زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارائه مقاله در دوره کارشناسی

ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۴ ب.ظ، توسط sabafarhadi.)
سلام....
بچه ها کسی می دونه برای نوشتن مقاله معتبر در دوره کارشناسی و ثبت در ژورنال های معروف و کلا انجام کارهای علمی پژوهشی در این دوره نیازمند چه مراحلی هست؟ از کجا باید شروع کرد و از کی باید کمک گرفت؟
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrg_vb
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۸ ب.ظ
سلام
من فکر میکنم خوبه پروژه ی کارشناسیتون رو حول موضوعی انتخاب کنید که پتانسیل لازم برای کار کردن و مقاله دادن داشته باشه + یک استاد خوب برای راهنمایی، اینجوری تقریباً استارت کار رو زدید. به کارتون جهت دهی لازم رو میده و میتونه خیلی کمکتون کنه.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: fas , sabafarhadi
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۳۳ ق.ظ
سلام
منم سال پیش شدیدا درگیر همین مسئله بودم. چند پست هم در مانشت گذاشتم اما به پاسخ معینی نرسیدم.

سال گذشته همین موقع ها بود که یکی ازنمراتم که اومد و خیلی عاولی بود؛ با استاد مربوط تماس گرفتم که تشکر کنم؛ ایشون هم گفتن که خیلی خوشحال میشم ببینمت. برای فردای اون روز توی پارک! باهام قرار گذاشتند و رفتیم چرخی زدیم و توی راه من رو که قبلا میدونستم باید مقاله نوشت و مقاله نوشتن خوبه اما اون رو یک مسئله ی دست نیافتنی می دونستم، کاملا اوردن توی باغ. شیش ماه بعد در آذر ماه سالی که گذشت اولین مقاله ام آماده شده بود و اسفند ماه هم به صورت پوستر در یک همایش ملی ارائه دادمش. ضمن آرزوی سلامتی برای استاد گرانقدرم؛ لازم دونستم تجربه خودم رو در بیان روند کار بگم.

به طور خلاصه بخوام بگم روند به این صورته:

۱/ انتخاب موضوع و زمینه ی مورد علاقه
توی گوگل کلید واژه ی call for papaers رو سرچ کنید. راه کار مناسبی برای مشاهده ی اسامی زمینه های علمی مختلفه. با کمک trends.google.com هم می تونید از میزان بروز بودن موضوعتون مطلع بشید. خیلی خوبه که موضوعی که انتخاب می کنید به روز باشه که بتونید در مراحل بعدی هم روی همین موضوع کار کنید. البته حالا اگه نشد هم مشکلی نیست. بالاخره آدم تا وارد عرصه ای نشه صد در صد نمی تونه بفهمه که به گروه خونیش می خوره یا نه. علاقه شرط مهمیه. اول علاقه بعد به روز بودن.

۲/ مطالعه ی مقدماتی در موضوع
بعد از انتخاب موضوع شروع به مطالعه ی منابع آموزشی در این مورد بکنید. مقاله نوشتن یعنی شما مرز علم رو به جلو ببرید. حتی در حد چند صدم درصد. بنابراین باید تا مرز ( حداقل مرز در نقطه ای از) اون علم رفته باشید که بتونید مرز رو تکون بدید. البته یک نوع مقاله داریم به نام مقالات مروری که مرزی رو دست کاری نمی کنن و اصلا به درد هم نمی خورن چون چیزی به علم اضافه نمی کنن.

۳/مطالعه ی پیشنیه ی پژوهشی
با رفتن به سایت هایی مثل civilica.com برای مقالات فارسی ؛ ieee.org ، springer.comو ... برای مقالات انگلیسی؛ در حوزه ی مورد علاقتون سرچ کنید و ببینید چه مقالاتی نوشته شده و چه کارهایی انجام شده. کاری که شما باید انجام بدید اینه که در ادامه ی اون ها نوآوری کنید. برای دانلود از ieee و ... هم میتونید از سایت freepapers.ir بهره بگیرید.
نکته: مقالات انگلیسی بخونید ترجیحا: @اگه مقاله ای فارسیه یعنی طرف نمی تونسته انگلیسی بدش حالا یا کپی بوده یا کیفیتش پایین (مثل همین مقاله ی خودم Big Grin ) @انگلیسیتون قوی میشه @منابع انگلیسی به روز ترن

۴/ایده پردازی
بعد از طی مراحلی که گفته شد، نوبت به این میرسه که برای پیشبرد کارهای نفرات قبلی ایده بدید. این ایده میشه مقاله ی شما به شرط این که اثبات کنید که ایده ای که دادید حداقل در حالت های خاصی از راه کار هایی که قبلا ارائه شده بهتره. برای این کار باید ایده رو در طی متن مقاله اثبات کنید. دو روش هست برای اثبات ایده: ۱/اثبات ریاضی که سخته و توصیه نمیشه ۲/اثبات با داده های آزمایشی که معمولا این روش مورد استفاده قرار می گیره. با سرچ کلید واژه ی Data Set for ... می تونید به مجموعه های خوبی از داده های آزمایشی دست یابید.

