زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع مهندسی نرم افزار از پایه یا کنکور مجدد تجربی؟ [*شرایط خاص]

نظرسنجی: لطفا نظرتون رو بفرمائید
کنکور برای پزشکی
ادامه مهندسی کامپیوتر به امید خارج
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال: #۴۶
۲۰ مهر ۱۳۹۴, ۰۱:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۵ ب.ظ، توسط A L I.)
اینکه میگن پزشکان نمیتونن برن یا فلان قدر باید بدن تا مدرکشون آزاد بشه را من قبول ندارم.
معمولا" بعد پزشکی عمومی یه سال میرن یه منطقه دورافتاده و بعدشم میرن خارج. مدرکشون هم آزاد میشه. تو اون یه سال کلی هم پول میگیرن. حداقلش دو برابر یه عضو هیئت علمی دانشگاه هست.
الآن خیلی میرن و مدارکشون را هم وقتی وزارت بهداشت تایید میکنه تو کشورهای اروپایی امریکایی هم تایید میشه.

مهندسی اشکالش اینه که شما تا سالها بلاتکلیفی . سابق دانشجو میگفت اگه ارشد گرفتم میرم هیئت علمی میشم بعد اگه شد میرم خارج یا کار دیگه میکنم. ولی الآن هیچی معلوم نیست. خیلی از اساتید دانشگاههای تهران که قدیمی هستن از ارشد هیئت علمی شده اند بعد رفتن دکترا گرفته اند.بعضیها هم با دکترا اومدن هیئت علمی شده اند ولی اونایی که داخل ارشد بوده اند اکثرا اینجورین.
خارج رفتن برای ادامه تحصیل و کار هم خوبه ولی بازم تکلیف کسی از قبل معلوم نیست. اینجور نیست که حالا شما دکترا بگیری برات فرش قرمز بندازند.
من دوستی دارم پست داک (فوق دکترا) میخونه تو انگلیس. میگه من چسبیدم باین آزمایشگاه . چون بعدش کار شرکتی هست . کار خصوصی هم هست ولی خیلی تکلیفت بازم معلوم نیست.

بعضیا میگن برای کامپیوتریا فاند بیشتری هست. شاید این درست باشه(اینکه میگم شاید چون بعضی رشته های دیگه هم میگن فاند برای رشته ما بیشتره مثل نانو) ولی فاند که نشد زندگی. Smile
چند برابر فاند از شما تو یه آزمایشگاه کار میکشند .کار کردن تو آزمایشگاه هم مثل کار کردن تو یه شاخه خیلی ریز و تخصصی است . سابقه کاری یا مهارت مورد نیاز بازار کار محسوب نمیشه که بشه جایی ازش استفاده آنچنانی کرد.
مثلا" شما دکترای نرم افزار بگیرید حالا الزاما" خوب برنامه مینویسید یا در برنامه نویسی مسلط میشید؟ معلومه که نه!!!
من الآن اپلای کرده ام و فکر میکنم تا اوایل سال آینده که سربازیم تموم میشه برم. سربازیم هم طرح خدمتی هستم تو یه سازمان . ولی میدونم تکلیفم تا ۴-۵ سال دیگه هم روشن نیست. دکترا بعدشم شاید فوق دکترا ولی میتونم الآن بگم تکلیفم چیه ؟؟؟؟
برای پز دادن خوبه ها . میگن فلانی امریکاست تو دانشگاه کارتحقیقاتی میکنه...Smile

مهندسی واقعا" مسیر سخت و دشواری داره و سالهای زیادی آدم بلاتکلیفه و آخرش هم مجبوری یه جای خودت را بچپانی که بیکار نمونی.
وضع داخل هم که اصلا" برای مهندسی خوب نیست.
برای یک شغل نگهبانی بعضی کلی پارتی جور میکنن.
یه همکلاسی داشتم با من کنکور داد رفت پزشکی. الآن درس میخونه واسه امتحان تخصص. عصرهها یه روز در میون میره تو یه درمانگاه . پزشک عمومی هست و فقط تو اورژانس میگه شاید روزی دو تا مریض بیاد. ساعتی ۲۰ هزار تومان بهش میدن. یعنی ۵ ساعت وامیسه صد تومن. از این ۵ ساعت شاید یه ساعت کار باشه که انجام بده.
حالا شما مقایسه کن با مهندسی کامپیوتر.!!!!!
من به برادرم گفتم عزیزم اگه میخوای تکلیفت را بدونی نیا مهندسی برو تجربی.
پسر خوبی بود و حرف گوش کرد .Big Grin
امسال رتبه اش شد ۵۰۰۰ و قبول نشد. ولی فک میکنم سال دیگه قبول بشه. کنکور پزشکی هم سخته ولی تکلیفت معلومه دیگه . مطب درمانگاه بیمارستان دانشگاه . !!
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Iron Maiden , Parisa-SH
ارسال: #۴۷
۲۰ مهر ۱۳۹۴, ۰۸:۲۳ ب.ظ
مرسی دوستان از پاسختون،
بله پزشکی ها هم می تونن برن، ولی تا اونجایی که می دونم باید چند مرحله امتحان بدن و تازه چند سال هم اونجا به عنوان محقق یا دستیار کار کنن...

