زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع خواندن زبان

ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۴ ب.ظ
شروع خواندن زبان
سلام دوستان.
متاسفانه سطح زبانم خیلی ضعیف هست (شاید در حد راهنمایی مدرسه! Confused ) و از قبل تصمیم داشتم این درس رو حذف کنم و با ریاضی که پایه ام قوی هست جبران کنم اما با توجه به اینکه کنکور به اردیبهشت افتاد و تا اون موقع حدود هشت ماه مونده , میخواستم بپرسم آیا کسی میدونه از چه کتاب هایی شروع کنم که بتونم تو کنکور در حد متوسط بزنم ؟ اول از گرامر شروع کنم یا لغت؟

ممنون میشم راهنماییم کنین چون هرچی گشتم جواب سوالم رو پیدا نکردم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۸ ب.ظ
RE: شروع خواندن زبان
(۱۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۱۴ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
متاسفانه سطح زبانم خیلی ضعیف هست (شاید در حد راهنمایی مدرسه! Confused ) و از قبل تصمیم داشتم این درس رو حذف کنم و با ریاضی که پایه ام قوی هست جبران کنم اما با توجه به اینکه کنکور به اردیبهشت افتاد و تا اون موقع حدود هشت ماه مونده , میخواستم بپرسم آیا کسی میدونه از چه کتاب هایی شروع کنم که بتونم تو کنکور در حد متوسط بزنم ؟ اول از گرامر شروع کنم یا لغت؟

ممنون میشم راهنماییم کنین چون هرچی گشتم جواب سوالم رو پیدا نکردم.
درود
کتاب زبان انگلیسی گاج، کانون فرهنگی آموزش، خیلی سبز اینا می تونه کمک کنه بهتون
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ ب.ظ
شروع خواندن زبان
(۱۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۱۸ ب.ظ)vMahmoudi نوشته شده توسط:  درود

ممنون پاسخ دادین.
این کتاب ها مربوط به دوره کنکور سراسری هستن درسته؟
۰
۰
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۳۰ ب.ظ
RE: شروع خواندن زبان
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۱۸ ب.ظ)vMahmoudi نوشته شده توسط:  درود

ممنون پاسخ دادین.
این کتاب ها مربوط به دوره کنکور سراسری هستن درسته؟
بله درسته، برای آمادگی در زمینه گرامر و درک مطلب خوبن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , d_felfelak
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط IT.girll.)
شروع خواندن زبان
مرسی ممنون.
۰
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۰۸ ق.ظ، توسط soheil08.)
شروع خواندن زبان
سلام
من سال پیش کنکور دادم. چون کلاس زبان می‌رفتم و ترم بالایی بودم خیال می‌کردم که بدون این که زحمت بکشم می‌تونم زبان رو خوب بزنم. اولین آزمون پارسه رو که دادم دیدم زبان فقط ۱۸ درصد زدم.(: خیلی بهم برخورد.
زبان کنکور دوبخشه. مهم‌ترین کاری که باید انجام بدی اینه که دایره لغاتتو افزایش بدی و این افزایش هیچ حدی نداره. اگر لغاتت خوب باشن مطئن باش زبان تخصصی رو خیلی راحت‌تر می‌زنی. با این فرصتی که دارید خیلی راحت می‌تونید خودتونو به درصد بالای کنکور برسونید. من خودم مهر شروع کردم و تونستم اکثر کلمه‌ها رو یاد بگیرم.
برای این کار من پیشنهاد می‌کنم ( بستگی به سبک یادگیری خودتون داره) با جعبه لایتنر آشنا بشید و ازش استفاده کنید. مزیت اصلیش اینه که یه روال سیستماتیک رو برای یادگیری طی می‌کنید و دیگه نیازی نیست نگران باشید فلان کلمه رو خوب یادگرفتید یا نه.
اول از همه با کتاب ۵۰۴ شروع کنید. با شرح حالی که از خودتون گفتید احتمالا ابتدای کار براتون مشکل باشه ولی هرچی جلوتر برید و کلمه‌های بیشتری یادبگیرید، کار براتون راحت‌تر می‌شه. من خودم شیرین ۹۵ درصد لغات ۵۰۴ رو بلد نبودم. اصلا نگاه نکنید که لغاتش زیاده، خیلی با آرامش پیش برید. به هیچ وجه به ۱۲ لغت هر درس اکتفا نکنید. با توجه به این که زمینه‌ی خوبی ندارید بهترین کار اینه که خط به خط متنو اسکن کنید و هر کلمه‌ای که بلد نبودید رو توی دیکشنری گوشیتون چک کنید و ازش فلش کارت بسازید. بی‌خیال فلش کارت‌های آماده بشید چون اونا فقط ۱۲ کلمه هر درسو دارن ولی شما به این نیاز دارید که تمام لغاتی که بلد نیستید رو فلش کارت کنید. اصلا هم کار سختی نیست. من ساعت ۸:۳۰ از کتابخونه میومدم. ساعت ۱۰ تا ۱۲ هم شروع می‌کردم به خوندن زبان،کار با جعبه لایتنر و تولید فلش کارت از روی ۵۰۴.
بعد از این که ۵۰۴ رو تموم کردید احتمالا فکر می‌کنید که الان دیگه هیچ تستی نمی‌تونه از زیر دستتون در بره (همونطوری که من فکر می‌کردم) ولی سخت در اشتباه هستید. لغات ۵۰۴ به شدت لازم هستند و به همون شدت که لازم هستند، کافی نیستند.
خوندن درس زبان ریزه‌کاری زیاد داره که نمی‌شه همه‌ی اون‌ها رو یک‌جا گفت. فعلا ۵۰۴ رو شروع کنید تا بعد. یادتون باشه اصلا به حجم کار فکر نکنید. واقعا کار آسونیه. به اون وقتی فکر کنید که از ۱۰ تا تست لغات زبان کنکور مثل هلو و در عرض ۵ دقیقه حداقل می‌تونید ۷ تست رو پاسخ بدید.
جدا از بحث کارشناسی ارشد، زبان برای رشته ما واقعا اهمیت بالایی داره. اگر ان‌شالله قبول بشید حتما حتما این نیاز رو حس می‌کنید که باید زبانتون رو تقویت کنید، خوب چه بهتر که الان این کار رو انجام بدید تا تو کنکور هم کمکتون کنه.

