زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشاوره ادامه تحصیل

ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۰۰ ق.ظ
مشاوره ادامه تحصیل
سلام و عرض ادب..
دوستان بنده لیسانس خودم رو در سال ۹۰ از جهاد دانشگاهی -علمی کاربردی اراک گرفتم، و الان بعد از ۴ سال تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم. مشکلی که دارم و از شما راهنمایی میخوام، این هست که بنده کاردانی خودم رو آزاد اراک و کارشناسی رو علمی کاربردی خوندم، اساتید ما جز تعداد بسیار کمی سطح بالایی داشتن و در کل اینکه بنده در تمام مدت تحصیلم فقط دروس را پاس کردم. پارسال موقع ثبت نام، کاملا ناگهانی تصمیم گرفتم که ارشد شرکت کنم، وقتی سراغ نکته ها و تست ها و مطالب رفتم، دیدم حتی راحتترین مبحث و تست و فرمول را هم بلد نیستم! اونقدر همه چی راحت فراموشم شده بود که حتی یک معادله بسیار ساده رو هم نمیتونستم حل کنم، این شد که قید درس رو زدم.

سر جلسه کنکور همه رو شانسی زدم، حتی یک سوال هم وجود نداشت که لااقل برای من آشنا باشه، متوجه شدم تمام سرفصل ها و مطالب خوانده شده بنده در دوره تحصیل تماما بی اثر بودند و هیچکدوم از اون مطالب رو قاطی تست ها ندیدم. بلاخره من با یک رتبه شانسی ۳۴۰۰ دانشگاه غیرانتفاعی پویش قم قبول شدم.

من باوجود اینکه در دانشگاه های رده بالایی درس نخوندم و در کل سربه هوا بودم اما باورم این هست که یا ارشد رو نباید رفت دانشگاه، یا باید یک دانشگاه خوب رفت.

حالا هم با وجود این زمان کمی که باقی مونده و من اطلاعاتم در سطح صفر هست، چی رو بهم پیشنهاد میکنید؟
۱- بخونم برای ارشد یا بهم امیدی نیست که رتبه خوبی بیارم؟
۲- اگه پاسخون مثبت هست بین نرم افزار و آی تی کدوم رو پیشنهاد میدید؟
۳- تا حدودا چه رتبه ای جا داره که روزانه یا شبانه تهران، اصفهان و اراک رو قبول بشم؟
۴- باتوجه به اطلاعات درسی صفر بنده، چه کتابها و منابعی رو بهم پیشنهاد میدید؟

امیدوارم زودتر راهنماییم کنید.
مرسی
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۱۶ ب.ظ
مشاوره ادامه تحصیل
دوستان باتجربه لطفا پاسخ بدید.. منتظرتونم
۰
۰
ارسال:
۱۲ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۲۴ ب.ظ
مشاوره ادامه تحصیل
سلام
بنظر من ببین دلت چی داره همو کارو کن. و اینکه ارشد قبول شدن چیز محالی نیست. فقط باید اولا واقعا دوست داشته باشی ادامه بدی و البته هدف درستی هم داشته باشی از ادام تحصیل نه اینکه صرفا برا کسب مدرک باشه.
من پارسال روزانه قبول شدم اما نرفتم و الان هم پشیمون نیستم. چون دانشگاهی که قبول شدم رفسنجان بود و اون چیزی نبود که باب میلم باشه.با حرف دوستت که گفتن ارشد رو باید یه دانشگاه خوب رفت موافقم.البته هستن افراد خیلی موفقی که یه دانشگاه معمولی هم بودن
در کل همه چیز بستگی به انگیزه و تلاش خودت داره.اما هرچیزی شدنیه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Atefeh_spr

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۲۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود سوالات استعداد تحصیلی ازمون دکتری ۹۱ انرژی مثبت ۱۶ ۱۹,۶۷۸ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۶۳ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۹۹ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۲۰ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  بازارکار مشاوره فناوری اطلاعات saeedtech ۰ ۱,۸۹۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedtech
  درخواست مشاوره برای خرید لپتاپ cmptr20 ۰ ۱,۸۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cmptr20
  استعداد تحصیلی کنکور ۹۹ nilinili ۱۲ ۷,۳۷۵ ۰۷ دى ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۹۵ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۵۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close