زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی از دوستان هوش مصنوعی

ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۵ ق.ظ
سلام وقتتون به خیر

بنده فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی کامپیوتر هستم

و علاقه مند به هوش مصنوعی

کنکور ارشد هم شرکت کردم و امید هم دارم انشاالله با دعای شما قبول شم

اما هم به جهت اینکه تا روز اعلام نتایج و انشاالله تا مهر سرگرم باشم و هم اینکه معدل پایینی دارم و دانشگاه لیسانسم دانشگاه ضعیفی بوده و برای انتخاب استاد راهنمای خوب امتیازی ندارم

تصمیم گرفتم که خودم شروع کنم و رو زمینه تخصصی در حوزه هوش مصنوعی کار کنم

بنده راجع ب فعالیت هایی که در زمینه کاربرد سیستم های خبره در پزشکی برای تشخیص بیماری انجام میشه تحقیق کردم و بهش خیلی علاقه مند و در واقع نسبت ب کار در این زمینه مشتاق شدم

از طرفی هم مسابقات روبوکاپ رو هم دیدم و نسبت به بحث بینایی ماشین هم مشتاق شدم

حالا از دوستان میخوام راهنمایی کنن کدوم زمینه تو صنعت تو کشورمون کاربردی تره و اینده شغلی بهتری داره

و همچنین راهنمایی کنن که از چی شروع کنم؟

چی بخونم چی کار کنم؟؟؟

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم[/font][/size]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۵ ق.ظ
دوستان ارشد هستن میتونن خیلی خوب راهنماییتون کنن ولی من اگه جای شما بودم متلب حیطه ی پردازش تصویرشو رو خیلی پیگیری میکردم و یاد میگرفتم, بحث خیلی شیرینی هم هست
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۶ ق.ظ
RE: درخواست راهنمایی از دوستان هوش مصنوعی
(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۵ ق.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  دوستان ارشد هستن میتونن خیلی خوب راهنماییتون کنن ولی من اگه جای شما بودم متلب حیطه ی پردازش تصویرشو رو خیلی پیگیری میکردم و یاد میگرفتم, بحث خیلی شیرینی هم هست

ممنون از راهنماییتون

خوب مطلب رو چ جور یاد بگیرم؟ و همچنین پردازش تصویر ب کمک مطلب رو چه جور یاد بگیرم؟
چی بخونم پیش نیازهاش چیه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: لنیا
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۵۹ ق.ظ
دوستان ارشد و دکتری هوش خواهش میکنم راهنمایی کنید
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۳ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
اگه از پردازش تصویر چیزی نمیدونید اول یکم مطالعه تو همین حوزه داشته باشید حالا از جاهای مختلف میتونید کمک بگیرید که بهترین و بروزترینش اینترنت هست یا کتاب
نمیدونم شما گرافیک کامپیوتری پاس کردید یا نه , اگه پاس کرده باشید خیلی کمکه به نظرم

بعد اینکه مفاهیم دستتون اومد میتونید از سایتای بزرگی که متلب کار میکنن-البته در حیطه ی پردازش تصویر- کمک بگیرید واسه یادگیری متلب
من خودم از همین طریق یاد گرفتم , هرچند فقط یکی ۲تا پروژه کار کردم, اونم مجبور بودم واسه پایان نامم
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۱۴ ب.ظ
با سلام به شما
من پیشنهاد میکنم اگه زبان تون خوبه یا اینکه میتونید فیلم های زبان اصلی ببینید ، سایتهای coursera و edx بهترین جا برای یادگیریه
که دوره های پردازش تصویر و ماشین لرنینگ دارن میتونید ببینید و لذت ببرید
البته توی سایتی مثل ی و ت ی و ب که متاسفانه بهش به راحتی دسترسی نداریم یکی از بهترین منابع برای سرچ مطالب علمیه
سایت mit open courseware هم فیلم های کلاس های دانشگاه ام ای تی رو داره
به نظر من اگه شما به موضوع خاصی علاقه دارین بدون اینکه کوچکترین شکی به خودتون راه بدید ، به دنبال یاد گیری باشید
از ماشین لرنینگ شروع کنید که یه موضوع پایه محسوب میشه . لینک دوره ها رو براتون میذارم که ببینید

دوره هوش مصنوعی دانشگاه برکلی :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دوره رباتیک دانشگاه ام ای تی :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دوره ماشین لرنینگ دانشگاه استنفورد :

