زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یادگیری زبان با موزیک و فیلم

ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۴۳ ب.ظ
سلام دوستان
بارها شنیدیم که گوش دادن به موزیک و فیلم انگلیسی خیلی در یادگیری زبان کمک کننده س، اما راستش من روش درستش و بلد نیستم

یعنی می خوام ببینیم برای کسی که زبانش متوسط رو به پایینه، بازم موزیک و فیلم کمک کننده است؟ اگه آره روش درستش چیه؟
مثلا من یه آهنگی رو بارها گوش میدادم تک کلمات شو می تونستم تشخیص بدم اما به صورت کلی معنی شو نمی فهمیدم،بلاخره خسته شدم رفتم متن شو یه کوچلو نگاه کردم، بعد اون دیگه کامل آهنگو می فهمیدم
اما بعضیا میگن اصلا نباید متنو نگاه کنین، سعی کنین خودتون متوجه ش بشین(این کار فک کنم برای کسی که سطحش متوسط به پایینه خیلی مفید نیست)
خلاصه می خوام از دوستانی که تجربه دارن بپرسم روش درستش چیه؟

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidManesht2012
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶ ق.ظ، توسط teraktor2003.)
برای فیلم و اهنگ بهترین راه برای فهمیدن اینه که یه دور فیلم رو کامل ببینید...بدون هیچ زیرنویسی...نوبت دوم که ایده فیلم رو فهمیدین,از اول اینبار شروع کنین دیالوگ ها رو گوش بدین و بنویسین...بعد با متن اصلی چک کنین...همینطور که پیش برین میبینین که دارین پیشرفت میکنین...
ممکنه دیدن یه فیلم یک هفته طول بکشه ولی اصلا مهم نیس...مهم اینه که شما idiom ها رو یاد بگیرین و تکرار کنین...دقیقا با همون لهجه سعی کنین تقلید کنین با صدای رسا...
یه سری اموزش ها به نام effortless english هست که فوق العادس...پیشنهاد میکنم گوش کنین چون خیلی جذاب توضیح می ده و خسته نمیشین...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: miss msv66 , salam5 , MajidManesht2012
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۳۸ ب.ظ
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۴۳ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  بارها شنیدیم که گوش دادن به موزیک و فیلم انگلیسی خیلی در یادگیری زبان کمک کننده س، اما راستش من روش درستش و بلد نیستم
روش درستش همون روش قدیمی کتاب و تِیپه!
یا فوق فوقش نرم افزارهای زبان اونم نرم افزارهای واقعا خوب و تائید شده. نه هر نرم افزاری.

بقیه رو نمیدونم شاید براشون موثره ولی از نظر من فیلم و موزیک فقط وقت تلف کردنه و یه جور خودفریبیه . البته خوبه در کنار کتاب فیلم نگاه کرد و موزیک گوش داد و تو جو انگلیسی بود با این کار ولی نه اینکه این دو تا جای کتاب و لیسینینگ های خود اون کتاب رو بگیرن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , codin
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۱۴ ب.ظ، توسط teraktor2003.)
RE: یادگیری زبان با موزیک و فیلم
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۳۸ ب.ظ)پوونه نوشته شده توسط:  
(06 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۴۳ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  بارها شنیدیم که گوش دادن به موزیک و فیلم انگلیسی خیلی در یادگیری زبان کمک کننده س، اما راستش من روش درستش و بلد نیستم
روش درستش همون روش قدیمی کتاب و تِیپه!
یا فوق فوقش نرم افزارهای زبان اونم نرم افزارهای واقعا خوب و تائید شده. نه هر نرم افزاری.

بقیه رو نمیدونم شاید براشون موثره ولی از نظر من فیلم و موزیک فقط وقت تلف کردنه و یه جور خودفریبیه . البته خوبه در کنار کتاب فیلم نگاه کرد و موزیک گوش داد و تو جو انگلیسی بود با این کار ولی نه اینکه این دو تا جای کتاب و لیسینینگ های خود اون کتاب رو بگیرن.

