زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

MBA یا کاآفرینی

ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۰۰ ب.ظ
MBA یا کاآفرینی
سلام
دوستان من ترم ۸ مهندسی نرم افزار هستم میخواستم برای ارشد یکی از این دوتا رشته ها رو بخونم ولی موندم کدومش.
تا جایی که دیدم تفاوت چندانی تو سرفصل های درسی ندارن ،
میشه یه کمکی بفرمایید و بگید که اصن چطورین این رشته ها ، تفاوت ها ، شباهت ها ، بازار کار و...

ممنون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۱ ب.ظ
MBA یا کاآفرینی
به نظرم همون نرم افزار رو بخون و دور میریت رو خط بکش
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mut3
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۵ ب.ظ
MBA یا کاآفرینی
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۱ ب.ظ)pesar نوشته شده توسط:  به نظرم همون نرم افزار رو بخون و دور میریت رو خط بکش

ممنون بابت پاسختون ولی میشه دلیلش رو بفرمایید؟
۱
۰
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۱۲ ب.ظ، توسط pesar.)
MBA یا کاآفرینی
خواهش میکنم!. قبلا از سایت دکتر خلیلی فر چنین موردی پرسیده شده بود . جواب ایشون رو اینجا میارم ( البته علاقه از همه چیز مهم تره ) :
آدرس:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
قسمت مشاوره

تیر ۲۸, ۱۳۹۴ | ۸:۴۳ ب.ظ
سلام استاد. خسته نباشید.
خلاصه عرض کنم.فارغ التحصیل IT هستم.بخاطر مشکلات خانوادگی نتونستم طی دانشگاه برسم درسا رو بخونم. به مباحث مدیریت و تجارت الکترونیک علاقه دارم و کلا بیسم ذاتی تو این موارد خوبه. اما نمیدونم چرا علاقه و حوصله ای به خوندن دروسی مثل ساختمان و طراحی اینا ندارم.شاید ناشی از نخوندن توی همون دوران دانشجوییه.یه بار نخونده کنکور دادم ۶۰۰۰ شبانه مجاز شدم..همینا و ترس از قبول نشدن باعث شد که بخوام ارشد mba بدم( البته بخاطر شرایط زندگیم مجبورم و برام مهمه روزانه تهران قبول شم).احساسم میگه به مبااحث مدیریتی علاقه دارم. اما یه دلم هم مونده پیش تجارت it ولی بی علاقگی به چندتا درسا که گفتم سد راهم تو کنکور هستن.
میشه خواهشا لطفا دقیق راهنماییم کنید چیکار کنم چون این دودلی دیوانه م کرده نمیذاره تصمیم قطعی بگیرم بشینم کدومو بخونم
ممنون
[پاسخ]
ارسطو خلیلی فر پاسخ در تاریخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۷:۲۱ قبل از ظهر:

سلام
به MBA فکر نکن، خیلی مورد داشتم رفتن مدیریت خوندن حالا پشیمان هستن و برگشتن می خوان همون مهندسی آی تی دوباره بخونن، بهترین گزینه بینا بین برا سلیقه شما، گرایش تجارت و آی تی آی تی هست، فرصت های درآمد زایی بسیار بالایی هم داره، دنیای وب، اپلیکیشن موبایل و اینترنت و پایگاه داده رو جدی بگیر، مباحث مدیریت و مهندسی رو در گرایش خوب و میان رشته ای تجارت الکترونیک و آی تی آی تی بخون، و یادت باشه همه چی علاقه هست، و یادت باشه همه گرایش ها رتبه یک دارن، اما تو تصمیم بگیر که می خوای رتبه یک در چه گرایشی بشه، هر موقع تصمیمی گرفتی و دیدی هنوز می ترسی، بدون که تو تصمیمت قاطع نیستی، ترس نشانه عدم تصمیم قاطعانه هست.
موفق و پیروز باشی.
۱
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۲ ب.ظ
RE: MBA یا کاآفرینی
(۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۳۳ ب.ظ)pesar نوشته شده توسط:  خواهش میکنم!. قبلا از سایت دکتر خلیلی فر چنین موردی پرسیده شده بود . جواب ایشون رو اینجا میارم ( البته علاقه از همه چیز مهم تره ) :
آدرس:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
قسمت مشاوره

