من فک میکنم اینجوری بشه که
اول q اشاره داره به خانه ای از حافظه با مقدار mmm
بعد تابع فرواخوانی میشه و آرایه p تعریف میشه و خب چون متغیر محلی هستش با تموم شدن تابع حافظه اش رو پس میده و در واقع اون آدرسی که تابع بر میگردونه خالی هست
و وقتی q بهش اشاره میکنه در واقع میشه یه ارجاع معلق و خود مکان قبلی یعنی mmm هم میشه زباله
حالا دقیق نمیدونم باز کسی نظری داره بگه

bluebaran جان من توجه نکرده بودم به این که return داره ادرس خالیو میفرسته با این توضیحی که دادی پس ارجاع معلق هم داره
باهات موافقم مرسی Heart

۰
ارسال: #۱۱

ehsansjs پاسخ داده:

شرمنده مشکلتون حل شد؟
من تنها مشکلم اینه که معانی دستوراتو کامل نمیدونم وگرنه مفهومو درک میکنم
میشه لطف کنه ی نفر فرق Clrscr & Delete & Free رو توضیح بده به من؟
مرسیBlush
با bluebaran مخالفم یعنی ایشون میفرمایند که نوشتن تابع کلا اشتباهه؟!! چه استدلالی!؟

۰
ارسال: #۱۲

afagh.msm پاسخ داده:

آره حل شد البته اگه شما نظری داری خوشحال میشم بفرمایید
نمیدونم متوجه منظورتون شدم یانه اگه مفاهیم و کدهای زباله وارجاع معلقو متوجه نمیشید این عکسو ببینید
free داخل c++ برای آزاد سازی فضای اختصاصی که به اشاره گرمیده استفاده میشه delete برای زبان پاسکال وهمون کار free رو انجام میده و clrscr هم برای پاک کردن صفحه نمایش داخل سی استفاده میشه ولی داخل طراحی پیاده سازی ندیدم امیدوارم متوجه منظورتون شده باشم

[تصویر:  328652_gg.JPG]

bluebaran که نگفته با تابع مشکل داره منظور این کلامتونو نفهمیدم دوستم

ارسال: #۱۳

ehsansjs پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  آره حل شد البته اگه شما نظری داری خوشحال میشم بفرمایید
نمیدونم متوجه منظورتون شدم یانه اگه مفاهیم و کدهای زباله وارجاع معلقو متوجه نمیشید این عکسو ببینید
free داخل c++ برای آزاد سازی فضای اختصاصی که به اشاره گرمیده استفاده میشه delete برای زبان پاسکال وهمون کار free رو انجام میده و clrscr هم برای پاک کردن صفحه نمایش داخل سی استفاده میشه ولی داخل طراحی پیاده سازی ندیدم امیدوارم متوجه منظورتون شده باشم

منظورم از نظر آزادسازی فضا بودش!چون میتونه مثلا فقط خود اشاره گر رو پاک کنه نه جایی که بهش اشاره میکنه و یا بالعکس
ایشون گفتن چون تابع Returnداره آدرس خالی برگشت میده! یعنی همیشه این شکلیه؟؟؟؟
بعدشم منظور از R=Q من نمیفهمم؟! یکی اشاره گر و اونیکی متغییر معمولی!

ارسال: #۱۴

mohammad_1m2 پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  آره حل شد البته اگه شما نظری داری خوشحال میشم بفرمایید

[تصویر:  328652_gg.JPG]

آقا این عکس مال کدوم کتابه؟ نویسنده یا مترجمش کی هست؟

ارسال: #۱۵

afagh.msm پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  
(01 بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۵ ب.ظ)afagh.msm نوشته شده توسط:  آره حل شد البته اگه شما نظری داری خوشحال میشم بفرمایید

منظورم از نظر آزادسازی فضا بودش!چون میتونه مثلا فقط خود اشاره گر رو پاک کنه نه جایی که بهش اشاره میکنه و یا بالعکس
ایشون گفتن چون تابع Returnداره آدرس خالی برگشت میده! یعنی همیشه این شکلیه؟؟؟؟
بعدشم منظور از R=Q من نمیفهمم؟! یکی اشاره گر و اونیکی متغییر معمولی!