دوره ماشین لرنینگ دانشگاه واشنگتون :

امیدوارم مفید باشه ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: A V A , hmd1
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۳۱ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۱۴ ب.ظ)mazyar123 نوشته شده توسط:  با سلام به شما
من پیشنهاد میکنم اگه زبان تون خوبه یا اینکه میتونید فیلم های زبان اصلی ببینید ، سایتهای coursera و edx بهترین جا برای یادگیریه
که دوره های پردازش تصویر و ماشین لرنینگ دارن میتونید ببینید و لذت ببرید
البته توی سایتی مثل ی و ت ی و ب که متاسفانه بهش به راحتی دسترسی نداریم یکی از بهترین منابع برای سرچ مطالب علمیه
سایت mit open courseware هم فیلم های کلاس های دانشگاه ام ای تی رو داره
به نظر من اگه شما به موضوع خاصی علاقه دارین بدون اینکه کوچکترین شکی به خودتون راه بدید ، به دنبال یاد گیری باشید
از ماشین لرنینگ شروع کنید که یه موضوع پایه محسوب میشه . لینک دوره ها رو براتون میذارم که ببینید

دوره هوش مصنوعی دانشگاه برکلی :

دوره رباتیک دانشگاه ام ای تی :

دوره ماشین لرنینگ دانشگاه استنفورد :

دوره ماشین لرنینگ دانشگاه واشنگتون :

امیدوارم مفید باشه ...

......
ممنونم زبانم اینقدرها خوب نیست اما ب نظرم رفته رفته پیشرفتذکنم و حتی زبانم هم تقویت شه به هر حال ازریک جایی باید برایذحل مشکل listeningشروع کنم
اما اگر منبع فارسی هم بهم معرفی کنید که کنار ویدیوها استفاده کنم ممنون میشم
ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۲۳ ق.ظ، توسط codin.)
سلام دوست عزیز انشا الله که در دانشگاه مورد علاقتون قبول میشید. یه ضرب المثلی تو ذهنم هست با این محتوا اگر صد روز برای قطع کردن یک درخت وقت داری ۹۹ روزشو صرف تیز کردن تبر بکن.رشته هوش مصنوعی و مطالبش رابطه خیلی کمی با موضوعاتی داره که ما توی دوره لیسانس گذروندیم و کسی که لیسانس کامپیوتر گرفته حتی اگر درسای لیسانشو خوب خونده باشه باز هم به عقیده من سوادش برای ورود به ارشد هوش کافی نیست.
من توصیم به شما دوست عزیز اینه از الان سراغ متلب نرید و اینقدر زود هم خودتونو یه یک فیلد محدود نکنید.برای انتخاب فیلد خیلی وقت هست و البته چه بسا دانشگاهی که شما قبول خواهید شد استاد شاخصی در زمینه تصویر نداشته باشه یا این که با استاد به توافق نرسید...
بهترین کار برای شما اینه که تو این فرصت جبر خطی و آمار و احتمال خود رو تقویت کنید.اگر باز هم فرصت داشتید وارد مباحث پیشرفته آمار و احتمال مثل فرآیند های تصادفی و مدل های مارکوف بشید و در جبر خطی هم مباحث بهینه سازی چند متغیره رو خوب بخونید.این مباحث پیش نیاز تقریبا تمامی زمینه های تحقیقاتی هوش مصنوعی هست (به جز هوش مصنوعی کلاسیک و پلنینگ که بیشتر با منطق سر و کار داره و کمتر جبر خطی توش به کار میره)
پردازش تصویر اینقدر پیش نیاز داره که اگر بدون دونستن اینا واردش بشید نمیتونید کار جدی کنید و واقعا علم رو به جلو حرکت بدین.

توی maktabkhooneh.org میتونید در زمینه جبر خطی و آمار و احتمال ویدئو های خوبی پیدا کنید.