یه بحث دیگه هم اینه که (البته نظر شخصی منه)، شما باید از بین سه تا درس دفترچه اول روی دوتا درس تمرکز کنید چون با توجه به این که زمان دفترچه اول هم کاهش پیدا کرده واقعا دیگه خیلی سخته که هم زبان رو بزنید، هم ریاضی و مشترکا.
به نظر من برای دفترچه اول علاوه بر تمرکز روی دروس مشترک باید روی یکی از دروس زبان یا ریاضی تمرکز کنید. این دیگه بستگی به پایه و علاقه‌ی خودتون داره. من ریاضیم ضعیف نبود ولی دیدم وقت زیادی می‌گیره و هیچ تضمینی هم نمی‌دیدم که به فرض خوندن کامل این درس بتونم به تستای ریاضی جواب بدم، به همین دلیل زبان رو انتخاب کردم و واقعا روش وقت گذاشتم. به نظرم اگر روی زبان و ریاضی به یک اندازه سرمایه گذاری کنید، احتمال این که به تستای زبان پاسخ بدید خیلی خیلی بیشتر از احتمال پاسخگویی به تست‌های ریاضی هست. من ریاضی رو طوری خوندم که فقظ بتونم یه تست بزنم تا درصدم صفر نباشه (که البته نشد).

دیگه خیلی زیاد شد، کافیه. اگر جایی از مطلب گنگ بود بفرمایید توضیح بدم.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elham1234 , ریحان , mrsh1372 , golyas
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط IT.girll.)
شروع خواندن زبان
(۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۳۵ ب.ظ)soheil08 نوشته شده توسط:  سلام
من سال پیش کنکور دادم. چون کلاس زبان می‌رفتم و ترم بالایی بودم خیال می‌کردم که بدون این که زحمت بکشم می‌تونم زبان رو خوب بزنم. اولین آزمون پارسه رو که دادم دیدم زبان فقط ۱۸ درصد زدم.(: خیلی بهم برخورد.
زبان کنکور دوبخشه. مهم‌ترین کاری که باید انجام بدی اینه که دایره لغاتتو افزایش بدی و این افزایش هیچ حدی نداره. اگر لغاتت خوب باشن مطئن باش زبان تخصصی رو خیلی راحت‌تر می‌زنی. با این فرصتی که دارید خیلی راحت می‌تونید خودتونو به درصد بالای کنکور برسونید. من خودم مهر شروع کردم و تونستم اکثر کلمه‌ها رو یاد بگیرم.
برای این کار من پیشنهاد می‌کنم ( بستگی به سبک یادگیری خودتون داره) با جعبه لایتنر آشنا بشید و ازش استفاده کنید. مزیت اصلیش اینه که یه روال سیستماتیک رو برای یادگیری طی می‌کنید و دیگه نیازی نیست نگران باشید فلان کلمه رو خوب یادگرفتید یا نه.
اول از همه با کتاب ۵۰۴ شروع کنید. با شرح حالی که از خودتون گفتید احتمالا ابتدای کار براتون مشکل باشه ولی هرچی جلوتر برید و کلمه‌های بیشتری یادبگیرید، کار براتون راحت‌تر می‌شه. من خودم شیرین ۹۵ درصد لغات ۵۰۴ رو بلد نبودم. اصلا نگاه نکنید که لغاتش زیاده، خیلی با آرامش پیش برید. به هیچ وجه به ۱۲ لغت هر درس اکتفا نکنید. با توجه به این که زمینه‌ی خوبی ندارید بهترین کار اینه که خط به خط متنو اسکن کنید و هر کلمه‌ای که بلد نبودید رو توی دیکشنری گوشیتون چک کنید و ازش فلش کارت بسازید. بی‌خیال فلش کارت‌های آماده بشید چون اونا فقط ۱۲ کلمه هر درسو دارن ولی شما به این نیاز دارید که تمام لغاتی که بلد نیستید رو فلش کارت کنید. اصلا هم کار سختی نیست. من ساعت ۸:۳۰ از کتابخونه میومدم. ساعت ۱۰ تا ۱۲ هم شروع می‌کردم به خوندن زبان،کار با جعبه لایتنر و تولید فلش کارت از روی ۵۰۴.
بعد از این که ۵۰۴ رو تموم کردید احتمالا فکر می‌کنید که الان دیگه هیچ تستی نمی‌تونه از زیر دستتون در بره (همونطوری که من فکر می‌کردم) ولی سخت در اشتباه هستید. لغات ۵۰۴ به شدت لازم هستند و به همون شدت که لازم هستند، کافی نیستند.
خوندن درس زبان ریزه‌کاری زیاد داره که نمی‌شه همه‌ی اون‌ها رو یک‌جا گفت. فعلا ۵۰۴ رو شروع کنید تا بعد. یادتون باشه اصلا به حجم کار فکر نکنید. واقعا کار آسونیه. به اون وقتی فکر کنید که از ۱۰ تا تست لغات زبان کنکور مثل هلو و در عرض ۵ دقیقه حداقل می‌تونید ۷ تست رو پاسخ بدید.
جدا از بحث کارشناسی ارشد، زبان برای رشته ما واقعا اهمیت بالایی داره. اگر ان‌شالله قبول بشید حتما حتما این نیاز رو حس می‌کنید که باید زبانتون رو تقویت کنید، خوب چه بهتر که الان این کار رو انجام بدید تا تو کنکور هم کمکتون کنه.

