زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نظرتون درباره تجارت دانشگاه قم؟

ارسال: #۱۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ ق.ظ، توسط Mahyas.)
RE: نظرتون درباره تجارت دانشگاه قم؟
(۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۲۹ ق.ظ)moha2002 نوشته شده توسط:  
(01 خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۳ ق.ظ)Densike نوشته شده توسط:  شما قم نبودین و چیز هایی که من قم دیدم رو ندیدید که میگید شهر خوبیه . من ۵ سال اونجا بودم ... حالا برای پسر ها باز خوبه ولی برای دختر ها بسیار خطرناک هست این شهر ...
از نظر اساتید ؟ دقیقا کدوم استاد رشته کامپیوتر این دانشگاه خوبه میشه اسم بیارید ؟ تنها استاد قابل قبول اونجا دکتر دیانت هست که ایشون هم معماری تخصصشونه ...
شما شاید فکر میکنید من به خاطر مسائل تفریحی که اصلا نداره میگم شهر بدیه ... اینم هست ولی باور کنید من چیزهایی رو اونجا دیدم که حتی فکر نمی کردم تا آخر عمر باهاشون رو به رو شم

میشه بگید مثل چی؟

همه چیز بستگی به خود انسان داره ....
وگرنه کسانی که اپلای هم میشن ممکنه در محل جدید زندگی و تحصیلشون چیزهایی رو ببینن که حتی فکر نمی کردن تا آخر عمر باهاشون رو به رو شن ! که قطعا میبینن ! این دلیل نمیشه که !
من هم چند نفری رو که می شناسم از تحصیلشون در قم ناراضی نبودن .. کاملا هم سالم ! هم درس خوندن هم زندگی کردن... دو سال که بیشتر نیست !
بستگی به خودت و هدفت و اراده ات داره همه چیز
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۸ ق.ظ
ببینید ۱ مثال واقعا کوچیکشو میزنم .. خیلی از حرف هارو اینجا نمیشه زد
یه خانمی که اتفاقا آشنای من بودن داشتن راه میرفتن تقریبا دم در دانشگاه ... به خاطر محیط قم همه هم چادر سرشون میکنن ... ایشون هن چادر داشت ... یه موتوری از پشت سرشون اومد با چوب زد تو دستشون و دفت
من خودم شخصا شاهد این صحنه بودم و واقعا میگم این کوچیکترین چیزیه که اونجا هست
میگین همه چیز بستگی به خود آدم داره ... درسته ... قبول دارم ... دوست خودم از دانشگاه آزاد ورامین اپلای کرد رفت ... ولی بهتون قول میدم اساتید دانشگاه قم به هیچ دردی نمیخورن ... توی رشته های علوم پایه آدم های قوی هست اونجا ولی توی فنی مهندسی و مخصوصا کامپیوتر و برق افتضاحه ... تو کامپیوتر باز ۲ تا استاد متوسط برای معماری داره داره ولی تجارت اصلا ...
ببینید شما میگین دوستاتون این حرف هارو میگن ولی من کسی هستم که همه این چیز هارو با چشم خودم دیدم
آها راستی یکی از خانم های دانشگاه که سال دیگه ارشد میخواد شرکت کنه بهش گفتم عضو مانشت شه
میگم اونم بیاد نظرشو بگه