بعدا نوشت :
یه سری از موضوعات مطرح در هوش مصنوعی اگر میخواین ببینین به چیا علاقه دارین
یادگیری ماشین
پردازش تصویر و بینایی ماشین
پردازش صوت
شبکه های اطلاعاتی و اجتماعی
پردازش زبان های طبیعی
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , nina69
ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۹ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۱۶ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز انشا الله که در دانشگاه مورد علاقتون قبول میشید. یه ضرب المثلی تو ذهنم هست با این محتوا اگر صد روز برای قطع کردن یک درخت وقت داری ۹۹ روزشو صرف تیز کردن تبر بکن.رشته هوش مصنوعی و مطالبش رابطه خیلی کمی با موضوعاتی داره که ما توی دوره لیسانس گذروندیم و کسی که لیسانس کامپیوتر گرفته حتی اگر درسای لیسانشو خوب خونده باشه باز هم به عقیده من سوادش برای ورود به ارشد هوش کافی نیست.
من توصیم به شما دوست عزیز اینه از الان سراغ متلب نرید و اینقدر زود هم خودتونو یه یک فیلد محدود نکنید.برای انتخاب فیلد خیلی وقت هست و البته چه بسا دانشگاهی که شما قبول خواهید شد استاد شاخصی در زمینه تصویر نداشته باشه یا این که با استاد به توافق نرسید...
بهترین کار برای شما اینه که تو این فرصت جبر خطی و آمار و احتمال خود رو تقویت کنید.اگر باز هم فرصت داشتید وارد مباحث پیشرفته آمار و احتمال مثل فرآیند های تصادفی و مدل های مارکوف بشید و در جبر خطی هم مباحث بهینه سازی چند متغیره رو خوب بخونید.این مباحث پیش نیاز تقریبا تمامی زمینه های تحقیقاتی هوش مصنوعی هست (به جز هوش مصنوعی کلاسیک و پلنینگ که بیشتر با منطق سر و کار داره و کمتر جبر خطی توش به کار میره)
پردازش تصویر اینقدر پیش نیاز داره که اگر بدون دونستن اینا واردش بشید نمیتونید کار جدی کنید و واقعا علم رو به جلو حرکت بدین.

توی maktabkhooneh.org میتونید در زمینه جبر خطی و آمار و احتمال ویدئو های خوبی پیدا کنید.

بعدا نوشت :
یادگیری ماشین
پردازش صوت
پردازش زبان های طبیعی

سلام واقعا ممنونم از راهنمایی های خوبتون
اره اینکه پیش نیازهای مشترک فیلدها رو بدونم و خودم رو تقویت کنم توشون عالیه
یه دوست دیگه هم تو مانشت بهم پیشنهاد کردن امار رو قوی کنم
جالبه برای کنکور اصلا امار رو نخوندم ولی مثل اینکه نمیشه از زیرش در رفت حالا میخونمش حتما انشاالله
پس به نظرتون الان وقتم رو بذارم روی یادگیری جبر خطی و امار و machine learning ؟این جوری خوبه اره؟
ارسال: #۱۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۱۳ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۵۹ ب.ظ)eng.ma30 نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۱۶ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز انشا الله که در دانشگاه مورد علاقتون قبول میشید. یه ضرب المثلی تو ذهنم هست با این محتوا اگر صد روز برای قطع کردن یک درخت وقت داری ۹۹ روزشو صرف تیز کردن تبر بکن.رشته هوش مصنوعی و مطالبش رابطه خیلی کمی با موضوعاتی داره که ما توی دوره لیسانس گذروندیم و کسی که لیسانس کامپیوتر گرفته حتی اگر درسای لیسانشو خوب خونده باشه باز هم به عقیده من سوادش برای ورود به ارشد هوش کافی نیست.

بعدا نوشت :
یادگیری ماشین
پردازش صوت
پردازش زبان های طبیعی

جالبه برای کنکور اصلا امار رو نخوندم ولی مثل اینکه نمیشه از زیرش در رفت حالا میخونمش حتما انشاالله
پس به نظرتون الان وقتم رو بذارم روی یادگیری جبر خطی و امار و machine learning ؟این جوری خوبه اره؟
خود ماشین لرنینگ به طرز بی رحمانه ای Big Grin جبر خطی و آمار و احتمال نیاز داره.با توجه به این که حدود ۶-۷ ماه وقت دارین( که خیلی زیاد نیس) تا میتونید توی همین دو زمینه جبر خطی و آمار و احتمال و ریاضیات (ریاضی ۱ و ۲ دانشگاه)خودتونو بالا بکشید هرچی بیشتر بدونید بیشتر به نفعتونه.وقتی رفتید دانشگاه میتونید بسته به نیازتون روی مباحث پیشرفته مثل ماشین لرنینگ و غیره وقت بگذارید.
ارسال: #۱۱
۰۸ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۸ ب.ظ
.

