زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سمینار و پایان نامه رشته شبکه

ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۲۴ ب.ظ
سلام
دوستان هر چی سعی کردم از تاپیکای دیگه جوابامو بگیرم و تاپیک جدید نزنم نشد،به هر حال مجبور شدم ببخشید.
از همه دوستان رشته شبکه و امنیت که سمینار و پایان نامه انجام دادن یا تجربه مفیدی دارن خواهش میکنم اظهار نظر کنید.

آنچه که ظاهرا من میبینم رشته نرم افزار تو دانشگاها فراوانیش نسبت به شبکه خیلی بیشتره به همون نسبت اساتید نرم افزار هم بیشترنو اغلب موضوعاتی که برای سمینار و پایان نامه وجود داره مال نرم افزاره و اساتید نرم افزار در اون زمینه ها کار کردن و میتونن به دانشجو ها کمک کنند، درسهایی هم که دانشجو پاس میکنه(معماری پیشرفته،پایگاه داده پیشرفته،نرم افزار پیشرفته،سیستم عامل پیشرفته)همه کمک میکنه به درک بهتر و پیاده سازی اون پایان نامه.
مثلا تو دانشگاه ما که هیئت علمی خوبیم داره ولی همه اساتید نرم افزار هستن و ما یه دونه دکتری آیتی یا شبکه نداریم،حالا ما سمینار برداشتیم با اساتید نرم افزار و میخاییم روی موضوعات شبکه کار کنیم،وهمه بیم این رو داریم که شاید اساتید نتونن اونطور که باید مارو کمک کنن چون قاعدتا رو زمینه های نرم افزاری کار کردن.

سوالات توی ذهنم خیلی زیاده ولی برای اینکه متنم طولانی نشه خلاصه وار مواردی رو میگم:

۱-اولا لازمه که ما حتما مرتبط با گرایش خودمون(شبکه) سمینار و پایان نامه بدیم و اگه با موضوعات نرم افزاری ارائه کنیم بعد برای پیاده سازیش با توجه به توضیحات بالا به مشکل نمیخوریم؟؟؟

۲- چند موضوع خوب در ارتباط با شبکه های کامپیوتری که زمینه کار داشته باشه و بشه تا پایان نامه ادامه داد.

(طراحی توپولوژی شبکه های کامپیوتری با استفاده از روش های هوشمند
استفاده از روش های هوشمند در شناسایی نفوذ به شبکه های کامپیوتری
مدیریت امنیت شبکه با استفاده از عامل های هوشمند
متدها وسیستم های لازم جهت طراحی یک موتور جستجوی هوشمند)

اینارو که خیلیم خوبه همینجا پیدا کردم.

۳-چند نمونه عنوان سمینار و پایان نامه های موفق در ارتباط با شبکه های کامپیوتری که خودتون انجام دادین.؟؟؟

۴-اصولا برای ما که اساتید شبکه نداریم چه توصیه هایی دارید که بتونیم سمینار و پایان نامه های عالی ارائه کنیم؟؟ و به دکتری امیدوار باشیم.؟؟

۵-هر توصیه یا سفارشی در مورد سمینار و پایان نامه های رشته شبکه که میتونه متفاوت باشه بارشته کامپیوتر و نرم افزار(در مورد پیاده سازی ،یا مجله های خاص این گرایش،...)

۶-اینکه اصلن نگرانی من بجاست؟ یا نابجاست؟Huh

چون سوالاتم زیاده اگه به هر کدوم میخایید جواب بدید لطفا با درج شماره سوال ،جواب بدید.

ضمنا حس میکنم اگه موضوعات سمینار و پایان نامه برای هر رشته تفکیک بشه خیلی بهتره-شاید.

Heartاز همه صاحب نظران تقاضا میکنم لطف بفرمایید یاری کنید پیشاپیش از یاریتان صمیمانه تشکر میکنم.Heart

دی شیخ گرد شهر همی گشت با چراغ ....... کز دیو دد ملولم و انسانم آرزوست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۵۴ ب.ظ
واقعا جای تعجبه ۴۶ نفر اومدن اینجا....دریغ از یک جواب!!!!
ماشالا این همه صاحب نظر اینجا هست...........