یه بحث دیگه هم اینه که (البته نظر شخصی منه)، شما باید از بین سه تا درس دفترچه اول روی دوتا درس تمرکز کنید چون با توجه به این که زمان دفترچه اول هم کاهش پیدا کرده واقعا دیگه خیلی سخته که هم زبان رو بزنید، هم ریاضی و مشترکا.
به نظر من برای دفترچه اول علاوه بر تمرکز روی دروس مشترک باید روی یکی از دروس زبان یا ریاضی تمرکز کنید. این دیگه بستگی به پایه و علاقه‌ی خودتون داره. من ریاضیم ضعیف نبود ولی دیدم وقت زیادی می‌گیره و هیچ تضمینی هم نمی‌دیدم که به فرض خوندن کامل این درس بتونم به تستای ریاضی جواب بدم، به همین دلیل زبان رو انتخاب کردم و واقعا روش وقت گذاشتم. به نظرم اگر روی زبان و ریاضی به یک اندازه سرمایه گذاری کنید، احتمال این که به تستای زبان پاسخ بدید خیلی خیلی بیشتر از احتمال پاسخگویی به تست‌های ریاضی هست. من ریاضی رو طوری خوندم که فقظ بتونم یه تست بزنم تا درصدم صفر نباشه (که البته نشد).

دیگه خیلی زیاد شد، کافیه. اگر جایی از مطلب گنگ بود بفرمایید توضیح بدم.
واقعا خیلی خیلی عالی توضیح دادین ممنونم از راهنمایی مفیدتون.
نمیدونم چرا تو این مدت این راهنمایی شما رو ندیدم و امشب بعد کلی درگیری که با زبان داشتم دیدم ! Sad

این مورد که گفتین چون دفترچه زبان و ریاضی یکی هست بهتره که بیشتر واسه یکی ازین درسا وقت بذاریم; من حس میکنم تو درسای ریاضی قوی تر هستم. زبان یه دریایی هست که حس میکنم اگه بخوام واسه کنکور بخونم غرق میشم Sad ولی از اونجایی که زبان برای بعد کنکور هم نیاز هست میخوام با فشردگی کمتری بخونم و در حدی که فقط چندتا تست بتونم بزنم.
حالا یه سوال مهمی که دارم اینه که من اگر بخوام زبان رو بخونم بهتر نیست اول گرامر ها رو بخونم از روی کتاب های کنکور سراسری؟ یعنی اول گرامر و لغات دبیرستان رو بخونم؟ یا از همون اول ۵۰۴ رو بخونم؟ چون من کلا همون مباحث دبیرستانم یادم رفته! : ((
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۹۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۰۷ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۳۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۱۱ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۰۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۰۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۷۶ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  برای یادگیری برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنم؟ sahar bano ۵ ۳,۶۱۸ ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar bano
  شروع کار با وردپرس (اعمال تغییرات در تم مورد نظر) pioneer01 ۶ ۵,۳۰۶ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close