سلام
نه فکر نمی کنم خودفریبی باشه...به نظر من از کتاب بسیار بهتر می تونه باشه به دو دلیل
اول اینکه با اصطلاحات روز اشنا می شین...چیزی که تو کتابا نیس...مثه اینه که یکی حافظ بخونه یا شکسپیر ولی ایا تو خیابون اینجوری ادبی استفاده میشه؟در واقع خوبی این روش اینه که برعکس کتاب که شما رو فقط برای گرفتن نمره از ازمون ها کمک میکنه,میاد جلو شما یه راهی می ذاره تا بتونین واقعا با یه انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنین و بفهمین چی می گه...
دوم مزیتش هم اینه که ادم حوصله ش سر نمی ره و جذاب تره...
بازم هرکس روش خودشو داره...من این راه رو بیشتر می پسندم...بعضی ها ممکنه بگن از این راه هیچی یاد نگرفتن...ولی تو لیسنینگ و کلمه و idiom برای من واقعا مفید بوده...
موفق باشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه , salam5
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۴۷ ب.ظ، توسط پوونه.)
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۱۳ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  سلام
نه فکر نمی کنم خودفریبی باشه...به نظر من از کتاب بسیار بهتر می تونه باشه به دو دلیل
اول اینکه با اصطلاحات روز اشنا می شین...چیزی که تو کتابا نیس...مثه اینه که یکی حافظ بخونه یا شکسپیر ولی ایا تو خیابون اینجوری ادبی استفاده میشه؟در واقع خوبی این روش اینه که برعکس کتاب که شما رو فقط برای گرفتن نمره از ازمون ها کمک میکنه,میاد جلو شما یه راهی می ذاره تا بتونین واقعا با یه انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنین و بفهمین چی می گه...
دوم مزیتش هم اینه که ادم حوصله ش سر نمی ره و جذاب تره...
بازم هرکس روش خودشو داره...من این راه رو بیشتر می پسندم...بعضی ها ممکنه بگن از این راه هیچی یاد نگرفتن...ولی تو لیسنینگ و کلمه و idiom برای من واقعا مفید بوده...
موفق باشید.

بستگی داره به کتاب خب. همه کتاب ها که شبیه دیوان حافظ و شکسپیر نیست. و همه کتاب ها هم واسه نمره نیست و خیلی راحت میشه با همون کتاب انقدر مسلط شد به انگلیسی که با خارجی جماعت هم راحت حرف زد (که من خودم تو این مورد هیچ مشکلی ندارم و صحبت کردن به انگلیسی برام هزاران هزار بار ساده تر از جواب دادن به سوالای زبان کنکور ارشده مثلا.)
کتابای مکالمه هست. کتاب اصطلاح هست. کتاب واسه صحبت کردن کوچه بازاری هست و حتی کتاب های ادبی هم هست.
فیلم و سریال فقط کمک میکنه انگیزه واسه یادگیری زبان حفظ شه. نمیدونم شاید هم حق با شماس اما من که خودم بیشتر وقت فراغتم به فیلم و سریال دیدن میگذره زیاد از فیلم نتیجه نگرفتم که از کتاب ها نتیجه گرفتم. همین الانش هم که یه زبان دیگه رو یاد میگیرم فیلم رو فقط واسه این نگاه میکنم که انگیزه ام حفظ بشه وگرنه فیلم چندان سودی نداره برام و یاد گرفتن با فیلم بی نهایت خسته کننده س.
به هر حال به قول شما هر کسی روش خودش رو داره. یکی مثل شما با فیلم و موزیک نتیجه میگیره یکی مثل من با همون روش قدیمی کتاب.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003 , salam5
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۰۸ ب.ظ
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۴۳ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
بارها شنیدیم که گوش دادن به موزیک و فیلم انگلیسی خیلی در یادگیری زبان کمک کننده س، اما راستش من روش درستش و بلد نیستم