۵/نوشتن مقاله
ایده ی شما آماده ی تبدیل شدن به یک مقالست. اول یک چکیده که بیانگر کلیت کاره. بعد یک مقدمه که مقدمات موضوع و روند کلی متن مقاله رو بیان میکنه، بعد از اون بیان پیشینه و کارهای نفرات قبلی، بیان ایده ی خودتون، اثبات برتری ایده ی ارائه شده و درنهایت نتیجه گیری. با مطالعه ی مقالات در مرحله ی ۳ با ساختار نگارش مقاله بیشتر آشنا میشید. البته هر همایش و ژورنال یک instructor هم داره که درش روند کار رو شرح داده.
در همین حین هم توی سایت هایی مثل "با همایش" و تقویم همایش های سیویلیکا دنبال یک همایش بگردید. برای کار اول معمولا توصیه میشه که از همایش شروع بشه و نه از ژورنال. مراقب همایش ها و ژورنال های تقلبی هم باشید. برای این که متوجه حرفم بشید و بفهمید که چه آشفته بازاریه!!! این وبلاگ ها رو مرور کنید:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته توصیه می کنم که با یک استاد خوب و پایه هماهنگ کنید بخصوص برای مراحل آخر. من تقریبا همه ی مراحل رو به تنهایی رفتم و خیلی اذیت شدم. مقاله ام هم از پروژه ی کارشناسی نبود. سال دیگه این موقع تازه مشغول انجام پروژه ی کارشناسی ام.

تجربه ی خیلی خوبیه. بخصوص وقتی که به اون همایش میرید. من خیلی لذت بردم از حضور در جمع کلی آدم که همه جهت گیری علایقشون مثل خودم بود. هنوز هم وقتی یاد اون روز می افتم کلی انرژی میگیرم.

امیدوارم مطالبی که گفتم به درد همه ی مانشتی های عزیز بخوره.
موفق باشید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fas , ziba_090 , sabafarhadi , teraktor2003 , HamiGuard
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۲۲ ب.ظ
RE: ارائه مقاله در دوره کارشناسی
(۰۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۴ ب.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  سلام....
بچه ها کسی می دونه برای نوشتن مقاله معتبر در دوره کارشناسی و ثبت در ژورنال های معروف و کلا انجام کارهای علمی پژوهشی در این دوره نیازمند چه مراحلی هست؟ از کجا باید شروع کرد و از کی باید کمک گرفت؟

با منابع ای که استادتون در اختیارتون گذشته اگه تحقیقات و پژوهش های شما به نتیجه رسیده باشه اسم شما نفر اول میاد یا دوم؟
با تشکر

I Can do it
۰
۰
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۲۴ ب.ظ
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۲۲ ب.ظ)mrg_vb نوشته شده توسط:  
(03 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۴ ب.ظ)sabafarhadi نوشته شده توسط:  سلام....

با منابع ای که استادتون در اختیارتون گذشته اگه تحقیقات و پژوهش های شما به نتیجه رسیده باشه اسم شما نفر اول میاد یا دوم؟
با تشکر

همه چیز به استادتون و خود شما بستگی داره
بسیاری از اساتید باید باید باید اسم خودشون اول باشه :|
خیلی وقت ها تمام کار توسط دانشجو انجام میشه اما اسم استاد باید اول بیاد چون اگه نیاد استاد ناراحت میشن و دانشجو بدبخت میشه
۱
۰
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۵۶ ب.ظ
این که باید اسم اول باشه چه سود و منفعتی داره؟ یعنی تمام حقوق اون مقاله مال اسم کسی که هست که نفر اول میاد؟ اسم کسی که دوم میاد چی؟؟

I Can do it
۰
۰
ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۱۶ ب.ظ
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۵۶ ب.ظ)mrg_vb نوشته شده توسط:  این که باید اسم اول باشه چه سود و منفعتی داره؟ یعنی تمام حقوق اون مقاله مال اسم کسی که هست که نفر اول میاد؟ اسم کسی که دوم میاد چی؟؟

خب نفر اول مقاله صاحب اصلی مقاله حساب میشه و بقیه همکار و دستیار
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrg_vb , HamiGuard
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۷ ق.ظ
سلام دوست عزیز

من وقتی دانشجوی کارشناسی بودم
رفتم پیش یه استادی که ادم صبور و پر انرزی بود و برای درس خوندن ارزش قائل بود
درسته که ایشون دکترا نداشتن اما کارشناسی و ارشدشون از امیر کبیر بود و مشخصا خیلی دوست داشتن دانشجو ها رو راه بندازن

از ایشون خواستم که یه موضوع خوب بهم پیشنهاد بدن
و ایشونم لطف کردن همین کار رو کردن
ی مقاله کنفرانسی هم در این مورد ارائه کردیم
اما بعدا من پیگیری نکردم و الان ۴ سال گذشته حالا که می خواستم واسه ارشدم همون موضوع رو ادامه بدم مشخص شد اون موضوع الان مدتیه دیگه مورد بحث و مورد توجه نیست

می خوام بگم حواست باشه تا وقتی که یک مقاله عالی از اون موضوعی که انتخاب می کنی در نیاوردی زمینش نذار چون شاید دو سال بعد دیگه دیر باشه و بگی چه حیف شد

مخصوصا درباره رشته ما که موضوعات درش بسیار پر تکاپو هستن

امیدوارم این تجربه من برات مفید باشه

CoolBig Grin
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۲ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۷۹۵,۵۱۴ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۴ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۰۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۰۳ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close