بعدا نوشت :
یادگیری ماشین
پردازش صوت
پردازش زبان های طبیعی
[/quote]

[/quote]
خود ماشین لرنینگ به طرز بی رحمانه ای Big Grin جبر خطی و آمار و احتمال نیاز داره.با توجه به این که حدود ۶-۷ ماه وقت دارین( که خیلی زیاد نیس) تا میتونید توی همین دو زمینه جبر خطی و آمار و احتمال و ریاضیات (ریاضی ۱ و ۲ دانشگاه)خودتونو بالا بکشید هرچی بیشتر بدونید بیشتر به نفعتونه.وقتی رفتید دانشگاه میتونید بسته به نیازتون روی مباحث پیشرفته مثل ماشین لرنینگ و غیره وقت بگذارید.
[/quote]

واقعارسپاسگزارم از راهنمایی هاتون
چشم حتما طبق راهنمایی هاتون عمل میکنم
فقط ببخشید جبر خطی را از مکتب خونه دانلود کردم منتها به نظرتون برای امار هم کلاس درس صنعتی شریف لازم هست یا کتاب پارسه کفایت میکنه؟!
ارسال: #۱۲
۰۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۰۹ ب.ظ، توسط codin.)
اگر دانلود فیلم براتون سخته کتاب خوب هم که زیاده کمی تو نت بگردین پیدا می کنین.
برای آمار و احتمال کتاب Probability and random process for electrical and computer engineering نوشته John Gubner به نظرم خوبه یه جاهایی که میاد مثال از مباحث practical میزنه ممکنه نسبت به بعضی از مثال هاش sense نداشته باشید که خیلی مهم نیست.
برای جبر خطی هم کتاب Introduction to linear algebra with applications نوشته Defranza خوبه و مثال زیاد داره.
فعلا این دو تا کتاب رو بخونید اگر باز هم در اینده و قت زیاد آوردین بهم بگید بهتون منبع معرفی کنم. کتاب پارسه رو من ندیدم اما من نگرانم که این کتابا از کتابای مرجع مباحث کمتری رو پوشش بدن بنابر این حواستون به این موضوع باشه. خلاصه هرچی بیشتر بدونید بهتره.در کل به نظرم پارسه جایگزین فیلم های دانشگاه شریف نمیشه میتونید فیلما رو ببینید از پارسه تست حل کنید که قوی شید مثلا
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadrezagolparast , nina69
ارسال: #۱۳
۰۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۰۲ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۴:۰۳ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  اگر دانلود فیلم براتون سخته کتاب خوب هم که زیاده کمی تو نت بگردین پیدا می کنین.
برای آمار و احتمال کتاب Probability and random process for electrical and computer engineering نوشته John Gubner به نظرم خوبه یه جاهایی که میاد مثال از مباحث practical میزنه ممکنه نسبت به بعضی از مثال هاش sense نداشته باشید که خیلی مهم نیست.
برای جبر خطی هم کتاب Introduction to linear algebra with applications نوشته Defranza خوبه و مثال زیاد داره.
فعلا این دو تا کتاب رو بخونید اگر باز هم در اینده و قت زیاد آوردین بهم بگید بهتون منبع معرفی کنم. کتاب پارسه رو من ندیدم اما من نگرانم که این کتابا از کتابای مرجع مباحث کمتری رو پوشش بدن بنابر این حواستون به این موضوع باشه. خلاصه هرچی بیشتر بدونید بهتره.در کل به نظرم پارسه جایگزین فیلم های دانشگاه شریف نمیشه میتونید فیلما رو ببینید از پارسه تست حل کنید که قوی شید مثلا

من واقعا از راهنمایی هاتون ممنونم
همون ویدیو ها فکر کنم راحت تر باشم تا کتاب زبان اصل:-D دانشگاه افتضاحی که من توش فارغ التحصیل شدم واقعا از ریاضی و زبان خیلی دورم کرد
اما بابت معرفی کتابها هم ممنونم فکر کنم کنار ویدیوها برای حل تمرین بسیار به کارم بیان
بازم ممنونم تنها کاری ک براتون میتونم انجام بدم اینه که دعاتون کنم
از خدا براتون بهترین ها رو میخوام
شما هم دعا کنید امسال قبول شم...
اگرربه مشکل برخوردم مزاحمتون میشم
پاینده باشید
ارسال: #۱۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۳۴ ب.ظ، توسط codin.)
خیلی ممنون شما لطف دارین. باز هم سوالی بود در خدمتم
موفق باشین

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۳۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۸۲ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۴۲ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۹۱۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۸۰۴ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close