براس سوال دومتون باید بگم هرد R ,Q هردو از نوع اشاره گرچون malloc شده اون انتسابی هم که گفتید میشه Q به جایی اشاره کنه که R داره اشاره میکنه یه بار بادقت اون عکسیو که پست قبلیم گذاشتم ببین مسیردستیابی مشخص

سوال اولتون: p یه متغیر محلی وقتی کار تابع تموم بشه ازبین میره

۰
ارسال: #۱۶

gogooli پاسخ داده:

آدرس خالی برنمی گردونه

ارسال: #۱۷

bluebaran پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  آدرس خالی برنمی گردونه

البته منظور من از آدرس خالی این بود که در واقع الان q به جایی اشاره میکنه که آزاد شده حالا دیگه گیر به کلمات ندید

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  شرمنده مشکلتون حل شد؟
من تنها مشکلم اینه که معانی دستوراتو کامل نمیدونم وگرنه مفهومو درک میکنم
میشه لطف کنه ی نفر فرق Clrscr & Delete & Free رو توضیح بده به من؟
مرسیBlush
با bluebaran مخالفم یعنی ایشون میفرمایند که نوشتن تابع کلا اشتباهه؟!! چه استدلالی!؟

قربونت برم ،من کجا گفتم اشتباه بوده عزیز

۰
ارسال: #۱۸

ehsansjs پاسخ داده:

Huh خوب شما عملکرد تابع رو میبرین زیر سوال دیگه
خروجی تابع از جنس اشاره گره دیگه یعنی موقتا Pبه Exam اشاره میکنه بعدش از بین میره و دیگه این Q هستش که به ابتدایExam اشاره میکنه
راستی بچه ها :Free هم حافظه رو آزاد میکنه هم اشاره گرو حذف میکنه
آممآ: Delete با خود اشاره گر کار نداره و حافظه ای که اون بهش اشاره میکنه پاک میکنه!
احتمالا پارسه از Clrscr برداشت دیگه ای داره ....

ارسال: #۱۹

bluebaran پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۵۹ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  Huh
خروجی تابع از جنس اشاره گره دیگه یعنی موقتا Pبه Exam اشاره میکنه بعدش از بین میره و دیگه این Q هستش که به ابتدایExam اشاره میکنه
آممآ: Delete با خود اشاره گر کار نداره و حافظه ای که اون بهش اشاره میکنه پاک میکنه!

والله من تا اونجا که یادمه Clrscr صفحه رو پاک میکرد دیگه نمیدونم فهمیدید به مام بگید دست درد نکنه

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۵۹ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  Huh خوب شما عملکرد تابع رو میبرین زیر سوال دیگه
نه من عملکرد تابع رو زیر سوال نبردم اگه این تابع یه مقدار مثلا x رو که از نوع صحیح بود رو برمیگردوند منظورم اینه خروجی تابع اشاره گر نبود
مقدار x کپی میشد داخل رکورد فعالیت یا یه ثبات حالا بسته به نوع طرحی که بکار گرفته شده و x چون محلی بود بعد از پایان تابع از بین میرفت تو برنامه فراخواننده میرفت به محلی که خروجی تابع اونجاست برش میداشتو استفاده میکرد حالا اینجا آدرس آرایه رو کپی میکنه
و بعد از پایان زیر برنامه آرایه فضاش آزاد میشه چون محلی هستش
و تو برنامه q آدرسی رو میگیره که آزاد شده و اینجا میشه ارجاع معلق

ارسال: #۲۰

afagh.msm پاسخ داده:

(۰۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۵۹ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  Huh خوب شما عملکرد تابع رو میبرین زیر سوال دیگه

ببین این دوتا دستور برای دو زبان مختلفنmalloc, free برای سی++ و delete ,new برای سیdispos برای پاسکال داخل طراحی پیاده سازی منظور حذف اون مسیر دستیابی وازاد سازی فضایی که از هیپ گرفته بابا جان اون تصویری که گذاشتم فهبای کلامو میرسونه Big GrinBig GrinCool

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۳۸ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۷۶۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۴۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  راهنمایی انتخاب واحد ترم اول، ارشد نرم، مباحث بیگ دیتا و دیتابیس arian_61 ۱ ۲,۵۷۹ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arian_61
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۸۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمایی در مورد دروس ترم اول هوش sina_bhh ۴۷ ۳۴,۹۸۳ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Arezouuu
  نکات کلیدی در چاپ کاتالوگ (قسمت اول) melinaa ۰ ۱,۷۹۶ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa
Sad اعزام اول شهریور کمک iman_amani ۸ ۶,۰۵۵ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: sina72
  کمک در مورد انتخاب رشته ...... اول شبانه تهران یا روزانه شهرستان؟ Shine_20 ۵ ۵,۲۸۵ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: SASSAN.S
  چاپ کاتالوگ خلاقانه سخت نیست! (سری اول) fafaferdos ۰ ۱,۷۸۱ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: fafaferdos

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close