منظورتون رو از تکلیف ندونستن مهندسی متوجه نشدم... یعنی کار ثابت نداشتن رو می فرمائید؟

رشته های دیگر مثل مهندسی پزشکی، زیست شناسی و دامپزشکی چطورن؟
ممنون.
۰
۰
ارسال: #۴۸
۲۰ مهر ۱۳۹۴, ۰۹:۱۵ ب.ظ
RE: شروع مهندسی نرم افزار از پایه یا کنکور مجدد تجربی؟ [*شرایط خاص]
(۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۳ ب.ظ)Iron Maiden نوشته شده توسط:  مرسی دوستان از پاسختون،
بله پزشکی ها هم می تونن برن، ولی تا اونجایی که می دونم باید چند مرحله امتحان بدن و تازه چند سال هم اونجا به عنوان محقق یا دستیار کار کنن...

منظورتون رو از تکلیف ندونستن مهندسی متوجه نشدم... یعنی کار ثابت نداشتن رو می فرمائید؟

رشته های دیگر مثل مهندسی پزشکی، زیست شناسی و دامپزشکی چطورن؟
ممنون.
راستش در حدی که من اطلاعات پیدا کردم اینطور که شما میگید نیست.
اولا" بستگی باین داره که از کجا فارغ التحصیل شده باشن(کدام دانشگاه)
ثانیا" اروپا برن یا امریکا یا کانادا.
ثالثا" در امتحان تخصص که از طرف خود امریکا در بعضی کشورها برگزار میشه قبول شده باشند یا نه؟
رابعا" نمره تافل یا GRE

اینطور که من متوجه شدم دو تا دانشگاه در ایران از شیوه جدید آموزشی در پزشکی استفاده میکنن یعنی تهران و شهید بهشتی
اگه کسی فارغ التحصیل این دو دانشگاه باشه خیلی کار براش راحته. برادرم میگفت یک خانمی رتبه اش تو تجربی ۷۰۰ بود ولی انتخاب رشته نکرد تا امسال رتبه اش بیاد زیر ۱۰۰ بره دانشگاه تهران.
ولی امریکا مدارک پزشکی ایران را تا حد زیادی تایید میکنه . خیلی از پزشکان اینجا با همین تاییدیه تو انجمنهای پزشکی آمریکا عضو میشن.
سیستم پزشکی تو اروپا با امریکا فرق میکنه. مثلا" با همین مدرک پزشکی اینجا مستقیما"الآن میرن آلمان تخصص میگیرند.من اگهی اش را تو یه مجله دیدم که یه موسسه ای اگهی کرده بود.
تو امریکا هم دانشگاه با دانشگاه فرق میکنه ولی خیلی هم امتحان نداره . بعضی دانشگاهها مستقیما" میپذیرند بعضی هم میگن باید دوره انترنی را دباره بگذرونید و یه امتحان اخرش بدین. و البته اگه از دانشگاه تهران باشید خیلی کار آسونه. بستگی به رشته ای هم که طرف میخواد بره هم داره . یعنی مثلا" تو کانادا یا انگلیس که پزشکی خانواده هست اینکار راحت تره و طرف میتونه پزشک خانواده بشه که خیلی مراحلی نداره.
نمره تافل یا GRE هم مهمه.
یک امتحانی هم هست که از طرف امریکا میگیرن که بورس تخصص میدن. اسمش را یادم رفته ولی تو منطقه ما تو ترکیه برگزار میشه هرسال . امتحانش کمی سخته ولی اگه کسی قبول بشه یه راست میره واسه ادامه تحصیل.
راجع به رشته زیست شناسی اطلاعاتی ندارم.
مهندسی پزشکی هم که از شاخه های مهندسی برقه.تا جایی که تو علم و صنعت دیدم بچه ها بیشتر اپلای میکنن میرن.چون اینجا بیشتر تجهیزات پزشکی وارداتی هست و خیلی کاری براشون نیست.ولی اگه کسی دکترا داشته باشه جای جذب هنوز تو دانشگاهها هست چون رشته جدیدی هست. اینده را نمیدونم.
اطلاعاتم راجع به پزشکی از بحثهایی که با دوستم که پزشک عمومیه و یه آشنایی که پزشک متخصص قلب هست بدست اورده ام..
۰
۰
ارسال: #۴۹
۲۰ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Iron Maiden.)
(۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ب.ظ)A L I نوشته شده توسط:  راستش در حدی که من اطلاعات پیدا کردم اینطور که شما میگید نیست.
ثالثا" در امتحان تخصص که از طرف خود امریکا در بعضی کشورها برگزار میشه قبول شده باشند یا نه؟
رابعا" نمره تافل یا GRE