تیر ۲۸, ۱۳۹۴ | ۸:۴۳ ب.ظ
سلام استاد. خسته نباشید.
خلاصه عرض کنم.فارغ التحصیل IT هستم.بخاطر مشکلات خانوادگی نتونستم طی دانشگاه برسم درسا رو بخونم. به مباحث مدیریت و تجارت الکترونیک علاقه دارم و کلا بیسم ذاتی تو این موارد خوبه. اما نمیدونم چرا علاقه و حوصله ای به خوندن دروسی مثل ساختمان و طراحی اینا ندارم.شاید ناشی از نخوندن توی همون دوران دانشجوییه.یه بار نخونده کنکور دادم ۶۰۰۰ شبانه مجاز شدم..همینا و ترس از قبول نشدن باعث شد که بخوام ارشد mba بدم( البته بخاطر شرایط زندگیم مجبورم و برام مهمه روزانه تهران قبول شم).احساسم میگه به مبااحث مدیریتی علاقه دارم. اما یه دلم هم مونده پیش تجارت it ولی بی علاقگی به چندتا درسا که گفتم سد راهم تو کنکور هستن.
میشه خواهشا لطفا دقیق راهنماییم کنید چیکار کنم چون این دودلی دیوانه م کرده نمیذاره تصمیم قطعی بگیرم بشینم کدومو بخونم
ممنون
[پاسخ]
ارسطو خلیلی فر پاسخ در تاریخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۷:۲۱ قبل از ظهر:

سلام
به MBA فکر نکن، خیلی مورد داشتم رفتن مدیریت خوندن حالا پشیمان هستن و برگشتن می خوان همون مهندسی آی تی دوباره بخونن، بهترین گزینه بینا بین برا سلیقه شما، گرایش تجارت و آی تی آی تی هست، فرصت های درآمد زایی بسیار بالایی هم داره، دنیای وب، اپلیکیشن موبایل و اینترنت و پایگاه داده رو جدی بگیر، مباحث مدیریت و مهندسی رو در گرایش خوب و میان رشته ای تجارت الکترونیک و آی تی آی تی بخون، و یادت باشه همه چی علاقه هست، و یادت باشه همه گرایش ها رتبه یک دارن، اما تو تصمیم بگیر که می خوای رتبه یک در چه گرایشی بشه، هر موقع تصمیمی گرفتی و دیدی هنوز می ترسی، بدون که تو تصمیمت قاطع نیستی، ترس نشانه عدم تصمیم قاطعانه هست.
موفق و پیروز باشی.

من بازم دلیلش رو متوجه نشدم!!
۰
۰
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۹ ب.ظ
MBA یا کاآفرینی
البته دکتر خلیلی فر به همه توصیه میکنن که آی تی و تجارت رو تو اولویتاشون قرار بدن . . .
اگه به قسمت مشاوره سایتشون سر بزنین اینو متوجه میشین. . .

+کارآفرینی یه رشته س؟ زیر گروه چه مجموعه ایه؟

........
۰
۰
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ق.ظ، توسط Amoojan.)
MBA یا کاآفرینی
برین سایت مهندس شعبانعلی رو ببینین... تو مطالب وبلاگش درباره mba و گرایش های مختلف مدیریت بعضا حرفای خیلی جالبی میزنه...
یه سایتم داره به اسم متمم در رابطه با توسعه مهارت های فردی، اونجا هم مباحث حوزه ی mba رو اموزش میدن! ولی یه قانون دارن که به کسی مدرک نمیدن فقط مهارت ها رو .... خلاصه توضیح داره که اینجا جاش نیست... اگر وقت دارید برین سر فرصت مطالب این دوجا رو بخونین کلا یه دید بهتری هم به ادامه تحصیل و هم به مدیریت پیدا میکنید.
موفق باشید. Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
۰
۰
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۷ ب.ظ، توسط Mut3.)
(۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  البته دکتر خلیلی فر به همه توصیه میکنن که آی تی و تجارت رو تو اولویتاشون قرار بدن . . .
اگه به قسمت مشاوره سایتشون سر بزنین اینو متوجه میشین. . .

+کارآفرینی یه رشته س؟ زیر گروه چه مجموعه ایه؟
آره به نظرم اینقد محکم و قاطع رد کردن یه رشته کار درستی نباشه و سلیقه ای میشه.
زیر مجموعه مدیریت هستش گرایشایی مثل کسب و کار های جدید ، فناوری اطلاعات و... هم داره.
رشته تقریبا جدیدیه.
۰
۰
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۸ ب.ظ
کارآفرینی بیشتر به موضوع کسب و کارهای نوین و نوپا یا در اصطلاح استارت آپ ها میپردازه اما در MBA شما مدیریت میکنید نحوه انجام کارها رو، به نظرم MBA رو انتخاب کنید، رشته با پرستیژی هست و تا اونجایی که من دیدم توی آگهی های استخدام، جذب بالایی داره این رشته
۰
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد رشته mba یا هوش؟ zoro ۴ ۳,۵۱۶ ۲۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ali_titani
  فروش کتاب های MBA مدرسان شریف زیرقیمت engineer805 ۰ ۲,۷۰۳ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: engineer805

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close