One day the hands of fate must be forced
۴
۳
ارسال: #۱۸
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۴ ق.ظ، توسط mahshidminj.)
سلام
من خودم دانشجوی رشته ی علوم کامپیوتر دانشگاه قمم... همین اول بگم که فقط منتظرم درسم تموم بشه تا دیگه هیچوقت برنگردم اونجا....واقعا شهر قم برای افرادی که از شهر های دیگه میرن جای مناسبی نیست واقعا سخت میشه با شرایط زندگی و عادات رفتاریشون کنار اومد..من خودم تو یه خانواده ی مذهبی بزرگ شدم...ولی وقتی رفتم قم با من جوری رفتار شد که هرگز از خاطرم نمیره...
از نظر سطح علمی و محیط دانشگاه باید بگم که دانشگاه از پایه معماریش برای پسر ها ساخته شده و کلا یک ساختمون به خانوم ها اختصاص دادن که با توجه به داشتن اینهمه رشته امیدوارم متوجه هرج و مرج در قسمت خواهرا بشید.....واقعا دانشگاه قم از نظر اساتید ضعیفه یکی دو تا خوب داره که عضو هیئت علمی هستند ولی بقیه بیشتر یا سال اول تدریسشونه یا تازه مدرک کارشناسی ارشد گرفتن یا دانشجوی دکتری هستند...من خودم این ترم درس تجارت الکترونیک دارم با گروه مهندسی که از دانشجوهای ارشدم داریم سرکلاس....استاد یک خانوم دانشجوی دکتری هست.
از خوبی های قم بگم که استادی نبوده از تهران دعوت کنیم و راضی بشه ترم بعدشم بیاد همینکه یک ترمو به پایان رسوندن رفتن...
دانشگاه ها و شهر های خیلی بهتری برای درس خوندن هست
قم جتی واسه گزینه ی آخر هم خوب نیست
موفق باشید
۳
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , elhamgh , zorkide , khordad.girl , Raha_H
ارسال: #۱۹
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۲۹ ب.ظ
قم فقط به درد این میخوره بری تو سالاریه بسنتی بخوری همین
۰
۲
ارسال: #۲۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۳۵ ب.ظ
من خودم یه مدت قم بودم و دانشگاه قم هم بودم ، خوب میشناسم این شهر رو ، اساتید خوب که از تهران میان زیادن ، اساتید خوب توی کارشناسی زیاد داره ، از ارشد اطلاع زیادی ندارم .
اما خیلی ها رو دیدم که میگن که ما تو یه خانواده مذهبی هستیم و با آرایش و وضع حجاب نامناسب میان دانشگاه ، بعد هم میگن که محیطش برای ما غیر قابل تحمله
دانشگاه قم یکی از شرایطش چادر داشتن در دانشگاه هست ، شهر قم هم حرمت داره ، اگه آدمی باشی که به اخلاقیات پایبند باشی ، حتی اگر هم مذهبی نباشی ، میای تو اینچنین شهرایی ، به احترام کسی که تو این شهر هست ، یه سری چیزهارو رعایت می کنی ، بعضی بچه ها میان و یه چادر می اندازن رو دوششون و بعد میگن ما چادری هستیم و یکی دوبار که تذکر میشنون میگن محیط قم بسته است .
خواهر خودم ۵ سال دانشگاه قم بود ، هم از بچه های خوابگاه و محیط خوابگاه راضی بود هم از اساتید ، جاهای تفریحی هم زیاد میرفت با دوستاش ، اگه آدم شادی باشی محیط رو برای خودت شاد میکنی بقیه اش بهونه و تعصبات بیخودیه ، واقعا خیال خانواده ما راحت بود از اینکه خواهرم قم بود
من بخاطر شغل پدرم شهرهای زیادی رو تجربه کردم ، تهران و سنندج و قم و بوشهر و همدان و ... امنیتی که تو قم هست واقعا بهتر از جای دیگه است ، منم هرکدم از این شهرها چیزهای عجیبی دیدم که باورتون نمیشه دلیل نمیشه که بگم اونجا امنیت نداره

این بنده خدا میگه تجارت دانشگاه قم چجوریه ، برای منم سوال شده ، اگه کسی اونجا خونده بیاد توضیح بده