دی شیخ گرد شهر همی گشت با چراغ ....... کز دیو دد ملولم و انسانم آرزوست
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۱۷ ب.ظ، توسط namkarbari.)
سلام سوالاتون خیلی زیاده خیلی خیلی
خدا کنه با حرفام کسی رو گمراه نکنم. اگه شد پای خودش.
فعلا جواب یک رو داشته باش
در مورد سوال اول باید بگم به نظر من بهتره مثلا اگه رشته ی شما شبکه است دنبال راهکارهای هوش مصنوعی برای حل مسایل شبکه نری البته منظورم تشخیص نفوذ نیست ولی بعضی ها که شبکه کار می کنن می رن دنبال راهکارهای هوشمند (الگوریتم های هوش مصنوعی ) در مثلا دسترسی به رسانه. تجربه ی من میگه که یه استاد شبکه کار خوب و متوسط به بالا بیشتر یکی رو دوس داره که به عنوان دانشجوی دکتری برداره که کامل تزش شبکه باشه نه استفاده از راهکارهای هوش مصنوعی
مثلا استفاده از راهکارهای هوشمند توی لایه دوم و سوم و حتی چهارم عملا قابل استفاده نیس حالا یکی بیاد هی الگوریتم هوش مصنوعی بزنه اینجا!!
سوال چهارتم بگم یه استاد خارجی پیدا کن و بگو میخوای براش کار کنی که خیلی خوب میشه برات ولی می ترسم که اونم هی ازت کار بکشه آخرشم ندونی موضوعت کجا داره میره

به نظرم بهتر اینه حتما با یه استاد خوب مشاوره کنی (حالا خیلی خوب نبود اشکال نداره) ببین ما اینجا می نویسیم ولی هیچی مثل این نمیشه با یه استاد بری از نزدیک صحبت کنی. شایدم خدا خواست راهنمایت کرد.

در کل خیلی مراقب باش مسیرو اشتباده نری بازم مشورت کن
ضمنا از اعضا میخوام که نظراتشون رو بگن شاید این رفیقمون جواب سوالاتشو پیدا کنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: farnod3 , سجاد۶۷ , neda.h
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۳۳ ب.ظ
نه من منظوم اون نبود
در مورد اینکه استاد خارجی بشه استاد راهنما که خیلی بعید می دونم اصلا نشنیدم (یعنی رسمیش رو نمی دونم!)
ولی دیدم که استاد راهنماش خارجیه ( اینم رو پیش نویش پایان نامه بعضی دوستام دیدم ولی نمی دونم نظر رسمی دانشگاه چیه)

اینا نظر منه ! اگه کسی گمراه شد گردن خودش!
 سپاس‌گزاری شده توسط: arefeh.hp , farnod3
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۹ ب.ظ
RE: سمینار و پایان نامه رشته شبکه
(۲۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۵۴ ب.ظ)farnod3 نوشته شده توسط:  واقعا جای تعجبه ۴۶ نفر اومدن اینجا....دریغ از یک جواب!!!!
ماشالا این همه صاحب نظر اینجا هست...........
ما بقی جا ها همینطوریه.(شاید اونا هم مثل من نظر خاصی ندارن)
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۳۵ ب.ظ، توسط balghoor.)
با سلام خدمت شما دوست گرامی!

الحمدلله بحث شبکه و اینترنت و امنیت و دستگاه های مرتبط با اون در دنیا اینقدر فراوون هست که یک دانشجوی ارشد به راحتی بتونه از پس پایان نامه اش بر بیاد!
من چند تا پیشنهاد میدم خودتون بررسی کنید:
۱ - مرکز عملیات امنیت بومی ( soc )
۲ - نوشتن نرم افزاری مثل اسنورت
۳ - در صورت امکان ادغام کردن چند توپولوژی که در بحث های CCIE در سیسکو مطرح میشود به همراه امن سازی آنها
۴ - امن سازی هسته ی سیستم عامل لینوکس
۵ - امن سازی بایوس ( n تا ماژول داره!‌)
۶ - امن سازی مایکروسافت!
۷ - ایجاد فایروال و waf و UTM و غیره
۸ - امن سازی رایانش ابری و محیط cloud
-------------------------------------------------------
فکر میکنم این ایده ها برای پایان نامه ی ارشد مناسب باشند!
یا علی

هدف‌ ======>> رتبه ۲۰ امنیت و رتبه ۲۰ شبکه!
خیلی قانع تشریف دارم! نه؟؟Big GrinBig Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۸۳ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۳,۲۵۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۶۴ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۵۰ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  موضوعات پایان نامه ارشد IT و کامپیوتر αɾια ۳ ۱۵,۲۴۳ ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۰۶۱ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۷۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۲۷ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close