اینطور که من متوجه شدم دو تا دانشگاه در ایران از شیوه جدید آموزشی در پزشکی استفاده میکنن یعنی تهران و شهید بهشتی
اگه کسی فارغ التحصیل این دو دانشگاه باشه خیلی کار براش راحته. برادرم میگفت یک خانمی رتبه اش تو تجربی ۷۰۰ بود ولی انتخاب رشته نکرد تا امسال رتبه اش بیاد زیر ۱۰۰ بره دانشگاه تهران.
ولی امریکا مدارک پزشکی ایران را تا حد زیادی تایید میکنه . خیلی از پزشکان اینجا با همین تاییدیه تو انجمنهای پزشکی آمریکا عضو میشن.
سیستم پزشکی تو اروپا با امریکا فرق میکنه. مثلا" با همین مدرک پزشکی اینجا مستقیما"الآن میرن آلمان تخصص میگیرند.من اگهی اش را تو یه مجله دیدم که یه موسسه ای اگهی کرده بود.
تو امریکا هم دانشگاه با دانشگاه فرق میکنه ولی خیلی هم امتحان نداره . بعضی دانشگاهها مستقیما" میپذیرند بعضی هم میگن باید دوره انترنی را دباره بگذرونید و یه امتحان اخرش بدین. و البته اگه از دانشگاه تهران باشید خیلی کار آسونه. بستگی به رشته ای هم که طرف میخواد بره هم داره . یعنی مثلا" تو کانادا یا انگلیس که پزشکی خانواده هست اینکار راحت تره و طرف میتونه پزشک خانواده بشه که خیلی مراحلی نداره.
یک امتحانی هم هست که از طرف امریکا میگیرن که بورس تخصص میدن. اسمش را یادم رفته ولی تو منطقه ما تو ترکیه برگزار میشه هرسال . امتحانش کمی سخته ولی اگه کسی قبول بشه یه راست میره واسه ادامه تحصیل.
مهندسی پزشکی هم که از شاخه های مهندسی برقه.تا جایی که تو علم و صنعت دیدم بچه ها بیشتر اپلای میکنن میرن.چون اینجا بیشتر تجهیزات پزشکی وارداتی هست و خیلی کاری براشون نیست.ولی اگه کسی دکترا داشته باشه جای جذب هنوز تو دانشگاهها هست چون رشته جدیدی هست. اینده را نمیدونم.
اطلاعاتم راجع به پزشکی از بحثهایی که با دوستم که پزشک عمومیه و یه آشنایی که پزشک متخصص قلب هست بدست اورده ام..
به نظر شما کنکور ریاضی دادن برای قبولی در یک دانشگاه دولتی بهتر از ادامه در اینجا نیست؟

دوستان اگر از این رشته انصراف بدم و فرضا به دانشگاه دولتی برم و برای ارشد بخوام از کشور خارج بشم مشکلی برام ایجاد می شه با انصراف دادن؟
۰
۰
ارسال: #۵۰
۲۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۹ ب.ظ
RE: شروع مهندسی نرم افزار از پایه یا کنکور مجدد تجربی؟ [*شرایط خاص]
(۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۴ ب.ظ)Iron Maiden نوشته شده توسط:  
(20 مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ب.ظ)A L I نوشته شده توسط:  راستش در حدی که من اطلاعات پیدا کردم اینطور که شما میگید نیست.
رابعا" نمره تافل یا GRE

به نظر شما کنکور ریاضی دادن برای قبولی در یک دانشگاه دولتی بهتر از ادامه در اینجا نیست؟

دوستان اگر از این رشته انصراف بدم و فرضا به دانشگاه دولتی برم و برای ارشد بخوام از کشور خارج بشم مشکلی برام ایجاد می شه با انصراف دادن؟

نه دوست عزیز با عوض کردن دانشگاه مشکلی پیش نمیاد

من میخواهم پس میتوانم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۱ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۱۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۴۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close