کاش در کتاب زندگی
سطری باشیم ماندنی
نه حاشیه ای از یاد رفتنی ...
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: mk1992 , Mahyas , Zahra.70
ارسال: #۲۱
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۳ ب.ظ
سلام.
من با یکی از خانم هایی که توی دانشگاه قم تجارت میخونن حرف زدم و نظرشونو اینجا آوردم.
اینم حرفای ایشون:
"دانشگاه قم دانشگاه بدی نیست ولی کلا توی فنی مهندسی شاید خیلی راضی نگهتون نداره. البته خیلی ها هستن که راضی هستن ولی این نظر منه و تاکید میکنم که فقط نظر منه.
مدیر گروهمون سطح سواد بالایی نداره و واحدهای خوب ارائه نمیده. اما خیلی ها هستن که واقعا راضین و عاشق واحد هایی هستن که ایشون ارائه میدن.
ورودیهای قبلتر خیلی راضی بودن چون مدیرگروهشون فرق داشت و یکی دیگه بود. اساتیدی هم به خاطر مشغله و اینکه فرصت تدریس در اینجا رو نداشتن، از اینجا رفتن که خیلی عالی بودن. در مورد خوابگاه هم اینکه خوابگاهها از لحاظ امکانات متوسط هستن و خیلی ها از خوابگاه دانشگاه راضی هستن.
در رابطه با شهر هم اینکه قم شهری مذهبیه و عرفشون چادره. کسی که اینجا رو انتخاب میکنه حق اعتراض نداره، چون از قبل میدونه عرف اینجا به چه شکل هست و خودش انتخاب کرده.
من با همه چیز اینجا تونستم کنار بیام ولی بزرگترین معضلم مدیرگروه هست.
توصیه میکنم تجارت دانشگاه قم جز انتخابهای آخرتون باشه. و باز هم تاکید میکنم که اینا فقط نظر منه."

مقصد در انتهای مسیر نیست، در امتداد مسیر است.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مونا۷۰
ارسال: #۲۲
۰۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ ب.ظ، توسط Zahra.70.)
سلام. من خودم دانشجوی ارشد دانشگاه قم هستم.
چند تا بررسی خیلی مختصر براتون انجام میدم:

خود شهر قم: نمیدونم چرا یه عده دست گذاشتن روی مذهبی بودن این شهر. خب یزد هم مذهبیه چرا در مورد شهر دیگه ای چنین حرف هایی زده نمیشه؟ ببینید هر شهری یه عرفی داره. تهران یه جوره، بری بین افراد کرد می بینی اون ها یه جور میگردن و رفتار می کنن و عرفشون متفاوته و خیلییییییییییییییییی شهرهای دیگه. اینکه ماها توی شهرمون عرفمون چادر نیست و هرکسی دوست داشته باشه چادر می پوشه و دوست نداشته باشه نمی پوشه دلیل بر این نمیشه که به عرف یه شهر دیگه گیر بدیم. درک کنید که قمی ها دوست ندارن قبح یه سری چیزها توی شهرشون شکسته بشه برای همین هرکسی بخواد توی اون شهر باشه باید حجابش چادر بپوشه و بس. اینو درک کنید لطفا. اون چیزهایی هم که توی اون شهر دیده میشه مثل مزاحمت برای خانم و ... دوستان عزیز مگه برای خانمهایی که توی شهرهای دیگه هستن این اتفاق ها نمیوفته؟؟؟؟؟!!!! این جور طرز تفکرات رو از خودتون دور کنید. همه جا خوب و بد وجود داره. همــــــــــــــــه جا.....
از نظر گرما هم این شهر کویری هست و مطمئنا خودتون این رو باید بدونین.

خود دانشگاه: دانشگاه به صورت تفکیک جنسیتی هست. کلاس های خانم ها توی دانشکده خودشون برگزار نمیشه و توی یه ساختمون دیگه برگزار میشه. خانم ها برای انجام کارهاشون میتونن برن دانشکده هاشون اما با رعایت قوانین (حجاب کامل و .... ) این دانشگاه هم تنها دانشگاه تفکیک در قم هست (تا اونجا که میدونم) اونم تنها به این دلیل که وقف کننده چنین وصیتی کرده بوده وگرنه که خود وزارت علوم از خداش هس دانشگاه مختلط باشه تا خرج کمتری رو انجام بده. به هرحال شما باید با این قضیه به عنوان یکی از شروط این دانشگاه کنار بیاید و خب به هرحال تفکیک جنسیتی تا حدودی تبعیض جنسیتی رو هم به دنبال داره.