یعنی می خوام ببینیم برای کسی که زبانش متوسط رو به پایینه، بازم موزیک و فیلم کمک کننده است؟ اگه آره روش درستش چیه؟
مثلا من یه آهنگی رو بارها گوش میدادم تک کلمات شو می تونستم تشخیص بدم اما به صورت کلی معنی شو نمی فهمیدم،بلاخره خسته شدم رفتم متن شو یه کوچلو نگاه کردم، بعد اون دیگه کامل آهنگو می فهمیدم
اما بعضیا میگن اصلا نباید متنو نگاه کنین، سعی کنین خودتون متوجه ش بشین(این کار فک کنم برای کسی که سطحش متوسط به پایینه خیلی مفید نیست)
خلاصه می خوام از دوستانی که تجربه دارن بپرسم روش درستش چیه؟
موزیک خیلی مفید نیست ولی مفرح هست ولی فیلم عالیه بهترینشم اینه که یه فیلم که خوب حرف بزنن لهجه نداشته باشن ترجیجا انیمیشن باشه بهتره یه تیکشو جندین بار گوش بدی
و سعی کنی بفهمی ایگه بنویسی که عالیه بعد با زیرنویس انگلیسیش مقایسه کن ببین چقدر فهمیدی و در اخر لغا مهمشو سعی کن در بیاری و یاد بگیری ....

-------------------شد که چه بهتر نشدم فدا سرت زندگی جریان داره------------------
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003 , salam5 , honey01
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ ب.ظ
فیلم خوبه ولی از اون عالی تر سریاله! چون نویسنده ها هم دایره لغات محدودی دارند و تو مثلا ۱۵۰ قسمت خیلی از لغت ها تکرار میشه که خب اهمیت مرور بر همگان واضح و مبرهنه! بعد معمولا توی سریالا بیشتر از فیلم ها حرف میزنند و وقت کمتری تلف میشه. و انتخاب نوع سریال هم به این بستگی داره که هدفتون از یادگیری زبان چی باشه! جنرال انگلیش یا آکادمیک! که خب این دو تا خیلییییییی با هم فرق دارند! به همین دلیل هم هست که بعضی ها زبانشون خوبه ولی کنکور رو نمی تونند بزنند! چون جنس اینا با هم فرق می کنه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۵۲ ب.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  و انتخاب نوع سریال هم به این بستگی داره که هدفتون از یادگیری زبان چی باشه! جنرال انگلیش یا آکادمیک!
من کلا توی listening ضعیفم، میخوام تو این زمینه بهتر بشم، به دلایل مختلف (مثلا تو یکی از کلاسامون استاد هر جلسه یه فیلم سخنرانی اساتید بزرگ در اون حوزه را می ذارن که من از اینکه هیچی نمی فهمم خیلی خجالت می کشمBlush)
پس اینطور که از نظر دوستان متوجه شدم ، باید سعی کنم چیزی که میشنوم و بنویسم

"یارب نظر تو برنگردد"
۰
۰
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۵۹ ب.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  وانتخاب نوع سریال هم به این بستگی داره که هدفتون از یادگیری زبان چی باشه! جنرال انگلیش یا آکادمیک!

الان شما برای هر کدوم از اینا میدونید چه سریالی خوبه ؟!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۱۰
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۰۰ ب.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۵۹ ب.ظ)arefeh.hp نوشته شده توسط:  
(08 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  وانتخاب نوع سریال هم به این بستگی داره که هدفتون از یادگیری زبان چی باشه! جنرال انگلیش یا آکادمیک!

الان شما برای هر کدوم از اینا میدونید چه سریالی خوبه ؟!

کلا بستگی به ژانر سریال داره. اونایی که برای عوام هستند مثل سریال های طنز برای جنرال انگلیش بهتره. سریال هایی هم که موضوع محیطش هرچی فرهیخته تر باشه خب بالطبع از لغات سنگین تری استفاده می کنند. حتی توی یکی از این سریالا یکی از بازیگرا یه لغت سطح بالا رو خودش اشتباه تلفظ کرد!Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arefeh.hp , salam5

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۵۸۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۸۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۸۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۶۳ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۶۴ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۱۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۳۳ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۳۷ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۷۵۴ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close