سطح علمی: من دانشجویان علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر رو که دیدم که در مقطع لیسانس هستند متاسفانه اونجور که باید از رشتشون بدونن نمیدونن من خیلی از سطح اساتیدشون خبری ندارم شاید سطح سواد اساتید پایین باشه شاید هم خود بچه ها کم کاری میکنن اما به نظرم ..... در مورد رشته تجارت الکترونیک باید بگم این دانشگاه هم استادهای قوی داره و هم ضعیف. اساتید هم دکتری هستن یا اینکه در حال دفاع برای دکتری اما همونطور که گفتم نمیتونم کلی بگم سطح همشون خوبه یا بد. استاد بی سواد و در حد صفر داره اما اساتید قوی هم داره.
در حالت کلی دانشگاه قم در یک سری رشته ها به شدت قوی هست مثل : حقوق و الهیات و فلسفه و ....... که خب شاید یه دلیلش هم همین هست که در این شهر چندصد یا حتی بیشتر اسلام شناس هست که میتونن دانشجویان خوبی رو بار بیارن. نظر شخصی من این هست که دانشگاه برای بچه های لیسانس شاید خیلی اذیت کننده باشه و پر از مشکل. برای دانشجویان ارشد هم جزء اولویت های آخر باشه اما من بهش صفر نمیدم و از پشت کنکور بودن خیلی بهتر هست. این نظر من در مورد کل رشته های غیر از بالایی ها هست نه فقط رشته های کامپیوتر و آی تی و ....... البته خیلی از دانشجویان هستن که اعتقادشون بر این هست که دانشگاه کلا در تمام رشته ها در سطح علمی خوبی هست و از رشته آی تی در این دانشگاه هم خیلی راضی هستن. که خب نظر اون ها هم محترمه و شاید دلیلی برای این نظر دارن. من خودم به شخصه قطعا برای دوره لیسانس در انتخاب هام قرارش نمیدادم ولی برای فوق لیسانس چرا ...

در مورد خوابگاه: میشه گفت در سطح متوسط هست و به روزانه ها خوابگاه داده میشه به شبانه ها هم خوابگاه در داخل شهر داده میشه با هزینه ی بالاتر. از نظر غذا در سطح معمولی رو به بالا قرار داره. اینترنت گاهی ضعیف گاهی قوی گاهی اصلا وصل نمیشه و .....

ببخشید همه ی حرف ها رو نمیشد نوشت من سعی کردم خیلی مختصر بنویسم.

[b]چارلی چاپلین به دخترش:

انسان باش، پاکدل و یکدل؛ زیرا که گرسنه بودن، صدقه گرفتن و در فقر مردن، هزار بار قابل تحمل تر از پست و بی عاطفه بودن است.
[/b]
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Raha_H , مونا۷۰
ارسال: #۲۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۵۵ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷ ق.ظ)mahshidminj نوشته شده توسط:  سلام
من خودم دانشجوی رشته ی علوم کامپیوتر دانشگاه قمم... همین اول بگم که فقط منتظرم درسم تموم بشه تا دیگه هیچوقت برنگردم اونجا....واقعا شهر قم برای افرادی که از شهر های دیگه میرن جای مناسبی نیست واقعا سخت میشه با شرایط زندگی و عادات رفتاریشون کنار اومد..من خودم تو یه خانواده ی مذهبی بزرگ شدم...ولی وقتی رفتم قم با من جوری رفتار شد که هرگز از خاطرم نمیره...
از نظر سطح علمی و محیط دانشگاه باید بگم که دانشگاه از پایه معماریش برای پسر ها ساخته شده و کلا یک ساختمون به خانوم ها اختصاص دادن که با توجه به داشتن اینهمه رشته امیدوارم متوجه هرج و مرج در قسمت خواهرا بشید.....واقعا دانشگاه قم از نظر اساتید ضعیفه یکی دو تا خوب داره که عضو هیئت علمی هستند ولی بقیه بیشتر یا سال اول تدریسشونه یا تازه مدرک کارشناسی ارشد گرفتن یا دانشجوی دکتری هستند...من خودم این ترم درس تجارت الکترونیک دارم با گروه مهندسی که از دانشجوهای ارشدم داریم سرکلاس....استاد یک خانوم دانشجوی دکتری هست.
از خوبی های قم بگم که استادی نبوده از تهران دعوت کنیم و راضی بشه ترم بعدشم بیاد همینکه یک ترمو به پایان رسوندن رفتن...
دانشگاه ها و شهر های خیلی بهتری برای درس خوندن هست
قم جتی واسه گزینه ی آخر هم خوب نیست
موفق باشید

درس تجارت الکترونیک مربوط به بچه های لیسانس هست و من خودم توی لیسانس اون رو پاس کردم. از دانشجویان ارشد اونهایی که از رشته های دیگه میان گرایش تجارت الکترونیک باید همین واحد رو پاس کنن برای همین سر این کلاس حاضر میشن. شما دارید راجع به سطح علمی لیساسن و اساتید اونجا صحبت میکنید و من عرض کردم بچه های علوم کامپیوتر و نرم افزار اینجا تا حدودی سطح پایین هستن و خدا داند ایراد از اساتید اونها هست یا خود دانشجویان کم کار هستن. گروه ما با گروه بچه های علوم ونرم متفاوت هست و اساتید هم متفاوت هستن. من نظری راجع به استادهای شما ندارم اما در اساتید ما هم استادهای قوی و عالی و هم اساتید ضعیف و نابلد داریم. چیزی که من در دوره لیسانس هم باهاش مواجه بودم.
یه سوال: قراره توی قم جرم و جنایتی صورت نگیره؟ قراره توی قم همه چی آروم باشه؟ قراره توی قم هیچ مزاحمتی برای خانم ها پیش نیاد؟ مگه قم چه فرقی با بقیه شهرها داره؟ مگه مردها و زن های اون شهر چه فرقی با بقیه جاها دارن؟ همون چیزهایی که شماها دیدید من هم دیدم هم توی قم و هم توی خیلی از شهرهای دیگه اما این اجازه رو به خودم نمیدم که جمع ببندم وبگم تمام مردم یه شهر فلان جور هستن. کل یه شهر اینجوریه و ....
من یکی از دلایلی که گفتم این دانشگاه برای دانشجویانی که میخوان لیسانس بخونن خوب نیس به وجود اومدن همین طرز تفکر است. البته این فقط یکـــــــــــــی از دلایلم هست و اگر کسی برای انتخاب رشته لیسانس از من نظر بخواد همین رو بهش خواهم گفت.
قم به اون بدی ها که شما فکر میکنید نیست کافیه یه ذره عینک بدبینی رو از روی چشم هاتون بردارین و زندگی رو زیباتر ببینید. مطمئنم اگر شهر قم قطب مذهبی کشورمون نبود هیچ وقت هیچ کدوم این حرف ها در موردش زده نمیشد وفقط میتونم بگم واقعا جای تاسف داره. برای تمام کسایی که چنین برداشت های نا به جایی دارن.
توی اون شهر متاسفانه هستن کسایی که توی لباس آدم های مذهبی و به اسم مذهب دارن هر غلطی میکنن تا دید مردم رو نسبت به اسلام و افراد مذهبی عوض کنن که مثل اینکه همین کار رو هم تونستن تا حدی انجام بدن!!!!!!
دوست ندارم شما یا هرکسی دیگه ای جبهه بگیره و پشت سر هم برای پست من پست بذاره فقط عاجزانه میخوام یه ذره به حرف هام فکرکنید.

[b]چارلی چاپلین به دخترش:

انسان باش، پاکدل و یکدل؛ زیرا که گرسنه بودن، صدقه گرفتن و در فقر مردن، هزار بار قابل تحمل تر از پست و بی عاطفه بودن است.
[/b]
۱
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۳۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۰۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۶۶ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۸ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۱۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۳۸ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۸۹ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۹۲ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۷۰ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۶۰۲ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close